Keresés

Részletes keresés

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.16 0 0 3066

Szerintem ez edzőtermi sajátosság. Nem voltam még berlini edzőtermi szaunában, de én azért nem bíznék benne. 

Előzmény: Thomas Konroy (3065)
Thomas Konroy Creative Commons License 2016.12.16 0 0 3065

Én Ráckevei fürdőn láttam olyat, hogy apuka meg gyerek egy felfújhatós mini medencét tele rakták medencevízzel, becipelték a szaunába, és utána nagy bölcsen locsolták a kövekre. Csak kívülről néztem, nem voltam részese a szeánsznak. Ekkora sötétséget.

Edzőteremben is szoktam szaunázni. Habár ki van rakva egy szabályzat, emberek 20%-ka törölköző nélkül ül a padra, és akkora seggtócsát hagynak maguk után, rossz nézni. Nem értem én ezt. Berlinbe kéne elköltöznöm...

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.16 0 1 3064

Valóban a dolgozók feladata lenne az ilyet megszűrni. Az a helyzet, hogy ahol vegyesen lehet szaunázni, ott én is azt figyeltem meg, hogy a mentes napokon is gyakori a fürdőruha + rá a lepedő. De az olyan helyeken ahol alapvetően mindig tiltott a fürdőruha, ott kevesebben vannak fürdőruha + lepedőben, ott csak a lepedőzés megy, ami nem gond. Az aqua nekem se tetszik ilyen szempontból. Sajnos kevés a fürdő ahol mindig tiltott a fürdőruha, a többi helyen ahol vegyes, ott meg nem fordítanak rá kellő figyelmet. Olyan helyre kell menni, ahol adnak erre, és figyelnek rá.

Előzmény: esspí (3063)
esspí Creative Commons License 2016.12.16 0 0 3063

Àtálltam a lepedőzést ellenzők táborába ! Tegnap este az Aquaworld-ben...disznóól ! Törölközők alól kilógó fürdőruhapántok,padra izzadó lábak,szaunából kiszaladó törölközők repülnek-klottgatyák csobbannak .Mások a lepedőjüket mossák bele a merülőbe .A finn szaunából én tessékelem ki a fürdőruhás kisgyerekeseket,hogy ne kilencven fokban olvasszák rájuk/és az orrunkba/a műszálakat. És nekem szól be egy hölgy a merülőmedencénél/,,úgy látszik,eltévedtünk"/,majd belemossa fürdőruháját ... Ha már Szauna Kultúra,hát hol a f..ban vannak a szaunamesterek ?

Thomas Konroy Creative Commons License 2016.12.14 0 0 3062

És milyen a hangulat, közösség, minőség ezeken az alkalmakon? Trollok nem találnak be ide?

Előzmény: pele45 (3060)
esspí Creative Commons License 2016.12.14 0 0 3061

Nagyon köszönöm információgazdag válaszod!

Előzmény: pele45 (3060)
pele45 Creative Commons License 2016.12.14 0 1 3060

a v8 ban a mesterszaunába, -ahol a felöntések vannak - soha nem lehet fürdőruhába bemenni, + kedden és pénteken 16-tól a teljes wellness csak fürdőruha nélkül vehető  igénybe. szombaton 19-től  24-ig kéthetente vannak programok , amikor szintén a teljes wellness fürdőruha nélkül használható . a szombati napokra  előre be kell jelentkezni. 

Előzmény: esspí (3059)
esspí Creative Commons License 2016.12.14 0 0 3059

Szombaton nem fürdőruhás?

Előzmény: RevolutionDisco (3058)
RevolutionDisco Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3058

V8-ban lesz szaunaest

Előzmény: esspí (3055)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.13 -1 0 3057

Ne haragudj, de szerintem ti vagytok kisebbségben, akik nem csak szaunázásra használják a szaunát. A nagy többség azért remélem szaunázni jár oda, nem mást csinálni.

Előzmény: Törölt nick (3056)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 1 3056

Üdv Ne foglalkozz velük az ellenzékkel ,mi is azt csináljuk és ott ahol pont jól esik,rövid az élet. 

Előzmény: gevera (3051)
esspí Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3055

Nocsak-nocsak,mi lesz szombaton Szentendrén ?

Előzmény: RevolutionDisco (3054)
RevolutionDisco Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3054

Szentendrére megy valaki szombaton?

esspí Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3053
  1. Hogy kinek mit kellene elkerülni...elmesélek egy történetet,amit egy kedves házas-(?)pártól hallottam.Helyszín egy sokat emlegetett ,szerb határ közeli kisváros. Hőseink édeskettesben hódoltak az izzadás művészetének,mikor is a szerb haderő talán máig is harcoló négy fős alegysége délcegen betoppant a szaunába,majd egy jó arasznyi vigyázzállással üdvözölték a jelenlévő egyetlen hölgyet. Ezek után a rangidős parancsnok megkezdte a tradícionális szerb szaunaszeanszot,a legyezést törölköző nélkül,úgy csípőmagasságban,a felöntést pedig kizárólag természetes szerb örökítőanyaggal végezvén,bár a történet mesélői már nem várták meg a mester kitörő örömét. Megértő mosollyal fogták lepedőjüket,és átsétáltak egy másik fülkébe...   

Előzmény: gevera (3051)
néró2012 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 3052

Üdv!

 

 

Most olvastam csak a válaszodat a Mórahalmi kérdésemre, azóta voltunk mi is 27-28.-án és nagyon élveztük  :)  Írj az emailomra

Előzmény: gevera (3051)
gevera Creative Commons License 2016.12.11 0 0 3051

Renden,akkor mi fogjuk elkerülni :)

Előzmény: csirihau (3050)
csirihau Creative Commons License 2016.12.11 0 0 3050

Szerintem, nem "asdqweasdqweasd" típusúaknak kellene elkerülni a szaunákat.

 

Előzmény: gevera (3031)
Tibor691 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 3049

Én 2 hete vagyok boldog tulajdonosa egy 2 személyes infraszaunának.

Én 8 sugárzóst vettem, a két első sugárzó egyenként 300W-os full spektrumos a többi nAnoCarbon (2xhátul, 2xoldalt, 1xvádli kikapcsolható 100W, 1xtalp 100W) sugárzó.

Az összteljesítményt ellenőrzésképpen meg is mértem 1.840W. 

 

Lapraszerelt, kínai szauna, ingyen kiszállították és összeszerelték. Negyed óra alatt meg is voltak a szereléssel. 

  

Van hozzá 80 dip LED-es fényterápia, rádiós, cd-s fejegység, ami SD kártyáról (64GB Fat32 kártyát olvassa) és USB pendrive-ról az MP3-as számokat lejátsza. Egy kicsit buta, de ide nem kell több. RDS-t nem tudja, mp3 ID tag-ot nem jelzi ki. Ionizátor és ózongenerátor is van benne.

 

Egy problémám van csak, hogy az ionizátor ragasztója elenged, és leesik a szauna faláról, de szerencsére a kábel megtartja, így nem tud a földre esni. Csavaros rögzítéssel majd megoldom ezt az apró problémát. 

 

Ha érdekel a beszerzési forrásom akkor megadom csak írj rám. 

 

 

Ionizátort és ózongenerátor kérdés:

Mikor lehet használni az ionizátort? Gondolom szaunázás közben. 

Mikor lehet használni az ózongenerátort? Gondolom szaunázás után, mikor már nem tartózkodunk a szaunában.

 

De ha így van, akkor nem értem a működését, mert az ózongenerátort csak akkor kapcsolható be, ha már az ionizátor be van kapcsolva. Ha bekapcsolom az ózongenerátort akkor az 15 perc múlva automatikusan kikapcsol, és ezt követően ionizál újra. Az lenne a helyes működés, ha az ózongenerátor kikapcsolása kikapcsolná az egész készüléket (nem váltana vissza az ionizátorra). 

 

 

 

     

Előzmény: Balázs3232 (3047)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.06 0 0 3048

Azt, hogy kell-e neked az extra azt csak te tudod eldönteni, hogy megéri-e neked. Pont olyan mint egy autó. Valaki a full extrásat veszi, valaki meg a fapadosat, mert nem kell neki az extra. Én pl rádiót nem hallgatnék szaunában, de ha mp3-t is lejátszik akkor jó dolog tud lenni, mert berakhatsz egy lágy nyugtató zenét. Ha választani lehetne én mindenképpen full spectrumosat vennék.

Előzmény: Balázs3232 (3047)
Balázs3232 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3047

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek hogy infraszaunát szeretnék vásárolni itthonra karácsonyra közös ajándéknak ,már régóta szerettem volna és most gondolkodom rajta hogy megveszem.

2 Személyes infraszaunákat néztem és abban kérnék tanácsot hogy a carbon paneles infraszauna és a full spectrum infraszauna közül melyiket ajánlanátok illetve melyik lenne jobb megvenni itthonra.

Tudom hogy a carbon paneles az jobban elterjedt,Irc sugarat bocsát ki csak,nem hatol annyira be a bőrbe mint a full spectrum,előfűteni szükséges,és nem világít.

A full spectrum az újabb ami most terjed el,mindhárom tipusú sugarakat  bocsát ki kb 4 mm mélyen a bőrbe,melegebb hőérzetet biztosít mint a carbon panel,mert koncentráltabban sugároz,és világít működés közben.

Illetve vannak olyanok amiben rádió,ionizátor,színterápia is van.Azt érdemes megvenni amelyikben benne vannak vagy nem szükséges ezzel a felszereltséggel megvásárolni.

Itthoni használaton lenne szülőknek,testvéreknek barát,barátnőknek változó hőmérsékletű használatra,van aki alacsonyabb van aki magasabb hőfokot szereti illetve bírja,méregtelenítésre,vérkeringés javítására,végtag és derékfájdalmakra szüleim számára és azért érdeklődöm hogy tapasztalatok alapján melyiket ajánlanátok megvásárlásra,hogy mi az előnye és hátránya mindkettőnek.

Árban ugyanannyiba kerül a carbon paneles és full spectrum sugárzós szauna(rádióval ,szinterápiával,ionizátorral)és ha ugyanennyibe kerül akkor melyik lenne jobb vétel.

Az a tipus amiben nincsenek azok az extra felszereltségek az 50000 ft al olcsóbb és az viszont csak a carbonossal kapható.

Kanadai hemlock fenyős,1600 illetve 1660w teljesítményű,5 db sugárzós mindhárom.

 

Köszönöm a segítségeteket.

esspí Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3046

A szilveszteri buli az Aqualand honlapján,és a ,,facén"is olvasható. A szaunaprogram még nincs kiírva.Mondhatnám,hogy szóbeszéd,de személyesen Sünitől származik az információ. Ő ott lesz végig,és rendet tart a szaunák háza tájàn .

Előzmény: asdqweasdqweasd (3045)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3045

Erre valami linket is dobhatnál, mert nem találok róla infót.

Előzmény: esspí (3044)
esspí Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3044

 A jó hír :Ráckevén szilveszteri buli hajnalig tartó szaunaprogramokkal !

A rossz hír: Csak éjféltől textilmentes . ( Megjegyzem,ha csak hatan összefognánk ...)

Előzmény: asdqweasdqweasd (2988)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3043

Gevera! Ezt olvasd el!

http://www.naplo.hu/helyi/2016/11/09/prudseg-sznobsag-vagy-valami-mas.naplo

Szerintem nincs olyan hely ahol ne lenne egy két kötekedő! De azért megy és ossza az észt! A szaunázó többség viszont a mai napig is a "vállalkozó" legközelebbi hozzátartozóját emlegeti. Úgy férfiak mint nők nagyon is jól elvagyunk és mindenki kulturáltan viselkedik lepedő nélkül is.

 

 

 

Előzmény: gevera (3031)
informania Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3042

És ez kit érdekel? A topic a szaunakultúráról szól, nem nudista társkereső...

Előzmény: spudd (3041)
spudd Creative Commons License 2016.12.03 -1 0 3041

Ma ellátogattam a lukács szauna részlegére.Nagyon jó hely jol éreztem magam.A felöntések is élvezetesek voltak.A naturista részen volt egy kedves szép nagykeblü hölgy,bejottunk egymásnak:)

BAZS Creative Commons License 2016.12.02 0 0 3040

Csak azzal értek egyet, hogy első alkalom és majd változhat. Amúgy meg itt van vagy 8 medence és ebből 3 gyerekmedence... Szóval a gyógyfürdésre nem lehet hivatkozni, ahova valóban nem valók a gyerekek, ha 34 foknál magasabb a hőmérséklet (csak külön felügyelet és javaslat mellett használhatják).

Olvastam, hogy jól sikerült az első alkalom, és lesz még hasonló. Januártól minden hónap utolsó péntek estéjén várja a naturistákat a zalaegerszegi termálfürdőben. Aki tud menjen, terjedjen a híre. Sőt a szaunázást is a jó irányba lendíti, ha már ebben a topicban esett róla.

Előzmény: akkornemcsakúgy (3012)
esspí Creative Commons License 2016.12.01 0 0 3039

Köszönöm válaszod !Valahogy én is úgy érzem,hogy nem a kiszáradás lehet a méregtelenítés legcélravezetőbb módszere.(Talán inkább az,ha egyáltalán nem vagyunk mérgesek...)

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.01 0 0 3038

A szaunázás közben kell folyadékot fogyasztani. Kiizzadsz 3-5 dl folyadékot körönként, azt pótolni kell ha nem akarsz kiszáradni.

Előzmény: esspí (3035)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.12.01 -4 0 3037

Én meg azt szeretném, hogy ti kerüljétek el a normális szaunákat. Van swinger szauna, ahol kíváncsiak rád, ott szerintem fotózni is lehet, és vannak topicok ahol szívesebben fogadják a képeidet. Miért nem mondod ki... azért raktad fel mert élvezed, hogy néznek... más célod nem volt vele. Továbbra is hangsúlyozom.. nem a meztelenséggel van bajom a szaunában, mert én is úgy szaunázok.. csak én nem teszem közszemlére, mert nem oda való. A swinger szaunázás, meg a szaunában történő bármiféle szexuális tartalmú cselekedet pedig normális emberként messze áll tőlem.

Előzmény: gevera (3031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!