Keresés

Részletes keresés

K09 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4516

Szia! Az biztos, hogy ez nem normális dolog. Nekem egy LG RH-199 van, de az író (CD egység) hangját még nem is hallottam. Ha nincs benne lemez, akkor logikátlan lenne, ha állandóan forgatná a motort. Nem lehet, hogy a ventillátor ilyen hangos (persze az is hiba lenne)?

Előzmény: szabee22 (4515)
szabee22 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4515

Sziasztok!

Egy LG RH 265- ös DVD felvevővel kapcsolatban kérdezném a hozzáértőket.
A problémám az, hogy ez a DVD amikor bekapcsolom erős sípoló hangot kezd kiadni. Már füleltem alulról oldalról hátulról és most úgy gondolom, hogy az író része sípol. Ha beteszek egy akármilyen lemezt akkor hallani is, hogy hol magasabb, hol alacsonyabb hangon sípol. Szétszedni nem merem mert ugrik a garancia. Azt szeretném megkérdezni, hogy találkoztatok már ilyen problémával? Az író részében a motor normális esetben is forog folyamatosan? Ha azt mondjátok, hogy az normális, ahogy ez túlharsogja a TV-t is akkor nagyot csalódok benne.
Nagyon megköszönném, ha segítenétek, hogy ne kelljen 60 km -re Pestre vinni szervízbe potyára ha nincs is baja.
Előre is köszönöm a segítséget

SG01 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4514
Üdv Mindenkinek!

SONY RDR-HX 722-es és a Panasonic DMR EH 55 -ös felvevőn gondolkodom. A Sony 75.000 ft.-, a Pana 83.000 ft.-. A Sonyra 1+2 év a Panára 1+1 év a gari.

Szerintetek melyik a jobb, és megbízhatóbb készülék?
K09 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4513
Szerintem nem zártad le a lemezt.
Előzmény: Törölt nick (4512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4512

Sziasztok!Abban szeretnék segítséget kérni,hogy egy ilyen felvevővel ha kiírom a cuccot lemezre,azt nem ismeri fel semmi,még a vindózz sem,csak másik azonos márkájú lejátszó.Gondolom ez valami kódolásféle vagy ilyesmi lehet és tudni szeretném,hogy lehet az ilyet "feltörni" vagy valamit kezdeni vele.Vagy,hogy miféle programot keressek ezt megoldani.Sajnos a sony vegas sem ismeri fel.Lehetőleg nem azt kérem,hogy olvassak vissza 3243 hozzászólást.:-)Előre is köszönöm!

-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4511
wpepi legalább normális, de te nagyon agyament vagy öreg!
Előzmény: K09 (4509)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4510
Hú de nagyon nyomi hülyegyerek lehetsz te...
Előzmény: K09 (4509)
K09 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4509
Szerintem meg aki itt egy ideje okoskodik, az pontosan te vagy. Nem tudsz leszállni a témáról, ami már senkit sem érdekel.
Előzmény: -=Zsoca=- (4506)
wpepi Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4508
Nem görcsöltem rá semmire. És, hogy mi értelme van a DV-nek?
Az MPEG2 a kódolási eljárása miatt erősen veszteséges ami ugyebár azt jelenti, hogy minden egyes újratömörítés igen komoly generációs veszteséget okoz. Az élesvágás kivételével mindenképpen újra kell tömöríteni az MPEG2-t (legalábbis a vágás helyén) ami ezeken a pontokon óhatatlanul minőségromlást okoz még akkor is ha nem csökkentünk a bitrátán. De ugyebár a szerkesztés alatt nem csak vágásokat értünk hanem bármit azaz lehet pld. színkorrekció vagy egyéb filter alkalmazása is ami mindenképpen újratömörítést jelent és ez MPEG2 esetén csak komoly generációs veszteség árán lehetséges ami az esetek többségében látható is lesz. A DV viszont látható minőségromlás nélkül elvisel akár 4 újratömörítést is. Éppen ez az oka annak, hogy mindenütt ahol NL szerkesztésre igény van ott alapból DV-ben rögzítenek hiszen a DV könnyen vágható (nincs a GOP struktúra miatt magasabb számítási igény) és mivel a DV tömörítési aránya igen kicsi (5:1) ezért a kapott minőség is kiváló.

És akkor az MPEG2-->DV konverzióról.
Minek? Miért? Teszem azt rögzítettél egy anyagot az asztali felvevővel amit az eredeti elképzelésed ellenére utólag mégis csak szerkeszteni szeretnél (pld. utólag rájöttél, hogy mégis állítanál a fehéregyensúlyon vagy éppen kicsit változtatnál a színeken esetleg átmenettel vágnál ki részt, stb.) de már csak a felvevő HDD-jén vagy csak DVD-n van meg az anyag. Mit is lehet ilyenkor tenni? Berippelheted az MPEG2-t és közvetlenül azon végezheted el a korrekciót de akkor az újratömörítés miatt már gondok lesznek a minőséggel. Ha az asztali felvevő rendelkezik DV kimenettel akkor lehetőség van rá, hogy az MPEG2-t átnyomd DV-be és mivel a felvevőkben lévő DV encoder chip igen kiválóan teszi a dolgát ezért a konverzió nem okoz látható minőségromlást melynek az eredménye az, hogy DV-ben ugyanazt kapod mint az eredeti MPEG2-ben. (Természetesen most nem az ultra alacsony bitrátájú LP, SLP, stb. MPEG-ről van szó hiszen ezeket már semmilyen formában nem javasolt konvertálni azaz csak XP, SP vagy az XP és az SP közötti köztes rögzítésekről van szó).
Az így kapott DV-n már minden további nélkül elvégeztető a szerkesztés.
Viszont van egy másik eset is ami miatt hasznos lehet a DV kimenet. Ez pedig nem más mint az amikor a felvevő HDD-jén vagy DVD-n lévő MPEG2-t DV kazettára kell áttölteni. Ezt ugyan PC-n is el lehet végezni de ha nincs olyan capture/editor kártya a gépben mely képes közvetlenül az MPEG2-t DV-re konvertálva kinyomni az IEEE1394 porton akkor csak 2 menetben kétszer annyi idő felhasználásával lehet ezt elvégezni hiszen először az MPEG2-ből kell DV-t készíteni majd a DV-t egy olyan programmal mely képes IEEE1394 portot kezelni lehet kinyomni DV kazettára. Ha viszont a felvevő rendelkezik DV kimenettel akkor csak annyi a dolgunk, hogy a DV kamerát rákötjük a felvevő DV portjára aztán már indítjuk is a kimásolást.
Előzmény: -=Zsoca=- (4507)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4507
Mi a fenéért görcsöltél rá ennyire erre a témára? Ilyen sok időd/energiád van? Írjál könyvet!

Továbbra is fenntartom, tökéletesen értelmetlen kiírni bármit is DV-be (főként olyasvalamit, ami már eleve Mpeg2-ben van!!!), hacsak nincs valakinek otthon min. két db DV stúdiómagnója, amivel lineárisan szeretne editálni! Ma már editáló szoftverek tudják a DVD formátumot editálni közvetlenül, nem kell enkódolni DV aviba! Annak meg mi értelme van, hogy a DV anyagot beviszem a DVD-be, aztán kihozom megint DV-be könyörgöm? Ennyi erővel már azonnal a gépbe digizem szalagról. Mi a fenét tudok a DVD-n csinálni az anyaggal, amit a gépen ne tudnék? Gondolkozz már! Ha meg olyan anyagom van, ami eredetileg nem DV volt, úgy került a DVD-re, mondjuk S-VHS, akkor beteszem a PC-be a DVD lemezt, lerippelem és máris szerkesztem közvetlenül DVD formátumban az editálóval, majd azt csinálok vele, amit akarok, minek nyomnám ki a DVD-ről az iLinken még DV aviba is könyörgöm?! Minden egyes konverzióval rontok a minőségen. Tök értelmetlen minden, amit írtatok.

Ennyi, részemről ezzel téma lezárva, de ti még azért okoskodjatok itt nyugodtan, ráértek! :)
Előzmény: wpepi (4505)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4506
Mi a fenének akarná valaki DV-n tárolni az anyagát könyörgöm, áruld már el? Nem teljesen tiszta az elméje? "Mert neki így tetszik"? Jéééézusom. Látom már, ez is egy ilyen kötekedős topic...manapság mind az. Okostojások osztják az észt mindegyikben...röhej.
Előzmény: K09 (4502)
wpepi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4505
Ma feleannyiért veszek ma egy 2 magos P4-et mint 4 évvel ezelőtt egy sima P4-et és a mai 2 magos P4 sokkal gyorsabb mint a 4 évvel ezelőtti ami maihoz képest kétszer annyiba került. Ugye milyen idétlen összehasonlítást írtam le :)
Ez kb. olyan mint a te 4 évvel ezelőtti felvevőd árának, képminőségének és lemezírásának összehasonlítása egy mai készülékkel. Ugyan mind a kettő DVD felvevő de a kettő között igen nagy technikai generációs különbség van (mint a 4 évvel ezelőtti és a mai P4 között).
Előzmény: -=Zsoca=- (4500)
wpepi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4504
Látom nem érted. A DV kimenet azért hasznos mert ha mégis szerkeszteni szeretnéd a HDD-n vagy DVD-n rögzített MPEG2-t akkor összekötöd firewire kábellel a felvevőt és a PC-t aztán átnyomod az anyagot DV AVI-ba majd szerkeszted aztán vissza a felvevőre MPEG2-be. Mivel a felvevőben a JVC kiváló DV encoder chipje lakozik ezért az MPEG2-->DV konverzió kiváló lesz. És, hogy miért DV? Hát azért mert az NLE (nonlinear editing) közvetlenül MPEG2-n csak komoly generációs veszteség árán lehetséges míg a DV-n még a 4. újratömörítés sem okoz látható generációs veszteséget.
Előzmény: -=Zsoca=- (4501)
wpepi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4503
Pusztán arra reagáltam, hogy te egy 4 évvel ezelőtti készüléket hoztál fel amit ha ma használtan lehetne venni akkor 20.000-30.000Ft lenne az ára. Ma 90.000Ft-ból HDD-s Panasonic, Pioneer, Sony, LG felvevőt vehetsz újonnan 1-3 év garanciával.

A DVR-3100 egy igen jó készülék volt a maga idejében de eljárt felette az idő. A mai készülékekben jobb és gyorsabb processzorok vannak melyekben a valósidejű képelemzés is továbbfejlesztett éppen ezért képminőségben nem vethető össze egy első generációs felvevő egy 2006-os szériával. Az írható lemezeket sem ildomos felhozni mivel a 3100-as készülék még a formátumháború közepette készült ergo nem is várható el, hogy támogasson DVD+R/RW lemezeket. Ma már a Pioneer csak olyan felvevőt készít mely egyaránt támogatja a DVD-R/RW és a DVD+R/RW lemezeket

Egyébként én 2004 második felében 210.000Ft-ért vettem a Pioneer DVR-520 felvevőmet (második generációs készülék).
Előzmény: -=Zsoca=- (4500)
K09 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4502

Képzeld el a következőt!

 

Van valakinek egy digi kamerája. Megszeretné szerkeszteni a felvételét, és az eredményt a szalagon tárolni, mert neki így tetszik (meg mert a DV-nek messze jobb a minősége, mint egy MPEG2-nek). Sokkal praktikusabb a szerkesztést egy nagygépen elvégezni, mint a kamerán. Szerkesztés után valahogy vissza kell írnia az anyagot a szalagra, na erre (is) jó, ha az asztali gép erre (is) képes.

Előzmény: -=Zsoca=- (4501)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4501
Tökéletesen értelmetlen funkció, semmire sem használható. Ki archivál DV-ben, könyörgöm? Jah, hogy eredetileg archiválásra lett kitalálva a DV szabvány? Egy dolog. Azóta senki sem olyan idióta, hogy DV-ben archiváljon (bár ismerve az embereket, lehetséges, hogy van pár olyan pihent).
Előzmény: wpepi (4499)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4500
Hát tényleg kár volt leírnod. Ugyanis az "összehasonlítás" nem arról szólt, hogy az milyen fos készülék volt, ez meg milyen jó, hanem kizárólag arról, hogy mit kaptam 90-ért és mit kaptam 40-ért, ennyi, semmi más, szóval nem is kell sem megmagyarázni, sem belemagyarázni.
Előzmény: wpepi (4498)
wpepi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4499
Ja és még annyit tennék hozzá, hogy a DVR-3100 rendelkezett DV in/out azaz kétirányú DV felülettel ami akkoriban egyedülálló volt mert a DVR-3100 és a HDD-s DVR-5100 készülékeken kívül más gyártó készülékei nem rendelkeztek DV kimenettel. És, hogy ez miért nagy szám? Hát azért mert a DV kimenet azt jelenti, hogy a készülékben van DV encoder is azaz kiváló minőségben készít MPEG2-->DV konvertálást.
Előzmény: wpepi (4498)
wpepi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4498
"Anno használtan, 90k-ért megvettem egy használt(!) Pio 3100-as felvevőt (bolti ára 350.000 Ft volt anno), képminőségre tized ilyet sem tudott, nem volt benne vinyó, csak mínuszos lemezeket kezelt (Dimarson mindkét félét) és hát...viszonylag hamar tönkre is ment. "

Azért ennyire nem kéne elszállni. A Pioneer DVR-3100 2003-as széria mely akkoriban volt a csúcskészülék. A készülékben lévő MPEG2 encoder az akkori műszaki lehetőségeket figyelembe véve igencsak kiváló minőséget képviselt. Ennek a típusnak HDD-s változata is volt már akkoriban (DVR-5100). A DVR-3100 volt a HDD nélküli kistestvér. A Pioneer 2006-ig gyártott HDD nélküli készülékeket is. A DVR-3100 32 felvételi fokozattal rendelkezett (a mai Pioneer felvevők is) ami akkoriban igencsak nagy szám volt (még ma is nagy szám).

"csak mínuszos lemezeket kezelt "

Igen, mert a Pioneer volt a DVD-R technológia egyik vezéralakja és hát 2003-ban még javában dúlt a -/+ formátumháború ami azt jelentette, hogy azok a gyártók akik a DVD- technológiát képviselték csak a DVD-R/RW lemezeket preferálták.
A Pioneer csak 2006-tól adott lehetőséget a DVD+R/RW lemezek írására azaz 2006-ban ért csak véget a 2002-től (a DVD+ lemezek megalkotásától) tartó formátumháború a szórakoztatóelektronikai termékeknél (PC-s írók esetében már előbb bekövetkezett az áttörés).

"bolti ára 350.000 Ft volt anno)"

Igen, mert akkoriban indult Magyarországon az asztali DVD felvevő piac és ez akkoriban ez még a luxus kategóriába tartozott. Az asztali DVD felvevők hazánkban 2003 elején jelentek meg és akkor még csillagászati áraik voltak. Nézd meg majd 4 év múlva a blu-ray meg a HD-DVD felvevők árait ami ugyebár ma még mint új technológia az eget veri de 4 év múlva egy átlagembernek is elérhető áron lesz.

Szóval nem kéne egy 4 évvel ezelőtti készüléket egy 2006-ban gyártott készülékkel összemérni hiszen 4 évvel ezelőtt még a valósidejű MPEG2 tömörítés nem volt olyan műszaki szinten mint ma. De ennek ellenére sem kéne a Dimarson-t ennyire a magasba emelni mert azért az igencsak műszaki szégyen, hogy egy 2006-os szériába 8 bites DAC van beépítve. Az én 1999-ban gyártott RealMagic MPEG2 decoder kártyám mely PC-ben végez hardware-es MPEG2 dekódolást rendelkezik 8 bites DAC-al és hát ez egy 1999-es fejlesztés.

Bocs, de nem tudtam megállni, hogy ne írjam le ezeket.
Előzmény: -=Zsoca=- (4497)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4497
Én most vettem egyet 160gigás vinyóval és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. SLP-ben is tökéletes minőségű képet rögzít, rengeteg jól használható funkciója van, stb. Természetesen vannak ennek is hiányosságai, pl. igen nehézkes a csatornák "rendbetétele", neveket beirkálni, stb., de ez mindegyik készüléken ilyen és csak egyszer kell megcsinálni.

Több fórumban leírták, hogy a ventije zajos, hát sajnos ez igaz. Már újonnan, ahogy bekapcsoltam, rögtön lehetett hallani a zajt, de mivel én jóval bolti ár alatt jutottam egy vadiúj készülékhez (többfelé hirdetik itt a neten 40-ért), ezért úgy érzem, bőségesen megérte az árát, így aztán nem is zavar annyira a venti zaja (egyébként sem vészes...még). 40k-ért mit veszel?

Anno használtan, 90k-ért megvettem egy használt(!) Pio 3100-as felvevőt (bolti ára 350.000 Ft volt anno), képminőségre tized ilyet sem tudott, nem volt benne vinyó, csak mínuszos lemezeket kezelt (Dimarson mindkét félét) és hát...viszonylag hamar tönkre is ment. Ha ez pár évig bírja 40k-ért és ilyen minőséget produkál, mint amilyet...huhhh... akkor nagyon jó vagyok. Csak ajánlani tudom (40k-ért mindenképp!)!
Előzmény: em_laci (4484)
marci3_ Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4496
Ahogy találok egy olyat, akkor rögtön beteszem.
Előzmény: K09 (4495)
K09 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4495
Én úgy gondoltam, hogy ugyan olyan típust tettél bele, mint amilyen jelenleg is van benne.
Előzmény: marci3_ (4494)
marci3_ Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4494
lehet philipsben is lehet, csak nem tetszett neki az lg dvdrw firmwareja.
Előzmény: K09 (4493)
K09 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4493

Nekem is LG van, és mint írtam eddig bevált.

 

Ráadásul az LG-vel elég sokat lehet trükközni. Volt aki házilag cserélt benne lemezegységet (szemben az itt olvasott Philips rossz példával), bármikor szabadon cserélhető benne a HDD (akár a kapható legnagyobbra), ami szintén nem egy hátrány (persze praktikusan garancia lejárta után), bekapcsolható az MPEG4 felvétel (ha gyárilag tíltott), és a többi. :)))

Előzmény: KZoly (4490)
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4492
A kettőből én az LG-t választanám, már csak azért is, mert ez "mindenevő" a Samsung meg csak -R/RW-t ír.
Előzmény: KZoly (4490)
blueye Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4491

Nekem az LG-m van.

 

Egyszerű kezelni, szeretem.

 

Itt mindenki azt hozza hibának, hogy csak kikapcsolva működik az időzített felvétel (mint a VHS magnónál), engem ez nem zavar.

Előzmény: KZoly (4490)
KZoly Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4490
Sziasztok!

Ha már tanácskérés.
Mi a véleményetek a LG RH-277H illetve a SAMSUNG DVD-HR735-ról?

Kösz.
Zoly
wpepi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4489
Mivel mono ezért a kétnyelvű adások sem élvezhetőek.
Előzmény: wpepi (4488)
wpepi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4488
Ja és ahogy elnézem ez mono tuneres azaz se A2 se NICAM. Ma amikor a csatornák 99% sztereó meg Dolby Sorround kódolással sugároznak nem igazán érdemes mono tuneres felvevőt venni.

Persze te tudod, te pénzed.
Előzmény: em_laci (4484)
wpepi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4487
"Nyugtassatok meg, ugye ez nem olyan sz@r? "

Sajnos megnyugtatni nem tudlak. Ez is ugynaz a kategória.
(még a bekapcsolást követő "Hello" felirat is ugyanaz mint a Thomson esetében :) )

Egyébként kíváncsi vagyok rá, hogy miként másol HDD-ről DVD-re mert erről nem igazán ad infot a gyártó.
Előzmény: em_laci (4484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!