Keresés

Részletes keresés

muggli Creative Commons License 2003.08.10 0 0 471
No, akkor mondom a gyakorlati tapasztalatot, az iskolázó rész sztornózva.:-)))))))))
Ha nincs benne számla, sem más, ahonnan kitalálná a finánc, hogy ezt Te a neten vetted, akkor miért nem lehet 100 000 német-ami-stb barátod, aki annyira szeret, hogy szuvenírt küld. Nem tehet mást, legfeljebb vámértékvzsgálatot rendel el, aminek a során megkeresi az eladót. Írj Neki, vagy jobb, ha felhívod és beszéld meg vele, hogy két éve együtt nyaraltatok valahol, vagy a kocsid lerohadt a németeknél és ő segített, vagy valami gömbölyü, de nem komplikált történetet. Ha ő is ezt adja elő, akkor nem tehet mást a vám, mint elfogadja a dolgot. Egyébként sem szeretnek dolgozni, inkább elfogadják helyből. Pl: Két komplett H0-ás Märklin modellvasút-készlet (sinek, mozdony, trafó, kocsik) 110EUR értékkel. Két hétig ült a vámon, aztán megkaptam. Egyébként vámolással is foglakozom, igaz nem ezzel a vállfajával, de eddig nem fizettem a határon sem vámot soha!:-)))))))))))))))
muggliŠ
Előzmény: mgy (470)
mgy Creative Commons License 2003.08.10 0 0 470
Egen, egy kicsit hirtelen voltam reggel, kéretik a kioktató mondatrészt ignorálni...
De: ajándék esetén (1) a küldemény együttes értéke, (2) az áru egyedi értéke a korlátot nem haladhatja meg. Ha megnézik mi van a csomagban, csak látszik (számla nélkül is) mennyibe kerülhet...
Előzmény: Jimbo (469)
Jimbo Creative Commons License 2003.08.10 0 0 469
"Az interneten, vagy csomagküldő szolgálattól megrendelt vámáruk esetén, amikor az ellenszolgáltatás fejében érkezik be.

Na jó, de ha rajta van a "gift", akkor már nem ellenszolgáltatás fejében érkezik:-))))

Előzmény: mgy (467)
mgy Creative Commons License 2003.08.10 0 0 468
...ne legyen benne számla és írják rá, hogy gift"
Értéke pedig 120 EUR alatt. Így vámmentes.

Így oksa.
Azért jó oldalakat linkeltem, nem? ;)
Előzmény: muggli (466)
mgy Creative Commons License 2003.08.10 0 0 467
Értéke pedig 120 EUR alatt. Így vámmentes.
Ha személyesen hozod át a határon. Máskülönben nem érvényes rá ez a kedvezmény. Jó lenne szétnézni hivatalos források közt is (pl. www.vam.hu) mielőtt terjesztjük az igét...
Interneten vagy egyéb csomagküldő szolgálattól megrendelt áru vámkezelése,
Ajándék küldemények,
A nem kereskedelmi jellegű áru/vámáru forgalmának egyes szabályai
Természetesen a tapasztalat az más kérdés, pl. nekem még soha nem raktak se vámot, se áfát semmilyen intereneten rendelt cuccra, pedig szabály szerint kellett volna. Sőt a postás simán kihozta, bedobta, otthagyta...
Előzmény: muggli (466)
muggli Creative Commons License 2003.08.10 0 0 466
"Ha küldik a cuccot, akkor ne legyen benne számla és írják rá, hogy gift"
Értéke pedig 120 EUR alatt. Így vámmentes.
muggliŠ
Előzmény: Jimbo (455)
muggli Creative Commons License 2003.08.10 0 0 465
Fogadd el a 25 EUR-t, mert ez az ára a regisztrált, biztosított csomagnak. Egyébként a www.deutschepost.de oldalon ellenőrizheted is.
muggliŠ
Előzmény: AmoSH (464)
AmoSH Creative Commons License 2003.08.10 0 0 464
Egy objektívre licitálok a német ebayen. Megkérdeztem az eladót, hogy mennyi a szállítási költség. Erre azt írta, hogy a legolcsóbb amit talált az DHL 25 Euróért. Egy kicsit soknak tűnik. (méretre, súlyra nem egy robosztus darab, és max 120-150 Eurot vagyok hajlandó kipengetni érte)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.09 0 0 463
HI !

NA megkaptam a választ azt irta hogy no problem.Ezek után már utalhatnám a pénzt?Vagy előtte még kell vmit csinálni?

Biztonság érdekében lenyomom a emailjét :) :
Hi there....

Thanks for your email. If there was a delay in getting back to you, I apologize for it - my volunteer work keeps me away for days at a time.

No problem.

Please feel free to email me with any questions you may have. Thanks again and God bless...

Reggy

Előzmény: Törölt nick (460)
Jimbo Creative Commons License 2003.08.09 0 0 462
Nem vagyok eddig elragadtatva az e-bay-től...
Vettem egy mezt, 4-szer írtam a csókának, hogy beszéljük meg a fizetési módot, de egyszer sem volt képes válaszolni, aztán mikor az általa megadott e-mailre írtam, csak ezt kaptam (addig az e-bay-en keresztül írtam, nem tudtam hova mennek a levelek)

"I'm sorry to have to inform you that the message returned
below could not be delivered to one or more destinations.

For further assistance, please send mail to

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the message returned below."

Most mi van? Kamu a gyerek vagy mi? Megnéztem a feedbackjeit, még tegnapról is 4 eladása van.
Írtam az e-bay-nek is, majd meglátjuk mi lesz.
Jól kezdődik....

: Name service error for hotmail.co: Host not found

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.08 0 0 461
Amerikában élek, nem tudom, ott hogy van.

De amelyiktek már regisztrált, egy figyelmeztetés nektek: nehogy bedőljetek az állitólag EBaytől jövő iméleknek, amikben a Paypal IDt és PINt kérik.
Én már kaptam pár ilyet. Lenyomoztattam őket az EBayvel - nem ők küldték. Sose adjatok meg ilyen adatokat, ha mélben, és akkor se, ha nem ti kezdeményeztetek egy üzleti akciót.

Előzmény: matchbox (459)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.08 0 0 460
Dear Reggie,
please write "GIFT" on the package and also on the Customs' declaration to save me from having to pay taxes or duty on the item.
Thanks,
ide a neved
Előzmény: Rukawa (458)
matchbox Creative Commons License 2003.08.08 0 0 459
Hello,

Hogyan használjátok magyarországrol a Paypal-t?
Én probáltam regisztrálni, de Magyarország nem szerepel az országok között!

Előzmény: Törölt nick (449)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.08 0 0 458
Tudnál esetleg még1 olyan angol szöveget irni mint a multkor?

Annyit hogy nem akarok vámot fizetni és ezért ajándék legyen ráirva.

Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.08 0 0 457
Biztos, hogy túl sokat kérnek a szállitásért, de ha még igy is megéri neked a cucc, akkor rendben.
Az eladód amúgy is túl sokat mesél arról, hogy önkéntes munkája úgy elfoglalja, hogy nem tud rögtön válaszolni. Nagyon bizalomépitő szövegnek hangzik ez, és nem értem, miért van rá szükség.
Előzmény: Rukawa (454)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.08 0 0 456
Legjobb, ha van kártya, és egy olyan közvetitőn keresztül fizetsz, mint PayPal vagy BidPay. Ezektől vissza lehet igányelni a pénzt, ha az eladóról kiderül, hogy szélhámos.
Ha nincs kártya, akkor Western Union.
Én pl sose küldenék csekket, kivéve nagy cégeknek - olyanoknak, akik az EBayn kivül is régóta ismertek. Az a mániám, hogy a csekk alapján bele lehet mászni a számlámba hamis csekkekkel.
Már sokszor vásároltam EBay, de óvatos vagyok, és mindig pozitiv volt az eredmény.
Egy ismerősöm ismerősének közeli rokonát viszont nemrég itélték itt az USAban 12 évi szövetségi börtönre (ahol nincs jó magaviseletért szabadlábrahelyezés) mert az EBayn nemlétező cuccokat árult, csekkért, pénzesutalványért és kp.-ért. Kártya esetében nem tudta volna annyi ideig csinálni, mert a bank - ill. PayPal utánament volna az átvert vevők jelentkezésekor. A gyerek hamisitott magának egy csomó pozitiv visszajelzést is az EBayn.
Gift, ha a vám megtakaritható, jó 5let.
Előzmény: Jimbo (455)
Jimbo Creative Commons License 2003.08.08 0 0 455
Hali!

A topic végigolvasása után a következőkre jutottam.
A legegyszerűbb fizetési mód, ha nincs bankkártya, akkor az American Express money order, vagy a Western Union
Ha küldik a cuccot, akkor ne legyen benne számla és írják rá, hogy gift.
Jól gondolom?

Rukawa Creative Commons License 2003.08.08 0 0 454
és valóban ez a legolcsóbb megoldás?HA ajándéknak küldi el akkor ugye nem kell vámot fizetni?
Előzmény: fabee (453)
fabee Creative Commons License 2003.08.08 0 0 453
Durvan 1 het, de a vamon meg hetekig is uldogelhet a cucc...
Előzmény: Rukawa (452)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.08 0 0 452
Az AirMail az mennyi idő alatt ér ide MOra?
Előzmény: Rukawa (450)
Hét Creative Commons License 2003.08.08 0 0 451
Nem drága, szerintem jó ár.
Üdv

Hét

Előzmény: Rukawa (450)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.08 0 0 450
Ezt kaptam most:
Hi there....

Thanks for your email. If there was a delay in getting back to you, I apologize for it - my volunteer work keeps me away for days at a time.

Shipping and hanlding is approx. $15 US Dollars for AirMail.

Please feel free to email me with any questions you may have. Thanks again and God bless...

Reggy

15 dolcsi az nem drága egy kicsit?

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 449
Először tudnod kell a postaköltséget.
A Paypal csak automatice kiirta azt, ami az EBay hirdetésben volt, tehát az USA szállitási költséget. Ezt a 6.5o-et neked át kell majd irnod arra, amit konkrétan kér az eladó.
A biztositás 2 dollár, ha akarod, hogy legyen.
A kártyánál az egyszerüség kedvéért a szállitási és a számlázási cim legyen azonos. Én az anyám nevét irnám mindenhová ugyanilyen meggondolásból. Persze, csak ha megengedte.
Mivel nem tudom, hogy viszonyulnak magyarországi kártyákhoz, úgy hiszem, talán jobb nem komplikálni a dolgokat.
Amint látod a PayPalen van egy sárgamezős dolog is. Az itt látható számokat-betüket a mellette látható üres helyre be kell másolnod, mielőtt továbbmehetsz.
Előzmény: Rukawa (448)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.07 0 0 448
Mivel nekem nincs személyes bankkártyám az Anyámáéval tudnék fizetni?A PayPalon akkor az Ő nevét vagy az Én nevemet irjam?

Az Insurancehoz mennyit irjak ?

Én arra a linkre katintottam amit az Emailbe megkaptam.Ezt:
https://www.paypal.com/wbn/wbn=fXVUXIlmg-AwancYkQS9BvcT7W8v6UXbXjL2Zw

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 447
Igen. Gondolom, már regisztráltad velük a kártyát.
Előzmény: Rukawa (446)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.07 0 0 446
Hi !

Nagyon örülők hogy a fórumban ennyire segitenek nekem.Már irtam neki egy mailt hogy mondja meg a szállitási költséget és azt is hozzátettem hogy ha lehetne minél ólcsobban oldja ezt meg.Szal most várom a válaszát.

Egyébként én Visa kártyával akarok fizetni és ezt ugye a PayPalnál kell elintézni?

Előzmény: Törölt nick (444)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 445
... nemzetközi biztositás 2 dollár lesz.
Kitöltheted a srác levelében lévő kérdőivet is,
név, cim, a cucc száma (3235...) cucc neve, aukció mikor végződött, biztositás igen vagy nem.

Ja, és Reggie Isten áldását is kérte rád.

Előzmény: Rukawa (442)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 444
Rukawa,
a lényeg: megnyerted, tied a cucc, ha már fizettél, ignoráld az instrukciókat, ha még nem, akkor megteheted Paypallal, csekkel, stb.
(Ha kell, ird meg, hogy mivel fizetsz, és segitek az intézésben.)
A srác leirja még, hogyha nem USAba akarod küldetni a cuccot, imélezz neki, megválaszolja mennyi a postaköltség. USAba lehet értékbiztositást biztositást kötni a küldeményre, a gyerek leirja ennek árát is. Ezen felül megnyugtat, hogy a láncnak rém fogsz örülni, de ha nem, csak küldd vissza, és visszatériti a vételárat.
Szóval: első lépésként irj neki egy válaszmélt, amiben a következőket emlitsd meg: (Zárójelbe irtam a biztositást, nem tudom, azért akarsz-e fizetni.)

Hi,

I live in Hungary. Let me know how much shipping (and insurance) will cost so I can make arrangements for payment by ----. ide ird majd hogy mivel fizetsz, pl. PayPal

Thank you,
(ide a neved és a cimed)

Ha azt akarod, hogy a cucc "ajándékként" jöjjön vám miatt, azt is tudatnod kell az eladóval, de ráérsz azután, hogy megirta, mennyi a postaköltség.

Rukawa Creative Commons License 2003.08.06 0 0 442
HUuu.Kaptam 3 emailt.Az egyiket az eBayttől,a másikat a PayPaltól a harmadikat pedig a csávótól kaptam akitől megkapom majd a cuccot.

Ezt az emailt kaptam tőle:
Hi there... Thanks so much for your win... I apologize for the delay in getting
back to you. I've been busy with my volunteer work that this is the first chance
I've had in getting to my emails. If you have paid via paypal already then just
ignore this email. Otherwise, here is all the information you will need in
regards to the transaction. Thanks again and here you go:

Congratulations! Your are the winner of our auction item 3235853896 (Final
Fantasy VIII 8 SQUALL GRIEVER NECKLACE) listed at eBay.com. I'm sure you're
going to love this item once you get it! If you are unhappy with the item once
you receive it, please email us, and we will be more than happy to work with
you.

The total amount due is: $17.99 (final bid price) + $6.50 (S/H fee) = $24.49.
PAYMENT MUST BE RECEIVED WITHIN 10 DAYS. We will accept these payment methods:
Money Order/Cashier's Check/Personal Check/Credit Cards via Paypal (Paypal
instructioncs are below). Please note that for personal check payment, the
auction item will be shipped only after your check is cleared (usually held for
10 business days). Please make your payment payable to: Reggy Tan.

Here's the address to send payment to :

R. Tan
P.O. Box 4125
West Hills, CA 91308-4125
USA

If you have won multiple auctions from me and haven't received the discounted
shipping/handling prices yet through these emails, please email me the item
numbers and item names and I will email you the discounted combined shipping and
handling price.

I am assuming that you are a U.S. customer right? If not, please email me
because I will give you the international shipping rate.

If you want to pay by credit card, you can pay through PAYPAL - My Paypal id is:
Firewlk777@aol.com.

Please indicate what item name and item number you are paying for on your
payment AND PLEASE INCLUDE YOUR SHIPPING ADDRESS ALONG WITH PAYMENT SO I KNOW
WHERE TO SHIP THE ITEM TO!!!
FILL IN BELOW:

NAME:__________________________________________

SHIPPING ADDRESS:
________________________________________________________________

________________________________________________________________

ITEM NUMBER (S): ______________________________

ITEM NAME : ____________________________

AUCTION(S) ENDING DATE :_____________________________

INSURANCE : __________ (YES OR NO)

Let me know if you want insurance on the item (domestic shipments) - it is extra
an $1.35 if you want it (International insurance is an $2.00). Remember, please
indicate what item you are paying for - also include the item number, the date
the auction ended and your shipping address!!!! If you can, please include a
printout of this email with your payment.

Well, that should do it. It's a pleasure doing business with you. Feel free to
email us with any questions you may have and thanks again!! Take care and God
Bless!!!

Respectfully,
Reggy

Mivel az angol tudásom nem vmi jó,remélem tudtok segiteni.Ezek után hogyan tovább?

fabee Creative Commons License 2003.08.06 0 0 441
elvitted.
Előzmény: Rukawa (436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!