Keresés

Részletes keresés

sankó36 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38900

EZ a szerencsétlen mamut alapból hatékonyabb,mint a  ti leghatékonyabb rendszeretek,és

még akátrány sem folyik belőle.  Ez tényleg visszalépés.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38895)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38899

Ha lezárok 1 szobát, egyből megindul.

 

Nagyon úgy tűnik.

Előzmény: sur5al (38898)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38898

Most már csak fel kéne forralnom:D Mióta rajta van az egész ház (16Om2 negatív szigetelés), azóta ez nem nagyon akar menni.:D Sőt! A legtávolabbi törcsiszárítós fürdőszoba radi nem is akar fűteni. Totál hideg. Ha lezárok 1 szobát, egyből megindul. Nincs benne levegő, csapok full nyitva. Mi a csuda lehet? Gyenge a szivi? Kezdhetem előlről a beállítgatást:( Lehet előbb leszerelem hátha el van dugulva. Vagy a szelepek nem nyitnak eléggé?

Előzmény: sur5al (38897)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38897

Persze, az a megfelelő megoldás, de egyelőre nem megoldható. Amikor gyártottuk, nagyon kellett sietni, mert november volt és kezdett fagyogatni.

 

Nem az a bajom, hogy nem ugyanazt mutatja az analóg (hüvelyes Cewal 22-es réz T-ben), amit a digi (Rex alap K érzékelő az 1"-os vas felületén), hanem az, hogy az eltérésük változik. Persze ez lehet az analóg hibája is:) Nem hiszem. Mindegy. Rájöttem, hogy fontosabb az indítási hőfokot pontosan jelezni ill. ott kapcsolni, ahol akarom, aztán már mindegy mit ír ki. Azt kell még kitapasztalni hol legyen a riasztás. Elképzelhető, hogy a valós 9O fokhoz a kijelzőn elég lesz 8O vagy 85 is. Ez megtévesztő lehet annak, aki nem tudja mi van mögötte, de nekem jó így is. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (38472)
gmkiev Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38896

No, ilyet senki sem rendelt még.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38895)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38895

Menjünk előbbre:

 

    :-))

Előzmény: gmkiev (38891)
csiba00 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38894

Hasonló rendszerünk lehet. Az enyém is gravitációs, csak a visszatérő ágban, a kazán előtt van egy keringetőm, így fel tudom turbózni egy kicsit a gravitációt, ha szükséges.

 

Szenvedtem én is kátránytól, próbáltam fahasábot, konixot. Igazából szerintem egyik sem a kátrány eltávolítására való. Ha továbbra is úgy tüzelsz, hogy a kátránynak kedvez, akkor kb. halottnak a beöntés kategória.

 

Nekem a kátrány úgy tűnt el, hogy a kb 60-65 fokos előremenő helyett 80-90 között jár a kazán.

Előzmény: mj620di (38889)
Amperszag Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38893

Én csak így pakolom be, sőt már ha újra rakok rá azokat is állítgatom.

Próbáltam fektetve meg mindenhogy, de nálam toronymagasan ez vált be a legjobban, de ez sztem kazánja is válogatja.

Valahogy jobban áthúz köztük a levegő és középen egy nagyon erős kékes lángú "gázrózsa" tolja a felső hőcserélő alját.

Nem minden kazán alkalmas erre, szüleim Feroolijába pl. kínszenvedés lenne a kis betöltőnyíláson 60 centi mélyre bepakolni a fákat, ráadásul ott előre húz kifelé a huzat így hátulról kéne begyújtani.

Nekem az lenne az ideális, ha kb. 40 centisek lennének a fahasábok és akkor nem lenne akkor űr a rakat és a hőcserélő alja között.

És amit még kitapasztaltam jobb ha elölre kevés gyújtóst és csak 2 db sörösüveg méretű fát rakok hogy ezek égése éppen hogy csak meggyújtsa a vastag hasábokat így végig tisztán és fokozatosan izzik át a rakat. Volt hogy a gyújtósra még raktam vastagabbakat meg még vastagabbakat aztán úgy beindult a tűz hogy a tűztér egy nagy lángtenger volt a füstgázhőfok meg 10-esével ment fölfele még 400 fok fölött is hiába zártam a pillangót fullra, csak a kémény tisztító kinyitása tudta csillapítani a tüzet. Lehet még a füstcső is megolvadt volna :).

Előzmény: hetmann64 (38880)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38892

Joe ilyen, csak annak furcsa, aki nem szokta még meg. nem rosszindulatból "csinálja" hanem ÉLVEZI!!!! :-))))

Előzmény: Törölt nick (38890)
gmkiev Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38891

Gyermek koromban a nagyszüleim házában búboskemence volt.

A szüleimnek konyhai tűzhely, ahonnan a meleg átment (vagy nem) a szomszéd szobába, a mi szobánkban egy valamilyen kályha.

Majd építkezés és szobánként kályhák.

Később szobánként olajkályha, majd a pincéből gravitációs un. központi fűtés.

Következett a gáz!

FÉG církókkal. + gázkonvektorok néhány helységben.

Most vízteres pellet kandalló, nyáron a HMV napkolival, télen fűtve pellettel.

Hogy nosztalgiázok e a régiekért?

Hát nem!!!

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38890

A38879-re gondoltam nem rád.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38888)
mj620di Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38889

Ugyebár jelenleg én is a kátránnyal szívok,holnap veszek konixot,meg kémény tisztító fa hasábot,amúgy az tényleg ér valamit?

 

Azt szeretném kérdezni hogy a visszatérő ágam lehet nekem is hideg mivel gravitációba megy még egyenlőre,ha bent lenne a keringető akkor lehet javulna  a kátrányos helyzetem? )

Illetve nagyon hasznos ez a termosztatikus szelep a visszatérő és az elmenő közé ?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38888

Tudom. nagyon agresszív "áll@t" vagyok. :-)

De hát ez a "szakmám". :-D

Előzmény: Törölt nick (38884)
Borosp Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38887

Ezt költség dolgot hogy érted?

Előzmény: gmkiev (38886)
gmkiev Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38886

Kb: 25 kW-os kazán, egy 1500 l.-es pufi.

De arra azért számíts, hogy a kondenzációs kazán költségét megverni nem könnyű.

csak olyannal szereltesd, aki nem kisérletező, hanem gyakorló szerelő.

Előzmény: Borosp (38881)
hetmann64 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38885

Mi a kazán típusa?

Előzmény: diagnet (38852)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38884

Ez is válasz volt.

Meg az előző is.

Csak valahogy a stílus nem ugyanaz.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38882)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38883

Jobban szellőzik (több levegőt kap) nem roskad össze.

Előzmény: hetmann64 (38880)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38882

Igen. Én is emlékszem öreganyámék házára. Olyan 4-5 éves voltam, ez olyan 70-es évek.

Volt spárhelt, az a konyhában és volt kályha, ebből rémképeim szerint 2 db volt a szobákban.

 

A lakás fele nem volt fűtve (kályha sem volt), és ahol fűtőttünk ott fűtés alatt olyan 28 fok körül volt, mivel kisgatyában szaladgáltam. Reggelre meg olyan 14-re hült le, mert nagyon nem akaródzott fölkelni a dunyha alól, mert ugye csak dunyhában lehetett aludni, a hideg szobákban meg ezeket az dunyhás ágyakat előre fel kellett melegíteni (vizespalackokkal).

Így visszaemlékezve megvolt a maga feelingje, de nagyon nem kívánom vissza. Ahogy többen is írták már a mamutig visszamehetnénk, nem is beszélve a nyereg alatt puhított húsról.

Borosp Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38881

Sziasztok.

 

Még új vagyok ezen a fórumon. Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Házam 44 cm porotherm téglából épült, az ablakok 3 rétegűek.

Most cserépkályhával fűtünk. 2x begyújtással 26fok van ami lemegy reggelre 23,5 fokra. De nem is ez a lényeg, ez csak egy kis adalék:).

 

Padlófűtés van kiépítve a házba és most szeretnék vegyestüzelést berakni pufferrel. Milyen és mekkora kazánt javasolnátok nekem?

A gázkazán 25KW-os kondenzációs. De ezt nem szándékozom használni..

 

A fűtött alapterület 130nm +50nm tetőtér ( esetleg +50nm műhely(ide csak temperálás(10-15fok)).

 

Segítségeteket, észrevételeiteket előre is köszönöm.

 

hetmann64 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38880

Úgy látom másnal is kedvence lett az állítva berakott fa!

 

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele.

 

Egy régi Szimplex kazánom van és jől dolgozik ezzel a módszerrel.

Előzmény: Amperszag (38876)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38879

"Kénytelen vagyok megvédeni kilitipapát!"

Akkó nyissá Iszívkilitipapa topikot valahol....és ottan !

"Viszont ismerek idősebb embereket akik újra építtettek cserépkályhát,

így próbálnak spórolni agázon."

Lehet még többet spóroltak volna, ha "döngölt házat" vagy mi a szöszt is építettek volna "köré" ! :-))

Előzmény: sankó36 (38878)
sankó36 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38878

Kénytelen vagyok megvédeni kilitipapát!

Nincs szebb ,kellemesebb,és gazdaságosabb fűtőeszköz mint egy jól megépített cserépkályha! Én ha tehettem volna cserépkályhát építek központi helyett,de sajnos

a meleget nem tudom zsákban széthordani a lakásban.Kétségtelenül praktikusabb

a központifűtés.Viszont ismerek idősebb embereket akik újra építtettek cserépkályhát,

így próbálnak spórolni agázon.

Előzmény: nagykunsági (38867)
kislisztes Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38877

Kipróbáltam a diófát, kíváncsi voltam hogy ég. Megraktam úgy ahogy akáccal szoktam, ugyanúgy lőttem be a levegőt is. Lett is 94 fokos víz. Elzártam teljesen, de még így is kb. egy órán keresztül maradt a 94 fokos kazánhőfok. Szerencsére feljebb nem ment.

Amperszag Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38876

Ma viszonylag pontos méréssel kezdtem a begyújtást.

22,5 kg tölgyet gyömöszöltem a kazánba a nálam már jól bevált álligatásos módszerrel.

Éppen 3 órája gyújtottam meg, viszonylag visszafogottan indítottam a tüzet (sztem így jobb) 1 óra múlva érte el a rendszer a 80 fokot akkor már zárt a primer. Azóta sem nyúltam hozzá, most 71 fokon van a víz (csökken) és kb. fél vödörnyi parázs van a kazánban.

A lakás egy adott pontján lévő hőmérő a begyújtáskor 19,1 fokot mutatott, most 23,4 fok van. Amúgy 100 nm a ház, teljesen alápincézve. 5 centi hungarocel, padlás födémen semmi.

Még kb. fél óra és rakok rá addigra 65 körül lesz a víz. Sajnos amíg nincs puffer hamarabb nem tehetek rá mert pillanatok alatt felmegy 85-re a víz és ott már kicsit ideges vagyok. Na majd ha lesz puffer és ESBE összehasonlítom a mostni dolgokat.
Jelenleg kb. 80 L víz van a rendszerben + 120L a kazánban. 

joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38875

Pontosan milyen is az a kazán ?

A gépkönyve, mekkora keresztmetszetű, milyen magas kéményt ír elő hozzá ?

Amúgy ...ölég alacsony a kémény..

Ilyen keresztmetszettel 6-7 méter magas kéne legyen legalább.

ÉS az is "nehezítheti" a dolgot, hogy a "a jelenlegi kémény az épület oldalfala melett van építve," !!

Így az nehezen éri el az üzemi hőfokot...vagy szinte soha...Érdemes lenne hőszigetelni.

 

Előzmény: szpido (38873)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38874

Na idáig szereltem a kazán mellett az áram alatt lévő vezetékeket azokat, amik csak abban térnek el az áram nélküliektől, hogy más a fogásuk. :-)

Viccet félretéve ma nem indult be a belimo-m. :-(

Kicsit ideges lettem, és elkezdtem mérgetni, szétszedtem mindent, mire kiderült, hogy a puskás trafó egyik csokija elengedett, és nem kapott feszt rendesen. 

Hogy az a 

 

_____________________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________ _________
_________________$$$$$_______________$$$$$________ _________
_______________$$$_______________________$$$______ _________
_____________$$$___________________________$$$____ _________
____________$$_______________________________$$___ _________
___________$$_________________________________$$__ _________
____________$$_______________________________$$___ _________
__________$$__$_____________________________$__$$_ _________
__________$__$$_____________________________$$__$_ _________
__________$__$$_____________________________$$__$_ _________
__________$$__$$___________________________$$__$$_ _________
___________$__$$___________________________$$__$__ _________
___________$$__$___$$$$$$$_______$$$$$$$___$__$$__ _________
___________$$$$__$$$$$$$$$$_____$$$$$$$$$$_$$$$$__ _________
_____________$$$_$$$$$$$$$$_____$$$$$$$$$$_$$$____ _________
____$$________$___$$$$$$$$_______$$$$$$$$$__$_____ ___$$____
___$$_$$_____$$____$$$$$$___$_$___$$$$$$$___$$____ _$$_$$___
__$$___$$____$$_____$$$$___$$$$$____$$$_____$_____ $$___$$__
_$$_____$$$$__$$__________$$$_$$$___________$__$$$ $____$$__
$$_________$$$$$$$$_______$$$_$$$________$$$$$$$__ ______$$_
$$$$$$$$______$$$$$$$$____$$$_$$$____$$$$$$_______ _$$$$$$$_
__$$$$$$$$$______$$$$$_____________$$$$$_____$$$$$ $_$$$____
__________$$$$$$__$$$_$$___________$$_$$$__$$$$$__ _________
_______________$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$_____ _________
__________________$$__$_$_$__$_$__$_$__$$_________ _________
________________$$$$__$_$_$__$_$__$_$__$$$$$______ _________
____________$$$$$_$$___$$$$$$$$$$$$$___$$_$$$$$___ _________
____$$$$$$$$$$_____$$_________________$$______$$$$ $$$$$____
___$$___________$$$$$$$_____________$$$$$$$_______ ____$$___
____$$$_____$$$$$_____$$$$$$$$$$$$$$$_____$$$$____ __$$$____
______$$___$$$___________$$$$$$$$$____________$$__ _$$______
_______$__$$___________________________________$$_ _$$______
________$$$______________________________________$ $$_______

 

Most már megy rendesen.

szpido Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38873

A kémény az alaptól 420 cm magas. A belső mérete 13x24 cm. Az előző volt kb. 13x13 cm, ezért építetettük a másikat. Az előző 50 cm-el alacsonyabb volt. A melléképület tető gerincmagassága 410 cm. A jelenlegi kémény az épület oldalfala melett van építve, az előző a tetőn keresztül volt.

Előzmény: joevagyok68 (38738)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38872

Arra jó az olcsóbb REX is.

 

 

Előzmény: kingoftailor (38871)
kingoftailor Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38871

És arra alkalmas, hogy most csak füsthőmérsékletet mérjek vele és ha esetleg lesz pufim, akkor vezérelje a szivattyút?

Előzmény: Blue_Sky_007 (34581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!