Keresés

Részletes keresés

mullyka Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78742

Sziasztok!!

Kicsit eltüntem a meló miatt,de igyekszem mindent visszaolvasni :-)

Moha79 gratulálok és vigyázz magatokra.

eby2 mi volt Uh-n?

Előzmény: Moha79 (78708)
rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78741

zsazsa78

Nagy gratula neked 3 embriót kapsz ráadásul 5 naposat!!!  Ezek nagyon jó hírek!!!!

Előzmény: zsazsa78 (78733)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78740

köszönöm szépen... csak nem értettem... mondjuk kettőből 1 maradt nekem 2 nap alatt... valszeg tényleg féltették őt, hogy még ő se marad meg...

 

6.-7. napon ágyazódik be? Olyan későn? Én azt hittem, hogy a méhbe érkezést követő 3.-4. napon... mi meg ugye tudjuk, hogy ez mikor volt.....

Előzmény: cunimazsi (78738)
rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78739

bloodbunny!

Köszönöm, már rá vagyok készülve, beszereztem mindent plusz cuccot, amiről a dokik sok esetben említést sem tesznek. Te pedig csak koncentrálj a kis embriódra, hogy ott kell neki maradni. Én is mindíg 2. napra visszakaptam az embriókat, szerintem is befolyásolja a "korunk" meg az embriók száma is, hogy nem kockáztatják pl.: nálad is azt az egyet...."drága" cucc ez így is. Az én fiam is még ezzel a módszerrel lett.

 

cunimazsi!

Én még elmennék akárhányszor is a sok tortúra és utazgatás belefér a jó eredmény reményében, bár amikor most decemberben nem sikerült én is felvettem a "zombi" stílust egy-pár napig, de ott a fiam és nem lehet sirdogálni ő ebből nem láthatott semmit. Mivel spontán terhességre nálam semmi esély így megyek amíg még menni tudok.....

Amikor nekem az első volt még egyáltalán nem volt olyan jó minőségű táptalaj, amire 5 napig rábízhatták volna az embriókat. A Progeszteron inj-ról én is több helyről hallottam h. kellene kapni.

Neked is sok erőt és erős kitartást kívánok a kistesóhoz!!!!!

 

 

cunimazsi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78738
bloodbunny (?)
Attól függ hogy hány naposan ültetik vissza, hogy mennyi embriód lett, és milyen minőségű (pl. milyen ütemben osztódik). A BMC-nél sajnos az is közrejátszik, hogy jön-e hétvége, vagy több napos ünnep.
Annál nagyobb az esélye, minél később kapod vissza őket vagy őt. Mivel kb. a 6-7. napon ágyazódik be, nyilván nagyobb az esélye a megtapadásnak, ha csak 1-2 napot kóborol, ettől függetlenül ez csak pár éve van hogy az 5. napig is el tudják vinni, mégis korábban is születtek babák. Ha ez vígasztal, úgy emlékszem (de nem biztos hogy jól!!!), hogy az első lombikbébi és két napos embrióból született. Nálad valszeg azért rakták vissza 2 nap után, mert féltették hogy nehogy kint legyen valami baja, mert azért a petri csészében sérülékenyebb mintha természetes közegben van.
Előzmény: bloodbunny (78736)
cunimazsi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78737
Zsazsa
Neked hány embriód lett? Lehet hogy már írtad korábban, csak valszeg elfelejtettem. Mert nekem a hsz-edből az tűnik ki hogy három, de azt meg hagyták 5 napig elmenni?
Előzmény: zsazsa78 (78733)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78736
Na most ti többet tudtok a dolgokról... szöget ütött a fejemben, hogy jópáran közületek 3-5 naposan kapták vissza a babucikat és 3-5-8 sejtesen.... én meg 2 naposan és 2 sejtesen kaptam meg a petit... mi lehet az oka az eltérésnek? és ez nem befolyásolja a megmaradását?
cunimazsi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78735
Rita
Hát nem semmi a történeted és a kitartásod!!! Én ennél sokkal kevesebbtől is elgondolkodtam hogy belevágjak-e a következőbe. Az első nekem sikerült, bár nem volt problémamentes, és ahogy írtam valószínű a proginak köszönhetem hogy velünk maradt a kisfiam, bár a 12. héten mikor abbahagytam, megint elkezdtem vérezni, és a 14. héten félig levált a méhlepényem. Szerencsére 5 heti kórházban fekvéssel megúsztuk a dolgot, és ő ma már 5 éves lesz nyáron, de ez a tortúra miatt elég sokáig úgy voltunk vele hogy nem akarunk már többet. Sajnos azóta már volt három sikertelen lombikunk kistesó ügyben, és most készülünk május környékén az utolsóra ha minden oké. Te az elsőnél nem kaptál még ilyet? Mármint amikor például sikerült.

FJojó
Remélem jól írom. Én is BMC-s vagyok, és ugyanaz az orvosom mint mégleánynak. Ha már egyértelmű hogy lombikra van csak esélyed, nagyon hamar mennek a dolgok, különösen hogy gondolom az inszemek miatt vannak leleteid is. Én annak idején májusra kaptam első konzultációs időpontot, és már júliusban kezdhettünk is volna, csak a dokim szabin volt félig-meddig, ezért elhalasztottuk szeptemberre. Azt megkérdezhetem hogy eddig hol voltak az inszemjeid? Mert azt írod, hogy csak lombikra jeletkeztél be a BMC-be. Illetve melyik orvoshoz? Mert ott is van aki bevállalósabb, van aki egy kicsit még szöttyög mielött belevág.

Szilvi
Előzmény: rita0130 (78723)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78734

Szia zsazsa!

 

Na ez nem semmi, akkor szorítunk neked!!

Előzmény: zsazsa78 (78733)
zsazsa78 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78733
Halihó Mindenki!Gondoltam megosztom veletek a jóhírt!Holnap kapon vissza ha minden igaz mind a három, 5 napos kis mazsoláimat!!Pénteken volt a leszívásom és a háromból mind elkezdett szépen osztódni!!Kicsit izgulok ám (de tényleg csak 1 kicsit)!!
Puszi nektek ,holnaptól már itthon nyomom az ágyat és akkor igérem többször jövök!!
Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78732

Szia Fjojó,

 

Én holnap megyek Ultrahang-ra, remélem kiderül mikor lesz a leszívás + beülti. 8 napja kapom a hormonokat. Nekem tavaly decemberben volt méhen kívüli terhességem, mindkét petevezetékemet elvesztettem sajnos. Azóta olvasom és most már írogatok is a fórumra. Sok mindenre választ kaptam itt, amit esetleg a dokinál nem kérdeztem meg rendesen.

Előzmény: FJojó (78726)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78731
Anyám... innentől kezdve befogom a számat magamat illetően rita... és csodálom a töretlen kedvedet... ha lehet mondani, duplán szorítok!!!
Előzmény: rita0130 (78727)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78730

köszönöm szépen.... sosem gondoltam volna, hogy ilyen nehezen fogom bírni azt az időt, amíg kiderül, hogy mi van...

 

Szorítok neked, hogy legyen sok petikéd....

Előzmény: rita0130 (78721)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78729
Hát azt a doki dönti el, amikor szép nagy a tüsző... nekem pl hétfőn volt az uh, osztán legnagyobb meglepetésemre közölte doki, hogy akkor szerdán (2 nppal később) leszívás...:-)) Alig tudtam elrendezni a dolgot a mh.-en:-))
Előzmény: Rókakölyök (78720)
mégleány Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78728
Szia FJojó!

Én BMC-s vagyok és most készülök a 6-dik hetes ultrahangra, mert nekünk az első sikerült (csak így is maradjon)!!!
Nekünk kimaradtak az inszemek az eredményeink miatt, így a január 23-dikai első konzi után február 14-dikén kezdtük a szurikat, márc. 18-án volt a leszívás és 21-én a beültetés.(long protokoll)
De ez attól is függ, melyik protokollt indítják el nálad, illetve, hogy milyenek a leleteid és hogy reagálsz a kezelésre...ezt az orvosod dönti majd el.
Én sokat tanultam az itt olvasottakból és sokat köszönhetek a lányoknak.
Egy jótanács: soha semmilyen körülmények között ne veszítsd el az optimizmusod és próbálj meg nem elveszni a rengeteg infó között, ami a kórházban és akár itt a fórumon elhangzik!!! És bármikor elbizonytalanodsz, kérdezz bátran!!!

Ki az orvosod?

Üdv a csapatban és mihamarabbi babásodást!!!
Előzmény: FJojó (78724)
rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78727
Sokszor elfelejtik, hogy TSH hormonra is kell vérvétel. Hát az én történetem nem egyszerű: 11 éves koromban volt egy perforált vakbelem...1 hónapi intenziv és sok műtét (hasi tályog, végbéltályog, vérmérgezés, hashártyagyull....)....25 évesen már mindenképp gyereket szerettünk volna, már 5 éve a férjemmel és kiderült, hogy el van záródva mindkét petevezető, sorozatos műtétek, kezelése, 5 inszem (akkor befertőztek) megint intenzív meg vérmérgezés stb....1996 nyarán...de az év decemberben már a Kaáliban jelentkeztem é a 4. lombikra 1998-ban sikeres beültetésem volt. Azóta 10 év és 3 beültetés 2 a Kaáliba és 1 Pécsett, most a 8.-ra megyek. Röviden ennyi, de néha úgy érzem ez már egy emberöltő. De a lényeg az én drága kis fiam, aki 8 és fél éves és szárszor is elmondja: szeretlek anya!!!!
Előzmény: FJojó (78726)
FJojó Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78726

Kösz a meleg fogadtatást!

Én is nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen, mert egy éve kezdtem el, akkor minden rendben volt. Már vannak részeredmények, eddig minden jó. Neked hogy vették észre a bajt?

Előzmény: rita0130 (78725)
rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78725

FJojó!

Üdvözlünk a Csapatban!

Nekem is Bp-en inszem.óm, de az 5.-nél befertőztek és kivették mindkét petevezetőmet és a jobb petefészkemet (1996-ban) azután kezdtem a lombikozást, azóta nekem már van egy fiam a Kaáli jóvoltából, és most készülök a 8.-ra, hogy lehessen kistesó is. Szerintem minden intézetben másképp van az előjegyzés és én most Pécsre járok ezért erre nem tudok válaszolni, de biztos van BMC-s közöttünk, aki segít neked. Hát mindent bele és sok sikert!!!

Előzmény: FJojó (78724)
FJojó Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78724

Sziasztok lányok!

Eddig az inszeminációs fórumot olvasgattam, és ott kértem egy pár tanácsot. De most már én is ide tartozom közétek, ha befogadtok. 5 sikertelen inszem után bejelnekeztem a BMC-be. Május 26-án megyek konzultációra, azt mondták telefonba, addig csináltassam meg a 3. napi vérvételt, vírusteszteket, rákszűrést mert azokat elfogadják. Az első konzultáció után mikor esedékes a beültetés?

rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78723

cunimazsi!

Bocs ha nem értem, de ezt most nem értem.....akkor neked sikerült már egy lombik?

Előzmény: cunimazsi (78722)
cunimazsi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78722
Rita
nekem napi egyszer kellett adni, de két ampullát. Idáig négy beültetésem volt, abból kettő stimus, csak az elsőnél nem kaptam automatikusan, és nekem az sikerült, bár valószínű azért maradt meg, mert amikor elkezdtem vérezni, azonnal el kellett kezdeni. Úgy tudom a BMC-ben az elsőnél nem írnak fel, csak utána. Onnantól mindháromnál rögtön kaptam, de eddig sajnos eredménytelenül.... DE majd most, májusban!!!

Akkor ezek szerint én a cukorkára nem bízhatom magam!
Előzmény: rita0130 (78718)
rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78721

bloodbunny!

Lassan én is készülök a szurizással várom a mens.1 napját én is már betöltöttem a 40-et csak az én petesejt-állományom már többször meg lett turbózva. Az első gyerek nekem is a  Bp-i Kaáli-ban sikerült.

Nagyon szorítok neked!!!!!!!

Rókakölyök Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78720

Nekem is üres volt a Kaáli-ban a tál múltkor:-(

Az ultrahang után, ha van elég petesejtem (remélem sok is:) , akkor mikor történik a leszívás? Akár másnap??????? 

Előzmény: bloodbunny (78719)
bloodbunny Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78719
Cukorka: Kaáli Intézet recepcióján lévő cukorka.... nekem ott nem volt - tálka volt, de nem volt benne semmi -  de ellenben volt a leszívás után kapott etető tálkában és én lehúnyt szemmel vettem belőle egyet..... beültetés előtt megszorongattam a cukorkát, hátha segít... én a pesti Kaáliba járok...:-))
Előzmény: cunimazsi (78717)
rita0130 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78718

albi2000!

 

Neked is petesejt leszívás után kellett kapnod a Progeszteron inj.ót? Napi 1 ampullával? Mennyi idős a babád?

 

cunimazsi!

 

Én úgy kaptam a Progeszteront, de a Bp-i Pharmafutár cégtől beszerezhető, ha kell a pontos cím meg tudom adni, csak nem tudom az árát. Te is napi egy inj.-ót kaptál?

cunimazsi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 78717
Rita
Én is szoktam kapni, de nem a beültetés, hanem a petesejt leszívás után (kivéve fagyasztottnál, mert ott a tüszőrepedést követően). Neked mostanában írták fel? Lehet még beszerezni? Mert nekem is csak egy megkezdett doboz van.

Bloodb.
Nagyon szurkolok!!!

Moha
Neked meg nagyon gratulálok!!!

Lányok szeretném megkérdezni hogy melyik intézetről beszéltetek ahol venni kell a cukorból?
Előzmény: rita0130 (78713)
albi2000 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78716

Igen én kaptam a Dévai Intézetben. Az ötödik és a hatodik lombiknál is. A hatodik sikeres volt.

 

Kicsi Moha!
Gratulálok kis dobogó szívű babácskádhoz, és mindenkinek hasonló csodálatos élményt kívánok!

Előzmény: rita0130 (78713)
mégleány Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78715
Moha, nagy gratula!!!
Előzmény: Moha79 (78708)
Moha79 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78714

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat!:) Tényleg nagyon felemelő érzés hallani a baba szívét.:)Vigyázok persze nagyon magunkra!:)))

 

Cettia az a másfél hónap nagyon gyorsan el fog telni, csak most tűnik távolinak még! De gondolja arra, hogy mikor már ilyen szép idő van sokkal gyorsabban telik az idő!

rita0130 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 78713

Lányok!

 

Kapott valaki közületek beültetés után Progeszteron injekciót? Azt amelyiket csak a Pharmafutáron keresztül lehet csak megrendelni? Vagy javasolják valamelyik intézetben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!