Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38642

de azért nem csak a fűtési rendszeren tornáztál ( szabályzás meg a többi ) hanem a ház hőveszteségét is csökkentetted? szigetelés?

tetemes a tüzelőanyag fogyásának a csökkenése ( megtakarítás )

és mi volt ami a legtöbbet hozta, lehet azt tudni, vagy apránként ment le ahogy módosult a ház és a többi,

és a legdrágább ami a legkevesebbet hozta????-)))

Előzmény: Blue_Sky_007 (38638)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38641

Hazaér anyuka, vagy apuka, begyújt a vegyesbe, és utána rábízza a termofejre a helyiség melegének bizonyos szintű szabályozását azzal, hogy az meg 20-22 °C-ra van állítva. 

 

És amikor a lakás elérte a termófejen beállított hőfokot, akkor a szelepek lezárnak és az Apolló űrhajóval kereshetjük a házat a föld körül keringve, mert egy kellemes robbanással el is fog szállni.

Előzmény: mrkiki (38635)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38640

Fordított esetben pl. elértük a 20 fokot. A radiátorszelep elkezd zárni. A kazán viszont nyomja mert nincs még 22 fok. A szelep mégjobban zár mert a kazán csak nyomja tovább. Ez pl. egy úgynevezett kilengés

Előzmény: mrkiki (38602)
Les Grossman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38639

A marketing megvan, kezdődhet az árusítás :)))

Előzmény: Blue_Sky_007 (38633)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38638

A házam amikor beköltöztem akkor évekig 150q szenet zabált meg telente.

Most 29q szűkösen de elég. (igaz ma már energiát veszek, nem szenet)

 

A többiben részben igazad van, és értem miről írtál. Ettől eltekintve tartom, azt hogy részben felesleges.

Előzmény: mrkiki (38635)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38637

Még akkor is így kell nézni ha nem közvetlenül, hanem T-vel van kötve

Előzmény: PetiCsokvaomány (38636)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38636

Olyan ez mint a hidraulikus válltó, ha pl a két szivattyú ugyanazt a vízmennyiséget szállítja, akkor a pufiba nincs vízáramlás, ha elkezd zárni a rendszer háromjáratúja, akkor "kibillen" az egyensúly és több vizet fog szállítani a kazán szivattyúja mint a másik és elkezd töltődni a pufi is,

Előzmény: Törölt nick (38609)
mrkiki Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38635

Kicsit lépjetek túl (vagyis inkább vissza) az otthoni a NASA állomásotoktól (ami előtt azért le a kalappal!).

Megnézném a kombinált, vegyes (vegyük ide a faelgáz, bálás, stb kazánokat is)-gáz, fűtéses háztatrtások hány százaléka használ puffert, de nem hiszem, hogy ők vannak többségben.

 

Én egy olyan rendszerről, vagy a Ti szemetekben "rendszerről", beszélek, ahol nincs puffer, a gázt gyakorlatilag bizonyos szintű hőntartásra, illetve ha éppen nincs idő vegyessel fűteni, akkor használják csak. Reggel a 6-8 között elmennek dolgozni, a cirkó tartja a beállított mondjuk 18 °C-ot. Hazaér anyuka, vagy apuka, begyújt a vegyesbe, és utána rábízza a termofejre a helyiség melegének bizonyos szintű szabályozását azzal, hogy az meg 20-22 °C-ra van állítva. Szóvan nem a tized fokokkal történik a játszadozás, meg a szelepek pár milliméteres csavargatásával. A "fölösleges" hőt amit Ti a pufferbe nyomtok (mert ha jól értettem, ha nulláról indul a fűtésetek, akkor előbb kiszolgálja a házat, utána a fölös megy a pufferbe), azt meg elvezetik a fürdőszobába, illetve a hidegebb helyiségekbe, ha meg már oda sem kell annyi, akkor marad a fojtás, igen a "kátránygyár" és a pazarlás.

 

Azt azért ne felejtsétek el, hogy nem mindenki engedhet meg magának ilyen rendszert, örül, ha egy használt kazánt sikerül szereznie és abba valamilyen fát tud venni, szerezni, hogy ne menjen rá a gatyája is a gázszámlára. Ráadásul évtizedekig mentek ilyen rendszerek, begyújtott, megpakollta, lábbal még kicsit rásegített, hogy még egy hasáb beleférjen, lezárta és ment a dolgára.

 

És itt jöttök Ti, akiknek igaza van, hogy manapság nem engedheti meg magának az ember, hogy pazaroljon, ha nem is a pénz miatt, akkor a környezetkárosítás miatt. Manapság már szinte mindenkit foglalkoztat a dolog, hogy milyen bolygót hagy a gyerekére, unokájára. Ugyanakkor sokszor bebizonyosodott, hogy a spóroláshoz is pénz kell!

Előzmény: Blue_Sky_007 (38629)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38634

Milyen jól mutatna a vinyisztor tetején egy telepített "ájfón". :-)

 

Tiszta low cost vigas. :-D

Előzmény: Les Grossman (38631)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38633

R.S.F.B.S.

Robot Solid Fuel Boiler Sentinel. :.-)

Előzmény: Les Grossman (38631)
Les Grossman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38632

Jó neked, Sajna a bükk fám nyár eleje óta nem száradt ki teljesen, úgyhogy van némi kátrány. :(( Fűt rendesen csak nem szeretem látni a  kátrányt a kazánomban. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (38630)
Les Grossman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38631

A kazánházban  levő régi PIII-as laptopra. Az egyébként is mindig be van kapcsolva, úgyhogy ő kapta ezt a plusz feladatot.

Előzmény: mrkiki (38626)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38630

Na lassan folyamatosan tüzelni fogunk.

Amit észrevettem a, az a következő:

  • van légszáraz 2 évet száradt fám (csertölgy), hát mit ne mondjak, álom vele tüzelni, hatalmas hőértéke van (a szenet még nem használom)
  • az ESBE 75 fokos patronnal van szerelve, így azonnal 85-90 fokos előremenőt tudok a pufferbe produkálni
  • Ez miatt a HMV készítést szinte vissza kell fogni, mert 80 fokos HMV-t készít nekem.
  • nagyon sokat jelent a barometrikus szabályzó, szépen egyenletesen ég a tűz, nincs kazándübörgés (a fagázok nem a kéményben égnek ki)
  • erre még rátesz egy lapáttal a terelőlemez, ami segít a fagázoknak a kazánban időzni, hogy le tudják adni az energiát
  • és nem utolsó sorban a füstgázhőfokra szabályzott pillangó, ami szintén a varjak feneke alól veszi vissza a meleget.
  • a kazán belül csak szép hamus, enyhe kormos, kátrány nuku.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38629

Én egy dolog miatt biztos nem tennék abba a szobába termoszelepet ahol a termosztát van. Ez pedig a cirkók (gázkazánok) szivattyúvédelme.

Nagyon nehéz pontosan beszabályozni a rendszert, hogy az a radiátor legyen az utolsó és biztosan ne csökkenjen a tömegáram olyan mértékben ami a szivattyút terheli.

Igaz be lehet építeni egy szivattyúvédő 1mbáros szelepet de ez meg feleslegesen bonyolítja a helyzetet.

 

Értem én, hogy ki miért akarja be illetve nem berakni a termófejet a tarmosztát mellé, csak igazából a hatásosságát, és az értelmét nem látom.

mrkiki Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38628

De ki akarja azonos hőmérsékletre beállítani? Olvastad amit írtam?

Előzmény: ZoeCsokvaomány (38627)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38627

Abból a szepontból h. a gyakorlatba szinte nem is lehet azonos értékre beállítani egy szobatermosztátot és egy radiátorszelep termosztátot, rossz az elgondolás.

Előzmény: mrkiki (38602)
mrkiki Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38626

Ügyes! :) Mire van kötve webcam?

Előzmény: Les Grossman (38624)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38625

Ebben megelőztél. Itt van mellettem a kamera, de még nem raktam fel. :-)

Előzmény: Les Grossman (38624)
Les Grossman Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38624

Mai fejlesztés. Bár szerintem Bluenak már van... akkor mostmár nekem is :) Így már bárhonnan nyomonkövethető mi a zajlik a kazánban.

 

TIGweldING Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38623

Lehet a szünetmentes beszerzése egyre inkább nem kidobott pénz.

Előléphet akár az 1. sz. biztonsági rendszerré.

 

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/kritikus_idoszak_kozeleg_sotetsegbe_borul_magyarorszag.535443.html

 

2003. szept. 28-án egy svájci távvezeték védelmi működése miatt Olaszország teljes egészében levált az UCTE-ről, ami komoly zavarokat okozott nyugat EU-ban, de MO-n is érezhettük hatását.

 

Kíváncsian várom, hogy ezt a telet hogy fogjuk megúszni!

nagykunsági Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38622

Azt hiszem, elbeszélünk egymás mellett.

 

AMit leírtál, azt nem vitatom, mindaddig míg 60 foknál melegebb víz van a kazánban. 60 fok alatt lezár a kazánvédő, így nem tud a kazánból szívni a lakás keringtetője.

 

Én viszont azt mondtam, hogy a keverőszelep és a radiátorok közti szivattyú, nem fog a puffer aljából hideg vizet szívni a keverőszelep hideg ágába, oda a radiátorok visszatérő vizéből kever.

Előzmény: 42tibcsi (38620)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38621

" nem csak a pufferból szív a fűtési kergető hanem a kazánból is a „T” bekötésnél. Ez kezdetben nem gond amíg forró víz van a kazánban de a kiszívott víz helyére a puffer aljából megy be a kazánba hideg víz"

 


Hogy mehet be hideg víz ha a VTC 60+ fokon nyit ki?

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38620

Na akkor még egyszer és utoljára. Először csak sejtettem de mikor beraktam ideiglenesen a vízórát a kazán előre menőjébe, konkrétan láttam, hogy nem csak a pufferból szív a fűtési kergető hanem a kazánból is a „T” bekötésnél. Ez kezdetben nem gond amíg forró víz van a kazánban de a kiszívott víz helyére a puffer aljából megy be a kazánba hideg víz. És ha az már ki cserélődött akkor már hideget kever hozzá az előre menőbe. Persze ez meg szűnt ha a Laddomat alján lévő szelepet  a mellékelt kitámasztóval lezártam. Tehát ez a hátránya a T bekötésnek azért van előnye is mivel ha megy a kazán azonnal van rendelkezésre álló meleg víz, kazán meg tovább tartja a meleget (mert nem hűl ki gravitációsan) új begyújtásnál hamarabb fel is melegszik.   Ez gondolom nem csak a Laddomatnál áll fent hanem más három járatúnál is ahol van visszacsapó a gravitációs keringetés véget.

A Németek készítenek olyan puffert aminek a felső részében belül van egy edény, ezen lukak vannak és ebbe csatlakozik a kazán és az előre menő, így van azonnal rendelkezésre álló meleg víz a fenti hátrányok nélkül. Sajnos drága, de még nálunk megcsináltatni sem olcsó,így maradtam a stenderd változatnál. Lezárt szeleppel egy szezont azért ment így is.

Majd a bugyogás végett változtattam a bekötésen (nem akartam, hogy levegő kerüljön a rendszerbe). Most nem bugyog.

Előzmény: nagykunsági (38618)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38619

Miért kéne a kazánon keresztül?

/bár nem nekem szólt a kérdés/

Mivei alul-felül T -vel van bekötve a lakás visszatérő, a puffer alja és a Vta hideg ága azonos ponton van.

a puffer- kazán szivattyú gondolom onnan szív többet ahol a legkisebb az ellenállása.

de mint lejjeb írtam, megszivta a cirkót is olyan eróvel hogy kinyitotta a cirkó nyomó ágában a nyelves visszacsapót.

Kvázi radiátorként működött,

Előzmény: 42tibcsi (38616)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38618

Szerintem meg nem tud.

 

Szerintem fizikai lehetetlenség.

Előzmény: 42tibcsi (38616)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38617

Kizártam a gázkazánt csapokkal.

Előremenő 80 visszatérő lakásból 30 Vta 55C puffer teteje 80 közepe35 alja 30

Mindezt csak a puffer kazán szivattyúval.

a lakásban 22.5

 

kánaán

 A cirkón majd agyalok.

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38616

Úgy tudom ez a szakszeres bekötés. A visszatérő ágon valóban nem tud a puff. aljából szívni de a Laddomat v. 3járatú visszacsapóján tud szívni a puffer aljából a kazánon keressztül (38406)

Tehát le kellet zárnom a szelepet a Laddomat nál v a 3járatunál a visszacsapot, a T bekötésnél ezt produkálta.

Előzmény: nagykunsági (38611)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38615

Így igaz.

 

Persze ha látom az van ráírva, hogy hatásfoka 90% akkor körberöhögöm őket.

Előzmény: 42tibcsi (38614)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38614

 

Legalább nem vittek be az erdőbe ezzel az adattal mint más gyártó teszi.

 

Azt, hogy jól számoltam e v. nem azon lehet vitázni nem labor eredményekre kell törekedni a lényeg, hogy meglegyél vele elégedve!

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (38607)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 38613

Azt hiszem nyomon vagyok.

A rendszer tavaly működött csak a tágulási része változott.

Viszont tavaly csak 4 napig használtam a gázt. A többi időben ki lett szakaszolva csapokkal. A gáz előrében van egy nyelves visszacsapó.

 A gáz fűtési előremenő a lakásköri szivattyú elé van kötve. Most ahogy eszembe jutott megnéztem a ciróban megfordult a víz.

Valószínúleg a kazán -pufferköri szivattyú megszívta a cirkó a nyelves visszacsapó kinyitott, és megindult a körforgás.

Előzmény: nagykunsági (38611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!