Keresés

Részletes keresés

style Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39070
A szobatermo digitalis allithato hiszterezissel,napokkal idopontokkal.Úgy lesz hogy a huzatbelimo tartja beallitott erteken az eloremenot egy analog szabalyozassal.Azon 62C van beallitva most.Egy masik muszer be van kotve a korbe az ha 45C ra esik az eloremeno bontja a kort.Lezar a huzatajto.(2mm alaphezaggal)ez az ejszakai parazstartas.igy nem hül ki.ide kotom még sorba a szobatermot.ha sokaig nem ker hot a lakas es 45 alá menne a viz max azt lejjebbviszem nehogy nappal bezarjon.
csiba00 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39069

Az olaj "csomagolása" is annak számít. Hacsak ki nem tudod teljesen tisztítani.

 

 

Előzmény: sur5al (39065)
style Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39068
Na loggolom a nappalit.25 fok.Sok.Holnaptol szobatermosztat.
Akkor nem kell allitgatni a kinti idohoz az eloremenot....
moonshadow Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39067

Ha beírnám, hogy este megiszok egy sört, valószínűleg nem gondolnák, hogy alkoholista vagyok. Szerintem így kéne hozzáállni a háztartási palack égetéshez is, mert háztartási mennyiségben (napi 1-2 pet palack, 1-2 pp fólia) kiváló gyújtós, és tényleg van abban valami, hogy a baszogással összekuporgatott petpalakot mire elszállítják az újrahasznosítóba, annyi dízelt elégetnek, mint a szállított palackok súlya.

A legtöbbet tudjátok hogy lehetne tenni a környezetvédelemért?

Ha tudatosítanák az emberekben, hogy száraz fával tüzeljenek.

Fele annyi fogyna és csökkenne a kipöfögött kátrányos trutymó mennyisége.

De leszarja mindenki, a vizes fa jól nyomja a súlyt, több számlaérték, több befolyt adó, ilyenkor vastagon szarnak a környezetre...

Előzmény: sur5al (39065)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39066

Na így ég nálam a PET palack :)

 

Előzmény: sur5al (39035)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39065

Na várjál! Te összekeverted a Gizikét a gőzekével! Vagy félreértettem valamit? Eddig a palackokról volt szó, amiben utazott az étolaj. Amit adott esetben meg is ettünk. Ebben a cikkben nem a palackról van szó, hanem a használt étolajról. Amúgy miért kell többször melegíteni? Mi nem szoktuk csak egyszer használni. Meg aztán nem is túl egészséges, úgyhogy nem is eszünk sok olajost. Esetleg halat, de az oliva:)

Előzmény: csiba00 (39059)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39064

Ne érts félre! Természetesen fontos, de nem ilyen elmebeteg módon, ahogy most megy a fejlett világban. Nézd meg a filmet, amit linkeltem. Azt próbáltam leírni, hogy nem a fatüzelés ellen, hanem mellette kellene kampányolni (innen indultunk az Eon szórólappal), mert az zéró CO2 egyenlegű, ellentétben a földgázzal.

 

A többivel teljesen egyetértek. A zöldkártyával is. De a nagy fogyasztókra is legyen igaz. Úgy tűnik, hogy a BKV buszok most is mehetnek Euro -1 matricával:D A gondot ott látom, hogy egy átlagos vegyes könnyedén üzemel "házi szemétégetőként". Most inkább ne tegye fel a kezét, aki annak használja, de vannak. Ha jönnek ellenőrizni, akkor persze csak fát raknának be, de egyébként... Azokat a készülékeket támogatnám, amik kevesebb energiát használnak (hatékonyabbak), kisebb a káros energia kibocsátásuk (mondjuk itt legyen a CO2 is), de ez eddig a gyári adat, viszont ne is lehessen őket szabálytalanul használni. Egy jó faelgáz (lambdával stb.) már megközelíti ezt a követelményt. Van is rajta mit támogatni, mert drága:D

 

A lambda szonda beszerzést is támogathatnák, nem Blue?:DDD

Előzmény: TIGweldING (39057)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39063

Még egy apróság. Ragassz a fényes szerelt kéményfelületre valami sötét anyagot, mert a fémtiszta felületen nem mér az infra (pl alu, inox, stb..)

Előzmény: bzsolti73 (39058)
csiba00 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39062

Tudom, ez most nagyon naívan fog hangzani, de néha jó "kósza" ábrándokat kergetni. Hátha egyszer elérjük..

 

Szóval ha normális erdőgazdálkodást feltételeznénk, akkor nem nagyon kéne foglalkoznunk a fa tüzelésével a légkörbe kerülő CO2-vel. Hiszen, csak annyit juttat vissza, amennyit élete során a növény felvett. ÉSsa kivágott erdő helyére új kerül.

 

No már a rendszerben a hiba igazából csak az utolsó mondatban van, de sajnos ott elég komolyan jelentkezik...

Előzmény: TIGweldING (39057)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39061

Ha a szerelt kéményed 500 fokra hevül, kívül, akkor szaladjatok el de gyorsan. :-)

Előzmény: bzsolti73 (39058)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39060

Én már évek óta a használt étolajat fűrészporral keverve szénnel vegyítve égetem el.

 

Műanyagot (látványosat) elvből nem égetek. Persze a csokispapíron lévő meg a celofán néha belekerül a papírszemétbe amit szelektíve gyűjtök tüzeléshez, de ennyi talán belefér.

Most volt a teszkónak akciója szelektív hulladékgyűjtés, sörösdoboz, meg PET palack és kaptam 5 csomag zewa pzs-t.

 

Előzmény: sur5al (39056)
csiba00 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39059

http://latinkert.hu/tudja-e-hogy-a-hasznalt-etolaj-es-sutozsiradek-is-veszelyes-hulladek/

 

Először én is meglepődtem, mikor olvastam. Mikor a Főkkefe hulladék gyűjtést szervez, szokott lenni egy "mozgó kocsi", ahol a veszélyes hulladékokat lehet leadni. A tájékoztatójukban is benne volt a használt étolaj, mint veszélyes hulladék, ennek ellenére alig akarták átvenni a ponton... :)

 

 

Előzmény: sur5al (39056)
bzsolti73 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39058

Szuasztok.

Infrahőmérőből hány fokosat érdemes venni? Elég a 380-as vagy kell az 500-as? A szerelt kémény kűlső kőpenyét szeretném meg mérni, mert a gerenda mellett megy fel 6cm van közötte, raktam oda gyapotot de kiváncsi vagyok, mennyire megy fel a hőmérséklet.

Üdv

TIGweldING Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39057

"A CO2-n való rágódást magam is ökörségnek tartom,........."

 

Hát én nem.

Minden beavatkozásom a fűtési rendszerbe arra késztet hogy:

  • a veszteségeket csökkentsem,
  • a hatékonyságot javítsam.

Az persze nézőpont kérdése hogy ezt miért teszem:

  • hatékonyan akarok fűteni, a környezetvédelem (alacsony COx kibocsájtás) csak járulékos haszon, vagy
  • aggódom a környezetért ezért olyan megoldásokat alkalmazok, melyek hatékonyan működnek.

Bevallom, hogy elsődleges szempont esetemben a hatékonyság, de ezzel együtt az alacsony(abb) kibocsájtás elégedettséggel tölt el.

 

Ha már lobbit említettetek.

Mit szólnátok ha kibocsátási korlátokkal látnák el a fűtési céllal üzemeltetett berendezéseket?

Egyfajta zöldkártya az autókhoz hasonlóan. (egyébként a gázüzemnél valami hasonló lesz bevezetve)

Előzmény: sur5al (39016)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39056

Tényleg? Miért? Az olaj miatt? Nem motorolaj van benne, hanem ÉTolaj! Te jó ég! Biztos van valami logikus magyarázat rá, csak még nem tudom mi az:D

 

Vesződni nem fognak vele, az tuti. Én a vegyesbe tenném ha a palackosba nem illik.

 

A használt étolajat meg a lefolyóba töltik, ahol meg a szennyvíztisztitó görcsöl vele, majd az olajos iszapot elégetik Dorogon. Talán jobb lenne fűrészporral felitatni és eltüzelni. Vagy ez hülyeség?

Előzmény: csiba00 (39053)
csiba00 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39055

Elhiszem, hogy nem szórod. Hanem ahogy írod, összegyűjtöd és eltüzeled.

 

"Valóban az a környezetvédelem, hogy drága energiával előállítom, aztán drága üzemanyaggal szelektíve elszállítom, aztán majd valaki más elégeti." A szelektív gyűjtésnek pont az a lényege, hogy a vége ne az elégetés legyen, de gondolom ez teljesen világos.

 

És ne légy annyira naív, hogy csak akkor lehet valami rossz, ha füstöt látsz.

 

No részemről vége.

Előzmény: nagykunsági (39030)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39054

Reverse Osmosis = RO

Előzmény: sur5al (39052)
csiba00 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39053

Egyébként az étolajos palack veszélyes hulladéknak minősül. Azt nem is szabad a szelektív gyűjtőbe bedobni, hacsak ki nem tudod pucolni. De egy átlag ember ezzel nem nagyon vesződik. No meg az is kérdés, hogy hányan viszik el veszélyes hulladék lerakóba az ilyen palackokat.

 

 

Előzmény: sur5al (39023)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39052

Én hét éve. Nyertem:) Nem tudom mi az az RO, de elég olcsó volt. Talán túlságosan is. Remélem nem a fordított ozmózis? Na mindegy, hogy úgy mondjam, ártani nem használ:D

Előzmény: Blue_Sky_007 (39037)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39051

Megittam, amíg ott laktam. Nem volt vele gond. Azért klórozzák, mert különben a baciktól betegednél meg. Meginni azért nem kell persze. Erre való a szűrő, mint írták is. Nehogy azt gondold, hogy az ásványvíz tiszta. Az, amíg nem jön ki/veszik ki a Földből. Csak nem ott iszod meg. A palackozás során sok "baleset" történhet vele. Évekkel ezelőtt olvastam erről egy tesztet, valami pesti labor csinálta. A neves magyar vizek nagy része megbukott. Persze ez megint lobbikérdés. Arról nem is beszélve, hogy az orvosok szerint sem egészséges egy bizonyos márkánál leragadni, mert az ásványvizek egy-két vagy több ásványi anyagban jók, de ha csak azt viszed be huzamosabb ideig, akkor megborul a szervezet. Szóval váltogatni kell(ene). A csapvíz kútból, sőt kutakból jön (kevert, egyenletes sőtartalmú), utazik, ahogy utazik (akár ólomcsőben is), de a végén a konyhádban ott a szűrő és neked már tiszta víz jut a pohárba.

 

Persze a szűrőbetétet is cserélni kell. Drága is. Annyira azért nem, mint egy másik vese. Azért ez nem űrtudomány. Vannak jó készülékek, bár ez itt már tényleg elég OFF.

Előzmény: Törölt nick (39044)
csiba00 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39050

Ez most komolyan kérdezted???

Mert nem nagyon akarom elhinni, úgy gondolom, nem azon a szinten vagy, hogy ilyen kérdést kellett feltenned.

 

Hasonlítsad össze a két rendszert, többet nem tudok mondnai.

Előzmény: t.zsolti (39025)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39049

http://nol.hu/tud-tech/20100114-ivoviz_keszul_vizeletbol_az_urallomason

 

Gondolom nem ezt a 250 millió dollárosat akarták eladni Neked. :-DDDDD

Előzmény: nagykunsági (39046)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39048

RO szűrő és 45-ért vettem. :-)

Előzmény: nagykunsági (39046)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39047

Szagszűrő??????????????

Előzmény: nagykunsági (39046)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39046

Ezért kell a vízszűrő.

 

Egyszer ajánlottak egy olyan vízszűrőt amit az USA hadserege is használ, vizeletből csinál ivóvizet. Valami fél milla volt.

Előzmény: Törölt nick (39044)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39045

Motoros horgász, és plakátragasztó :)

Előzmény: sur5al (39043)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39044

Idd meg Te a Pesti vizet.

Ha kinyitom a csapot mellbevág a klórszag.

Előzmény: sur5al (39039)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39043

Ha azt is megoldjuk, van még valami? Kell oda is egy készülék!:D Ha csak nem horgász vagy:)

Előzmény: nagykunsági (39041)
sur5al Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39042

Ez jó, elkezdtem nézni. Ezt már láttad? 

 

Jók ezek az anyagok, de a kérdés változatlan: miért, ha nem muszáj? Ami rajtunk áll, miért ne tegyük meg? Ennyi. Nekem a fa tökéletes elégetése nem csak azért fontos, mert akkor 1O-2O-3O %-al kevesebb tüzelőt kell vennem. Azért is persze, de minek szennyezzek, ha elkerülhető, sőt nem is éri meg?

Előzmény: t.zsolti (39038)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.02 0 0 39041

Hogy viszem magammal???

 

Én hűtőtáskával járok melózni.

Előzmény: sur5al (39039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!