Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2013.02.16 0 0 10720

Nekem csináltak szalagerősítést, de sztem nem azt hívják minimál invazívnak, és nem is a lenti hölgy csinálta.

Előzmény: Dolenkai (10719)
Dolenkai Creative Commons License 2013.02.15 0 0 10719

Jó estét!

Ma meséltek egy eljárásról, a minimal invazív terápiáról. Dr. Mészáros Erzsébet foglakozik ilyennel, Budapesten praktizál. Lehet, hogy butaságot írok, de valami szallag erősítés féleséget jelent. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Előre is köszi.

Üdv.: Robi

Dolenkai Creative Commons License 2013.02.15 0 0 10718

Azt hiszem ez a link:

Előzmény: similis (10716)
Dolenkai Creative Commons License 2013.02.15 0 0 10717

Szia!

Köszönöm a választ. Én is nyomozok tovább, sőt márciusban megyek kontrollra az AEK-ba és megkérdezem a dokimtól. Ha pedig megtudok valamit, közzé teszem a fórumon.

A youtube-on egyébként láttam egy ilyen eljárásról készült videót, valahol Indiában készítették.

Üdv.: Robi

Előzmény: similis (10716)
similis Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10716

Szia,

Nekem a egy barátnőm külföldön él, és a férjének csináltak ilyet 1-2 éve és jól van azóta. Eddig nem tudtam h itt is van ilyen. Szerintem érdemes megpróbálni.

Előzmény: Dolenkai (10714)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10715

az a baj, hogy elemi kémia ismeretekkel kizárható amit írnak

ózon és oxigén keveréke

nos, az ózon O3 az oxigén O2, és azért rendkívül instabil az ózon, és csak 10.000m feletti oxigén ritka trben él meg, mert rendkívül reakcióképes és instabil az O3, 2 O3 + O2 > 4 O2 pillanatok alatt de mindegy, bízzunk benne, hogy igaz, csak hülyeség módon van leírva

Előzmény: Dolenkai (10714)
Dolenkai Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10714

A sérvesedett porckorongba adnak egy ózon és szteroid keverék inekciót, ami a megnyúlt, sérvesedett részt összehuzza. Állítólag Vácon csinálnak ilyet, de konkrétan még nem beszéltem kezelt személlyel, ezért is kérdeztem. Ha bővebben érdekel a téma, olvasd el a linket: http://www.elitmed.hu/ilam/hirvilag/ozoninjekcio_hatfajasra_7584/

Üdvözlettel: Robi

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 10713
Az ózon gáznemű, és rendkívül instabil, gyorsan elbomlik miközben reakcióba lép
Nem látom, mire hatna?
Előzmény: Dolenkai (10712)
Dolenkai Creative Commons License 2013.02.13 0 0 10712

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy kapott-e valaki porckorongba ózon inekciót. A tapasztalatok érdekelnének, mivel van egy sérvem L5-S1 között. 2009-ben operálták az L4-L5 között és nem szeretném újra megműtetni magam. Jelenleg napi gyógytornával és heti egy úszással szinten tartom, de ez nem tart örökké.

Valamint érdeklődnék, hogy a porckorong őssejtes regenerációjárol, amit az Angolok már alkalmaznak, hallott-e már valaki.

Az angolom elég gyenge, de a google fordítóval elolvastam a honlapjukat. Ezen a linken meg lehet nézni: http://www.regenadisc.com/

Üdvözlettel: Robi

katku Creative Commons License 2013.02.13 0 0 10711

Szia

Amit leírtál azt nekem szórol szóra ez van, ezt mondták 2003-ban. Azóta is ugyanojan fájdalmaim vannak, tavaj elmentem a műtős dokimhoz és azt mondta hogy tud olyan műtétet csinálni, hogy elégeti az ideg szálat és akkor meg szűnik a fájdalom, de a bénulás veszéje fenn áll. Akkor mit is csináljak? élek a fájdalommal! 

Előzmény: ptundy (10709)
similis Creative Commons License 2013.02.12 0 0 10710

Szia, nekem volt hegesedés már kb. 4 hónappal a műtét után kiderült és Dr. Rácz Edit segített.

Előzmény: ptundy (10709)
ptundy Creative Commons License 2013.02.12 0 0 10709

Sziasztok! 
Azért írok most ide mert van egy barátom akinek nagy szüksége lenne segítségre, és remélem, hogy itt kapok választ néhány kérdésemre! 

Hol is kezdjem... 
Kb. 1 hónapja, hogy visszatértek a gerinc problémái, fájdalmai (bal láb zsibbadása, hát fájás). 2 éve műtötték meg gerincsérvvel (L4-L5 porckorongsérv). Jelenleg 2 szakvéleményt kaptunk, készült CT és MRI is melyeken az látszik, hogy a korábbi műtét helyén elég csúnya 12 mm-es hegesedés van, hogy kiújult e a sérv az nem látszik a hegtől. 
Az egyik orvos rögtön a műtétet javasolta, de közben jött mindenféle statisztikával, hogy mennyi esélye van a bénulásra műtéttel vagy anélkül, szóval nem igazán biztatta meg, hogy sikeres lesz. A másik doki csak a legvégső esetben javasolja az újabb műtétet, ha bírja a fájdalmat akkor ne feküdjön kés alá. A gyógyszereket viszont már nem szedi mert nem bírja a gyomra és persze az nem is megoldás hosszú távon. 
Így legyen okos az ember...! 
Nem csoda ha fogalma sincs hogy mit csináljon! 

Megkérlek titeket hogyha van vagy volt hasonló gondotok akkor segítsetek nekem, írjátok le tapasztalataitokat! 
Köszönöm szépen! :)

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 10708

Megvolt a csontscintigráfia, kb semmit nem találtak, gerincen degeneratív folyamat, sarkam ami fáj az szalag gyulladás, és a jobb szemem felett egy pontban felhalmozódott a kontrasztanyag de ez jelentéktelen.

ezen felnevettem, kb 25éve fáj a fejem rendszeresen, a jobb szemem felett, 92-94 közt voltam 40 féle vizsgálaton, MR szerint jelentéktelen elváltozás, nem látható konkrét kórok.

nos, akkor már 3 vizsgálat mutatta ki függetlenül, van ott valami, és ott fáj mindig a fejem, de jelentéktelen.

Nem semmi.

mi van ha állandó gyulladásban tartja a testet?

na, majd 20-án a reumatológus elmondja

similis Creative Commons License 2013.02.05 0 0 10707

http://www.wolforvosimuszer.hu/cikk_karton?mutat_id=22898

 

Az ár egyébként töredéke volt az itt szereplőnek. Az én problémámat rendbehozta, csak javasolni tudom.

Előzmény: similis (10706)
similis Creative Commons License 2013.02.05 0 0 10706

Szia,

 

Nekem van egy Nervostim B készülékem, 2 éve a műtétem után sikerült feliratni, kb 1 hónapi volt szükségem rá csak szerencsére, ha érdekel, beszerzési áron (tehát mintha doki írná fel)  átadnám.

 

Teljesen újszerű és minden tartozék megvan hozzá.

Előzmény: SilverFlash (10704)
angelina111 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 10705

Köszi!Nem hallottam idáig róla!

Előzmény: SilverFlash (10704)
SilverFlash Creative Commons License 2013.02.04 0 0 10704

itt is volt már szó róla korábban.

Leírás meg tapasztalatok szerint jó izomerősítésre és fájdalomcsillapításra. Ez meg Tensel ajánlott, tb támogatás is van hozzá.

Előzmény: SilverFlash (10703)
SilverFlash Creative Commons License 2013.02.04 0 0 10703

tens készülék - izom és idegstimulátor

Előzmény: angelina111 (10702)
angelina111 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 10702

Az mi amit írtál?Sosem hallottam róla!Corposano KS-1/A2-t?

Előzmény: SilverFlash (10701)
SilverFlash Creative Commons License 2013.02.04 0 0 10701

Helló!

Másfél éve műtöttek meg, mert kiszakadt a sérvem (LV-SI). Most már mellette és felette 2 helyen is van kiboltosulás. Bal lábam zsibbadt, + gyengébb izomerő. Gerinckímélő életmód és torna. És nem írnak fel Corposano KS-1/A2-t. Tényleg csak akkor írják fel, ha lebénulok?

Nincs vmi megoldás a felírásra? Voltam egy gyógyászatiban is, ott sedm tudtak segíteni. :(

iberkes Creative Commons License 2013.02.04 0 0 10700

szia Wekk-R,

 

Javasolom, hogy keressél fel szeméyesen egy gyógytornászt a leleteiddel együtt, ugyanis személyre szabott mozgássorozatot tanítanak be annak megfelelően, hogy milyen típusú gerincbajod van.

Persze OEP állja a stabilizációs műtet, de kórházakként különböző várólisták alapján végzik a műtéteket.

 

üdv

ib

Előzmény: Wekk-R (10698)
Wekk-R Creative Commons License 2013.02.04 0 0 10699

Hu csak tudnám miért ir ilyen számokat meg mindenféle irásjeleket??

Előzmény: Wekk-R (10698)
Wekk-R Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10698
Köszi hogy lrirtad.En még csak 3hete tornàzom de jobb töle.Igaz munka végén màr rottyon vagyok.Nem szeretnék mütétet,legalàbb is csak ha nagyon gàz lessz a helyzet.Mondjuk azt sem tudom megfelelö e a torna amit csinàlok.Az ilyen fixalos mutétet TB re megcsinaljàk bàrhol?Vagy fizetni kell?
Előzmény: iberkes (10692)
kékkenguru Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10697

Sziasztok!Szedem az újabb "csodaszert,és mostmár megbolondulok annyira fáj!!!!!!!!!!a lábam,és a derekam....bármit csinálok,ha nem csinálok semmit akkor is!!!!!!!!!Doki majd február közepén jöjjön,aztán kitalálunk vmit....nagyon remélem mert ez kibirhatatlan....ugyanaz a fájdalom mint műtét előtt.....tényleg nem sipákolni akarok itt,de nem látom a kiutat....mondom mi a baj csinálja már...annyit megállapitott szarabbul nézek ki mint múltkor....a fenekem alatti részen a combom külső részén van egy nagy dudor ami nem múlik.Nem tudom mi az ödéma,de azt kimutatta a műtét utáni mr az lehet az?

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10696

engem csak az idegel ki, hogy sokszor napokig elvagyok, és aztán paff, egyik napról a másikra két nap kényszerszünet

csak épp a jelen munkakörömbe ez nehezen fér bele :(

Előzmény: iberkes (10695)
iberkes Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10695

Kedves GeriSoft07,

 

Igen, ahány beteg annyi féle állapot lehetséges a műtétet követően:

- én hálát adok a jó Istennek és a dokimnak, hogy a fájdalmai megszüntek :)

- ellenben a hidegfrontot megérzem, mintha kettévágtak volna (?!) nem fájdalom, ha nem nagyon fura érzés. Még ismerkedünk :(

 

 

üdv

ib

Előzmény: GeriSoft07 (10693)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10694

Pont tegnap jegyeztem meg, hogy onnan látm a gyógyulásomat, hogy a műtét 03.31-én volt, július-augusztus még napi 1-2 ibumax 600mg vagy aflamin leugrott, ma már havi 1-2 alkalom csak a tabletta, bár este egy aflamint leküldök a nyugodt éjszakáért, erre ma reggelre a hidegfront+hó+70km szél az betett a deréknak

Előzmény: iberkes (10692)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10693

egy ellenpélda: autószerelőm 14-16 éves kora közt csigolyacsúszás miatt fixált lett.

és akkor megismétlem, autószerelő!!! belehajol derékig a kocsiba, fél lengőkarokat emel be alá, sorolhatnám, kutya baja

 

Más meg 2-3-4x műtét után sem jó, csa vegetál

 

meg van az olyan mint én, amikor a hideg-meleg vizes mosdó esete áll fenn: inni meleg, fürödni hideg

ahhoz túl jó, hogy komoyan vegye az orvos, leszázalékolják, újra kezeljék, mr-t kapjon, bármi, de ahhoz épp elég rossz, hogy napi 8 órát dolgozva vidáman éljen

 

most várok a csont-izotópos full-body-scan eredményre, hátha valahol lokális gyulladás van, mert nem az igaz

ez az időjárásváltozás meg maga a horror

 

Most átugrok kicsit a gyömrői usziba, kiáztatom magam, holnap munka, kedden is, egész szombatig be vagyok táblázva, + a gyerkőc...

Előzmény: iberkes (10692)
iberkes Creative Commons License 2013.02.03 0 0 10692

Kedves Wekk-R,

 

Pontosan ahogy Te is írtad, úgy jelentkeztek nálam is a tünetek. Eleinte csak a hosszan tartó ülés, állást követően éreztem nem fáradságot  majd később fájdalmat a lábamban és a hátamban. Aztán reggelente ébredést követően is már fájt a derekam. Ekkor sem vettem komolyan.  Mozgásban aktív életet éltem aerobik, futás stb. Aztán egy éve folyamatos fájdalmat éreztem a derekamban, kisugárzott a popsimba majd a lábamba minden mozdulatnál. Már a munkábajárás és az otthoni házimunka elvégzése is fájdalomcsillapítókkal ment csak.

Ekkor elkezdtem gyógytornázni, ami elviselhetővé tette a mozgás soráni fájdalmakat. Aztán  egy ismerősöm ajánlott egy dokit aki megvizsgált és felvilágosított, hogy jobb már nem lesz az állapotom csak rosszabb ( a gyógytornászom is egyetértett ebben)  A stabilizációs műtétet ajánlotta ahhoz, hogy fájdalom nélküli életet tudja élni. Korrekten elmondta a lehetséges komplikációkat, ismertette a műtéti folyamatot a rehabilitációt és az azt követő szükséges életviteli módosításokat (hajolni csak térdből fogok tudni stb)  ezt követően döntöttünk a családdal közösen, hogy belevágunk.

Most már  8 héttel a műtét után pozitívan fájdalom nélkül gondolok az elmúlt időszakra.

Tanácsolom az aktív gyógytornát, talán ha  már a figyelmeztető jelek  észlelésekor  a gerinctornát elkezdem akkor az elcsúszott csigolyáim nem okoznak ilyen súlyos problémát.

 

Vigyázz nagyon magadra, mert  a gerincműtét nem kis dolog!  Minden reggel és este 30 perc speciális gyógytorna csodát tehet.

 

Üdv

IB

 

Előzmény: Wekk-R (10691)
Wekk-R Creative Commons License 2013.02.02 0 0 10691

Szia IB! Nekem is ugyan az a bajom mint neked volt,2oldali csigolyaiv szakadás.Nekem is azt mondták szuletési rendeleneség. Azt szeretném kérdezni hogy nálad hogyan kezdődött az egész?Kicsi derékfájások évekig majd egyre jobban fájt a derekad?Már akkor mentél dokihoz amikor nagyon szenvedtél?Ne haragudj hogy ilyeket kérdezek csak érdekel. Ide is irhatod ha gondolod. daniel.szollos@gmail.com

Előzmény: iberkes (10675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!