Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56481
Sziasztok!
Természetesen bármikor adható, amikor szükséges, de nem kell állandóan tömni vele, csak pl. vedlésnél, vagy bármilyen más bőrprobléma esetén.
Előzmény: matika82 (56477)
rpuma Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56480
Köszönöm mindenkinek a válaszát!:) Meggyőztetek.:)
veranéne Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56479
bocsánat az amatőr fogalmazásért szóismétlésekkel, de nem egy huzamban írtam meg a hozzászólást, tettem-vettem közben :D:D:D

nyomika

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/images02/22/l_bb293bb4487e4f1593332d697ae418d2.jpg
Előzmény: veranéne (56478)
veranéne Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56478
Furminátor nekünk is van, és szerintem nagyon hasznos (hogyha tényleg használod is rendszeresen :)))
és nekünk a közepes van(sárga), a kicsivel biztosan több ideig tart.

nekünk nem csak mopszunk van, hanem egy kis korcskutya is, neki is kiváló a szőrikéjére. plusz kapják most a Lavet szőrápoló tablettát is. Nyomin nem vettem észre különösebb változást, neki mondjuk nem is volt baj a szőrével, de a kis keverék Mukin csodákat művelt... :D
matika82 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56477

 

 Szia. Nekünk is van Furminátorunk. Mopszon kívül más kutyát nem fésültünk vele. Tényleg jól kiszedi az oda nem illő szőröket. Szerintem a te kutyusodnak is van megfelelő furminátor tipus. Mi is rájöttünk arra, hogy a furminátorral való kezelés előtt egy kicsit megfésüljük más fésüvel és akkor jobb az eredmény.

   A Lavet tablettát bármikor lehet adni? Szőrhullás esetén is? Manónak is elkezdett cserélődni a bundája és jól látszik a szőnyegen, meg a takarón is.

Előzmény: rpuma (56474)
zsazska Creative Commons License 2009.10.18 0 0 56476

Sziasztok!

 

Tabitabi! Igen, amikor az immunrendszer meggyengül, meg kell kicsit támogatni pl. kisdózisú C-vitaminnal. Az egészséges kutya szervezete előállítja a szükséges mennyiséget, de ha lebetegszik, akkor rá kell segíteni!

Remélem, hogy hamarosan minden rendben lesz!

 

Juditka! Köszi, hogy bemásoltad! Remélem, hogy visszakerül a gazdihoz! Bemásolom az üzifalra is! Lássák minél többen!

Előzmény: tabitabi (56472)
juditka21 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 56475

Sziasztok!

 

Ezt a levelet kaptam:

"TALÁLTUKNK EGY MOPSZ KUTYUST!

 

TALÁLT MOPSZ!

2009.10.14-ÉN, SZERDÁN DUNAKESZI VÍZTORONYNÁL, A KÖRFORGALOMBAN TALÁLTUNK
EGY 8-9 ÉV KÖRÜLI, JÓ HÚSBAN LÉVŐ, LÁNY MOPSZ KUTYUST!
NYAKÖRV VOLT RAJTA, ÍGY A SZÍNÉNEK BEMONDÁSÁVAL A KUTYUST VISSZAADJUK!

VÁRJUK GAZDÁJA JELENTKEZÉSÉT!
0670-6121-555


előre is köszönjük a segítséget. Keddig egy barátnőmnél van Óbudán aztán a
kiváló állatorvosunk Varga Józsi, (Csillaghegy Család utcai rendelőjében)
megőrzi és ha nem lesz meg a gazdija, akkor megpróbáljuk örökbe adni.

Képeket tudok küldeni, ha kaphatok egy mail címet!

Köszönettel:
Mavridisz Fedra
0670-6121-555"

 

Furminátor minden kutya aljszőréhez jó. Szerintem a spiccet előszőr jól keféljétek ki sima kefével, aztán jöhet a furmi.

rpuma Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56474

Sziasztok

 

OFF: Elég régen olvastam a fórumotokon, hogy valakinek van furminatora. Remélem még itt van, és érdeklődnék, hogy a véleménye szerint egy spitz bundájához is alkalmas lenne???????

Esetleg mopszon kívűl fésült vele másfajta kutyát???

 

Előre köszi ha válaszolsz.

(Bocsi a nem ide illő témáért)

 

Ildi

FoxxyC Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56473
Cipőt nem, de kabátjuk van, viszont még nincs annyira hideg, hogy rájuk adjuk. Majd ha jönnek a mínuszok.
Előzmény: Bettike, és Bigyóka (56471)
tabitabi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56472
Köszi Zsazska.

Adjuk sajtban a sumetrolimt, meg pici c vitamint csempészünk bele. Te írtad anno, hogy jó az nekik ugye?

Már a másik oldalon is bedurrant neki, de így tudjuk dolgozik az immunrendszer!!

De semmi tünet, eszik, bár kicsit lasabban mint eddig, iszik és terrorizálja Leilát!

Előzmény: zsazska (56470)
Bettike, és Bigyóka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56471
Sziasztok!!!
Köszönjük a válaszokat!
Bigyókánk azóta is válogat, persze nem aggódom magam agyon, mert a mi kajánk azért jó volna neki!
Egyértelműen válogat a kis szaros!
Bár néha tényleg megsajnálom, és akkor nálunk is jön a sonka....:(
Ja..
És persze Bigyó úrfi is kivan a hidegtöl!
Ti tesztek a mopedekre cipőcskét séta alatt??
zsazska Creative Commons License 2009.10.16 0 0 56470

Sziasztok!

 

Az már jó, ha már látod a javulást! Még így is sok időbe tellik majd, mire a szőre megint a régi lesz. De ami a szőrhullást illeti: igen, most fognak téli bundát növeszteni, de ahhoz előbbb levedlik a nyárit. Ez lehet az oka, hogy most több szőre hullik, na meg az, hogy nemrég még szinte nyárias idő volt, most meg csaknem a télbe pottyantunk:-( Már sokszor tanácsoltam, hogy vedlésnél, és bármiféle bőrbetegségnél, így atkánál, gombánál, ekcémánál is ajánlott kúraszerűen használni a Lavet bőrtápláló tablettát. Én minden vedlésnél bevetem, és kb. 1 hét alatt túl is esünk az egészen.

 

Tabitabi! Jobbulást Amynek!

 

Fidra! Azt azért én nem mondanám, hogy rusnyák, mikor megszületnek, de valóban később alakul csak a jellegzetes mopszos kinézet. Természetesen nem pártoltam el egyikőjüktől sem.:-) A kis daginak a pocakját puszilgatnám össze-vissza, míg a kis fekusznak azt a megszeppent pofiját:-) Mindegyik édes, és szép, és ennivaló!

Előzmény: szebori (56464)
Fidra Creative Commons License 2009.10.16 0 0 56469
Helló Mindenkinek!Veranéne!Szerintem is rusnyák amíg nagyon picik.Jó persze aranyosak de egy patkányra vagy kismacskára jobban hasonlítanak mint egy mopszra.Kb. 1,5-2 hete vették fel a mopszos fazonjukat...Maomopsz!Ne is mondd...az egy dolog hogy elevenek,de bűn rosszak....az egyik feka tegnap úgy belém harapott...Zsazska!Na most a bézs pocakosra gondolsz?Mert akkor megmondalak a fekának hogy elpártoltál tőle....Rudmi!Először is szégyeld össze-vissza magad hogy nem tudod megkülönböztetni az unokáidat!Egyébként Valter az amelyik hason,fejét a mancsára rakva alszik.....Jövőhéten megint hozok képeket,addig is üdv mindenkinek!!!:)
rudmi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56468
Nagyon cukik! Melyik a Walter? Innen nem tudom megkülönböztetni Csofitól.
Előzmény: Fidra (56456)
tabitabi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56467
Tényleg a kis pocakos csjszi nagyon szép, szép maszk stb.....

A feketék sem piték,
Előzmény: Fidra (56456)
tabitabi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56466
Szia

Nálunk is Leila és Amy szinte egész nap szunyókál. Hideg miatt gondolom.

Amy Summetrolim-ot kap, mert az egyik nyirokcsomója be van durranva.
hétig voltak nélkülünk két macska és egy angol buli között voltak, és a felvigyázó a kéregető mopsz szemelknek nem tudott ellenállni...Kicsi dundi jött rájuk.

Aranyosak a mopsz babák
Előzmény: veranéne (56463)
Maomopsz Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56465

:)))

Nagyon cukik!!!!

Gondolom már nagyon elevenek.

Előzmény: Fidra (56456)
szebori Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56464

Sziasztok!

 

Zsazska! Csináltak bőrkaparékot, abban mutatták ki az atkát és mellette egy gyulladást okozó baktériuot. Emiatt írták fel a Pimafucortot, az elvileg arra is jó. llletve arra kapott antibiotikumot is. Szerencsére már mutatkoznak a javulás jelei, már egész szép az arca, elmúltak róla a göbök. Már csak a szőrnek kell szépen visszanőni egészségesre.

 

Még egy kérdésem lenne hozzátok: azzal tisztában vagyok, hogy a mopszok nagyon szőrhullatók. De az normális, hogy szinte kéthetente változik, hogy mennyire hullik? Néhány hete alig hullott, most meg jobban - pedig a hideg miatt azt gondolnám, inkább növesztik ilyenkor a szőrt...

veranéne Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56463
szerintem is hullámzó az étvágyuk.


tegnap pl... a sétákon kívül EGÉSZ NAP (nem viccelek!!!) a takaró alatt alukált. biztos nem tetszik neki ez a hideg :P
és tényleg csak estére éledt fel, akkor reggelizett is... :O
Előzmény: zsazska (56457)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56462

"""Itt már nem dőltem be, ami sok az sok alapon úgy voltam vele, hogy ha igazán éhes, akkor így is megeszi. (Az „így” azt jelenti, hogy a száraztápban már alapból volt konzerv, ahogy mindig megeszik, csak a tegnapi pulykasonka hiányzott)."""

 

Tényleg, itt már nem dőlt be Zsófi, hanem leugorhattam egy 30 forintos szárnyasmájkrémért a közibe, hogy Pedro hajlandó legyen reggelizni!!:-)Hozzáteszem, természetesen, a saját jól felfogott érdekünkben, hacsak nem akartunk egy kis rókát takarítani a padlószőnyegről! 

Előzmény: FoxxyC (56459)
veranéne Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56461
jajj elképesztően cukik!!!! :D már nekem is tetszenek, így, hogy kezdenek mopsz-formát ölteni hihihi
amikor olyan kis békák nagyon furik még... mint az emberi újszülött... :S
Előzmény: Fidra (56456)
FoxxyC Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56460
Szia! Ozzy atkájára a Taktic volt a gyógyír. Már nem emlékszem, milyen más szereket használtunk, de ez tényleg bevált. Úgy tudom, hogy a kutya 1éves koráig gyakori az atkás fertőzés, utána normál esetben nem jellemző.
Előzmény: szebori (56442)
FoxxyC Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56459
Tényleg próbáld betartani, amit Zsazska ír, még ha sajnálod is az „éhező” kutyádat, ha már nagyon éhes, megeszi a tápot magában is. Én bevallom, nem tudom megállni, hogy ne tegyek a kajájukba valami extrát.:) Viszont ez azzal jár, hogy már hülyének néznek, ha tisztán a tápot teszem le eléjük. Általában veszünk konzervet, és azzal ízesítjük meg a száraztápot, néha emberi ételt teszünk hozzá…
Még ezek mellett is előfordult, hogy az így felturbózott kaja nem kellett Pedronak, már vettem is elő a hűtőből a fincsi pulykasonkát, mert megsajnáltam, persze így teljesen kiürült a tál. Következő alkalommal már pulykasonka nélkül nem kellett neki. Itt már nem dőltem be, ami sok az sok alapon úgy voltam vele, hogy ha igazán éhes, akkor így is megeszi. (Az „így” azt jelenti, hogy a száraztápban már alapból volt konzerv, ahogy mindig megeszik, csak a tegnapi pulykasonka hiányzott).
Tényleg könnyű őket elkapatni, és mindig csak többet és többet akarnak. Lehet ilyet játszani, de akkor a gatyája is rámegy az embernek a kutyakajára, és az egyéb plusz finomságokra. Szóval fő a következetesség, és a kitartás!:) Éhen biztosan nem fognak halni!:)
Előzmény: Bettike, és Bigyóka (56454)
zsazska Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56458
Ha lehet ilyet mondani, akkor ezek a manók napról-napra szebbek!:-) Attól a kis dagi pocakos csajszitól meg teljesen kész vagyok!:-)
Előzmény: Fidra (56456)
zsazska Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56457

Szia Bettike!

 

Van úgy, hogy átmenetileg visszaesik az étvágyuk, és akár az addig szívesen fogyasztott tápot sem eszik meg, de ha amúgy teljesen egészséges, akkor ne dőljetek be neki! Tedd elé a tápot, és várj 10 percet. Ha ezalatt nem eszi meg, akkor vedd el tőle, és csak a következő etetés idején kínáld meg újból vele. Előfordul, hogy akár 1-2 napig is elfordítja a fejét, de aztán enni fog. Ha korábban nem voltak ilyen gondjaitok, akkor biztosan így lesz. Nálam Gizmo az, aki szörnyen válogatós. Ő is szereti eljátszani, hogy neki valami más kell:-( Ha nagyon aggaszt a dolog, akkor cseppents rá a tápra egy 1-2 kanál levest, vagy más ízletes maradékot, de arra készülj fel, ha ezt a megoldást választod, akkor valami mindig kell majd neki, amivel felturbózod az ízeket.

Előzmény: Bettike, és Bigyóka (56453)
Fidra Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56456
....csak a képek maradtak le.....mind az 5 külön-külön:)
Fidra Creative Commons License 2009.10.15 0 0 56455

Hellló mindenkinek!Szíja Rudmi!!!Megint eltelt 1 hét és ezek a kis mocsadékok megint nőttek.Egy pár kép:

Bettike, és Bigyóka Creative Commons License 2009.10.14 0 0 56454
BIGYÓKA
Bettike, és Bigyóka Creative Commons License 2009.10.14 0 0 56453
Sziasztok.Szia zsazska azt szeretném kérdezni,hogy BIGYÓ eddig royal-juniort kapott a multkor vettünk neki select goldot,amit persze nem evett meg.Visszatértünk a royal-ra, de már az se kell neki.Szerinted ez miért lehet,és mitcsináljunk?
zsazska Creative Commons License 2009.10.13 0 0 56452

Sziasztok!

 

Szebori! A pimafucort kenőcs az gombára van, és nem atkára. Most akkor mindkét betegség jelen van nála? Csináltak bőrkaparék vizsgálatot?

Ezek a bőrbetegségek sajnos elég lassan gyógyulnak, de ha a kezelés megfelelő volna, akkor már látnod kéne a javulást. Sajnos nem minden orvos képes felismerni, hogy melyikről van szó. Ilyenkor nem árt, ha laborral is alátámasztják a diagnózist.

Esetleg tudnál hozni róla képet?

 

Az ivartalanított kutyáknak csökkenteni kell a kajaadagot, és nem szabad rájuk hagyni, ha lustulnának. Ugyanis ez a két ok vezet az elhízáshoz, és nem maga az ivartalanítás. Annak ebben csak annyi szerepe van, hogy az ivartalanított állatok szeretnek elkényelmesedni, de ha ügyleünk rájuk, akkor nem kell attól félnünk, hogy kislabdává gömbölyödnek.

 

Hoztam pár képet...

Előzmény: szebori (56446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!