Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2023.07.27 0 0 237398

Nem semmi. Tőled függetlenül én is erre jutottam, hogy ilyen vágódeszka lesz a befutó :) Én konyhafelszerelési boltban néztem, tapogattam, tekergettem. Az aldisat nem ismerem, de megnézem ott is. Amit én néztem, az 950 Ft 1 db. Kb 1,5 mm vastag.

Előzmény: LRJudit (237397)
LRJudit Creative Commons License 2023.07.27 0 0 237397

Nagyon sokat keresgéltem merevítőt.

Ma bekóvályogtam egy Aldiba és vettem rugalmas vágódeszkát.

Nem annyira erős, mint egy ehte táskamerevítő, de nekem jó lesz.

4db 1200 forint, 30x38 centi.

Korábban, táska javításhoz hiltiszalagból csináltam merevítést.

Karistolás ellen zsugorcsövet használtam.

Előzmény: NeomatiK (237337)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.07.26 0 0 237396

Egy Futár Élete csatorna videója, ezúttal nem a napi eseményekkel, ringring-gel, hanem némi szabálymagyarázattal:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-Tji7fdEx2Y&ab_channel=ACourier%27sLife-EgyFut%C3%A1r%C3%89lete

 

Szerintem ez a műfaj abszolút hiánypótló, és kicsit konszolidáltabb formában, de kb. kötelező eleme kellene legyen a közlekedők tájékoztatásának. Akár társadalmi célú műsorként, akár oktatási anyagként. Rengeteg olyan probléma és szabályértelmezés van, amit ilyen összeszedett, életből vett példákkal illusztrált videóval át lehet beszélni, miközben a jogszabályi háttér is ott van hozzá.

XNC Creative Commons License 2023.07.25 0 0 237395

Mert valaki sok pénzt kapott érte.

Előzmény: főgóré (237386)
főgóré Creative Commons License 2023.07.25 0 0 237394

akkor nincs mit tenni, minden megy tovább ,ahogy eddig is!

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (237392)
orygabor Creative Commons License 2023.07.25 0 0 237393

Ez pontosan így van.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237392)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.07.25 0 3 237392

A szabályozás és az utak kezelőjének hozzáállása egészen borzalmas. Szerintem még rosszabb, mint az átlag bringásé, pedig ez manapság sajnos nehéz. 

 

Én azt látom, hogy leginkább lógnak a bringások a levegőben - rengeteg szürkezóna, okosban belefér szabálysértés, de eközben az infrastruktúra is olyan, hogy nem is támogatja a szabályos közlekedést, mert elvégződik, nincs kitáblázva, nincs átvezetés, vagy van, de életszerűtlen megoldással. A kerékpársávok és utak városi környezetben szinte mindenhol utólag lettek belerakva a meglévő forgalmi rendbe, de komoly, rendes átalakításra, tervezésre már nem futotta - ennek ékes példája most a Ferdinánd híd - Váci csomópont menj előre egyenesen balra megoldása.

 

Vagy a járókelőnek kellene ezeket küldözgetni, vagy létrehozni egy civil csapatot, aki fotózza, dokumentálja és publikálja ezeket a helyeket, mert a kerékpárosklubtól sajnos semmi mozgás nem látszik, azon kívül, hogy tapsolnak a gányolásoknak, érdemi kritika nélkül.

Előzmény: xrami (237391)
xrami Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237391

Zebrán tiltani kellene és kész. Csak a sárgakockáson lehetne áttekerni. Megjegyzem, hogy városon kívül is le kell(ene) szállni és áttolni.

De az önkormit-útkezelőt alaposan seggberúgnám ott, ahol csak zebra van de gyalogos soha nem megy át, ellenben bringás nagyon sok. Mégsem rem raknak sárgakockásat mert hülyék és meg kell várni a halálos balesetet.

Aki szabályosan tolja, az ugye zebrás-gyalogos, elsőbbséget kell neki adni, de így "feltartja" az igen jelentős kanyarodó forgalmat. Aki meg teker, annak viszont nincs elsőbbsége a zebrán, de nem tartja fel a forgalmat.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237390)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.07.24 -2 1 237390

Mert bár a KRESZ dedikáltan nem írja, hogy ne tekerj a zebrán, implikáltan benne van, hogy ne tegyél így, leginkább azzal, hogy a járműforgalomra kijelölt utakon hosszában, és nem keresztben közlekedünk járművel, az utat keresztező kerékpárút az közút, amin hosszában haladsz, és ekkor keresztezed a másik közutat, a közutat keresztező kijelöl gyalogos átkelőhely pedig a járda nevű dolognak a logikus folytatása, nem egy hosszában haladó közút.

 

A logikus magyarázat mögötte pedig az, hogy nem elvárható, hogy bármely jármű (akár egy másik kerékpár) vezetője megadja az elsőbbséget egy olyan járműnek, amely a gyalogos tempójánál lényegesen nagyobb sebességgel érkezik a kijelölt gyalogos átkelőhelyre. Ha a "kijelölt gyalogos átkelőhelyet megközelíteni csak olyan sebességgel lehet, hogy az átkelni szándékozó gyalogosnak (és nem járműnek!) az előbbséget meg tudjuk adni" kitételt kiterjesztenénk a keresztben grasszáló rollerekre és bringásokra is, akkor a járművezetők egész nap állhatnának a kijelölt átkelők előtt.

 

Sértetti közrehatás létezik, a lenti balesetnél viszont SEMMILYEN szerepe nem volt annak, hogy rollereztek és bringáztak a gyerekek, mert ha tolják, akkor is elüti őket ez a faszparaszt, akiből szimplán viharlámpást kellene csinálni - egyszerre lógjon és égjen.

 

A kerékpáros átvezetés nélküli kijelölt gyalogos átkelőhelyen a járművön átkelést vagy legfeljebb 5 km/h-val engedném, ha felnő hozzá a bringás, rolleres társadalom, ha nem ugorják meg, akkor epliciten tiltani kell. 

Előzmény: főgóré (237386)
xrami Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237389

Mert így hülyebiztosabb. Sajnos a kreszben nincs benne, hogy CSAK tolni lehet a zebrán és CSAK tekerni lehet a sárgakockák között. Remélem belerakják. Meg azt is, hogy csak 1 féle kialakítású sárgakockás legyen, olyan ahol mindkét oldalán sárgakocka van és pirossal behúzva a közepe.
De még hülyebiztosabb lenne, ha angol módra ráfirkantanák a járda végére is, hogy "nézz balra".

Előzmény: Südosttangente (237374)
xrami Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237388

Kérdésem az volt, hogy anyuka-apuka mit-hogyan tanított? A rolleres pityergő kislányok talán még írni-olvasni se tudtak.

Előzmény: odba14 (237365)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237387

látjátok, ezért vannak az amgés gyilkos rohadékok, záróvonalon, zebrán előző piszkosok,

az akinek a dolga lenne sem tesz semmit, + a kreszszel is kitörölhetik a valagukat, mert nyakra-főre áthágják

főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237386

akkor ezeket a táblákat mi a picsának rakták ki a zebrák elé?

a hatóság, önkormányzat, rendőrség ,stb. miért engedte meg?

 

Előzmény: Südosttangente (237385)
Südosttangente Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237385

a kreszt meg kint a közlekedésben nem az alkotói , hanem a rendőrök fogják ellenőrizni, betartatni, büntetni

volt már akit megbüntettek zebrán kerékpárral áthajtásért?

 

 

Nyilván nem büntettek senkit, hiszen nem tilos áthajtani a zebrán. 

Előzmény: főgóré (237378)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237384

vannak..

a múltkor, út mellett levő traffi körül 2-3 rendőrnő téblábolt

Előzmény: Vilard1 (237381)
Pinyo Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237383

@henngergely

Tavaly voltál a vértesi mtb-n, hogy emlékszel, milyen a szederhelyzet ilyentájt? Most hétvégén lesz Várgesztesen a mtb challenge maraton. Sima belsős gumival vajon halál, vagy reménykedhetek?

Vilard1 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237382

Rendőr téma megint,

Tegnap délután a Hungaroringnél tekertem megnézve milyen is egy ilyen F1 futam kívülről éssss 3 méterenként voltak a rendőrök. :- ))) Főbejáratnál tényleg külön bázisuk volt!

 

Nu, tudom ez sem olyan jó példa. :- ))

Vilard1 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237381

Képzeld Szezo, múlt szombat éccaka Siófokon egy mellékúton ahogy poroszkáltam 42vel autóban eccer csak látom szemben a zseblámpa csóvát meg a világítós mellényt éééés láss csodár közúti ellenőrzést volt!!! Lassan mentem, be is voltem kötve semmi rosszra nem számítottam. És valóban csak a személyimet kérték el, valamit rádión beszéltek róla, vissza adták kedvesen köszönet oszt jóccakát! Talán 3-4 perc volt cakk pakk.

 

Szóval vannak rendőrök. .- )))

Előzmény: SzeZo (237379)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237380

de tényleg, jobban belegondol az ember..

pözsós: - hát, ott állt előttem a vitarás.. nem ment.. biztos rosszul lett.. vagy lerobbant

én csak ki akartam kerülni..

ember! ott van jobb oldalt a gyalog átkelőhely tábla, felfestett útburkolati jel   ,amit a vitara részben kitakart

-ja, nem figyeltem, csak lépni akartam onnan , mihamarabb-  

soxor, ilyen ecc'erű a magyarázat..

Előzmény: főgóré (237366)
SzeZo Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237379

Volt már, aki az elmúlt félévben (másfélben) látott egyáltalán rendőrt? A putyinos és hasonló látogatások időszakát ne számítsuk bele, akkor sok rendőr jön a városba.

Már-már ott tartok, hogy nemcsak hajnalban, hanem a déli órákban is át merek tekerni (micsoda vakmerőség) a budakalászi felüljárón és nem kockáztatom testi épségem a beláthatatlan, borzasztó bringaúton.., mert nincs rendőr. Csodák csodája, egy autós sem dudálja le a fejem azon a szakaszon.

Előzmény: főgóré (237378)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237378

ennek a zebrán bringával áthajtásnak, egy esetleges balesetnél lesz jelentősége

mivel, a biciklisnek ott nincs elsőbbsége őt fogják kihozni vétkesnek, de ha ott ütik el még jól össze is törheti

magát

a kreszt meg kint a közlekedésben nem az alkotói , hanem a rendőrök fogják ellenőrizni, betartatni, büntetni

volt már akit megbüntettek zebrán kerékpárral áthajtásért?

 

Előzmény: Südosttangente (237374)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 1 237377

de a yard hozzáállása is cinikus

azt mondja, akármekkora is a járműforgalom az úttesten a kerékpárosnak ott kell haladnia 

lószart, mama! ha marha sok a berregő, úgy megyek be a járdára , mint a sicc!

nem vagyok hajlandó elüttetni , elsodortatni magam egy fa kezű ,, fittipaldi,, által.

főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237376

a nem kanyarodókkal szemben sem

Előzmény: Südosttangente (237374)
NeomatiK Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237375

Így van.

Utána megelőztem, de nem szóltam neki, mert nem értette volna valószínűleg, hogy mit kifogásolok.

Előzmény: főgóré (237373)
Südosttangente Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237374

https://kerekparosmiskolc.net/hirek/hajtva-sem-tilos-es-tolva-is-szabalyos#top

 

Az utóbbi időben egyre szaporodnak az országban a Hajtva tilos, tolva szabályos feliratú táblák, jellemzően gyalogos-átkelőhelyeknél.
A táblák, és az őket kísérő kommunikáció egyértelműen arra utal, hogy a táblák kitalálói, elhelyezői szerint a kerékpárosoknak a gyalogos-átkelőhelyeken tilos lenne áthajtaniuk.

Ilyen tiltás azonban a hatályos KRESZ-ben nincs.

 

 


Sokszor szerepelt már itt a topikon is: áthajthat a zebrán, de ebben az esetben nincs elsőbbsége a kanyarodó járművekkel szemben. 

Előzmény: főgóré (237366)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237373

az a helyzet, hogy az ahogy rá ült a bringára már belexart az egészbe

ezt bizonyítja a bagózás, mobilozás , meg úgy ánblock a ,, közlekedése,,

Előzmény: NeomatiK (237370)
NeomatiK Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237372

A kutyabuzulás hihetetlen mértékú Magyarországon. Förtelmes.

Előzmény: főgóré (237369)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237371

nem tudom mekkora károtok lett volna..

de lehet ,egy ,,bocs-csal ,, elintézi

Előzmény: NeomatiK (237368)
NeomatiK Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237370

Egyébként azért vitatható, hogy a bringásnak követnie kell-e a buszöböl szegélykövének vonalát, ami kb 1-1,5 méterrel az út eredeti szegélyétől kijjebb van. Valószínúleg nem. Tehát én ott nem számíthattam rá és nem is számítottam rá, hogy oda "bejön" egy jóember. Amiatt is álltam oda, hogy senkinek ne legyek útban. Erre jön egy ilyen nyomi.

Előzmény: főgóré (237367)
főgóré Creative Commons License 2023.07.24 0 0 237369

az ilyeneket a lehető legnagyobb ívben kikerülni

van amikor többméteresre engedi ki a pórázt, ott meg teli torokból ráordítani, vegye már magát észre

de milyen jólképzett!  a csengőt firtatja, hol a csengőhang ?

csendes kerékpárra

régen, a villára szereltünk műanyag lapot az beleért a küllőkbe és pergő hangot adott

a babetta megirigyelhette 

Előzmény: SzeZo (237360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!