Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65399

Van nekem ilyen, adok.

Előzmény: osztályrossza (65392)
vaskukac Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65398

Köszönöm a választ, akkor jól gondoltam.

Előzmény: gmkiev (65397)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65397

Thermosztát, csere.

Előzmény: vaskukac (65396)
vaskukac Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65396

Tiszteletem az Uraknak!

FÉG konvektorral kapcsolatban lenne egy kérdésem.

A készülék működik, de nem szabályozható a hőmérséklet, a hőfokszabályzó nem kapcsol le, nem kattan ha N fokozatra lehajtom, az égő folyamatosan teljes teljesítménnyel ég.

A hőfokszabályzó egység, vagy a termosztát lehet rossz?

Első tippem a termosztát lenne, javítsatok ki ha tévednék.

sjohn Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65395

Tegyél rá egy Gebot!

Az acél.

Előzmény: osztályrossza (65392)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65394

Szerintem ,meg ez hülyeség,hogy hangos lehet az a konvektor...Tuti nem ,mert írják ,hogy szinte hangtalanúl üzemel,olvastam olyanok feljegyzéseit akik használják.

És olcsóbb lehet az üzemeltetése mint a többi konvektoré!

Előzmény: balsa02 (65391)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65393

Ha már elméletben működik a megoldás, akkor leírnád hogy mekkora a lakásod és körübelül milyen a hőszigetelés és az ehhez mennyi a gázfogyasztásod egy évben.

Előzmény: balsa02 (65384)
osztályrossza Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65392

Sziasztok!

 

Alumíniumtartályos hőtárolós gázboylerom hidegvíz csövén lévő biztonsági szelep

a kezemben maradt, mikor megtapogattam, hogy hol van a szivárgás.

Szerencsém volt, hogy nem akkor pukkant el, mikor pár napra elutaztunk.

A cső alu, a bizt szelep réz, vagy valamilyen ötvözet, a kettőt összecsavarva egy jó kis

"galvánelemet" hozunk létre, ha jól diagnosztizálom a problémát, amelynek egyik elektródája idővel elfogy, nevezetesen esetemben az alucső.

Ez nem először fordult elő, még sikerült új menetet vágni rá, de többször nem megy.

Létezik-e olyan csatlakozó idom, amivel el lehet galvanikusan választani a kettőt, hogy ez ne forduljon elő mégegyszer.

Vagy a másik kérdés: van egy fehér műanyag, amiből esztergályosok ezt-azt szoktak készíteni.

Több néven hallottam már emlegetni, leggyakrabban a danamit néven. Csináltattam ebből a csaptoldó idom mintájára közdarabot, de nincs arra vonatkozó tapasztalatom, hogy ez mennyire bírja a nyomást, illetve a hmv hőmérsékletén(50-70 fok) hogy viselkedik? 

Vagy aluból kéne csináltatni, hogy cserélhető legyen? (ez most ugrott be)

balsa02 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65391

Végig olvasgattam amit írtatok,én csak is konvektoros megoldást tudok kialakítani,mert már érdeklődtem és nem engedik,hogy gázkazánt tegyek fel.

 

Ha gázkazánt szeretél szvsz. keress egy kivitelezőt, aki tud ajánlani egy "megfelelő" gáztervezőt.

 

tetszenek,mert elég új és hatékony lehet!

 

Én nem aludnék együtt egy állandóan működő 50W-os ventivel.

Nézzél meg egy pelgrim /  emax konvektor teljesen vállalható kinézetűek, tehát eléggé "új", és teljesen halk. Hatásfokban pedig max 10% lehet a különbség. Az az oldal tele van félinformációval.

 

Erre szeretnék választ: 3db 3000 gazella classsik,vagy 2db Gazella 5000 classik,2 db ki tudnám fűteni a lakást?

 

Ha ez a kérdés akkor 3db 3000 gazella classsik. Minden lakószobába egyet.

Előzmény: Törölt nick (65390)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.04 0 0 65390

Szép reggelt!

Ismételten itt.

Végig olvasgattam amit írtatok,én csak is konvektoros megoldást tudok kialakítani,mert már érdeklődtem és nem engedik,hogy gázkazánt tegyek fel.

A Gazella típusú konvektorok tetszenek,mert elég új és hatékony lehet!3 helyiségbe tudok tenni,de mivel a konyhám pici nem túl nagy van még 2 szoba amik 1más mellett vannak,mint beszéltétek itt ,több kis konvektor nem biztos ,hogy jobb mint kevesebb nagyobb teljesítményű?

Erre szeretnék választ: 3db 3000 gazella classsik,vagy 2db Gazella 5000 classik,2 db ki tudnám fűteni a lakást?

 

Üdv.

Gábor

Szabi983 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65389

Én nem akarok konvektort.weszlink írtam,h van ilyen konvektor.Én kondis fűtőkazánt rakok fel,indirekttel.:)

Weszli írta,hogy nem tud mit tenni,csak konvektort.

Előzmény: balsa02 (65387)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65388

   Ez elméletben nem igaz! Gyakorlatba nem tudom, mert nincs ennyi kazánom ;)  de ha csak elméleti oldalról nézzük, akkor nem igaz, jó példa erre a kazán-kaszkád rendszerek....nem hiába terjednek.

Üdv

Előzmény: balsa02 (65385)
balsa02 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65387

Egyet tudok érteni gmkievvel. Drága, és nem biztos, hogy elmegy húsz harminc évig, mint egy konvektor. Biztosan nem hozza vissza az árát. Ami különösen nem tetszik, hogy venti van benne, egy konvektor teljesen néma. Egy gázkazán legalább melegvizet is ad.

Egyébként miért nem tolod ki a falon a kondis kazánod? Csak megfelelő gázterv kell hozzá.

Előzmény: Szabi983 (65386)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65386

Nézzétek meg ezt a Gazella konvektort,aluminium hőcserélője van és a főstgázvisszavezetése is hatásos lehet ,meg allul van megoldva a föstgáz elvezetés,mondhatni majdnem úgy működik mint amiről beszéltetek!

http://www.vivaco.hu/index.php?page=Gazelle

Nézzétek meg allul a képet!Nincs őrláng se.kevesebb gázfogyasztás

Előzmény: balsa02 (65384)
balsa02 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65385

Egy nulla lemaradt.

Értem, tehát 100 db. 24 kW-os kondenzációs kazán alacsonyabb hatásfokú, mint egy 2400 kW-os.

Előzmény: balsa02 (65384)
balsa02 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65384

Az a probléma ezzel, hogy ezt biztos elég nehéz eltalálni hogy pont annyit fűtsön amennyit kell. Azt leírhatnád hogy te meddig állítgattad.

 

Nem gondolnám, hogy tovább tart a beszabályzás, mint egy felületfűtés esetén a körök osztóinak a tekergetése. 3x fél óráról beszélünk kb.

 

A másik pedig hogy még mindig minden helyiségben van konvektor, ami azt jelenti hogy több kicsi készüléked van amiknek mindig rosszabb lesz a hatásfoka mint egy nagy készüléknek.

 

Értem, tehát 100 db. 24 kW-os kondenzációs kazán alacsonyabb hatásfokú, mint egy 240 kW-os.

 

Valamint előttem is írták, a legjobb teljesítmény maximális hatásfoknál van, lefojtva a hatásfok biztos hogy csökken ha nem is sokat.

 

Én ezzel nem értek egyet. Az előbb leírtam miért.

 

Végezetül pedig: kevés embernek van ideje, tehetsége, pénze ezt beállítgatni.

 

Sajnos nem csak a konvektorokat kell beállítani, hanem a kazánokat is, ezt hívják üzembe helyezésnek, valamint illik évente karbantartatni is.

 

Nem ajánlanám senkinek, hogy az helyett inkább konvektorokat építsen be.

 

Nézd én is mennyezet fűtést terveztem a házamba kondis kazánnal, csak senki nem akarta 1,5 millió alatt kivitelezni.

Nekem a 3 db. emax/pelgrim konvektor volt 180e + 120e szerelés + 50e gázterv.

Előzmény: mjevsrsh (65372)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65383

"Igen, a fordított U alaknak köszönhetően."

 

Ezt nem tudom mi a csuda. De a huzat a huzatmegszakító miatt nem tud érvényesülni a hődobon belül.

Előzmény: balsa02 (65382)
balsa02 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65382

Amitr írsz egyszerű tévedés.

Az atmoszférikus égő, nem a kéményhuzattal működik.

 

Értem, elnézést, félreértettelek.

 

Te az atmoszférikus égő hatásfokáról írsz, tehát mennyire képes tartani a helyes lambda értéket, mennyi felesleges levegőt ad hozzá a füstgázhoz, amivel két probléma van. Egyik, hogy felmelegszik a légfelesleg, másik, hogy lehűti a füstgázt csökkentve a konvektív hőátadás hatásfokát.

 

Én pedig az atmoszférikus égővel szerelt készülék hatásfokáról, tehát mennyire képes

 

1. átvenni a sugárzó hőt a lángtól

 

2. átvenni a füstgáz hőjét sugárzással és konvektív úton

 

3. csak a tényleges füstgára korlátozni a készülék levegő igényét, tehát azt a levegő mennyiséget ami el sem jut az égőig, azon nem halad át, viszont bejut a készülékbe felmelegszik majd a füstgázzal keveredve távozik onnan. Ezzel is ugyanaz a probléma, felmelegszik és lehűti a füstgázt csökkentve a konvektív hőátadás hatásfokát.

 

 

1-es hez az kell hogy minél kisebb legyen az égéstér hőmérséklete, de ezzel nem szokott gond lenni, a nagy hőfok különbség miatt. Ez sugárzás adja a teljesítmény kb. 60%-át, amit pl. gáztűzhelynél lehet mérni.

 

2. A füstgáz sugárzásos, és konvektív hőátadásához viszont a minél kisebb égéstér hőmérséklet, minél nagyobb felület, valamint idő szükséges, hogy a füstgáz le tudjon hűlni a konvekció megvalósulhasson. Ez az ahol a moduláció szerepet játszik. Kisebb az égéstér hőmérséklete, valamint kevesebb füstgáz keletkezik így hoszabb ideig tartózkodik az égéstérben. Ez utóbbi eléréséhez hasznos a fordított U alakú égéstér, mert nem engedi ki a füstgázt az égéstérből addig amíg új nem képződik.

 

3. itt is a fordított U alak a trükk, nem tud bejutni a felesleges levegő addig amíg új füstgáz nem képződik

 

A fordított U alak kényszeráramú formája a fordított égéstér, tehát amikor az égő van felül, és alul távozik a füstgáz. Ezt használják egyes turbós és túlnyomó részt a kondenzációs kazánoknál.

 

Mellesleg a kéményes konvektorban sem érvényesül a mindenkori kémény huzata.

 

Igen, a fordított U alaknak köszönhetően.

Előzmény: gmkiev (65370)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65381

Ebből nincs turbós.

Ugyan olyan procedúra mint egy kazán csere.

A végeredmény nem olcsó, csak olyan helyen kell ebbe gondolkodni, ahol nincs alternatíva.

Előzmény: Szabi983 (65379)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65380

Én még mindig maradok a kondenz kazán mellett,jóval olcsobb ez a megoldás,de a kondenz mégis konfortosabb!!!! :D

Előzmény: Szabi983 (65379)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65379

Melyiket ajánlod?Parapettest ,vagy turbóst?a váltószelepest ki lehet használni,nem lesz ezért konfort érzet kiesés?mennyibe jön ki egy ilyen mini kazánnal?

Milyen engedélyek kellenek a bekötéshez?

Előzmény: gmkiev (65378)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65378

Szereltünk már ekkora lakásba, nincs panasz.

 

Előzmény: Törölt nick (65377)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65377

Nézegettem a minikazánt, MIKA 6E-t!Az én lakásom 54nm,kitudnám vele fűteni,ja és vátószelepes,és turbos!

Vagy ez mellé kellene raknom a konyhába 1 konvektort?

gmkiev Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65376

Nem feltétlenül tart hosszabb ideig az un "drága" készülék.

De a szervize anayagellátása megoldott az remélhető. Hogy az is drága? Na bumm! Szóltak előre.

Előzmény: Törölt nick (65375)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65375

Néztem a linket  amit Szabi belinkelt.nem rossz amiket írnak róla,tudomásúl veszi az ember,hogy drága készülékek,de az ember hosszú távra tervez,nem 1-2 évre,és voltaképp hosszú távon megtérűlhet a drágább készülék.Mi a véleményetek erről?Reálisan gondolkodok erről?

 

Szabi983 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65374

Pl az új Galzella konvektor ventilátorral és nagyobb hőcserélővel ellátott ionizációs elektromos lángal rendelkezik!Turbós készülék és még a füstgázt is felhasználja.Olvassatok utána,tudom drága készülék ,de megérheti a befektetés,napi-heti programozással rendelkezik és még termosztát is csatlakoztatható hozzá!Kazánt nem tehet akkor mégis csak az lehet a legjobb megoldás,vagy még a MIKA 6E mini kazán

sjohn Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65373

"3+1. őrláng beállítása. Az őrláng csökkentésével néma lesz az őrláng és a fogyasztása is csökken. Több üzemállapotban is ki kell próbálni, hogy megtartja e a lángot, ez némi időbe telik."

 

Légyszi ezt egy picit bővebb, ha lehet!

Ha csak nem maga vagy a Mekk Elek, akkor ez egy érdekes mutatvány lesz FÉG konvektornál.

A Lampartnál megoldható, mert ott az automatikán meg egy régi gyújtóégőnél is szabályozható az őrláng.

 


Előzmény: balsa02 (65369)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65372

1es pont így már nem igaz ha egész évben megy. 2es részben mivel mondjuk -15°C-ban azért kell a teljesítmény nem lesz túl "hideg" a füstgáz. 3as se igaz ebben az esetben.

Az a probléma ezzel, hogy ezt biztos elég nehéz eltalálni hogy pont annyit fűtsön amennyit kell. Azt leírhatnád hogy te meddig állítgattad.

A másik pedig hogy még mindig minden helyiségben van konvektor, ami azt jelenti hogy több kicsi készüléked van amiknek mindig rosszabb lesz a hatásfoka mint egy nagy készüléknek.

Valamint előttem is írták, a legjobb teljesítmény maximális hatásfoknál van, lefojtva a hatásfok biztos hogy csökken ha nem is sokat.

Végezetül pedig: kevés embernek van ideje, tehetsége, pénze ezt beállítgatni.

Így a te lakásodban lehet urban legend a konvektor rossz hatásfoka, de többségében ez igaz hogy rossz a hatásfokuk a régi konvektoroknak.

+a kedvencem :D Kondenzációs kazánhoz képest még mindig kevés ez:D Mert ugye az is gázkazán.

Nem ajánlanám senkinek, hogy az helyett inkább konvektorokat építsen be.

Előzmény: balsa02 (65369)
elemes2 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65371

nem tudom, mennyit változtak, én kétfajta konvektort ismerek, az egyik egész estét betöltő jószág, valóságos bútordarab, míg a másik inkább egy lakótelepi radiátor méretű.

Előzmény: balsa02 (65360)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.03 0 0 65370

A LAMPART szervíznél voltam 35 esztendeig. :)))

De a FÉG-el nagyon jó volt a kapcsolatom.

Amitr írsz egyszerű tévedés.

Az atmoszférikus égő, nem a kéményhuzattal működik.

Mellesleg a kéményes konvektorban sem érvényesül a mindenkori kémény huzata.

Előzmény: balsa02 (65366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!