Keresés

Részletes keresés

Levendula Creative Commons License 2000.08.15 0 0 277
Lehet, hogy túl jó földbe ültetted, vagy kevés fényt kap. Ahogy nálam okosabbak ajánlották, homokot kell a kakukkfű földjébe keverni. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb cserépben van, annál jobb. Most vettem borsika füvet, szurokfüvet, (volt, de jó ha több van) és ananász illatú mentát, átültettem azonnal, szép is. Én is spricnizek esténként, jót tesz. Kipróbáltam ezt a Volldüngert, vettem vasat is, nem látom a különbséget eddig, szépek a növények és kész. Ez most jó év, semmi gázom nincs.
Amit írtam, ha átülteted, villával szabaditsd ki a gyökereket, ha husszú, vágd is vissza, elôsegíti a gyökér fejlôdését, most ezt tettem, látványos az eredmény. Ja, átültetted a növényeket? Az fontos. Igazán ez nem föld mennyiség, amiben vannak. Várom válaszod, LEV
Előzmény: KILGORE TROUT (274)
Csilla Creative Commons License 2000.08.15 0 0 276
Sziasztok!
Én minden nap ha tehetem többször is permetezem a növénykéket és gyönyörűek. A meinl-ben vett oregano most kezdett el virágozni, a citromfűt már egyszer szét szedtem és szaporitottam tőosztással. Szóval nekem jók a tapasztalataim a supermarketes növényekkel. A magról vetett kakukkfű és majoránna eléggé gyengus de alakul lassan. Szerintem a permetezés határozottan jó nekik. Én ebben a nagy melegben egyiket sem teszem tűző napra bár kapnak elég fényt igy is. Ugy tudok örülni ha látom hogy milyen szépek....
bokor Creative Commons License 2000.08.14 0 0 275
Örömmel jelentem, hogy az én bazsalikomom, ablakban cserépben egyelőre nagyon jól viseli magát. Bár ebben a nagy melegben kezd egy kicsit kornyadozni, de igyekszem permetezgetni, valaki azt mondta, az jó tesz neki. Mással még nem próbálkoztam, de ha ez a bazsalikom nem nyúlik ki mostanában, az meg fogja hozni a kedvemet...
Előzmény: KILGORE TROUT (274)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.14 0 0 274
Levendula,
annyi lett a koriandernek a lestyannak, amit a tescaban vettem, a kakukkfu pedig vegetal es csunyabb, satnyabb mint barmelyik novenyem. Eleinte hirtelen megnyurgultak, majd kokadozni kezdek, vegul kiterultek az asztalon.
Előzmény: Levendula (267)
Frint Creative Commons License 2000.08.14 0 0 273
Szia!Még gyűjtök, aztán szólok, ha "kereskedelmi mennyiség" lesz...Postacímet adjál mail-ben.Frint
Előzmény: Sylvie (270)
onobody Creative Commons License 2000.08.13 0 0 272
Jól mondja Kopáncsi. Mindenütt látom virágozni
a vasfüvet. Hihetetlen hogy nem találsz!

Gyógyteának is kiválo.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.12 0 0 271
Meszes, enyhén meszes talajokon keressed. Még most is virágzik. Kis lilás virágai vannak. Nem lehet eltéveszteni. Szereti a nem túlzottan árnyékos helyeket is. Csak az elsőt nehéz észrevenni, a többit megtalálod. Figyeld: hol mikor kaszáltak, talán azért nem vetted észre, mert alacsony volt a fű. Még mifelénk a dél-alföldi félsivatagban is megél.
Apropó. Savanyúságon kívül mire szoktátok használni még a vasfüvet?
Mostanában lehet orbáncfüvet is szedni.
Előzmény: Sylvie (270)
Sylvie Creative Commons License 2000.08.11 0 0 270
Drága Frint, én kerestem vasfüvet. Ha lehetne valahogy, kérhetnék? Persze csak abban az esetben, ha az erkélyládát vagy cserepet bírja, ugyanis ott kellene tárolnom.
A hétvégén kiszedek és ültetni fogok, ládázok és cserepezek mindent.

Mindenkinek jó (hús)kertészkedést, jön a meleg, lehet órákig locsolni.

Üdv, Sylvie

Előzmény: Frint (268)
Levendula Creative Commons License 2000.08.11 0 0 269
Megdöbbentô! Nem is gondoltam volna hogy ekkora aszály van. Ezek szerint négyzetméterenként (vagy négyszögöl?) 6250 litert! Elkéápesztô!
Vasfű? Ha lehet megpróbálnám. Nekem nagyon-nagyon kevés kell! Majd egyeztetünk mailben. Az még nem volt! Most kezd a magról vetés érdekelni, amióta van sikerélményem. Ez a madársaláta érdekes. Amit írtam, az egyik fajta OK, de a másik kettô gyalázatosan rossz. Majd kitalálom mi a baj. (vagy próbacsíráztatok.)
A porcsin over. Ki se kelt. Majd megpróbálom megint. Ilyen szakma ez kérem szépen!

Jó hétvégét! LEV

Frint Creative Commons License 2000.08.11 0 0 268
Lev! Öntözök én, nem is keveset, az elmúlt 5 hónapban közel félmillió liter(!!!) vizet juttattam ki, szorgosan esténként, hajnalban, éjjel-nappal, de ennek ellenére 1 ásónyom mélységben szaharai állapotok uralkodnak.
El sem tudod képzelni, hogy mi aszály van itt.
Más. Szorgos aknamunkával sikerült vasfű magot gyűjtenem. Azt hiszem Csilla érdelkődött felőle.
Korlátozott mennyiségben szívesen küldök.
Frint
Előzmény: Levendula (260)
Levendula Creative Commons License 2000.08.11 0 0 267
Kilgor! Milyen növények voltak? Kiváncsivá tettél! Valamit elszúrhattál, elég igénytelenek ahhoz hogy csak úgy végük legyen. Nem télen történt? Túl sok öntözés? Kevés fény? Mi lett velük?
onobody Creative Commons License 2000.08.10 0 0 266
Szia Kilgore!

Valószinüleg szalmagyopár.
Lásd a macskamenta topicban.

Üdv Onobody

Előzmény: KILGORE TROUT (265)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.10 0 0 265
Viszaterve a "SPAR" palántákra, rögvest átültettem rendes földbe mert lattom, hogy nem abban árulják és még ráadásul friss szállitmány volt, mégis meghaltak.

De ha már ennyien ismerik ezt a piacot, biztosan tudtok segiteni mi az, amit ilyen helyen cury novenynek arulnak.

Levendula Creative Commons License 2000.08.10 0 0 264
Csucsuka! Az erkélyt javaslom. Az ablakba max láda. Azt tudni kell, hogy nem ajánlott saját tapasztalat szerint télen behozni a fűszereket, a fagytól kell megóvni, ennyi. Vélemény?

outdownS
Sajnos a tudásom kevés hozzá, én csak fűszernövényekkel foglalkozom, ahogy valaki írta húskertész vagyok, ahhoz, és a zöldségekhez valamennyire értek. (mint írtam, kb annyira, mint egy francia háziasszony, aki lemegy a piacra, és mindent megkap.)
Onobody és Flint nálamnál lényegesebben súlyosabb tudással rendelkezik. Virágban analfabéta vagyok.
Amihez értek talán egy kicsit a gasztronómia, de annyira értek hozzá, hogy tudjam mennyire nem. Szomorú történet, ez van!

Cserép ügyben, ez már inkább edény. Sok-sok formában. Arra háklis vagyok hogy szép is legyen, azért néztem ki ezeket. Ha van ötlet szívesen fogadom! Nagy teraszom van, elfér minden. (44nm)

Még valami eszembe jutott! A bonsainál használják, amióta átvettem, szebbek a növényeim: amikor átültetem a növényeket, villával óvatosan fellazitom a gyökereket, akkor nem lesz az, hogy külön marad a régi cserépforma, azt is javasolják, hogy megmetszeni a gyökereket, akkor jobban fejlôdik. (én még nem mertem). Aki unalomig ezt csinálja attól elnézést, de van aki nem tudja, gondolom.

bd Creative Commons License 2000.08.10 0 0 263
Rákérdeztem nagy cserépre, de persze nem mindegy, hogy hol laksz.
És csak cserép lenne jó?
Azt hiszem egy bizonyos nagyság után már más anyag célszerubb (így találta föl egy kertész a vasbetont).
bd
Előzmény: Levendula (260)
outdownS Creative Commons License 2000.08.10 0 0 262
Kedves Levendula!

Nincs kedved egy évelőágyást is nyitni? Vagy kertész kalendáriumot, vagy effélét - hogy mikor, mit vessünk, ültessünk, hogy szép virágágyásunk legyen. Augusztus végétől már a tavaszi hagymásokra kell gondolni, és ebbe nagyon bele tudnék szólni - 20-a után.

Üdv: egy újonc

Csucsuka Creative Commons License 2000.08.10 0 0 261
Levendula!
Te vagy az én emberem.)))))
Ha jól értelmeztem az eddig olvasottakat, Te is panelban kertészkedel ugyi?
A konyhaablakom DNY-i, az erkély DK-i fekvésű. Szerinted hova rakjam a kakukkfűvet?
Előzmény: Levendula (260)
Levendula Creative Commons License 2000.08.10 0 0 260
Csucsuka! Ha szép a SPARos kakukk, fanyalodj rá nyugodtan, ha átülteted rögvest, nincs vele baj! Én sok növényt ilyen snassz helyeken vettem, csak törödök velük, meghálálják!

Nem tudja valaki hol gyártják itthon a nagyon nagy vastag falú agyagedényeket? Van méter magas is, de ahol láttam aranyárban van. A gyártónál szerintem a feléért meg lehet kapni. ??????? Fagyálló, miegymás. Ekkora földlabda már nem fagy át olyan könnyen.

Frint! Nekem szerencsém van, mert tudok öntözni, Azt a 20-30 cserepet nem nagy kunszt. Drága lenne öntözôrendszer? (hülye kérdés, arany árban ha olyan) Nekem majdnem naponta kell öntöznöm, mert a terasz déli fekvésű, és van vagy 60 fok a napon!

LEV

Csucsuka Creative Commons License 2000.08.10 0 0 259
Az úttörő ahol tud segít
Előzmény: Csilla (258)
Csilla Creative Commons License 2000.08.10 0 0 258
Köszi, megint tanultam valamit :))))
Előzmény: Csucsuka (257)
Csucsuka Creative Commons License 2000.08.10 0 0 257
Hali!
Kisbabáknak adták régen, amikor még nem volt tápszer: fele víz, fele tej.
Előzmény: Csilla (256)
Csilla Creative Commons License 2000.08.10 0 0 256
Csucsuka, most lehet hogy nagyon banális kérdést teszek fel, de milyen a feles tej?
Előzmény: Csucsuka (255)
Csucsuka Creative Commons License 2000.08.10 0 0 255
Milyen az a Dolomitsziklás ágy?
Milyen rétről? Nekem itt a betondzsungel közepén nincs igazán rét sajnos....Lehet, hogy ráfanyalofom a SPAR-ban kapható kakukkfűre?
Tetükhöz még vissza:
Izopropanolt esetleg festékboltban vagy azúrban lehet kapni. De halottam egy másik módszert is - ezt lisztharmat ellen már hatásosan alkalmaztam, de erre az esetre is jó: a feles tej
Előzmény: bd (252)
Frint Creative Commons License 2000.08.10 0 0 254
Szia Lev!
Hiányoztál...1000 éve nem jártam Prágában, kicsit irigyellek. Csuda egy ékszerdoboza Európának.
Mint írtam átok ül rajtam, már kontroll növényt is vetettem(kínai kel), de az is gyalázatosan néz ki. Nálunk április közepe óta 4 alkalommal esett eső, és kisebb megszakításokkal 30 - 35 fok van(árnyékban). Gyakran 50 fok körüli talajhőmérséklet volt... Ez az év most már ilyen lesz, ősszel lekezelem a területet(Vszínű, hogy savanyítanom kell a talajon egy kicsit...800 m2!!!)és kora tavasszal vetek madársalátát.Rengeteget. Be kell látnom, nem trópusi növény.(lásd:METEO)
A lev magocskákat előre is köszönöm, értelemszerűen tavaszi vetés lesz abból is.
Előzmény: Levendula (253)
Levendula Creative Commons License 2000.08.10 0 0 253
Na, megjöttem! Látom súlyos emberek estek be, nagy öröm! Néztem Prágában kakukkfüvet, szomorú volt, nem minôség. Szerencsére a növényeim nem sinylették meg az utazást. Szebbek mint valaha. Levendula magot megkeresem, ha megtalálom küldök. A magról neveltem már 30 cm. (1 virág volt rajta!)
Frint! 3 féle madársalátát vetettem, nem egyenletesen keltek, az egyik ok. a másik kettô, hát... 50%. De megyek októberben Párizsba, bevásárolok magból. Aztán tavaszal! Hogy álnak a vetések? Sikerült valami? SZiasztok, és üdv az újaknak! Azért érdemes volt kivárni, hogy beinduljon!
bd Creative Commons License 2000.08.10 0 0 252
Kakukkfüvet rétrol emelek ki, tuzo napon nagyon kevés vízzel szeret lenni.
(a dolomitsziklás ágyon boldogan nyujtózik)
bd
Előzmény: Csucsuka (238)
Csilla Creative Commons License 2000.08.10 0 0 251
Nekem nagyon szépek a supermarketes növényeim,ugy földlabdástól ahogy ki vettem a pici cserépből beültettem a balkonládába és szabályosan burjánzanak. Első pár napban félárnyékban kókadoztak de aztán megszokták az uj helyüket és elkezdtek fejlődni.
Előzmény: KILGORE TROUT (248)
Csucsuka Creative Commons License 2000.08.10 0 0 250
Hali!

Lehet, hogy úgy ismerős, hogy izo-propanol?
Sok helyen használják ezt az alkoholt - főleg gyógyszeriparban - fertőtlenítésre a 80 %-os oldatát. Az egyik művezető árulta el nekem ezt a titkot, mikor két éve elleptek minket ezek a "cuki" jószágok. Én a bio-kertészetnek vagyok a híve: utálom a vegyszereket, főleg megenni - szakmai ártalom.
Azt, hogy hol tudsz ilyet szerezni legálisan, azt nem tudom, de utánanézek

Előzmény: onobody (247)
outdownS Creative Commons License 2000.08.10 0 0 249
Kedves Kilgore Trout! (Az valamilyen pisztráng?) A boltban kapható fűszernövényeknek nincs tisztességes földje, csak valami "közeg", ami megtarja őket. Amíg nevelték, biztos tápozták, a boltban éhezik, és főleg szomjazik. Nagyon hervadtat ne is vegyél! De ha többé-kevésbé életrevalónak látszik, otthon azonnal öntözd be - áztatni is lehet - és még aznap ültesd át virágföldbe, akkora cserépbe, ami minden irányban egy ujjnyival nagyobb az előzőnél. Ezt akkor is meg kell tenned, ha a növényt a kertbe szeretnéd majd kiültetni, mert előbb edződnie kell, és szokni a szabad levegőt. Félárnyékos helyen tartsd kb. 2 hétig még a napkedvelőket is. A legjobb helye egy laza lombú fa alatt volna, ahol egy kis "napfolttevékenység" van. Ha mindezt túlélte, emberi számítás szerint már meg kell maradnia.
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.10 0 0 248
Nalam most a rozmaring a kiraly, nagyon elvezik ezt az idot.

A supermarketekben vett palantak nalam nagyon rovid eletuek voltak, csak kerteszeti volt OK.

Mi a velemenyetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!