Keresés

Részletes keresés

Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78700

Szia Mégleány,

Próbálj meg nyugodt maradni, nagyon nehéz lehet most Neked....Pontosan hányadik héten vagy most? Drukkoltam Neked is végig, tudom, hogy sikerült a beülti, csak nem emlékszem pontosan.

Előzmény: mégleány (78692)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78699

Szia Jami1,

 

Igen, úgy ahogy Cettia is leírta. Ha 112 egységet kell beadnod, akkor a Gonal tű végét feltekered 112-re, és kihúzod a tű végét kattanásig. Így automatikusan beáll. Leveszed az elejét a tűnél, kinyitsz egy új tűt, rátekered. Ekkor készen áll a beadáshoz. A beállítást utána már nem kell állítgatni. Alkohollal letörölgeted a hasfalon a bőrt, és zsupsz beadod. Végig nyomd be a tű végét, így a kívánt mennyiség teljesen bemegy. És lehet, hogy célszerű tényleg este beadni, én folyamatosan hányingert érzek nap közben...:-)))) Holnap után megyek UH-ra....:-)

Előzmény: Jami1 (78696)
cettia Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78698
Szia Jami1,

az IVF hasznos linkekben meg tudod keresni, van egy videós segédlet a Gonal beadásához, de, ha elakadsz írj ide nyugodtan. Az első után megy majd mint a karikacsapás.
Az első alkalommal működésbe kell hoznod a tollat, egy kis mennyiséget ki kell nyomni, majd beállítod a kívánt adagot, ezt a későbbiekben már nem is kell.

Hasfalba szokás adni, a köldököd körül valahová, összecsíped a bőrt, hogy inkább azt érezd, mint a szúrást, amikor már bedöfted (ne lassan nyomd be!) akkor elengedheted, ha kattanásig benyomtad a toll nyomókáját, kicsit még bent hagyod, kihúzod és KÉSZ!
Persze pl. Betadinnal fertőtlenítsd is a bőrt, ahová beadod.

Én mindig este adtam be magamnak, hogy az esetleges mellékhatások inkább éjjel sújtsanak, mint nap közben.
Nagyon pici, vékony a tű, alig fogod érezni.

Biztosan ügyes leszel.
Én rettegtem mindenféle szuritól, de simán megtanultam.

Üdv
Cettia
Előzmény: Jami1 (78696)
mégleány Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78697
Bloodbunny!!
Nekem is hasonlók voltak az elején :))) majdnem olyanok, mint középidőben...
pihenj sokat, és mozogni kell, de semmi hajlás vagy emelés!!!! ez nagyon fontos!! ha hajolnod kell, max. óvatosan guggolj le...de ne préseld össze a hasad!!!
szurkolok nagyon!!!
A teszt hagyományos? vagy valami speckó? :)
érdekes, hogy minden intézet másképp csinálja...
Előzmény: bloodbunny (78695)
Jami1 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78696

 

 

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni holnap azaz hétfőn kellene beadni gonal-f injekciót

az orvosom azt mondta, hogy jöjjek be a meddőségi Központba és majd

megmutatják az asszisztensek, hogy kell először beadni. De sajnos nem tudok

bemenni a sztrájk miatt, mert vonattal is kellene utaznom meg BKV-al is.

Eddig puregont használtam azt szinte már csukott szemmel is be tudtam adni, de

ezt még soha nem használtam. Arra gondoltam, hogy megpróbálom beadni magamnak, de egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek, vagy egy telefonszámot

kérnék vagy hogy  a fórumon vagy e-mail-ben leírnátok. Találtam valami leírást az interneten, de angolul volt és nem 100 %-ban értettem meg mindent. Egyébként 112 egységet kell beadni.

e-mail címem jami@biatv.hu

 

Segítségeteket előre is köszönöm: Jami

bloodbunny Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78695

Nem vicc, a beültetés után kaptunk egy lapot a teendőinkkel, amin az volt, hogy transzfer után 14 nappal vizeletből teszteljünk és azt diktáljuk be a dokinak...

 

Hát most, a második napon nekem időnként sajog a jobb petefészkem (csak az), nagyon ritkán kicsi égető érzést érzek a méhem táján... Párom erre azt mondta, hogy biztos azt érzem, ahogy most ássa be magát éppen kis ásóval....:-)) /Egyébként semmi sincsen..../ 

Most a hétvégén nem feküdtem egyfolytában, hanem kb 1,5 óra fentlét után ha elfáradtam, akkor lefeküdtem szunyókálni oszt ha akartam, akkor felkeltem.... eléggé álmoskás vagyok, bár csak reggel iszom egy kis kávés tejet...  Ma meg kertészkedtünk egy kicsit, bár én csak mentem azuram után és tartottam a gödörben egyenesen az ültetni valót... Úgy tervezem, hogy csütörtökön menek dolgozni. de ha nem az se baj....

 

Időnként beszélek is a bentlakóhoz, hogymaradjon velem.... meg mindenfélét mesélek neki,hogy mit csinálnánk együtt.... remélem, hogy marad....:-))

Előzmény: mégleány (78690)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78694

Szegénykém, próbálj ellazulni, sokat számít nekik is és neked is... lesz időd majd arra is, hogy elengedd akit elvesztettetek.

 

 

 

 

 

Előzmény: mégleány (78692)
helga78 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78693
Nagyon sajnálom. De ne aggódj, ha meg akarnak maradni akkor meg is fognak, márpedig szerintem ők már a tieid!
Előzmény: mégleány (78692)
mégleány Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78692
a helyzethez képest jól :))))
sajna történt targédia is a családban, de próbálok nyugodt maradni, amennyire lehet, hogy a picikék ne gondolják meg magukat :))))
Előzmény: helga78 (78691)
helga78 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78691

Mégleány!

Köszi aranyos vagy, csak az a probléma, hogy recept nélkül nem tudom megrendelni.De mindegy, ha nem találok olyan gyógyszertárt ahol van készleten, akkor bemegyek hétfőn v. kedden a receptért, és megrendelem úgy, csak kérdés hogy az megérkezik-e szombatig?

Egyébként hogy vagytok?

Előzmény: mégleány (78689)
mégleány Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78690
Bloodbunny!
Drukkolok!!!
Igazából ne figyelj jeleket!!! Engem is becsaptak, mert annyira voltak, mintha nem is lettek volna, így meg voltam győződve róla, hogy nem sikerült...és tessék :)))
Ja és nem értem a Kaáliban a tesztet, a beültetés utáni 14-dik napon kell tesztelnetek?
Nekem leszívás utáni 14-dik napon volt vérvétel. Persze mivel azt hittem, nem sikerült, előző délután csináltam egy tesztet, mert nem akartam, hogy az orvos előtt akadjak ki... és épp hogy látszott a második csík, holott másnap reggel 205-ös volt a hcg-m...
szóval csajok csak semmi elkeseredés!!! Amíg a doki ki nem mondja a végső szót, addig bízni kell!!!!
Előzmény: bloodbunny (78685)
mégleány Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78689
Sziasztok!
Nem voltam csütörtök óta, úgyhogy lassan olvasgatok vissza :)
Helga!!!
A Mammut 2-ben valóban 37 a 28 db, de az Örsöna Sugárban is!!!
De érdemes előtte telefonálni, hogy van e nekik készleten, mert ha nincs, rendelj hogy a recepttel már ki tudd váltani!!!
A Sugárban ráadásu irtó kedves volt a csajszi!!
Előzmény: helga78 (78644)
helga78 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78688
Szia, egyenlőre csak decapeptylt kell kapnom két hétig, aztán két másik is jön még mellé, de azt még nem mondta a doki hogy mik lesznek. Egyébként szerintem is a félelem miatt szédültél, én a múltkor amikor kihúzták a méhtükrözés után a kézfejemből a tűt elájultam. Nagyon félek a tűtől, ezért lehet hogy megkérek egy nővér ismerőst hogy adja majd be.
Előzmény: Rókakölyök (78684)
Moha79 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78687

Szia eby 2!

 

Igen én is 1/28-ra megyek. Majd sietek, hogy tudjunk egy kicsit beszélni!

Puszi!

Előzmény: eby2 (78686)
eby2 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78686
Már alig várom,hogy találkozzunk!!!
Én már reggel fél 8-ra ott vagyok,Te is ilyen korán jössz???Jó lenne,mert én sietek haza,megyek dolgozni 10-re.Sajnos én még nem vagyok az a ráérős kismama!!!:-))))))
Előzmény: Moha79 (78668)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78685

Mindenkinek köszönöm a bíztatást, nagyon félve reménykedem... semmi bajom nincsen, csak a jobb petefészkem sajog kicsit. Mondjuk azt sem tudom, hogy mikortól és mit kéne éreznem, ha sikerült...:-))

 

Rókaköyök! Ugyanezt kaptam, nekem az elsőnél voltak ugyanilyen tüneteim, amikor a nővér adta be... aztán már nem, úgyhogy valószínűleg a félelmem miatt volt így... remélem neked is el fog múlni...

 

 

 

Előzmény: Rókakölyök (78683)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78684

Szia Helga78!

 

Melyik napon kezded jövő héten? Én Gonal f-et és Suprafact-ot kaptam. Felhívtam őket, azt mondták a Suprafact-tól lehet a hányinger stb. Azt nem is kell, csak 4 napig szúrni (nekem ma van az utolsó nap, még nem adtam be, mindjárt ráveszem magam:),a Gonal-t pedig jövő hét keddig. Azt beadom magamnak, a másikat nem, mert azt másféle tűvel kell, segítenek itthon:) Te miket kaptál? Csak kíváncsi vagyok, mert nekem a túlstimu miatt kevesebbet adtak mindenből. Ne félj, csak bátran! Ügyes leszel! 

Előzmény: helga78 (78681)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78683

Bloodbunny,

Jaj de jó!!!!!!!!!!, nagyon örülök, és drukkolok!!!! Biztos minden rendben lesz, csak pozitívan továbbra is! Már vártuk, hogy írjál a fejleményekről! Még nem merek gratulálni, csak pici gratula! De hidd el, minden rendben lesz!!!!! Nagyon jó lehetett belenézni a mikroszkópba, remélem én is megtehetem majd.

Előzmény: bloodbunny (78682)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78682

Sziasztok lányok! Szokás szerint megint bedőltem aludni...:-))

 

Hát a beültetés megvót, aztán elvitettem magam egy cukrászdába és azonnal sütit ettem...:-)) Utána becsületesen hazamentünk és lefeküdtem aludni. Szegény párom is bealudt mellettem...:-)

 

Viszont ami nagyon jó volt, az az volt, hogy megnézhettük a gyerkőckezdeményt még beültetés előtt mikroszkópon.... az enyim két sejtes volt.... és a párom ott maradhatott a beültetésnél... nagyon jó volt, hogy ott volt... Ja és kaptam egy uh képet, hogy hol van...:-))

 

Úgyhogy most szépen eszek tovább fehérjét, iszom vizet, gyümölcs teát... és várok.

 

Érdekes, hogy a Káli által adott brossúra szerint 14. napon kell tesztelni az általuk adott teszttel és a doki azt mondta, hogy holnaptól sétálhatok is, ha nincsen panaszom...

 

 

 

helga78 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78681

Rókakölyök!

Ne paráztass! Jövő héten kezdem a szurikat, és már így is nagyon félek.Szerintem hívd fel a dokit és kérdezd meg. Simán be mered adni magadnak?

korall1 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78680

Mint a villám! :-)

Jövő kedden megyek. A telefonban is nagyon jó fejnek tűnt a doki, majd' fél órán át beszélgettünk. Annyit mondott csak - így látatlanban - hogy szerinte "nem vagyok eléggé kivizsgálva". Majd kiderül kedden.

 

Még egyszer köszi!

Előzmény: sunny22 (78676)
eby2 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78679
Szia!!!

Én is úgy tudom,hogy bekavarhat,ha pont akkor van a vérzés!!Tőlem mindig kérdezik a laborban,és ha akkor van akkor nem is csinálnak vizeletevizsgálatot,ilyen esetben jó ha tampont használsz,akkor nem befolyásolja semmi.
Akkor lehet,hogy nincs is semmi baj!!!Ne aggódj,jobb ha mégegyszer megvizsgálják a vizeletet.
Előzmény: mullyka (78667)
Móka70 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78678

Javul picit a dolog, de már az 5 alkalom során-amíg tornáztam-észrevettem, hogy bizonyos gyakorlatokat nem bírja a derekam, vagy rosszul csinálom, vagy nem nekem való...újabb gerincműtétet meg nem akarok!!!!!!

Megyek 04.14-én, neked mondták, hogy legjobban az endó mensi alatt látszik?? Az alatt voltál? Mondjuk mensitől függetlenül is jó...én akkor leszek a mensi 5.napján...

Remélem azért még találkozunk majd, itt a fórumon is feldobtam már vagy háromszor a  közös tali ötletét, de nem jött eddig össze...kár...az optisoknál olyan jól működik ez!!! Szép hétvégét!!!!

Előzmény: sunny22 (78677)
sunny22 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78677

Szia Móka!

 

Szerintem jól döntöttél, a Tünde biztos azt írja, hogy nem kell abbahagynod, de meg fogja érteni a döntésedet.

Most hogy érzed magad? Fáj?

 

Te is elméssz somatoinfrára? :))

Előzmény: Móka70 (78675)
sunny22 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78676

Szia Korall!

 

Nagyon gyors vagy! :) Kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz a vélenényed! Majd jelentkezz! Mikor méssz?

 

Leleteket vigyél magaddal! És mindent mondj el - és mindent kérdezz! Én nem hagytam, hogy levegőt vegyen, annyit kérdeztem. :)) Nagyon jó fej a doki, majd meglátod.

Előzmény: korall1 (78673)
Móka70 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78675

Szia bloodbunny!!!!!! Ma sikerült a beültetés???? És már otthon pihensz a pocakodban a kis embrióval????? Szorítok a megtapadáshoz, és várom a további jó híreket!!

 

Sunny, köszi, hogy egyetértesz, írtam is emailt Tündének, remélem megérti...

Én 14-én megyek Kecskemétre....remélem nem lesz sztrájk, mert vonattal megyek!!

Előzmény: bloodbunny (78669)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78674

Lányok,

 

Ma vagyok a harmadik napon, hogy szurizom magam. Nem vagyok egy anyámasszony katonája, de eléggé szédülök, úgy elhagy az erő. Picit a derekam is feszít, mint amikor megjön. Ugye ez normális???????? Nektek is volt hasonló??????????? A szédülés is normális???

korall1 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78673

Sunny!

Nagyon köszönöm!!! Már van is időpontom. :-)))

Előzmény: sunny22 (78671)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78672

Szia Mullyka,

 

Igen, ha épp "megvan" akkor kimutatja a vért a vizeletben. Általában előtte meg szokták kérdezni... Nekem is volt egyszer ilyen. Kár, hogy megint menned kell, de legalább nincs baj. Megcsinálják ismét a vizsgálatot, és akkor minden rendben lesz.

Előzmény: mullyka (78667)
sunny22 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 78671

Szia Korall1!

 

Persze, megadom, szerintem nem titok: három db. dupla vé után a következőt írd be a keresőbe: somatoinfra.5mp.eu    :)))  Na ott voltamés azt csináltam! :))

 

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy jelzett a gép a pajzsmirigyemnél, nem csak a leleteimből szúrta ki a doki.

Előzmény: korall1 (78654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!