Keresés

Részletes keresés

jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2524

repültünk, ott (illetve itt) béreltünk autót. Az AVIS-nál kölcsönöztem, ki is fizettem előre, hogy ne kelljen kauciót hagyni, nem is kellett csak 60 eurót benzinre, ha esetleg nem teli tankkal vinném vissza az autót. Coimbra állítólag gyönyörű, érdemes akár két éjszakát is ott tölteni, ha van időtök, mert egy (fél) nap szerintem sehol sem elég, hogy a hely "szellemét" átvedd. Mi Portón kívűl Lisszabonban voltunk három éjszakát, majd hatot Vilamourában (Faro mellett), kellett egy kis "áztatós" pihi is a pici (3,5 éves) gyermekem miatt...

Előzmény: blaze73 (2523)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2523
jazminapja : ok, rendben akkor szerintem ez az IBIS lesz nyero. 30 EURO igencsak korrekt ajanlat + 2 x 5,50 a reggeliert. Ismerem az IBIS reggelit, eddig sosem csalodtam benne eleg jo , korrekt mindenfele.
Kinyomtattam a tanacsodat, megkeresem azt az ettermet. Utalom a turistas helyeket, az ilyen helyi ettermeket vadaszom en is, a 10 EURO szamla pedig hihetetlen :)
az UMA BICA a rovid kis eszpresszo kave, ugye?

Autot bereltetek, vagy netan sajat autoval mentetek ?

Ebben kene meg tipp. Utkozben megalltatok valahol ?
En COIMBRA-val szemezek, ott is van IBIS es egy fel napot, 1 ejszakat lehet erdemes lenne eltolteni ott...

koszi meg1x !
papa_maci Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2522

Ha valaki mostanában megy Algarve felé, és szereti a szabadtéri "kiállitást"

és még az ideje is engedi, nézze meg a Fiesa 2007.-et.

Nagyon klassz. Október 07.-ig van nyitva, minden nap

10.-24h.-ig. A belépő ha jól emlékszem 10 euro.

A település neve: Péra.

Egy kis ízelitő:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2521
Igen, mi is ott voltunk. Szerintem érdemes a szállodában reggelizni, mert elég korrekt, van sokféle felvágott, sajtok, sütemények, gyümölcs, friss narancslé (te facsarod), mindenféle műzli, stb. Mi autóval közlekedtünk, a Szent György híd előtt a rakparton ingyen lehet parkolni, és mindíg volt hely. Onnan minden közel van, siklóval fel tudsz menni a belvárosba. Egyébként a híd lábánál lévő kicsit kupis házak egyikében van egy szuper kis helyi étterem (csak egy étterem van ott, könnyű megtalálni), napi menü van (halak is), ketten, borral, kávéval 10 eurót (!) fizettünk, azt mindenképpen ajánlom. Az ablaból rálátsz a Szent György hídra, nekem nagyon bejött. Nem beszélnek csak portugálul, de kézzl-lábbal lehet velük kommunikálni. Helyiekkel van tele. Ja, és ebéd után igyál egy uma bica-t!
Előzmény: blaze73 (2520)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2520
jazminapja : igen, eppen en is ezt bongesztem mielott irtal... melyik IBIS-ben voltatok ?
Talaltam egyet, mely az egyetemi reszen, korhazhoz kozel van. Arra gondolsz ?
"Ibis Porto Sao Joao" Rua Dr Placido Costa - 4200-450 - PORTO - PORTUGAL

Itt most olyan akció, lehetőség van ha most előre foglalom es fizetem akkor kettőnknek 30 EURO. reggeli meg 5,50 EURO per fő. IBIS-ben voltam mar es teljesen rendben volt. Kerdesem, hogy ez lenne-e amiben voltal ? ha igen : milyen messze van a varos gyalog, tomegkozlekedessel ? mert az autot ott szandekozom hagyni... apropo auto : parkolasert kellett fizetni , ha autoval voltal ?

reggelit erdemes, vagy van a kozertben valami kavezo/reggelizo/kozert ilyesmi ?

koszi elore is :)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2519
Ibis, 35 euró éjszakánként. Reggeli 5 euró/fő. 5 percre a belvárostól, ingyen parkoló. Foglalás: www.accorhotels.com, nyáron voltunk ott, kutya baja...
Előzmény: blaze73 (2516)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2518

Nekem egyébbként Óbidosról ez az eggyik kedvenc képem:

 

 

papa_maci Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2517

Azért ez igy nem igaz hogy kihagytuk, csak mi már nem értünk oda időbe.

De láttuk a hordát mi is,meg a Vila de Óbidosnál volt valami "vásári játék"

vagy valami ilyesmi,meg lehetett kostolni valami piát meggyest,vagy cseresznyést nem is tudom. Azt kihagytam a tütü miatt. :))

De tényleg nagyon cool az egész.

Nagyon speckó hangulata van.

Előzmény: Törölt nick (2512)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 2516
Sziasztok,

Porto-ban tud valaki szallast ajanlani ?
Neztem parat, kaptam ajanlatokat is toluk, de igencsak bizonytalan vagyok.

Autoval mennenk ergo az lenne a legjobb ha lenne parkolojuk, vagy valami megoldas az auto pihentetesere...

Elore is koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2515
Ez Óbidos-ban volt, Feira Medieval :

http://mercadomedieval.wordpress.com/

Minden evben van es tok jo! :D Ha beoltoztok kozepkori ruhaba (altalaban egy hajszalag meg egy sotetebb szoknya (noknek, hehe) megteszi... - akkor ingyen belepes van, amugy 5euro
Előzmény: wekerlei (2514)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2514
Ne haragudj, de ez hol volt és mikor (lemaradtam az elejéröl)? Csa egy egyszeri alkalom volt, vagy rendszeresen megrendezik azt? Ilyenröl én nálunk Alentejóban nem tudok. Nálunk csak olyan "rendezvények" vannak, hogy 42 km-es maraton a strand homokjában 42 fokos melegben. Akit nem visz el 5 perc után a mentö, az célba jut.
Előzmény: Törölt nick (2512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2513
Amugy Obidos is olyan, hogy jo odamenni nezelodni.. eloszor kepeket kesziteni, majd elmenni neha egy-ket vasarra, esemenyre amit szerveznek.. :-) De pl. ott lakni maga lehet a dogunalom .. :-)
Előzmény: papa_maci (2509)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2512
Igen, nagyon jo volt, kar volt kihagynotok!! Akkora poen!!!!!!! Kozepkori vasar, es minden kozepkori stilusban van... sutik a disznot nyarson, utana agyagpoharakbol pia (amit utana megtarthattal), nincs kes/villa ilyesmik, meg tanyer se... es mindenhol beoltozott szineszek, balra egy kiralylany, jobbra egy barbar... Na ez a barbar csavo nagyon komoly volt, ugy evett hogy meg csak nem is kezzel... hanem a szajaval odahajolt az asztalhoz es tepte a fogaval a kajat... kozben neha fel-feluvoltott.. :-))))
Aztan persze maga a vasar, meretre keszitettek rogton sarut, papucsokat igazi borbol, mezet arultak kimerve, sutemenyeket amiket regen csinaltak a kolostorokban.. Neha elvonult egy kiralyi horda, szamarakkal, lovakkal egy-ket kereskedo, vasarosciganyok uvoltozve, josoltak, tetovaltak, stb... Nagyon poen volt.
Eleve kitalaltak hogy mikor bemesz, van egy CHANGE ahol eurot valthatsz a csak a vasaron hasznalatos penznemre... :D
Előzmény: papa_maci (2509)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2511

 

 

 

Bocs!!

Mindenféle gúny nélkül irtam,mert igy pontos.:))

Előzmény: cosmopolita (2510)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2510

Köszi, a várost azért gondoltam :)

Előzmény: papa_maci (2508)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2509

 

 

Ha jól emlékszem ide mentetek az után hogy taliztunk! 

 

 

 

 

Ismerős? Jól emlékszem? És hogy tetszett?

Előzmény: Törölt nick (2507)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2508

Szia!

Ha egyre gondolunk akkor:

Lisszabon,  Parque Eduardo VII,

a Praca de Espanha felöl készült a kép

"háttérben" a Marques de Pombal emlékmű,

és a Rio Tejo.

Előzmény: cosmopolita (2505)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2507
Lisszabon :) a Maquês Pombal teret latod kozeptajon, es onnan lefele a Baixa (downtown), es a Tejo
Előzmény: cosmopolita (2505)
wekerlei Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2506
Előzmény: cosmopolita (2505)
cosmopolita Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2505

Szia papa_maci!

 

A 2501-es hozzászólás utolsó fényképe mit ábrázol vagy hol készült?

köszönöm

Előzmény: papa_maci (2501)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2504

Nálunk mindig vannak alapanyagok,hiszen nem a müzlitől nézünk úgy ki ahogy láttál minket. Már csak "dorbézolnom kell elmenni":)))

Bár lehet hogy nekem azért jön be ez a kaja mert nem egyedülálló vagyok.

Egyébbként minden maismert étel amiről van feljegyzés / receptkönyv/ilyen vállalkozó kedvü embereknek köszönhető.

Arra meg már tényleg nem akarok kitérni hogy a halászlé vagy a gulyás hogy kezdte a pályafutását. Sőt: Mikszáth Kálmán pörköltel ette a túróscsuszit.  És nem Jókai volt az egyetlen ember aki szerette /szereti/ a róla elnevezett bab levest:))))

 

Az elöbb feldobott képsorról lemaradt:

 

 

 

 

 

 

Ezek a képek is Lisszaboniak.

Elnézést kérek minden Sporting drukkertől de ő akkor is a "mi fiúnk"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2503)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2503
Nem tudtunk elmenni, nem volt szallasajanlat es most a festes miatt nincs penzunk tul sok. De azert latatlanban is gratulaltam neki.. :-)
Joool van mar, a hozzavalok mar megvannak??? :DDD Mert ha igen, kuldom a receptet is... :D
Előzmény: papa_maci (2501)
quilla Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2502
Hogy mi a baj a kajaval? tulkeppen semmi, csak eros tulzas szerintem specialitasnak nevezni :) elmeletem szerint egy hajnalig tarto dorbezolasbol hazaterve egy egyedulallo pasi nagyon megehezett, korulnezett a konyhajaban es amit csak talalt azt mind osszehordta, hogy megtomje a hasat. Ezert a kenyer, a virsli a sonka (neha gomba) a hus szinten kenyerrel lefedve, de igy tul szaraznak talalta ezert nyakonontotte valami szosszal is, hogy konyebben csusszon :DD Kvazi egy hamburger lehetne az egesz csak eppen nem voltak hozzavaloi es a spejzbol improvizalt :DDD
Előzmény: papa_maci (2501)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.03 0 0 2501

 

 

Naneizéjjémáá!! :)))

 

Van egy ismerősöm. Portugáliában él,  és ő igért nekem  egy tuti receptet! :D

Ha majd egyszer megkapom,:))))) akkor elkészítem, és azt majd lefotózom!!

Egyébbként nem tudom,hogy mi bajotok van ezzel a kajával?

Voltatok tegnap Portoba az Air Race-en?

A "Peti" 4. lett, összesitésben a 3. !

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2478)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2500
Szelektiv izeke nalunk is van a hazzal szemben, de abba csak uveg, papir illetve fem dolgok, valamint elem mehet. A maradek megy a zacsikba... de eros a gyanum, hogy a nepek nem annyira szelektaljak meg a szelektalhato dolgokat sem. Van amugy ecocentrum iskozel, ahova egyeb nagyvolumenu hulladekok is vihetok, szoval a feltetelek meglennenek, csak a kukak hianyoznak nekem nagyon.
Előzmény: linha (2499)
linha Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2499
Ez engem is meglepett. Erre mifelénk (Linha de Cascais, de annak nem az legelitebb része) mindenfelé vannak kukák, söt, szelektív hulladékgyüjtö konténerek is, itt a mi bejáratunktól pl. 200m-es körzetben 3 helyen is. Rosszul is esett, mikor láttam, hogy a kedves szomszéd a hatalmas dobozokat össze sem hajtva tette a normál kukába, dehát nem mindenki akarja megérteni a rendszert... És azt hiszem 2 hetente fertötlenítik és kimossák a kukákat! Sajnos, este 11-12 felé, és elég zajos tevékenység, de inkább ezt türöm, mint a büzt és a szemetet... Ez itt egy elég szeles hely ( volt már, hogy elindultunk Lisszabonba orkán erösségü szélben, Monsanto-nál meg egy levél se rebbent), és amikor a müanyagos konténert ürítik, gyakran bevásárlószatyrok százait fújja a szél szanaszét...
Előzmény: quilla (2496)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2498
Lehet, hogy eszaki szokas es csak Porto es kornyeken alkalmazzak :) Nalunk itt pl siman elferne szerintem egy nagyobb kuka a haznak, de bent a belvarosban nem tudom mi a szitu, ott is laktunk egy darabig es ott is szatyorban valo szemetkihelyezest lattam. Mondjuk odahaza (ez Mo-t jelenti) el sem viszik a zacsiban kuka melle helyezett dolgokat, itt meg zacskonkent hajigaljak a kocsira. Mondjuk fura volt megszokni, hogy napokig idehaza a lakasban kell tarolni a szemetet, mert csak heti harom napon jon a kukasauto, koztes idoben csak nem biggyeszthetem ki a haz ele a megtelt zacsit.
Előzmény: Törölt nick (2497)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2497
hmm, és én még ilyen megoldást nem is láttam :) Még jó, kikészülök a szeméttől az utcákon. Alapvető hogy a METRO újság pl. össze-vissza hever reggelente városszerte, illetve van még 3 ingyenes újság a METRO mellett, a DESTAK, a MEIA-HORA és egy DIÁRIO DESPORTIVO vagy mi a görcs.. :-)
Néha meg ráadásul osztogatnak ingyen kólát, ingyen joghurtokat a metroknál, na akkor mindenhol üres kólás - meg joghurtos dobozok hevernek szanaszéjjel. Az újságok mellett.
Előzmény: quilla (2496)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2496

Latom, ott vannak a guanot termelok halomra :)

Itt kivul a varoson nincs annyi szemet, de azert benn Portoban akad. Meg hat total nonszensz, hogy nincsenek a hazaknak szemetes kukaik (altalaban, persze van kivetel, de nalunk sincs) es zacskoban tesszuk ki a haz ele a megfelelo napon a felesleget. Van aki reggel kiteszi mar elmenetelkor, igy egesz nap nejlonzacsko hegyek diszelegnek vegig az ut menten.

Előzmény: Törölt nick (2493)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2495

Elindultunk, de csak Toulousig jutottunk :DDDD Nem P-nek valo a vilagban valo kalandozas, nagyon frusztralta es nem akart tovabb menni :) Mondjuk ha nagyon eroltetem talan ment volna, de hazafele vegkepp megkaptam volna a magamet, mert szerinte a kocsi nem megy eleg gyorsan, stb. :) Na szoval kaland egyelore elhalasztva, karacsonyra megyunk vegul, ilyen meg ugysem volt :)

 

Redbullon brutal sokan voltak amugy, apos pl nem latott semmit (ezt mondta, de P altal kozvetitve aki nem akart menni, igy lehet, hogy kicsit torz az info :DD) igy ember megnyugodott, hogy megiscsak jo, hogy nem mentunk oda :) De majd jovore en a gyerekkel, bar gyanitom, o nem birna meg vegig az egeszet, megiscsak kiscsaj :)

Előzmény: pbence2345 (2494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!