Keresés

Részletes keresés

Zolfie Creative Commons License 2018.09.14 0 0 796

Üdvözlet tisztelt fórumozók!

 

Segítségeteket szeretném kéni. Nemrég kaptam ajándékba egy 35 cm-s kantoni wokot. Pontosan ezt: https://www.bol.com/nl/p/heuschen-schrouff-gietijzeren-wok-o-35-cm/9200000068046355/

 

Van egy Zanussi féle négy gázrózsás kombinált tűzhelyem és egy durván 8 nagyságú konyhám (panelban lakom).

 

Kérdésem az, hogyan tudnám ilyen körülmények között rendesen használni a wokot? Biztonságos ilyen helyen gázzsámolyt és PB gázpalackot üzemelni? Csak tanácsokat ill. tippeket szeretnék kérni.

 

Ha - tegyük fel - volna rá lehetőség, milyen (nem csillagászati összegű) zsámoly beszerzése és esetleg egyéb kiegészítő, pl. alátét kéne ehhez a fajta wokhoz?

nicko Creative Commons License 2018.08.16 0 0 795

Bp. Bihari uton van egy kinai nagy aruhaz benne mindenfele termek (haztartasi es konyhai) fele magyar aruk, de a masik fele kinai (keves japan vettunk is wasabi pasztat) etelek fozesehez szukseges szoszok, tesztak, jazmin rizs (20 kg-os kiszerelesben is) fozo borok, gombak stb. minden van es eleg jo aron. Be is vasaroltunk.

Vannak bambusz parolok, lemez wokok, de csak bazi nagyok es nagyon nehezek, de mind kerek alju 3000Ft-os cucc. :)

vannak viszont 45.000Ft-os fozo edenyek, labosok is. ;)

senim Creative Commons License 2018.08.10 0 0 794

Üdv Mindenki!

Tudna valaki segíteni, hogy 12-14kW wok tűzhelyt lehet-e üzemeltetni PB palackról? 

valamiize... Creative Commons License 2018.01.30 0 0 793

Köszi a segítséget!

Sajnos számomra reális árban max 4000W teljesítményűek vannak. Már ismerem az egész kínálatot. :D

Meg egy nem túl nagy konyhába lesz a lap, tehát külön nagy teljesítményű wok égő, vagy hagyományos wok tűzhely nem is jöhetne szóba.

 

 

És gondolom, nem nagy segítség, ha 200 wattal több, tehát 4000 W a 3800 helyett. Vagy sokat számíthat 200 watt különbség?

(Meg a legtöbb kapható lap inox felületű, amit nagyon nem szeretek takarítani, mert hamar tiszta mikrokarc az egész, és olyan ronda opálos tőle a felszíne. ...tehát üveglaposat szeretnék.)

 

Meg igazából 2 személyre wokoznék a legtöbbször, tehát kis mennyiségről van szó. Arra azért jó szerinted/szerintetek? (Ha kell, egyesével csinálom a 2 adagot, az még válllaható.)

 

 

És ha valakinek van ötlete, hogy ehhez a laphoz milyen wok lenne az ideális, megköszönném a javaslatokat!

 

Köszönöm!

 

 

Előzmény: Mett91 (792)
Mett91 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 792

Szia!

 

Ez még épphogy, de elmegy wokozáshoz. Nagy csodát/megpakolva is füstölgő wokot ne várj tőle azért! :) Ahhoz ennek a duplája kell minimum. 

Sok sikert kívánok!

Előzmény: valamiize... (790)
valamiize... Creative Commons License 2018.01.23 0 0 791

Szia!

Úgy láttam, te "mezei" tűzhelyen kezdted a wokos páylafutásod. :) ...ezért úgy döntöttem, téged szólítalak meg.

 

Egy hónapon belül tűzhelyet kell választanom, és nagyon szeretnék kínai, indiai meg thai ételeket készíteni. Természetesen wokban. Meg vas serpenyőben.

Az alábbi hozzászólásokban betettem egy főzőlapot. Szerinted jó lehet?

A 3800 watt elég?

 

Köszi!

 

 

Előzmény: nicko (784)
valamiize... Creative Commons License 2018.01.05 0 0 790

Előzmény: valamiize... (788)
valamiize... Creative Commons License 2018.01.05 0 0 789

Rakok képet a lapról, amiről írtam. (Electrolux EGT7353YOK)
A kérdés továbbra is az, hogy gyűrű nélkül használható ez a lap wokozáshoz?
A másodikon wok ring-gel látható, de azt NEM HOZZÁK BE MAGYARORSZÁGRA, és nem is rendelhető! Én ezt nem értem.... 

Előzmény: valamiize... (788)
valamiize... Creative Commons License 2018.01.04 0 0 788

Kedves Wok-ozók!

 

Már nagyon sok dolgot olvastam a neten a wokos technikákról. Nagyon hasznosak a tapsztalataitok, ezúton is köszi, hogy megosztottátok!

 

Sajnos kompromisszumokat kell kötnöm az új főzőlapommal, és ezügyben kérném mindenki segítségét/véleményét... Bármi info jól jön.

 

A kiszemelt áldozat az Electrolux EGT7353YOK. 3800W, 12 mm a középső feje. Ez lenne a kompromisszum első része. 
A kérdés inkább az, hogy az a rácsforma, ami ezen van, arra simán rá tudom tenni a wokot? Mert attól félek, a dizájn miatt nem lehet utólagosan olyan wokizét hozzáilleszteni... tehát így kell tudjam használni.

 

Előre is köszi és szép napot mindenkinek!

 

ZsuR Creative Commons License 2017.10.25 0 0 787

A wokban sult eteleknel fontos, hogy magas homersekleten legyen sutve az etel mert igy az odasult - fond- etel ertekes izeket csinal.  A teflon ezt nem teszi. Pont az ellenkezojet teszi, ugy lehet benne fozni, sutni, hoy nem lesz fond az etelbol az edenyen.

 

A legjobb a vas serpeno... 

Előzmény: mattwee (785)
nicko Creative Commons License 2017.10.25 0 0 786

ez is wok valahol tehat ide tartozik :)

nem valami olcso tesco gazdasagos fajta? arra gondolni sem merek, hogy esetleg olaj nelkul hevitetted?

viszont ez mar kuka ha a teflon elvalt nem szabad hssznalni!

Előzmény: mattwee (785)
mattwee Creative Commons License 2017.10.25 0 0 785

Sziasztok!

 

Nem egészen ideillő téma, de hátha van valakinek tapasztalata. Van egy tapadásmentes wok serpenyőm, és első használat után foltos lett a felülete egy részen, ill. mintha feljött volna a tapadásmentes réteg, pedig csak fa spatulával kevertem benne az ételt. Ez mennyire normális?

 

nicko Creative Commons License 2017.07.29 0 0 784

ja meg használjak napraforgó olajat vagy inkább mogyoró olajat mindenhez?

 

mint írtam korábban a pácolt húst (mindegy, hogy csirke, coca,marha) bő forró olajban célszerű sütni mert így lesz 3-5 perc alatt kész és omlós. Kevés olajon sütve is elkészül, de kevésbé lesz olyan omlós, finom. Ehhez én hidegen sajtolt napraforgó olajat használok, mert az még dob is az ízeken. Mágocsi olaj 750Ft/l de mezei napraforgó olajjal is kipróbálhatod. Mogyoró olajjal lenne a legjobb, de ahhoz túl drága, hogy elpocsékold. :)

Mogyoró olaj viszont a legjobb minden máshoz amihez nem kell a bő forró olaj pl. zöldség pirításhoz, pirított rizshez stb ezekhez használom.

mindegyik szósz kapható a Rákóczin és olcsóbb mint a Vámház krt-on, mivel azokat ott vettem. De magad is ellenőrizheted ha elmész mindkét boltba.

Kikkoman az japán szójaszósz nekünk az nem felel meg mivel kínait főzünk teljesen más az íze.

natrium-glutamát (ízfokozó)az valóban nem egészséges van akiknél allegrén tüneteket is okozhat én nem használom, de ez is ott van a kinai fűszeres boltokban.

 

tészta recept itt megvan csak annyit fűznék hozzá, hogy a tésztát kifőzés után jól hűtsd le és csepegtesd le mielőtt pirítanád.

A kínai só = n.g. ez nem kell.

ezen kívül amit leírnak olyan zöldséget adsz hozzá amilyet akarsz. :)

szója szósznak pedig csak kínait használj amiket korábban linkeltem.

Előzmény: Davenatic (783)
Davenatic Creative Commons License 2017.07.23 0 0 783

Köszönöm a receptet! közben csinálgattam pár dolgot wokban a kina piritott tésztát ami a videóban is szerepel stb még annyi hogy ezt a szezámmagos csirke "golyokat" tudja valaki hogyan kell elkészíteni kisebb menyiségben? mert olvastam meredek dolgokat pl hogy narancs szörp van a pácban meg bolero ital por meg iylenek meg irdatlan mennyiségű cukor meg keményitő valaki tud normális receptet? ja meg használjak napraforgó olajat vagy inkább mogyoró olajat mindenhez? akár ehhez a kinai golyos cuchoz is most ez lesz nekem a következő recept amit kipróbálok persze miután beszereztem a dolgokat amiket leírtál :) a szoszokra értem. pl szojaszoszból milyet vegyek meg osztriga szoszból stb.. amiket leirtál azokra ránéztem ha mind lehet kapni a rákoczin nem lesz gond amugy ázsia centerben nem olcsobbak ezek a szószok? vagy vmi ötlet hol a legolcsobb amit én használtam kikoman szojaszosz nem igazán tetszett nem mertem sokat bele tenni a piritott tésztába lehet azért volt kicsit iztelen de nem is szinezte el a tésztát olyan szinűre mint kellene lehet mert fehér szójaszoszt használtam amikor a kinaiba megveszem a piritott tésztát az konkrétan barna szinű az enyém ehhez képes majdnem sima tészta szinű volt igaz betartottam a receptet ott két evőkanálal irt hogy tegyek bele nem mertem többet féltem hogy sos lesz nagyon.

Esetleg erre van valami bevált recepted? Én répát ,halvány zellert ,káposztát, hagymát,fokhagymát,gyömbért,chilt használtam,meg földi mogyorot(sozatlant piritott),szezám olajat(végén izesitéshez meg hogy ne ragadjon a tészta össze), szója szoszt,osztriga szószt. ja és kinai sütöport meg kinai sót(nátrium glutamát) hol lehet venni vagy kell egyáltalán? ugy hallom angyon károsak ezek a cucok!

Válaszokat elöre is köszönöm

Előzmény: nicko (777)
ZsuR Creative Commons License 2017.07.01 0 0 782

Koszonom - NJ

Előzmény: LifeIsGood101 (781)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 781

Off, Happy 4th!, melyik allamban laksz?

Előzmény: ZsuR (778)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 780

Persze, semmi koze a Wok-hoz, lusta kenyersutesre, paprikasra stb. kituno....

Előzmény: LifeIsGood101 (779)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 779
Előzmény: ZsuR (778)
ZsuR Creative Commons License 2017.07.01 0 0 778

A Dutch oven az a fazon, nem az anyag... 

https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_oven

Előzmény: LifeIsGood101 (776)
nicko Creative Commons License 2017.06.30 0 1 777

Zsur már válaszolt. :) neki kerek aljú wokja van és wok égős a gáztűzhelye amihez kapott wok gyűrűt. Linkelt nekem korábban ebayról wok gyűrűt...itthon a Vámház krt. boltba 3500 pénzt kértek érte mikor néztem, asszem annyit amiért wokkot lehetett venni....pff

itt van egy csomó olcsóbban..

http://www.ebay.com/itm/New-Large-Steel-Wok-Ring-Holds-Up-to-14-Wok-Asian-Cooking-Kitchen-PING-/291704876921?hash=item43eaf72f79:g:TzEAAOSwZQxW4LSH

 

Itt vannak egyszerű receptek, videókkal.

http://www.sherry.hu/kinai-receptek.html

 

Nekem 29 év kínai főzöcske elteltével (na jó kínai szerű, mert a bográcsban főtt gulyást mi magyarok tudjuk elkészíteni ahogy kell nem a német vagy kínai) ez egy egyszerű kaja. Csak ebben a brutális 35-37 fokban semmi kedvem a konyhában bármit is főzni. :)

pedig nyáron a legjobb kínait főzni a zöldségek miatt és mert könnyű kaja.

legyen mondjuk csirkemelles cucc, píritott zöldséges rízzsel. maga az előkészület legalább 2x annyi időt vesz el mint maga a főzés így kb. 1,5 -2 órával számolj.

1. reggeli elfogyasztása után legyen mondjuk 9 óra :), mezei sós vizben a 1-2 bögre rizst (attól függően mennyi embernek főzöl)kifőzni, majd csapvízzel lehűteni, lecsöpögtetni és 2-3 órára lefedve egy edényben a hűtőbe rakni. A lényeg azon van, ha pergő rizst akarsz, hogy jól legyen lehűtve.

Gyerekem követeli, hogy mindenbe rakjak illatos meg fafül gombát még az ananászos csirkébe is. :)

Így ezeket a szárított gombákat min. 30 percig meleg vízbe rakom a félidőben vízcserével. A fafül gombával a mennyiségnél vigyázni kell, mert sokszorosára megdagad!

2. 2-3 óra múlva pácot készítesz 1-1 ek világos (light)szójaszósz (pearl river bridge), kínai főzőbor (shaoxing jiafan wein) és egy tojás fehérje segítségével. A csirkemellet feldarabolod kisújnyi csíkokra és a pácba rakod, összekevered, félreteszed.Pácolni elég 10-20 percig is max.

A tojás sárgáját egy másik edénybe/tányérba/bögrébe rakod amibe rántottánál is a tojásokat felütöd, hozzáadsz még 2-3db tojást, pár csepp szezám olajat (oh aik cuan) és felvered, majd rántottaként kisütöd kevés olajjal. Végül a fakanállal feldarabolod kisebb darabokra a serpenyőben és félre rakod.

3. zöldségek darabolása.

kisebb fej vöröshagymát 4 felé vágod, 2-3 gerezd fokhagymát, diónyi gyömbért (nálunk a Lidlben olcsóbb mint a piacon) pucolás után apróra vágod, kb. 5cm hosszú kigyóubit előbb hosszában négyfelé majd keresztben darabolod, de ne legyen 0,5cm-nél vastagabb. 1 szál sárgarépát szintén hosszában ketté majd keresztbe vágd de ez meg 0,5cm-nél kisebb legyen a vastagsága. Ketté osztod 2/3-1/3-d arányban és a kevesebb részt félre teszed. Mehet hozzá kínai kell is de csak a fehér része abból is 2-3 db kb. 2x2 cm kockákra. Az illatos gomba (shitake) felszeletem a fafült feldarabolom és ezzel az előkészület végére is értél. :)

 

Ha az új wok rendesen kiégetve, olaj rásütve mehet a gázra felmelegíteni, majd mehet bele az olaj ami lehet napraforgó olaj is az a lényeg, hogy jó bőven kell a wokba. Mi a piacon veszünk hidegen sajtolt napraforgó olajat 750Ft/l nem olcsó de a hús nem tiltakozik ellene. :) Amíg melegszik az olaj a wok belső oldalát olajozd vele egy merő kanál segítségével vagy ha vettél kínai boltban amit a szakácsok használnak ahhoz hasonlóval. A pácolt húshoz adják 1-2 ek kukoricakeményítőt és jól keverd össze. Ez azért kell, mert a fórró olajban a hús kap egy kérget és szinte "felrobban" a kéregben a hús ezért készül el hamar. Mikor fűstölni kezd az olaj (végig maxon legyen a láng) bele rakod a csirkemell felét és hagyod úgy állni benne kb. 1 percig. Ezután forgathatod a húst, hogy minden oldalán átsüljön. Kb. 3-5 perc alatt kész is.

Ha egyből forgatod a húst azért nem jó, mert lehűti az olajat és akkor nem pirul hanem levet ereszt és nem lesz kész 5 perc alatt de még 10 perc alatt sem. Kiveszed a húst egy papírtörlős tányérra majd kicsit vársz, hogy az olaj ismét jó forró legyen és megismétled a folyamatot a csirke másik felével. A kiszedéshez én vettem pár száz ft-ért olyan szűrős eszközt mint amit videókon is látni a kinai szakácsok azon keresztűl szűrik le az olajat. Piacon, filléres boltokban árulják nem tudom a hivatalos nevét, de a sült krumplihoz is azt használjuk.

Az olajat kiöntöd a wokból egy edénybe.

Előveszed a mogyoró olajat (Sparban 1200-1300Ft/l) és keveset öntesz a wokba, de nem kell füstölésig hevíteni csak felmelegited. Mehet bele a gyömbér majd állandó keverés mellett 30mp múlva mehet a fokhagyma is újabb 30mp múlva a vöröshagyma. Megint 30mp múlva mehet bele az összevágott zöldség mind, picit sózd meg így nem vesztik el a színüket. Ilyenkor emeld a hőt és piritsd pár percig a zöldségeket Kis frissen őrölt bors is mehet bele és pici cukor ellensúlynak. Valszeg az olajat már felszívta mire ide értél BÁRMILYEN FOLYADÉK MEHET BELE CSAK OLAJ NEM! Főzőbor, víz, szójaszósz (mehet sőtét "dark" is)és én mindig adok hozzá akár csirke akár coca akár marha..panda oyster szószt (Lee Kum Kee). A csirke kajás dolgokat hihetetlen jól feldobja, pedig láttam egy dok. filmet hogyan készítik..az alapján tuti nem használnám. :D Mehet bele a gomba és így kb. 10 percig főzd, piritod. Visszarakod a húst a wokba, jól összekevered közben egy pohárban 1,5-2dl vizhez hozzáadsz 1 ek. kukorica keményítőt. Ezzel besűríted és kész is a menű csak a köret van hátra.

 

Wokból kiszeded a kaját vagy veszel egy másikat is :D kiöblíted vizzel.

1 kis fej v. hagymát apróra vágsz, kiveszed a fagyasztóból a mirelit zöldborsót, oda készíted a félre tett sárgarépát és a darabolt rántottát. Hűtőből kiveszed a rizst.

Magadtól is rájössz idővel, hogy minden feldarabolt cucc oda legyen készítve mert nem lesz időd keresgélni a forró olaj miatt.

wok mehet a tűzhelyre, majd kis mogyoró olaj bele nem kell hevíteni füstölésig, mehet bele a hagyma, répa, zöldborsó, pici só és kavard állandóan. kb. 5 perc elteltével mehet bele a rántotta összekevered és azonnal a rizs mehet rá. Növeld a hőt a rizst egy lapátszerű eszközzel állandóan forgasd a wokban. Nem tudom mennyi idő a gáztól is függ..10-15 perc kell hozzá.

És kész is vagy. :)

 

A szószokat mind a Rákóczi téren vettük.

Hidd el nehezebb volt leírni és elolvasni mint elkészíteni.

 

 

 

Előzmény: Davenatic (771)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 776

A "Dutch-oven" kivulrol zomancos, de ez nem zavar...

Előzmény: ZsuR (775)
ZsuR Creative Commons License 2017.06.30 0 0 775

...ha nem zomancos...

Előzmény: LifeIsGood101 (773)
Stnach Creative Commons License 2017.06.30 0 0 774
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 773

Igen, az ontottvas huseges egy eletre.....

Előzmény: ZsuR (762)
ZsuR Creative Commons License 2017.06.30 0 0 772

Hat nem tudom, mekkora volt a tapasztalata, tudasa annak a holgynek...

 

A lapos alju praktikus abbol a szempontbol, hogy lehet villany tuzhelyen is hasznalni... ha van gaz, akkor a gombolyu aljut vennem. 

Előzmény: Davenatic (771)
Davenatic Creative Commons License 2017.06.30 0 0 771

Megvettem! Sima csapott (egyenes) aljú wokot vettem megkérdeztem az eladó hölgyet de csak annyit mondott hogy a másikat máshogy kell a gázrozsa fölött tartani nem említette a wok gyűrűt. Egyébként számít ez valamit egyáltalán? Hogy milyen a ki alakítás? Esetleg tapasztalatok?? 

Előzmény: nicko (767)
Davenatic Creative Commons License 2017.06.30 0 0 770

Kipróbálom jól néz ki :) 

Előzmény: ZsuR (768)
Davenatic Creative Commons License 2017.06.30 0 0 769

Köszönöm!! :) 

Előzmény: Strach (765)
ZsuR Creative Commons License 2017.06.29 0 0 768
nicko Creative Commons License 2017.06.29 0 0 767

igen, ilyet vettem en is majd 1000Ft-al olcsobban mint a Vamhaz krt-on. Ott minden van gaz de joval dragabban. Asszonynak ma arra volt dolga es bement hogy vesz szaritott shitake gombat (illatos gomba) de azt mndta dragabb volt bven mint a Rakoczi ternel igy nem vett.

Van ez a fanyelu wok meg a ket fulu fanyel nelkuli wok. Illetve a vagott vagy a kerek alju. Utobbihoz kell a wok gyuru mezei gaztuzhelyhez.

Előzmény: Davenatic (764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!