Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93699

Nálunk a Publix a nyerő, de azt hiszem ez csak Floridában létezik. Nagyon szép hús van, csomagolt és kimért is. Legujabb szenzáció Sears tövében megnyilt nevenincs üzlet. A hal és hús választékuktól teljesen el voltam bűvölve. Ott minden organic, amitől viszont úgy általában lábrázást kapok. Organic mosószer meg egyéb ilyen hülyeségek. Leginkább a halak miatt fogok még oda menni, no meg a borjuhus miatt is, ami az idén eltünt a Publixból. Van aztán egy Fresh market, az egyetlen hely ahol olasz szalámit és sonkát árulnak. Undorító az egészben, hogy autózni kell extra mindenért. Sehol egy árnyékos parkoló, mire lehül a kocsi már hagyhatjuk megint a következő nasütötte parkolóban.:-(   Megszoktam, hogy leszaladok és 5-15 perc gyalogtávon belül mindent megkapok amire vágyom.

Előzmény: ZsuR (93698)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93698

Van... nem vagyok Trader Joe's rajongo.  Neha benezek - van par dolog amit ott szoktam venni - de nem latogatom allandoan. 

Előzmény: H_G (93691)
ke_fe Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93697

Férfi név. Germán eredetű név. Jelentése: tiszafa.

Ivó névnapjai: május 19.

Előzmény: islamorada (93696)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93696

Apak napja minden honapban van,.../ A Szent Fizetes Napja/....Moldova mondta ezt ha jol emlekszem....

Előzmény: ke_fe (93685)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93695

Annyira jo lenne belole? Lehet hogy egyszer megprobalom.

Előzmény: Replay (93692)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93694

Nekunk erre nincs Trader Joe's, vagy egy oranyira innen mar hallottam rola de sosem jartam ott.

Előzmény: H_G (93691)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93693

Orosz bolt itt is van, illetve en ugy hivom a nemzetkozi bolt mert tenyleg van benne minden, magyar gyulai, teliszalami/ bende /, fustolt karaj, joval olcsobban mint a magyar hentesnel, a multkor volt tarhonya, kiuritettem a polcot, elhoztam vagy 8 zacskoval, tobb sajnos nem volt, remelem rendelnek, ez magyar import volt.

A ShopeRitenak a husvalaszteka nagyon szep es nagyon bo bar mar jartam olyanban ahol messze nem volt jo, a mienk kifogastalan.

Az Azsiai boltban kulonleges husokat szoktam venni, nyul, facan, quail, ilyesmit, foleg unnepekre.

 

Előzmény: ZsuR (93689)
Replay Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93692

Gulyásleves, marhapörkölt.

Előzmény: islamorada (93690)
H_G Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93691

Amelyik amerikai fórumot olvasom néha, ott elsősorban a Trader Joe's boltot látogatják, nálatok az sincs vagy nem igazán jó?

Előzmény: ZsuR (93689)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93690

Miert? Mit lehet meg labszarbol csinalni?

Előzmény: homerx (93686)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93689

Stop&Shop nincs errefele, ShopRite is kicsit kiesik az utambol... a helyi Acme undorito - oda nem megyek hust venni, marad a Wegmans, es ott a pultnal levo draga... elore csomagolt szokott a Sam'snel lenni, de mostanaban tul zsirosak voltak, igy nem akarok ujra venni ott.  El fogok nezni a ShopRiteba... Menyem nagyon finom Cook's sonkat szokott ott venni... 

 

Az azsiai eleg messze van - de szeretek oda menni, igaz ritkan, mert sok erdekes dolog van ott :)).

 

Van egy masik - no ez talan tul messze - erdekes bolt Philadelphiaban, a Bustleton Avenuen, egy orosz bolt, de hatalmas, es sokfele mas nemzet etelet is meg lehet talalni... magyart is :)), torokot is...  Phily egy orai ut, nem is ez a gond, hanem hogy mikor, mert utalom azt, amikor 2 ora lesz belole a traffic miatt...

Előzmény: islamorada (93684)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93688

En is ezt tettem - mert ket sutes koztt oruletesen sok ido telt el... de sajnalom!  

Előzmény: islamorada (93682)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93687

Miert? :))

Előzmény: ke_fe (93685)
homerx Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93686

ez nem inkabb labszar? vetek levesnek megcsinalni.

Előzmény: ZsuR (93672)
ke_fe Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93685

Ezt az apák napi kalácsot május 19.-re kell megcsinálnotok.

Előzmény: ZsuR (93675)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93684

Ezt a leveshust, azt hiszem ez a marhalabszar ugye, aruljak a ShopeRite-ban a Stop&Shop-ban is es minden nagyobb uzletben itt a kornyekunkon. Az  Azsiai boltba en alig megyek, nincs is a kornyekunkon.

Előzmény: ZsuR (93672)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93683

Ilyenbol szoktam fozni huslevest ami a kepen van, meg kulon  diszno nyakcsontbol amin boven van hus is. Mindketto nagyon finom. Tyukbol mar regen nem csinalok mert izetlen vacak, legfeljebb ha vegyes husbol lesz akkor teszek hozza valamit a csirkebol.

 

 

Előzmény: ZsuR (93672)
islamorada Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93682

En soha nem tarolok semmifele olajat, sutes utan azonnal kiontom, valahogy tartok tole hogy ujra hasznaljam. Nem olyan draga az olaj szerintem..

Előzmény: ZsuR (93656)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93681

Nalunk is - csak nem mindig olyan aron amit hajlando vagyok megfizetni.  Elmegyek az azsiai boltba... mar tobb okom is van ra :)), igy aztan... veszek hust annyit, hogy a melyhutobe is tudjak tenni.  Egesz szepen kiettuk a melyhutobol a hust, zoldseget, kenyeret... lehet feltolteni frissel.

Előzmény: Boszorka (93678)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93680

A gyurodeszkat megertettem - de a sodrofat nemt... azt hittem a sikalo kefehez van valami koze :)).

Előzmény: ke_fe (93679)
ke_fe Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93679

Deszka = gyúrótábla, gyúródeszka

Síkáló = Az a hengeres fa, amivel a tésztát kinyújtod.

Előzmény: ZsuR (93677)
Boszorka Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93678

Ebből kiváló levest lehetne főzni. Nálunk itt a közönséges "közértben" árulják.

Előzmény: ZsuR (93672)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93677

Mivel?

"Tésztát gyúrni, síkálóval deszkán vékonyra nyújtani."

 

Az Anyu jobb szalontudot csinalt mint en... a zsemlegomboca is finomabb volt :)).  Hianyzik az Anyu... most lenne 95 eves...

Előzmény: ke_fe (93676)
ke_fe Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93676

Szalontüdőt sem tudtam eddig jót csinálni. Többször próbáltam már, de rá kellett jönnöm, hogy az nekem nem megy. Ha azt akarok enni, akkor étterembe megyek.
De ugyanígy vagyok a halászlével és hús rántásával.

 

Tüdőt keveset ettünk. Azt is Apukám kedvéért, szabógallér levesként.

Ez egy egyszerű leves (csontleves, zöldségleves), a nevét a belefőzött tésztáról kapta.

A tüdőt meg kell főzni, majd húsdarálón le kell darálni. Fél- vagy inkább negyed fej hagymát nagyon apróra megvágni vagy lereszelni. Zsiradékon megfonnyasztani, rátenni a darált tüdőt és együtt párolni, pirítani.  Só, bors a fűszere.
Tésztát gyúrni, síkálóval deszkán vékonyra nyújtani. A kinyújtott lap egyik felére szabályos kiosztásban apró halmokat rakni a tüdőből. A halmok közötti vonalakat felvert tojással megkenni, ráhajtani a tészta üresen maradt részét. Kiskanál hátával a közöket sorban és oszlopban összenyomni. Derelyevágóval négyzetekre vágni. Ez a szabógallér.  Belefőzni a levesbe.  A derelyék ne legyenek nagyok, az apróbb jobb ízű.

 

Véleményem szerint bármilyen hússal finom lehet.

Előzmény: ZsuR (93674)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93675

Megint egy kerdes - ismeros a German Apfelblechkuchen recept?  Szokta valaki csinalni? 

 

http://www.der-erfolg-gibt-recht.de/rezepte/zum-vatertag-ein-leckerer-kuchen-apfel-blech-kuchen-nach-elsasser-art.htm

 

 

ZsuR Creative Commons License 2015.03.15 0 0 93674

Azt hittem csak az en Anyum volt ennyire a megszokas rabja! :))

 

Nalunk is kellett a husleves vasarnap - marha, csirke - vagy egy aprolek leves, esetleg sertes nyak-bone izebol. Akkor nem nagyon szerettem a leveseket - most kezdtem raszokni par eve.

 

Penteken nalunk sem volt hus - nem annyira a vallas miatt, inkabb azert mert nem volt penz, majd lesz hus a hetvegen... aztan hetfon sem volt, mert ugye volt a hetvegen...  :))

 

Vese velo nem annyira mint a szalontudo zsemlegomboccal... szerettem.

Anyu szokott pacalt is - en is parszor, de mar regen nem ettem.  Szerettem pedig.

Előzmény: ke_fe (93673)
ke_fe Creative Commons License 2015.03.14 0 0 93673

Gyerekkoromban Édesanyám gyakran főzött marhahús levest. Persze akkor a kényszervágásból lehetett marhahúshoz jutni.  Az is mindig tehénhús volt, többnyire öreg fogatlan jószágé. Na abból a húsból csak levest lehetett főzni.  Nálunk a vasárnap nem múlhatott el húsleves nélkül, amiben mindig volt velőscsont, ha marhából, vagy disznóból készült a leves.  Apukám nagyon szerette a velőt, pirítós kenyérre kenve.

 

Sokszor ettünk tehéntőgyből készült pörköltet. Édesanyám nem szerette csinálni, mert felkockázáskor kivette a kés élét.  Emlékszem, 2-3 kést használt "el" mire felaprította.

 

Gyakori étel volt még a vese-velő is nálunk.  Azóta is szeretem, én is gyakran főztem.

 

Pénteken a böjt miatt mindig tészta volt a második fogás, vagy bukta. A buktát jobban szerettem, mert a tésztától fél óra múlva éhes voltam.

Szerdán mindig sztrapacska volt előtte valami könnyű leves.

Előzmény: ZsuR (93672)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.14 0 0 93672

...imadom a tarjat... es kepzeld, itt nincs!!!  Nem ugy vagjak fel a sertest.. .

 

Szoktam venni az azsiai boltban nyaka csontot, no azon van eleg hus, abbol szoktam en is (jobb hijjan) levest kesziteni.  Finom... 

 

Keresem a finom levesnek valo marhahust... mert nem szabad tul zsirosnak lennie, de sok a tul zsiros... talan az azsiaiban lesz az is.  

 

Igen... egy ilyen leves utan nem kell masodik fogas!

 

Előzmény: Bubo.Bubo. (93671)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.03.14 0 0 93671

nálunk nem volt szokás a marhahúsleves, csak a tyúkhúsleves és a sertés húsoscsontból főzött - illetve anyukám sokszor kicsit túllőtt a célon, és nagy darab tarjából főzött levest (amikor a második fogás is húsos volt - pörkölt, rántotthús)

 

mostanában kezdek el én is tarjából főzni levest, úgy, ahogyan gyerekkoromban tanultam és szerettem, mindig főtt benne répa és krumpli, és nagyon kedvelem a csontos-zsíros leveshúst összetört, levesben főtt répával-krumplival enni (a jól megsózott remegős kövérje a hússal és a krumplis-répával együtt nagyon finom tud lenni :-))   ) úgy szoktam intézni, hogy nem is eszek második fogást, még ha lenne is...

Előzmény: ZsuR (93665)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.14 0 0 93670

Szoktam halat is - fish and chips ;)) - ami utan nem kerdes, kiontom az olajat... 
A fasirt... azt nem szoktam csinalni surun, inkabb a hamburger es ha fasirt, egybesult.


Szeretnek csirkeszarnyat enni rantva - majjal a hona alatt... 

Előzmény: Boszorka (93669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!