Keresés

Részletes keresés

mj620di Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38889

Ugyebár jelenleg én is a kátránnyal szívok,holnap veszek konixot,meg kémény tisztító fa hasábot,amúgy az tényleg ér valamit?

 

Azt szeretném kérdezni hogy a visszatérő ágam lehet nekem is hideg mivel gravitációba megy még egyenlőre,ha bent lenne a keringető akkor lehet javulna  a kátrányos helyzetem? )

Illetve nagyon hasznos ez a termosztatikus szelep a visszatérő és az elmenő közé ?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38888

Tudom. nagyon agresszív "áll@t" vagyok. :-)

De hát ez a "szakmám". :-D

Előzmény: Törölt nick (38884)
Borosp Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38887

Ezt költség dolgot hogy érted?

Előzmény: gmkiev (38886)
gmkiev Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38886

Kb: 25 kW-os kazán, egy 1500 l.-es pufi.

De arra azért számíts, hogy a kondenzációs kazán költségét megverni nem könnyű.

csak olyannal szereltesd, aki nem kisérletező, hanem gyakorló szerelő.

Előzmény: Borosp (38881)
hetmann64 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38885

Mi a kazán típusa?

Előzmény: diagnet (38852)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38884

Ez is válasz volt.

Meg az előző is.

Csak valahogy a stílus nem ugyanaz.

Előzmény: Blue_Sky_007 (38882)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38883

Jobban szellőzik (több levegőt kap) nem roskad össze.

Előzmény: hetmann64 (38880)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38882

Igen. Én is emlékszem öreganyámék házára. Olyan 4-5 éves voltam, ez olyan 70-es évek.

Volt spárhelt, az a konyhában és volt kályha, ebből rémképeim szerint 2 db volt a szobákban.

 

A lakás fele nem volt fűtve (kályha sem volt), és ahol fűtőttünk ott fűtés alatt olyan 28 fok körül volt, mivel kisgatyában szaladgáltam. Reggelre meg olyan 14-re hült le, mert nagyon nem akaródzott fölkelni a dunyha alól, mert ugye csak dunyhában lehetett aludni, a hideg szobákban meg ezeket az dunyhás ágyakat előre fel kellett melegíteni (vizespalackokkal).

Így visszaemlékezve megvolt a maga feelingje, de nagyon nem kívánom vissza. Ahogy többen is írták már a mamutig visszamehetnénk, nem is beszélve a nyereg alatt puhított húsról.

Borosp Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38881

Sziasztok.

 

Még új vagyok ezen a fórumon. Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Házam 44 cm porotherm téglából épült, az ablakok 3 rétegűek.

Most cserépkályhával fűtünk. 2x begyújtással 26fok van ami lemegy reggelre 23,5 fokra. De nem is ez a lényeg, ez csak egy kis adalék:).

 

Padlófűtés van kiépítve a házba és most szeretnék vegyestüzelést berakni pufferrel. Milyen és mekkora kazánt javasolnátok nekem?

A gázkazán 25KW-os kondenzációs. De ezt nem szándékozom használni..

 

A fűtött alapterület 130nm +50nm tetőtér ( esetleg +50nm műhely(ide csak temperálás(10-15fok)).

 

Segítségeteket, észrevételeiteket előre is köszönöm.

 

hetmann64 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38880

Úgy látom másnal is kedvence lett az állítva berakott fa!

 

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele.

 

Egy régi Szimplex kazánom van és jől dolgozik ezzel a módszerrel.

Előzmény: Amperszag (38876)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38879

"Kénytelen vagyok megvédeni kilitipapát!"

Akkó nyissá Iszívkilitipapa topikot valahol....és ottan !

"Viszont ismerek idősebb embereket akik újra építtettek cserépkályhát,

így próbálnak spórolni agázon."

Lehet még többet spóroltak volna, ha "döngölt házat" vagy mi a szöszt is építettek volna "köré" ! :-))

Előzmény: sankó36 (38878)
sankó36 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38878

Kénytelen vagyok megvédeni kilitipapát!

Nincs szebb ,kellemesebb,és gazdaságosabb fűtőeszköz mint egy jól megépített cserépkályha! Én ha tehettem volna cserépkályhát építek központi helyett,de sajnos

a meleget nem tudom zsákban széthordani a lakásban.Kétségtelenül praktikusabb

a központifűtés.Viszont ismerek idősebb embereket akik újra építtettek cserépkályhát,

így próbálnak spórolni agázon.

Előzmény: nagykunsági (38867)
kislisztes Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38877

Kipróbáltam a diófát, kíváncsi voltam hogy ég. Megraktam úgy ahogy akáccal szoktam, ugyanúgy lőttem be a levegőt is. Lett is 94 fokos víz. Elzártam teljesen, de még így is kb. egy órán keresztül maradt a 94 fokos kazánhőfok. Szerencsére feljebb nem ment.

Amperszag Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38876

Ma viszonylag pontos méréssel kezdtem a begyújtást.

22,5 kg tölgyet gyömöszöltem a kazánba a nálam már jól bevált álligatásos módszerrel.

Éppen 3 órája gyújtottam meg, viszonylag visszafogottan indítottam a tüzet (sztem így jobb) 1 óra múlva érte el a rendszer a 80 fokot akkor már zárt a primer. Azóta sem nyúltam hozzá, most 71 fokon van a víz (csökken) és kb. fél vödörnyi parázs van a kazánban.

A lakás egy adott pontján lévő hőmérő a begyújtáskor 19,1 fokot mutatott, most 23,4 fok van. Amúgy 100 nm a ház, teljesen alápincézve. 5 centi hungarocel, padlás födémen semmi.

Még kb. fél óra és rakok rá addigra 65 körül lesz a víz. Sajnos amíg nincs puffer hamarabb nem tehetek rá mert pillanatok alatt felmegy 85-re a víz és ott már kicsit ideges vagyok. Na majd ha lesz puffer és ESBE összehasonlítom a mostni dolgokat.
Jelenleg kb. 80 L víz van a rendszerben + 120L a kazánban. 

joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38875

Pontosan milyen is az a kazán ?

A gépkönyve, mekkora keresztmetszetű, milyen magas kéményt ír elő hozzá ?

Amúgy ...ölég alacsony a kémény..

Ilyen keresztmetszettel 6-7 méter magas kéne legyen legalább.

ÉS az is "nehezítheti" a dolgot, hogy a "a jelenlegi kémény az épület oldalfala melett van építve," !!

Így az nehezen éri el az üzemi hőfokot...vagy szinte soha...Érdemes lenne hőszigetelni.

 

Előzmény: szpido (38873)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38874

Na idáig szereltem a kazán mellett az áram alatt lévő vezetékeket azokat, amik csak abban térnek el az áram nélküliektől, hogy más a fogásuk. :-)

Viccet félretéve ma nem indult be a belimo-m. :-(

Kicsit ideges lettem, és elkezdtem mérgetni, szétszedtem mindent, mire kiderült, hogy a puskás trafó egyik csokija elengedett, és nem kapott feszt rendesen. 

Hogy az a 

 

_____________________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________ _________
_________________$$$$$_______________$$$$$________ _________
_______________$$$_______________________$$$______ _________
_____________$$$___________________________$$$____ _________
____________$$_______________________________$$___ _________
___________$$_________________________________$$__ _________
____________$$_______________________________$$___ _________
__________$$__$_____________________________$__$$_ _________
__________$__$$_____________________________$$__$_ _________
__________$__$$_____________________________$$__$_ _________
__________$$__$$___________________________$$__$$_ _________
___________$__$$___________________________$$__$__ _________
___________$$__$___$$$$$$$_______$$$$$$$___$__$$__ _________
___________$$$$__$$$$$$$$$$_____$$$$$$$$$$_$$$$$__ _________
_____________$$$_$$$$$$$$$$_____$$$$$$$$$$_$$$____ _________
____$$________$___$$$$$$$$_______$$$$$$$$$__$_____ ___$$____
___$$_$$_____$$____$$$$$$___$_$___$$$$$$$___$$____ _$$_$$___
__$$___$$____$$_____$$$$___$$$$$____$$$_____$_____ $$___$$__
_$$_____$$$$__$$__________$$$_$$$___________$__$$$ $____$$__
$$_________$$$$$$$$_______$$$_$$$________$$$$$$$__ ______$$_
$$$$$$$$______$$$$$$$$____$$$_$$$____$$$$$$_______ _$$$$$$$_
__$$$$$$$$$______$$$$$_____________$$$$$_____$$$$$ $_$$$____
__________$$$$$$__$$$_$$___________$$_$$$__$$$$$__ _________
_______________$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$_____ _________
__________________$$__$_$_$__$_$__$_$__$$_________ _________
________________$$$$__$_$_$__$_$__$_$__$$$$$______ _________
____________$$$$$_$$___$$$$$$$$$$$$$___$$_$$$$$___ _________
____$$$$$$$$$$_____$$_________________$$______$$$$ $$$$$____
___$$___________$$$$$$$_____________$$$$$$$_______ ____$$___
____$$$_____$$$$$_____$$$$$$$$$$$$$$$_____$$$$____ __$$$____
______$$___$$$___________$$$$$$$$$____________$$__ _$$______
_______$__$$___________________________________$$_ _$$______
________$$$______________________________________$ $$_______

 

Most már megy rendesen.

szpido Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38873

A kémény az alaptól 420 cm magas. A belső mérete 13x24 cm. Az előző volt kb. 13x13 cm, ezért építetettük a másikat. Az előző 50 cm-el alacsonyabb volt. A melléképület tető gerincmagassága 410 cm. A jelenlegi kémény az épület oldalfala melett van építve, az előző a tetőn keresztül volt.

Előzmény: joevagyok68 (38738)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38872

Arra jó az olcsóbb REX is.

 

 

Előzmény: kingoftailor (38871)
kingoftailor Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38871

És arra alkalmas, hogy most csak füsthőmérsékletet mérjek vele és ha esetleg lesz pufim, akkor vezérelje a szivattyút?

Előzmény: Blue_Sky_007 (34581)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38870

Aha. Akkor a fával nem lesz gond. Szerintem fojtott égés + hideg visszatérő. Ill. először hideg visszatérő, majd amikor már az meleg, akkor meg kevés levegő. Tudnál tenni egy próbát? Ha kevesebb cumót raksz be, akkor elvileg lassabban éri el a 8O fokot a huzatszabályzó, tehát később zárja a huzatot. A gyártót is meg kellene kérdezni, hogy szereti-e ez a hatalmas kazán a régi gravitációs fűtési módot.

 

Ezt a kontra huzatot nem értem, de talán ez most nem is annyira lényeges. Vagy mégis?

Előzmény: Gmster01 (38869)
Gmster01 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38869

 

helló! Igen az előremenőt hőmérőn, a visszatérőnél abban igazad van hogy elég sokára jelenik meg az 45 fok körüli víz...A fa az annyira száraz hogy már szárazan lett kivágva is és már itt áll összevágva tető alatt egy éve. Levegőt pedig úgy szoktam adni hogy begyújtáskor(próbáltam alúról és felűről is) a primer és a szekunder levegő is teljesen kivan nyitva a primert egyébként huzatszabályzó szabályozza a szekundert meg az égés előrehaladtával fokozatosan csökkentem de egy 20%-ig folyamatos üzemnél is nyitva van. A 80 centit igen a gyártó javasolja az úgynevezett "kontra huzat" elkerülése végett.

 

Előzmény: sur5al (38862)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38868

Nem tudom, akkor meg túl gyorsan forogna. Csak úgy, ha kazánvédőt is tenne be. 

 

Amúgy ha túlméretezett az egész rendszer - puffer nélkül - nem fogja tudni fojtás nélkül üzemeltetni. Ezt pedzegettem is a hegesztők mesterének:)

Előzmény: Törölt nick (38866)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38867

Gondolom a szobában sem parketta van, hanem földes.

 

Tudod, ház tömésből, / nem tudom mi az/, kemence meg földes szoba. Pici ablak, nádtető.

 

Évente tapasztani, meszelni.

 

Vissza a jövőbe  :)

Előzmény: kilitipapa (38823)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38866

Legalább egy csapot betenni, szivattyúval még jobb lenne.

Előzmény: sur5al (38864)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38865

Őőő, ne haragudj, de ez hogy jön ide? Ha nem tartasz matek órát, akkor is megértem az összefüggéseket.:) 15 pontos volt a felvételim:DDD

 

TIGweldINGVissza a topikba2012-11-01 13:06:06 (#38841)

"A párhuzamosnak egy jelentős előnye van: könnyebben megoldható a gravítációs keringés. Viszont a sorosnál kevesebb a veszteség. Ez a legfőbb erénye."

 

sur5alVissza a topikba2012-11-01 14:42:14 (#38857)

"A gravitációt értem, a veszteséget nem. A párhuzamosnál egyszerre telik és ürül a két tartály, mintha egy lenne, a víz rétegződik. Hol a bibi?"

 

A kérdés nem az volt, hogy 2OOO vagy 2x1OOO (ez nem kérdés), hanem az, hogy soros vagy párhuzamos és miért?

Előzmény: TIGweldING (38861)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38864

Mármint egy kézi állítású (golyós csap)? Gravitációs!

Előzmény: Törölt nick (38860)
t.zsolti Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38863

ha egész nap fűtesz és " csaqk 60-ra melegszik a rendszer akkor miből akarod a puffert melegíteni ha nincs felesleges teljesítmény

Előzmény: Isti betyár (38827)
sur5al Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38862

Szia!

Úgy első blikkre, ha minden igaz, ahogy írtad, ez nem fordulhat elő.

 

A számok. Előremenőt hőmérőn láttad? Nem lehet, hogy a vissza még kevesebb? Egy régi vastagcsöves, nagy víztartalmú rendszerben sokáig jöhet vissza akár 2O fok is.

 

A csontszáraz mit jelent? Nálad szárad 2 éve, fedett, jól szellőző helyen? Vagy csak nem tűnik nedvesnek. Mérted a víztartalmat?

 

Adsz az égésnek elég levegőt? Persze lehet a kémény miatt is, de a harmadik ok a fojtott égés szokott lenni, ami a huzat gyengesége, túl korán elvett levegő miatt egyaránt lehet.

 

"a kazán felső füstcső csatlakozású és elvileg az első iránytörésig kellene benne lennie egy 80cm-es egyenes szakasznak na most ez nálam csak olyan 25cm"

 

Kellene? Ezt írja a gyártó? Esetleg kérdezd meg őket. Szerintem nem a huzat a probléma, feltéve, hogy adsz neki rendesen levegőt. 8m elég jó huzatot bír csinálni. Az átmérője is illeszkedik a kazánhoz? Milyen kazán, hogyan tüzelsz? Hogyan gyújtod, mikor adsz levegőt, mennyit, mikor zárod stb.

Előzmény: Gmster01 (38858)
TIGweldING Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38861

No akkor:

 

  • számold ki egy "a" oldalú négyzet területét: T=a^2
  • számold ki egy "a" élű kocka felületét F= 6xa^2
  • számold ki az "a" élű kocka térfogatát V=a^3

No most duplázzuk meg a kockánt méretét. Legyen a négyzet oldala és a kocka éle "2a", ekkor:

  • a "2a" oldalú négyzet területe: T=(2a)^2= 4a^2
  • a "2a" élű kocka felülete: F=6x(2a)^2=6x4a^2=24a^2
  • a "2a" élű kocka térfogata: V=(2a)^3=8a^3 

Tehát ha az eredményeket összehasonlítod a következőre juthatsz:

 

  • azzal, hogy a kocka élhosszát megdupláztad a felülete második hatvány szerint nőtt
  • viszont a térfogata harmadik hatvány szerint

Itt van vizuálisan:

 

második hatvány: http://www.wolframalpha.com/input/?i=a^2

harmadik hatvány: http://www.wolframalpha.com/input/?i=a^3

 

 

Mi a hétköznapi tanulság ezekből:

Ha elküld a zasszony boltba hogy vegyél 1 liter tejfölt vajon melyiket választod:

  • veszel 5 db 2 dl-es tejfölt, vagy
  • veszel 2 db 5 dl-es tejfölt
  • ???

Általában a nagyobb kiszerelés olcsóbb, mert kevesebb csomagolóanyag felhasználásával előállítható, mint a kisebb kiszerelés. Ebből kifolyólag a szállítása, az előállítása, meg mindene egységnyi térfogatra vetítve olcsóbb. (ha mégsem, az a marketingesek ügyeskedése, mert árazni tudni kell.....)

 

De mit csinálsz akkor, ha a zasszony a puffer boltba küld el, hogy vegyél 2000 l térfogatnyi tartályt?

Remélem a fentiekből világosan következik hogy az 1 db 2000 literes tartálynak kisebb a felülete, mint a 2 db 1000 l-es tarálynak.

 

Márpedig ha kisebb a felülete, kisebb a vesztesége is. Ráadásul a bekötés is egyszerűbb, kevesebb gépészet kell.

Csak sajnos nálam az ajtó mérete határozta meg, hogy mekkora tartály fér be.

Ezért lett 2 db 1000 l-es.

 

Előzmény: sur5al (38857)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 38860

A kazán konstrukciótól is függ az egyes szakaszain elérhető égési hőmérséklet, a teljesítményre számolt adagot próbáld meg max légfelesleggel elégetni, és nem ártana egy bypass a kilépő-visszatérő kazáncsonkok közé a visszatérő vízhőfok 60-65 C-ra emeléséhez.

Előzmény: Gmster01 (38858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!