Keresés

Részletes keresés

kicsitibi Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2070

eszméletlen az a kis szőrös:-))

nem kapott ez a stenó vizet véletlenül?

ugy látom mintha megindult volna az idei hajtás.ha tudod szedd le a barna leveleket mert takarni fogja az uj hajtásokat ha megindul.

Előzmény: scacico (2067)
Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2069

Szia!

Fehérvár mellett lakom egy kis faluban.

A Till.-vírust J.bácsitól kaptam 2008 májusában. Azt mondta, hogy tényleg, ezeket a növénykéket akár a függönyömre is akasztgathatom...Szerelem lett ebből a kijelentésből már az első hallomásra is...!!!!!

Két héten belül megvehettem Horváth Ferenc Tillandsiák című könyvét. Az egy Csodavilágot tárt elém.

Bécsben láttam aztán meg az első élő példányokat. Az aztán az újabb Csodavilág !!! Vettem pár darabot . Az összhatást figyeltem..( mi mást is tudtam volna? ).

Aztán kaptam J.bácsitól, Keszthelyről, Sárszentmihályról, és az ország egyik déli csükkéből.

Vettem a Fehérnyírfától, Pachingertől és a legnagyobb kedvenc helyemről ( elérhetősége miatt ) Érdről. Innen hát a jórészük.

 

Előzmény: szmine (2065)
Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2068

Aha! Ő hát az a bizonyos Stenoglottis...!

Egy hajszálnyit azért én aggódnék, ha az enyém ( ha lenne ) így nézne ki. Lám , lám mire is jó még ez a fórumozás ? Tök. megnyugodtam, hogy mindennek éppen így kell lennie.. !

A T. caliginosa megmozgatta a fantáziámat. Utánna fogok nézni, hogy az enyém is az e.

 

Előzmény: scacico (2067)
scacico Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2067

Hoztam néhány képet:

 

T. ionantha v. stricta

 

T. streptocarpa

 

Magonc, név nélkül, de jó szőrös.

 

T. fasciculata

 

T. retorta

 

T. caliginosa, valami baja van...

 

Tibi, virágozni fog:-)

 

 

T. seleriana

 

Stenoglottis jelenleg

scacico Creative Commons License 2012.02.19 0 0 2066

Én több helyen tartok usneoidest: nagyobb részük a többi tillel telel az üvegházban, néhány pedig a konyhaablakban az orchideákkal. Ott kb. 15 fok van. Minden reggel kapnak egy kis permetezést is.

szmine Creative Commons License 2012.02.18 0 0 2065

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Butzii-ta nagyon köszönöm, hogy időt szenteltél a képtáramra. Minden a sajátom: a kézimunkák, a növények és a sütik is. 

A kézimunka nálam is az utóbbi 4 év termése. A virágokat már régebb óta gyüjtögetem, de csak az utóbbi években kezdtem fényképezni és albumba gyűjteni.

Gondoltam, hogy nem egyszerre nyílnak a növényeid, de akkor is irigyellek!

 

Sajnos én az ablak miatt nem tudok spriccelni. Eddig télen hetente 1x áztattam a tilleket 1/2 órára előre felforralt és lehűtött vízben. Az Usneoidest pedig heti több alkalommal néhány percre vízbe mártottam, úgy látszik ez így nem elég. Az az érdekes, hogy folyamatosan virágoznak az utolsó pillanatig és mégis tönkre mennek.

Nyáron a szabadban minden reggel spriccelem őket állott kútvízzel.

 

Butzii-ta , Te hol szerezted be a növényeidet, úgy látom közel laksz hozzám (Velence)?

Előzmény: Butzii-ta (2062)
kicsitibi Creative Commons License 2012.02.18 0 0 2064

spriccelgetés

Előzmény: kicsitibi (2063)
kicsitibi Creative Commons License 2012.02.18 0 0 2063

az usneoides hidegigénylő faj,szobában tartva csak folyamatos sriccelgetés mellett marad meg

Előzmény: szmine (2061)
Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2062

Szia! Nehogy azt gondold, hogy mindannyian egyszerre virágoztak....! Hol ez, hol az. A négy év virágzásaiból lett ez az összeállítás. Nagyon "mazsola" vagyok én még a topiktársaimhoz képest...

Neked viszont őszintén gratulálok a kreativitásaidhoz! Főleg, ha a sütiket is te készítetted!

Szeretem én is a csipkéket nézegetni, de sajna én csak "fejben" vagyok kreatív,a kezem ügyetlen...:(

Az ussneoides (szerintem) nagyon vízigényes, mindíg alaposan körbespriccelgetem, külön ügyelve arra, hogy a hátul levő szálak is kapjanak a vízből. Aztán, ha télen jobban süti a nap egymás után többször is, akkor hoz apró, zöldes virágocskákat.

Előzmény: szmine (2061)
szmine Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2061

Szia!

Köszönöm a választ. Sajnos az ablakos fénykép nem túl jó, élőben sokkal szebb és mutatósabb. Vidéki vagyok és én is a tavaszi vagy őszi kiállításokon szoktam vásárolni. Sajnos a Fehérnyírfa már nincs kint, tőlük vettem a legtöbbet.

Az említett példányok még a telet megélik és kb. március-április táján egyik napról a másikra mennek tönkre. Az Usneoides pedig január-februárban, éppen a napokban dobtam ki 3 darabot.

Előzmény: scacico (2060)
scacico Creative Commons License 2012.02.16 0 0 2060

Szia!

 

Üdv. itt a fórumon!

 

Az általad felsorolt fajokból szerintem a szokásos, Budapesten megrendezésre kerülő orchideakiállításon jó eséllyel be tudsz szerezni párat. Amennyiben budapesti vagy, nem is kell addig várnod, hiszen akad ott néhány kertészet, mely foglalkozik tillekkel.

 

Bandensis hajtást én is tudok adni, küldeni, amint vége a fagyos időknek.

 

Amelyek nem bírják nálad, azok viszonylag strapabíró fajok (talán a crocata kivételével), így valami alapvető dolog nem stimmel a körülményeiddel. Télen vagy nyáron szoktak elmenni?

 

Egyébként nagyon szép, ízlésesen elrendezett az ablak! Nálam kissé dzsundel van, egymás hegyén-hátán vannak az orchideák, broméliák, egy-két páfrány, stb.

Előzmény: szmine (2059)
szmine Creative Commons License 2012.02.16 0 0 2059

Üdvözlök mindenkit!

 

Már régóta olvasgatom a fórumot, de most Butzii-ta videója írásra késztetett.

Gyönyörű a gyüjteményed! Rengeteg növényed van és szinte mind virágzik. Sok kedvencemet is láttam közöttük. Irigyellek!

 

Én kb. 6-7 éve gyűjtögetem a tillandiákat több kevesebb sikerrel. Mindig veszek újakat és néhányat minig el is vesztek. Télen az ebédlő ablakban vannak kb. 17-20 fokon, nyáron a terasz árnyékos (délelőtt kicsit napos) oldalára akasztom fel őket. Némelyik virágzik is, de többnyire mindig ugyanazok.

Bizonyos fajták: Tectorum, Durattii, Crocata, Bandensis, Usneoides sajnos sokáig nem bírják nálam, max. 1-2 év. Az Usneoidesnek van egy vékony fajtája, egy kicsit zöldebb, ez megmarad.

 

Tavasszal a következőkből: Tectorum, Duratii, Crocata, Bandensis és a vékony Usneoides vásárolnék kicsi, de egészséges, szép példányokat, elfogadható áron. Ha valakinek lesz eladó darabja kérem jelezze!

 

 

Előzmény: Butzii-ta (2046)
Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2058

kicsitibinek és neked is köszönöm a választ.

Én is minden napos délelőtt alaposan megpermetezem őket. A lakás legvilágosabb ablakaiban vannak egy rácsra felaggatva. Tapasztalatom alapján sokkal jobban érzik magukat, ha egykupacban lehetnek. Az a meglátásom, hogy az egymás mellett lévők szeretnek egyszerre kinyílni.

Sajnos még csak kevés nyílik és a virágzat sem mindíg túl feltűnő...éppen ezért fényképeztetem le rögtön őket.

 

scacico Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2057

Magától észhez fog térni vagy nekem kell elkezdenem az öntözését?

Előzmény: kicsitibi (2053)
scacico Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2056

Tibihez hasonlóan én is egy helyen tudom tartani az összes tillandsiámat. Illetve a cyaneát, dyerianát a szobaablakban, az orchideákkal együtt. Az öntözés nálam is hasonlóan megy, talán annyi különbséggel, hogy minden derült napot, amikor a hőmérséklet eléri a házban a 15 fokot, igyekszem permetezni, akár hetente többször is. Ha viszont hideg, borult idő van, akkor tényleg az a legbiztonságosabb, ha nem kapnak semmit.

 

 

T. bergeri 2010.04.23.

 

 

Előzmény: Butzii-ta (2054)
kicsitibi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 2055

Kérdésed helytálló bár jelen esetben nem tillandsiáról beszéltünk.

Én a magam részéről nem tudom hideg és még hidegebb helyen tartani őket,válogatás nélkül egy kupacban vannak.

Az őszi (telelőbe)beköltözést követően hetente 1x spriccelem őket igaz akkor nagyon,de csak ha süt a nap. ha nem akkor akár 3 hétig is semmi.

Tapasztalatom szerint igen strapabíró gazok 12-18 fokon együtt tartva jól elvannak.

Ez kissé száraz tartásnak tűnhet de valami ok miatt ez beindítja a virágzásukat is(jelenleg is van vagy 8-9 ami hozza a virágszárat)

A MOT-nak van-volt külön tillandsiás részlege is de a tagok többsége úgy tudom már nem tag,így nem maradt aki a vállára vette volna a szekeret.

Maradtunk mi.tudom sokan olvassák ezt a fórumot is de ilyen-olyan okok miatt nemigen irnak.valszeg időhiány mint nálam.

 

Előzmény: Butzii-ta (2054)
Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.14 0 0 2054

Hogy bírjátok megállni, hogy nem adtok vizet?

Kitapasztaltátok, vagy megtanultátok azt, hogy melyik Till.-nek szabad adni és melyiknek nem?

Külön csoportban tartjátok az ihatnak és a nem ihatnakokat????

Külön a fázós és a nem fázósakat?

Van az országban valahol Till.-es szakkör?

 

Előzmény: kicsitibi (2053)
kicsitibi Creative Commons License 2012.02.14 0 0 2053

tökéletes,bár az én stenóm már 2 hónapja nem látott vizet

Előzmény: scacico (2052)
scacico Creative Commons License 2012.02.13 0 0 2052

Egyelőre nem látszik sem tillen, sem kaktuszon semmi károsodás, remélem, hogy a későbbiekben sem fog.

 

A latifolia még mindig virágzik. A Stenoglottistól viszont pár hete megvoltam minden vizet és ahogy a levelek sárgulni kezdtek, a virágszárakat is levágtam. Jó így?

Előzmény: kicsitibi (2051)
kicsitibi Creative Commons License 2012.02.13 0 0 2051

szerintem kibirták ha száraz a levegő!

scacico Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2050

Na, most már 3x volt -3, illetve ma 0 fok. Mi lesz így tavaszig...

Előzmény: scacico (2049)
scacico Creative Commons License 2012.02.12 0 0 2049

Nekem a teleltetéssel az utóbbi 3 évben nem volt problémám szerencsére, hiszen a fősuli üvegházában elhelyezhettem őket, de az elmúlt héten fűtési problémák miattkétszer is lement a hőmérséklet -3 fokra. Remélem, nem okoz növénypusztulást...

Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2048

Köszönöm szépen a dícséretet. Én is szívesen nézegetem őket, hisz ez az elmúlt négy év "termése" . Azóta , természetesen ( a Till.ekre jellemző módon) , sajnos történtek változások...A teleltetés komoly feladat minden évben..Már nagyon várom az idei tavaszt!

scacico Creative Commons License 2012.02.04 0 0 2047

Nagyon szép gyűjtemény érdekes fajokkal, gratulálok hozzá!

Előzmény: Butzii-ta (2046)
Butzii-ta Creative Commons License 2012.02.02 0 0 2046

Kedves Gyűjtőtársak!

Jó szórakozást kívánok.  

scacico Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2045

Nem igazán akart jobban kinyílni: T. albertiana

 

scacico Creative Commons License 2012.01.11 0 0 2044

Az enyém is hasonló:

 

Előzmény: kicsitibi (2043)
kicsitibi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2043

háááát...mondjuk laci bá látott már ilyesmit de a névtálák nála is leeshetnek.

enyém capitata ilyen.

Előzmény: atttila_ (2042)
atttila_ Creative Commons License 2012.01.07 0 0 2042

Nem tudom... az van ráírva:) Amúgy Bene Lászlótól van.

kicsitibi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 2041

szép-szép de biztosan capitata?

Előzmény: atttila_ (2040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!