Keresés

Részletes keresés

cunimazsi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78717
Rita
Én is szoktam kapni, de nem a beültetés, hanem a petesejt leszívás után (kivéve fagyasztottnál, mert ott a tüszőrepedést követően). Neked mostanában írták fel? Lehet még beszerezni? Mert nekem is csak egy megkezdett doboz van.

Bloodb.
Nagyon szurkolok!!!

Moha
Neked meg nagyon gratulálok!!!

Lányok szeretném megkérdezni hogy melyik intézetről beszéltetek ahol venni kell a cukorból?
Előzmény: rita0130 (78713)
albi2000 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78716

Igen én kaptam a Dévai Intézetben. Az ötödik és a hatodik lombiknál is. A hatodik sikeres volt.

 

Kicsi Moha!
Gratulálok kis dobogó szívű babácskádhoz, és mindenkinek hasonló csodálatos élményt kívánok!

Előzmény: rita0130 (78713)
mégleány Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78715
Moha, nagy gratula!!!
Előzmény: Moha79 (78708)
Moha79 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78714

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat!:) Tényleg nagyon felemelő érzés hallani a baba szívét.:)Vigyázok persze nagyon magunkra!:)))

 

Cettia az a másfél hónap nagyon gyorsan el fog telni, csak most tűnik távolinak még! De gondolja arra, hogy mikor már ilyen szép idő van sokkal gyorsabban telik az idő!

rita0130 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78713

Lányok!

 

Kapott valaki közületek beültetés után Progeszteron injekciót? Azt amelyiket csak a Pharmafutáron keresztül lehet csak megrendelni? Vagy javasolják valamelyik intézetben?

bloodbunny Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78712

Anyám, ez nagyon szép nap lehetett neked...:-)))

 

Most lazán aludtam 1,5 órát du. 4-től... amikor felébredtem, akkor picit jobb volt... 

Előzmény: Moha79 (78708)
helga78 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78711

Moha!

Tök szuper! Gratulálok, a baba szívhangja az egy csoda! Vigyázzatok magatokra!

Előzmény: Moha79 (78708)
cettia Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78710
Szia Moha!

Ez a legszebb dolog lehet, amit az ember valaha is átélhet.
Gratulálok!
Úgy szeretnék már veled tartani, de még 1,5 hónap, amíg kezdhetek.
Előzmény: Moha79 (78708)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78709

Moha79,

 

Húúú de szuper!!! Csodálatos! Gratulálok! Köszi szépen, majd szerdán írok az ultrahang után!

Előzmény: Moha79 (78708)
Moha79 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78708

Sziasztok!

 

Ma voltam uh-án.:) Egy baba van, 8 hetes, 16mm-es és dobog a szíve:)))))))

Annyira jó volt hallani. Már lehet látni, hogy hol lesznek a kis kezei meg a lábai. Úgy reménykedem, hogy most minden jó lesz!

 

Bloodbunny!

Rókakölyök!

 

Szorítok nektek nagyon!+++++++++++

bloodbunny Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78707

Helga! Hát nem tudom, hogy mi a jó és mi a nem jó, de valamennyit mozogni kell, mert másképp a méh vérellátása gyengülhet...

 

Mindenesetre ma lightosabbra vettem a figurát, fekve is fájdigál néha az alhasam... olyan mintha megjött volna, de hál'istennek semmi sincsen eddig...

Az utrot rendesen nyomatom... bár aki kitalálta ezeket a kis gömböket felhelyezésre, no az is pasi volt...:-))

 

Mégleány, nekem ez még csak a harmadik nap... nem igazán tudom, hogy ez az alhasi fájás jó-e vagy rossz-e.... (Ez költői kérdés volt, tudom, hogy bármit mondtok, az másnléppen az ellenkezőjét jelentette...:-)) 

Előzmény: mégleány (78705)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78706

Mégleány,

Annyira jó olvasni!!!!!!  Már úgy várom én is! :-)) Ha megyek UH-ra (szerdán) és minden ok, akkor a leszívás akár másnap is lehet?

Előzmény: mégleány (78705)
mégleány Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78705
a guggolást is csak lassan és kapaszkodva, ha nincs más megoldás!!!!
ne tedd csípőre a kezed, mert akkor valóban sok a hasizom munka :))))) de valahogy néha csak lentebb kell érnie az embernek, mint a keze :))) és állásnál is dolgozik a hasizmod,tehát kikapcsolni nem lehet...
én mindig belekapaszkodtam valamibe és óvatosan ereszkedtem le...
és az ágyból felülésnél is érdemes először oldalra fordulni és onnan felkelni a kéz segítségével...a gerincproblémásaknál is ezt alkalmaztuk mindig...a lényeg, hogy a hasizom ne préselődjön össze illetve ne legyenek hirtelen hasizom mozgások!
persze ez is alkat kérdése, hiszen van, aki nagyon odafigyel mégsem sikerül és van, aki rá se hederít, mégis megtapad a baba...
de az óvatosság nem árt :))))
Előzmény: bloodbunny (78703)
helga78 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78704

Bloodbunny!

A hajoláson és emelésen kívül nyújtózkodni sem szabad, nekem az orvos mondta amikor terhes voltam. Szerintem inkább légy túl óvatos, én biztos hogy egy kis sétán kívül semmit sem fogok csinálni az első héten. Minden jót nektek, remélem hamarosan már én is ott fogok tartani.

bloodbunny Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78703

Köszönöm a tanácsokat... a hajolással már elkéstem..:-(( Az elmúlt pár napban nem egyszer hajoltam le.... remélem nem lesz semmi baj belőle... doki nem mondta, hogy ne hajoljak, csak azt, hogy ne emeljek....

Azért érdekes ez a guggolás, mert azt is hasizomból csinálja az ember nem?

 

A tesztet vizeletből kell csinálni.... belelógatós, azt mondták, akiknek nem ez az első...

Előzmény: mégleány (78697)
mégleány Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78702
Rókakölyök!
Hivatalos számítások szerint 5 hetes nek számítok :))) jövő hét kedden megyek az első ultrahangra...és remélem, kettő kicsi porontyot látunk majd :)))
21-én volt a beülti, (18-án a leszívás) úgyhogy ma pont 20 naposak a kicsikék :)
Előzmény: Rókakölyök (78700)
zsu7 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78701
Jami!

Nekem csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy a tájékoztató szerint az első pár egységre be kell állítani a tollat, aztán próbából kinyomni. Ezt ne tedd, jön az elsőre is, és hátha pont az a pár egység hiányzik a végén. Nekem pont kellett az is! Elég drága mulatság plusz egyet venni...

Sok sikert!

Ja és a Kaáliban tényleg az a szokás, hogy ők adják a tesztet, simát, aztán annak az eredményével kell telefonálni. De eredménytől függetlenül is vesznek vért.

Zsu
Előzmény: Jami1 (78696)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78700

Szia Mégleány,

Próbálj meg nyugodt maradni, nagyon nehéz lehet most Neked....Pontosan hányadik héten vagy most? Drukkoltam Neked is végig, tudom, hogy sikerült a beülti, csak nem emlékszem pontosan.

Előzmény: mégleány (78692)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78699

Szia Jami1,

 

Igen, úgy ahogy Cettia is leírta. Ha 112 egységet kell beadnod, akkor a Gonal tű végét feltekered 112-re, és kihúzod a tű végét kattanásig. Így automatikusan beáll. Leveszed az elejét a tűnél, kinyitsz egy új tűt, rátekered. Ekkor készen áll a beadáshoz. A beállítást utána már nem kell állítgatni. Alkohollal letörölgeted a hasfalon a bőrt, és zsupsz beadod. Végig nyomd be a tű végét, így a kívánt mennyiség teljesen bemegy. És lehet, hogy célszerű tényleg este beadni, én folyamatosan hányingert érzek nap közben...:-)))) Holnap után megyek UH-ra....:-)

Előzmény: Jami1 (78696)
cettia Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78698
Szia Jami1,

az IVF hasznos linkekben meg tudod keresni, van egy videós segédlet a Gonal beadásához, de, ha elakadsz írj ide nyugodtan. Az első után megy majd mint a karikacsapás.
Az első alkalommal működésbe kell hoznod a tollat, egy kis mennyiséget ki kell nyomni, majd beállítod a kívánt adagot, ezt a későbbiekben már nem is kell.

Hasfalba szokás adni, a köldököd körül valahová, összecsíped a bőrt, hogy inkább azt érezd, mint a szúrást, amikor már bedöfted (ne lassan nyomd be!) akkor elengedheted, ha kattanásig benyomtad a toll nyomókáját, kicsit még bent hagyod, kihúzod és KÉSZ!
Persze pl. Betadinnal fertőtlenítsd is a bőrt, ahová beadod.

Én mindig este adtam be magamnak, hogy az esetleges mellékhatások inkább éjjel sújtsanak, mint nap közben.
Nagyon pici, vékony a tű, alig fogod érezni.

Biztosan ügyes leszel.
Én rettegtem mindenféle szuritól, de simán megtanultam.

Üdv
Cettia
Előzmény: Jami1 (78696)
mégleány Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78697
Bloodbunny!!
Nekem is hasonlók voltak az elején :))) majdnem olyanok, mint középidőben...
pihenj sokat, és mozogni kell, de semmi hajlás vagy emelés!!!! ez nagyon fontos!! ha hajolnod kell, max. óvatosan guggolj le...de ne préseld össze a hasad!!!
szurkolok nagyon!!!
A teszt hagyományos? vagy valami speckó? :)
érdekes, hogy minden intézet másképp csinálja...
Előzmény: bloodbunny (78695)
Jami1 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78696

 

 

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni holnap azaz hétfőn kellene beadni gonal-f injekciót

az orvosom azt mondta, hogy jöjjek be a meddőségi Központba és majd

megmutatják az asszisztensek, hogy kell először beadni. De sajnos nem tudok

bemenni a sztrájk miatt, mert vonattal is kellene utaznom meg BKV-al is.

Eddig puregont használtam azt szinte már csukott szemmel is be tudtam adni, de

ezt még soha nem használtam. Arra gondoltam, hogy megpróbálom beadni magamnak, de egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek, vagy egy telefonszámot

kérnék vagy hogy  a fórumon vagy e-mail-ben leírnátok. Találtam valami leírást az interneten, de angolul volt és nem 100 %-ban értettem meg mindent. Egyébként 112 egységet kell beadni.

e-mail címem jami@biatv.hu

 

Segítségeteket előre is köszönöm: Jami

bloodbunny Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78695

Nem vicc, a beültetés után kaptunk egy lapot a teendőinkkel, amin az volt, hogy transzfer után 14 nappal vizeletből teszteljünk és azt diktáljuk be a dokinak...

 

Hát most, a második napon nekem időnként sajog a jobb petefészkem (csak az), nagyon ritkán kicsi égető érzést érzek a méhem táján... Párom erre azt mondta, hogy biztos azt érzem, ahogy most ássa be magát éppen kis ásóval....:-)) /Egyébként semmi sincsen..../ 

Most a hétvégén nem feküdtem egyfolytában, hanem kb 1,5 óra fentlét után ha elfáradtam, akkor lefeküdtem szunyókálni oszt ha akartam, akkor felkeltem.... eléggé álmoskás vagyok, bár csak reggel iszom egy kis kávés tejet...  Ma meg kertészkedtünk egy kicsit, bár én csak mentem azuram után és tartottam a gödörben egyenesen az ültetni valót... Úgy tervezem, hogy csütörtökön menek dolgozni. de ha nem az se baj....

 

Időnként beszélek is a bentlakóhoz, hogymaradjon velem.... meg mindenfélét mesélek neki,hogy mit csinálnánk együtt.... remélem, hogy marad....:-))

Előzmény: mégleány (78690)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78694

Szegénykém, próbálj ellazulni, sokat számít nekik is és neked is... lesz időd majd arra is, hogy elengedd akit elvesztettetek.

 

 

 

 

 

Előzmény: mégleány (78692)
helga78 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78693
Nagyon sajnálom. De ne aggódj, ha meg akarnak maradni akkor meg is fognak, márpedig szerintem ők már a tieid!
Előzmény: mégleány (78692)
mégleány Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78692
a helyzethez képest jól :))))
sajna történt targédia is a családban, de próbálok nyugodt maradni, amennyire lehet, hogy a picikék ne gondolják meg magukat :))))
Előzmény: helga78 (78691)
helga78 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78691

Mégleány!

Köszi aranyos vagy, csak az a probléma, hogy recept nélkül nem tudom megrendelni.De mindegy, ha nem találok olyan gyógyszertárt ahol van készleten, akkor bemegyek hétfőn v. kedden a receptért, és megrendelem úgy, csak kérdés hogy az megérkezik-e szombatig?

Egyébként hogy vagytok?

Előzmény: mégleány (78689)
mégleány Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78690
Bloodbunny!
Drukkolok!!!
Igazából ne figyelj jeleket!!! Engem is becsaptak, mert annyira voltak, mintha nem is lettek volna, így meg voltam győződve róla, hogy nem sikerült...és tessék :)))
Ja és nem értem a Kaáliban a tesztet, a beültetés utáni 14-dik napon kell tesztelnetek?
Nekem leszívás utáni 14-dik napon volt vérvétel. Persze mivel azt hittem, nem sikerült, előző délután csináltam egy tesztet, mert nem akartam, hogy az orvos előtt akadjak ki... és épp hogy látszott a második csík, holott másnap reggel 205-ös volt a hcg-m...
szóval csajok csak semmi elkeseredés!!! Amíg a doki ki nem mondja a végső szót, addig bízni kell!!!!
Előzmény: bloodbunny (78685)
mégleány Creative Commons License 2008.04.06 0 0 78689
Sziasztok!
Nem voltam csütörtök óta, úgyhogy lassan olvasgatok vissza :)
Helga!!!
A Mammut 2-ben valóban 37 a 28 db, de az Örsöna Sugárban is!!!
De érdemes előtte telefonálni, hogy van e nekik készleten, mert ha nincs, rendelj hogy a recepttel már ki tudd váltani!!!
A Sugárban ráadásu irtó kedves volt a csajszi!!
Előzmény: helga78 (78644)
helga78 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 78688
Szia, egyenlőre csak decapeptylt kell kapnom két hétig, aztán két másik is jön még mellé, de azt még nem mondta a doki hogy mik lesznek. Egyébként szerintem is a félelem miatt szédültél, én a múltkor amikor kihúzták a méhtükrözés után a kézfejemből a tűt elájultam. Nagyon félek a tűtől, ezért lehet hogy megkérek egy nővér ismerőst hogy adja majd be.
Előzmény: Rókakölyök (78684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!