Keresés

Részletes keresés

Ariel Creative Commons License 2003.07.13 0 0 379
sikerult megnyerni vegre egy licitet, penzt fel is adtam. de van nekem meg vmi tennivalom az ebay oldalain? van egy pay now gombocska, de kell ezt nekem hasznalnom? vagy innentol mar csak az eladoval kell kapcsolatban lennem? kosz!
NLQ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 378
egy tanulsagos csomag (azoknak akik konyvet rendelnek:
Ausztraliabol vettem egy konyvet (illetve licitet nyertem 06.23. an)
a seller irta a licitnel: international paypal only
nemet haverom paypalt kifizette 27. en (addig nem volt netkozelben)
az ausztral a csomagot feladta juli 1. en
ma erkezett meg economy air post-al...
(es ahogy nezem jol rab.szott az elado, mert tolem 15 AUD postakoltseget kert, a boritekon meg 24.5AUD belyeg van + a csomagolast se adhattak ingye...
szoval a 26 dolcsis konvet eladta ~16 dolcsiert (a licit 19,95 rol indult...)

egyebkent a csomagon bontas nyoma nem latszik, nincs rajta vampecset, csak 1 magyar datumbelyegzo: 2003 júl 11
viszont eleg jol kitapinthato volt, hogy konyv (nem volt rairva semmi)

NLQ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 377
igen igezad van gyorsabban valaszoltam mint gondolkodtam volna... valaoban van minimal ar az ebayen is ha paraszt az elado...

egyebkent ha olcsobban vitted el mint a minimal ar akkor irj neki levelet hogy mennyiert adja... esetleg alkudj meg vele ebayen kivul...

Előzmény: edk440 (369)
Wisey_ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 376
Reméljük, csak éppen nyaral...
Előzmény: Törölt nick (372)
Hét Creative Commons License 2003.07.11 0 0 375
Az nem jelent jót. Írj az e-baynek, hogy gondod van az eladóval. Mondjuk én kétszer is találkoztam olyannal, aki hirtelen eltűnt egy hónapra, de utána visszatért (kórház, költözés), de mindenképpen írj az ebaynek, hogy problémáid vannak. Szoktak segíteni.
Üdv
Hét
Előzmény: Törölt nick (372)
tommystar Creative Commons License 2003.07.11 0 0 374
Kösz, rögtön hívom.
Csak az aggaszt, hogy a másik csomag, amit egy hónappal később küldtek, már megjött. Szóval szerintem inkább sanszos, hogy valahol útközben kavarodott el az első pakk.
(Egyébként az egyikben 8 a másikban 12 videókazetta van, tv-ből felvett régi teniszmeccsekkel, úgyhogy nem hiszem, hogy olyan nagy gondot okozna a felbecslésük.)
Előzmény: NLQ (364)
edk440 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 373
Szerintem Bidpay-jel menne. Beírva a korábbi, eredménytelen aukció kódját.

Ed

Előzmény: Hét (371)
Hét Creative Commons License 2003.07.11 0 0 371
A reserve, minimálár inkább csak szivatás.
Potte!

Írj egy mailt az eladónak, hogy téged érdekel a dolog, és esetleg megbeszélhetnétek, hogy mit csináljatok. Ha amerikai akkor a fizetés elég körülményes aukción kívül!

Üdv
Hét

Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 370
Szerintem a "reserve price" egy nagy hüjeség!
:-)))
Előzmény: edk440 (369)
edk440 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 369
a minimal ar a kikialtasi ar, ha azt vagy annal magasabbat licitaltal akkor megnyerted a licitet...

Nem. A minimálár (reserve price) lehet a kikiáltási ár felett. Fel lehet tenni valamit 1 dolláros kikiáltási árral, de mondjuk 100 dolláros minimummal. Gondolom, azért csinálják így egyesek, hogy az alacsony kikiáltási árral beindítsák a liciteket. De ha senki sem licitál legalább 100 dollárt, az aukció sikertelenül zárul.

Egyébként a német Ebay-n nincs lehetőség minimumár megadására.

Ed

Előzmény: NLQ (364)
edk440 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 368
Újra feltették. Nem szükségszerűen a minimumról indítva, lehet ugyanúgy alacsony kikiáltási ár és e fölötti minimum. Ha nem lesz licit a lejárat előtt sem, írhatsz az eladónak, hogy te megvennéd olcsóbban, hisz látja, hogy annyiért a kutyának se kell...

Ed

Előzmény: Potte (367)
Potte Creative Commons License 2003.07.11 0 0 367
Na akkor a kérdésem érthetően :)

Én licitáltam egyedül egy cuccra, de nem értem el a minimumot, viszont még mindig fent van a cucc a neten, nem vették le, hogy a tárgy elévült, vagy elkelt vagy akármi.
Szóval ilyenkor nem szokták felrakni megint a cuccot a minimumról indítva?
Remélem most érthető ehe ehe
Kösz
Potte

Ariel Creative Commons License 2003.07.11 0 0 366
illetve a kiskapu


Ajándék küldemények

Postán, fuvarozó vállalat közreműködésével beküldött, vagy más természetes személy által behozott ajándék vámkezelése a nem kereskedelmi jellegű forgalom szabályai szerint történik, amennyiben az ellenszolgáltatás nélkül érkező vámáru a jogszabályban meghatározott mennyiséget nem haladja meg.

Vagyis ilyenkor megilleti a vámkedvezmény a megajándékozottat, amennyiben az ajándék együttes értéke a 28 200 Ft-ot nem haladja meg.

# Ez a kedvezmény nem alkalmazható a vámkedvezményes értékhatárt meghaladó egyedi értékű vámárura, valamint
# szeszes italra, és dohánytermékre.

Ariel Creative Commons License 2003.07.11 0 0 365
igazad van. utananeztem...


Interneten vagy egyéb csomagküldő szolgálattól megrendelt áru vámkezelése

Az interneten, vagy csomagküldő szolgálattól megrendelt vámáruk esetén, amikor az ellenszolgáltatás fejében érkezik be, vagyis fizetünk érte, a vámteher � a beérkezett vámáru/k értékétől függetlenül � az általános szabályoknak megfelelően kerül kiszabásra.

Ilyen esetekben az ügyfelet nem illeti meg a 28.200.-Ft-os vámkedvezmény, tehát a vámáru/k teljes értéke után kell a jogszabályban meghatározott vámot és egyéb közterhet megfizetni.

Előzmény: NLQ (364)
NLQ Creative Commons License 2003.07.10 0 0 364
Potte: hogyan??? ez nem vakera meg hasonlok... a minimal ar a kikialtasi ar, ha azt vagy annal magasabbat licitaltal akkor megnyerted a licitet...
esetleg kuldj egy ebay# mailban, es megnezem mit is csinaltal...

Ariel: multkor az orcyn osszefutottam egy sraccal annak pl a bakelit kislemezeit vamoltak meg...
a kulcsszo az ajandek! amiert fizettel (es ez kideritheto a csomagrol), annak afa es vam vonzata van mintha itthon vetted volna!!!

tommystar: erdemes hetenkent az orcyt felhivni...
en mar csak ugy megszokasbol hivom oket (ha varok csomagot ha nem), hogy van e valami csomagom:)
mindig elobb hivom oket mint ahogy megerkezik az ertesitesuk a postan
(heti tobbszori hivas nem szerencses szerintem, mert rossz neven veszik :)

Előzmény: Potte (358)
Potte Creative Commons License 2003.07.10 0 0 363
Ariel!
Azt értem csak lejárt az idő és mégsem vették le a netről. Lehet hogy felrakják újra?
Potte
tommystar Creative Commons License 2003.07.10 0 0 362
Sziasztok!

Küldtek nekem 2 csomagot Ausztráliából hajóval.
Az elsőt március közepén adta fel az ismerősöm, azt mondta június elején ér kb ide, még nem hozták ki.
A második pakkot kb 1 hónappal később küldte, április közepefele, ezt ma hozta ki a zöld mikrobusz. Vámmentes pecsét rajta, magyar posta ragasztó, stb.
Az első csomag iránt egyenlőre csak a kerületi főpostán érdeklődtem, (hogy úton lehet-e még, ha az egy hónappal később küldött már megérkezett), azt mondták, hogy a feladó indíthat a kinti postán valami kutatványt, amivel lecsekkolhatják hol kavarodhatott el, viszont a vámról semmilyen iformációt nem tudtak adni.

Szerintetek lehetséges, hogy még az Orczyban dekkol, érdemes ott érdeklődni?

Ariel Creative Commons License 2003.07.10 0 0 361
pasa!

puff. kosz az infot.. lassan nekem is jon egy csomag, de akkor hiaba er ide 1 het alatt ha a vamosok fognak ulni rajta..

Előzmény: pasa_ (360)
pasa_ Creative Commons License 2003.07.10 0 0 360
nemtom, en mindig ajandeknak jelolom es 30k ertek alatt rendelek egyszerre, akkor nincs vam, de a vammentes pecset ranyomasaval ugyanugy eltoltenek 3-5 hetet.

Pasa

Előzmény: Ariel (357)
Ariel Creative Commons License 2003.07.10 0 0 359
Potte!

csak te vagy egyedul a bid historyban? ha igen, akkor lehet hogy ilyen magas a minimalar..

Előzmény: Potte (358)
Potte Creative Commons License 2003.07.10 0 0 358
Gyerekek, én licitáltam egyedül és 90 dollárnál sem értem el a minimum árat, de nem vették még le a netről a cuccot...most akkor mi van?
Potte
Ariel Creative Commons License 2003.07.10 0 0 357
pasa!

a konyvekre es cdkre is van vam? en ugy hallottam hogy nincs.

Előzmény: pasa_ (356)
pasa_ Creative Commons License 2003.07.10 0 0 356
Az amazon nem szamol azzal, hogy itthon a vam 4-5 hetig ul a csomagon. Ugyhgy a tied is meg fog jonni valszeg meg par het mulva. De ha irsz az amazonnak akkor elkuldik ujra gyak. szo nelkul -- igy meglesz meg egy peldanyban. A te lelkiismeretedre van bizva, hogy ez lopas vegy nem.

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (349)
fabee Creative Commons License 2003.07.10 0 0 355
No, kiderült?
Előzmény: Potte (350)
edk440 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 354
A Bidpay-en vegyél a kártyáddal money ordert.

Ed

Előzmény: Potte (350)
fabee Creative Commons License 2003.07.10 0 0 353
Dollart ker, de mivel altalaban penzvaltokent is mukodik ezert bevaltjak a forintodat. Most 230 korul van.
Előzmény: Ariel (351)
edk440 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 352
Gyerekek, minek ez a szenvedés? Ha nem akartok dombornyomott kártyát a magas díja miatt, nyissatok számlát olyan banknál, ahol az elektronikus kártyára engedélyezett a Card not Present tranzakció. Korábban írtam linket. Azzal US-beli eladónak elfogadható költséggel lehet a Bidpay-en money ordert küldetni.

Ed

Ariel Creative Commons License 2003.07.09 0 0 351
fabee!

a WU forintot ker? ha igen kb. milyen az atvaltasi rataja pl. az OTP-hez viszonyitva?

Előzmény: fabee (348)
Potte Creative Commons License 2003.07.09 0 0 350
VISA-m van de megkérdeztem a krapekot és mondta ha PayPal nem megy akkor van még money o. meg csekk, a VISA-t nem említette. Dehát lehetetlen hogy az ne legyen jó neki.
Szorítsatok gyerekek, reggel kiderül megszerzem-e a cuccot! Muhahahaaaaaa
Kösz,
Potte
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.07.09 0 0 349
ma kellett volna megjönnie egy amazon csomagnak, de nem jött, hol lehet itthon utána érdeklődni és mi kell hozzá?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!