Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2008.10.10 0 0 482
"Lignin beszerezhető"
az visszamarad? nem az a lenyeg, hogy feloldjak valami szulfitos szarban, aztan az oldatot beszaritjak, elegetik, hogy a szulfitot visszakapjak? Ha van lignin hulladekba, akkor azt kell brikettalni. nagyobb a futoerteke, mint a fae....
Előzmény: Uldin (480)
Helem Creative Commons License 2008.10.10 0 0 481
Ez az. Olcsóbb kisnyomású prés. Felmelegített ligninnel bekeverve a fűrészpor. Ettől termelékenyebb lenne, nem kellenek akkora motorok amik forgatják és adagolják a fűrészport. Ezáltal kevesebb energia kell a préseléshez, továbbá olcsó gép is elegendő lenne. Egyébként rohadt drágák ezek a nagy nyomású csigás, hidraulikus, mechanikus brikettáló gépek. Megtérülésük lassú. Ráadásul a mechanikust kivéve a többi termelékenysége elég kicsi. Ehhez bazi nagy motorok vannak benne kb. 5-50kw. Ehhez hány amper kell? Kurva sok, vagy zöröghet a dugattyús motor.
Előzmény: Uldin (480)
Uldin Creative Commons License 2008.10.10 0 0 480

>kötőanyag kéne bele.

 

Lignin beszerezhető, a papírgyártás mellékterméke.

 

A nyomócsigát érdemes nitridálható anyagból készíteni és nitridáltatni. Az élettartam jelentősen növekszik ezáltal.

Előzmény: Helem (479)
Helem Creative Commons License 2008.10.10 0 0 479
Miért mennyi kell és mennyire kell fűteni?
Azon filózgatom, hogy a termelékenység növeléséhez és hogy ne kelljen akkora nyomás meg hőmérséklet valami olcsó kötőanyag kéne bele. Akkor egy kis nyomású csiga is elég lenne. Az keverne bele valamit.
Előzmény: Freedomocska (478)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.08 0 0 478
Nem kell 800 bar ha fűtöd a matricát vagy a fejet a lényeg ,hogy a lignin megolvadjon ---még megakarom toldani egy pár menettel ahol az adagoló tölcsér lesz felette illetve a kifutó részt is ott pedig kissebb átmérővel (kúposan) kb 1,5-2 menet plussz .De kiindulási alapnak ,kísérletezni jó lesz ,amúgy 90 mm-es a csiga.
Előzmény: Helem (477)
Helem Creative Commons License 2008.10.08 0 0 477
Elég karcsúnak tűnik számomra az a csiga 800bar nyomáshoz.
Előzmény: Freedomocska (472)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.08 0 0 476
Megyek ,megrakom a kazánt egy csepp hulladékkal--a jó tüzifát ell kell adni másnak--jó nekem a xar is .
Előzmény: erbe (475)
erbe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 475
Vállalkozó (15-20 alkalmazott). Előfordul, hogy a pénzből csinál hulladékot, de általában új anyagból dolgozik. :-(
Előzmény: Freedomocska (474)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.08 0 0 474
A "pénzkeresésen " kívül is van élet--én (amikor van persze szabad időm) imádok barkácsolni--kell a sikerélmény .Tudom egyhamar nem fog megvalósulni a gépem de ha miliméterenként is de haladok előre --nem adom fel.Az is jó érzés ha az ember hulladékból hasznos dolgot csinál.
Előzmény: erbe (473)
erbe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 473
Tegnap beszéltem egy helyi vállalkozóval, aki már '84-ben brikettálógépeket gyártott. Azóta már mással foglalkozik. Főképpen pénzkereséssel. :-)
Előzmény: erbe (462)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.07 0 0 472
285-ös hsz---ebbe tettem egy képet arról a csigáról amire tervezek ---egyenlőre még talonban van mert még sok munkám van, na meg előszöris egy AWI gépet kell összeállítanom(utánna jöhet a fagáz reaktor--utánna gázmotor---utánna....-hosszú idő mire készen lesz amit megálmodtam).Mindenesetre kitartó és makacs ember vagyok.
Előzmény: Helem (471)
Helem Creative Commons License 2008.10.07 0 0 471
Nekem az az érzésem, hogy ekkora nyomást csigával igen nehéz ügy, hacsak nem profi a csiga. Hidraulikus klütyüt házilag jobban el tudok képzelni. De ha te másképp gondolod mond el miért.
Előzmény: Freedomocska (469)
Helem Creative Commons License 2008.10.07 0 0 470
Nem építgetnék ilyet, olcsón megvenném használtan és kialakítanám hozzá az adagolást.
Előzmény: halaloszto (468)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.07 0 0 469
"A csigás dolog házilag kizárt"--akkor hagyjam abba az egészet?Vagy egyáltalán mi az a "házilag"?
Előzmény: Helem (464)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.06 0 0 468
Hmm. Ha vannak ilyenek mondjuk 3ö tonnasban, amik gyarilag tudjak a 60 utes/perc-et, akkor a 6cm atmeroju brikett johet is 1meter/perc-el.

Ranezesre is rengeteg anyag van egy ilyen gepben, pont mint abban az utomuvesben ami egy linkelt videon volt.

En pont azert voltam szkeptikus az ilyen excenteres gep epitesevel kapcsolatban, mert ilyen mennyisegu anyagot, ekkora tomor ontvenyeket nem lehet hazilag osszehozni.


vajk
Előzmény: Helem (467)
Helem Creative Commons License 2008.10.06 0 0 467
Ez a 10 tonnás csak egy vicces kis gépecske.
Előzmény: halaloszto (466)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.06 0 0 466
Ha 1000atm nyomas kell, akkor az 10 tonnas pressel 10cm2 feluletet jelent. Tehat 3-4cm atmeroju brikettet.

vajk
Előzmény: Helem (465)
Helem Creative Commons License 2008.10.06 0 0 465
Na itt egy 100ezer forint 10 tonnás.
http://www.expressz.hu/gepszerszam/gepek/ipari/showAdvert10985946.html
Előzmény: erbe (462)
Helem Creative Commons License 2008.10.06 0 0 464
Excenteres présgép ütné be a formába az anyagot. Nem rossz ötlet. Sokkal nagyobb ütemszám érhető szerintem el ezzel. Szerintem egy ilyen szimplán mechanikus gép jobb megoldás, mint a hidraulika. Kérdés, elég nagy nyomást tud-e. Szivattyú, henger, vezérlés stb. biztos veszteségesebb. A csigás dolog szerintem házilag majdnem kizárt.
Előzmény: erbe (462)
naox Creative Commons License 2008.10.05 0 0 463
anno szamoltam az energiaigenyt, es ha valoban 800-1000atm-s vegnyomasra brikettelunk, akkor ennyi az energiaigeny (30-50%os hatasfokkal). Mas kerdes, hogy valoban szukseges-e ez a vegnyomas. Es meg fontosabb kerdes, hogy mi a feszkes fenenek hasznalunk villanyt a brikett futesere brikett helyett?
Előzmény: erbe (462)
erbe Creative Commons License 2008.10.05 0 0 462
Van megoldás a hatékonyság és a gyorsaság növelésére. Beállítasz 150 KW-os teljesítményű csigát!
Egyébként a hidraulikus nem hatékonyabb, mint a csiga, csak egyszerűbb házilag elkészíteni. Valószinűleg arányaiban legjobb hatásfokú az excenteres préssel dolgozó brikettáló lenne. Ki kellene számolni az áttétel és az excenter veszteségeit / olajszivattyú+csövek+szelepek+henger oda-vissza mozgása...
Előzmény: Helem (459)
Uldin Creative Commons License 2008.10.05 0 0 461

Ezek a kínai cuccok hasonlítanak a barkácsolt gépekhez. Lehet érdemes őket szétszedni és tisztességesen összerakni, hogy a barkácsolás élménye is meglegyen.

 

Brikettáló gép esetén járható útnak látom még az olcsó használt régi gépek felújítását.  

 

Sajnos a pelletáló gépnek a lelke a görgők és a síkmatrica, amit házilag nem egyszerű barkácsolni. Egyszer elcsodálkoztam amikor a pelletálóba pottyant csavart gond nélkül lepelletálta a kis gép.  Megfolyt az anyag és átpréselődött a matricán. Esetleg kínai alkatrészek felhasználásával lehetne ezeket a kínai masinákat is tökéletesíteni....

 

 

A brikettálásra fordított energia felhasználás szempontjából valószínűleg a hidraulikus brikett prések gazdaságosabbak a fűtött csigás préseknél.

Előzmény: Toneros (460)
Toneros Creative Commons License 2008.10.05 0 0 460
Hali!

Végigolvastam az egész topicot. Az egész úgy indult, hogy hogyan lehetne brikettálógépet házilag építeni! Vagyis otthoni használatra, saját fűtésünk ellátására, abból az anyagból, amit a delikvens tud szerezni.

Ehhez képest a topic teljesen máshol tart: hogy lehetne meggazdagodni brikettgyártásból...

Szerintem a téma indítónak nem ez volt a célja, nem egy üzemen kezdte el törni a fejét, import géppekel.

Addig volt ez érdekes, amíg páran próbálkoztak, saját kezűleg összehozni valamit, amivel fel lehet használni az amúgy hulladék anyagot. Ötletek cseréltek gazdát, ki mit tapasztalt, mire jött rá, hogy oldott meg egy problémát.

Szerintem ez lenne a topic célja, nem egy profittermelő brikettáló üzem létrehozása.

Ez az egész nem kritika akart lenni, csak egy észrevétel...
Bocs, ha valakit megbántottam, nem az volt a cél.
Helem Creative Commons License 2008.10.05 0 0 459
Sziasztok.

Nekem az a gondom ezzel, hogy azt látom a brikettálás túl lassú. Ezért nem éri meg szerintem olcsóbban előállítani (3000től kapható) Még a gyári gépek is lassúak és rohadt drágák. A gép megtérülési ideje és az ember aki kezeli, meg az alacsony termelékenység ezt hozza ki. Drága a brikett, pellet, holott olcsó az alapanyag.

Amin filózgattam, hogy az az energia amit a hidraulika vagy a csiga felvesz vajon mennyiben fordul a brikett összenyomására. Veszteségek mekkorák. Mert ha nagyok akkor lehetne gondolkodni más hatásosabb megoldásokon. Ha mégis ekkora energia kell, akkor is más sokkal hatékonyabb gyorsabb módszerekre volna szükség.
esz_venturo Creative Commons License 2008.10.05 0 0 458
Na mi a helyzet? Mindenki vett kinai brikettalot? Ha igen mindenkeppen kerunk beszamolot....
halaloszto Creative Commons License 2008.10.02 0 0 457
Ez durva. A fa 20000 korul van...

vajk
Előzmény: erbe (456)
erbe Creative Commons License 2008.10.02 0 0 456
Teljesen felesleges pelletet sajtolni az aprítékból. Az tényleg csak a gazdagok hobbija.
A Carborobot és még néhány automata kazán simán megeszi az aprítékot. Adagolókészüléket is gyártanak, amivel fel lehet szerelni a normál kazánokat. Normális pelletkazán is megeszi az eléggé homogén és megfelelő méretű aprítékot.
Épp most írták a pelletes topicban, hogy helyenként 18000-20000.- a kukorica tonnája. Néhány napja még 13-17-ezres alföldi átvételi árakról olvastam.
Mennyibe kerül a pellet? Nagyjából megegyezik a fűtőérték. Persze szárazon.
Előzmény: Biga Cubensis (455)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.10.02 0 0 455
Hosszas tanakodás után, valamint régóta fával tüzelő barátom jótanácsa "a pellet és a brikett a gazdag ember hobbija" után úgy döntöttem, maradok a sima fánál. Túl sok bizonytalanságot, időráfordítást érzek, és az alapján, amit írsz a kínai termékek minőségéről, kihagyom. Itthon megvenni mindent hozzá meg drága. Veszek egy jó kis faelgázosítót puffertartállyal és levan a gond. Majd ha esetleg sok pénzem lesz, elterjedtebb lesz a technika és FŐLEG lesz biztos és olcsó nyersanyagforrásom a pelletkészítéshez, akkor belevágok.
Előzmény: erbe (454)
erbe Creative Commons License 2008.10.02 0 0 454
"bár annyira gondolom nem rossz, hogy havonta szervizbe kéne hordani."
Vettem 1 kínai gyártmányú eszközt. Azzal kezdtem, hogy a lötyögő kezelőszerveket rögzítettem, pár bizonytalanságot kiküszöböltem.
Hol működött, hol nem. Nem engedte át a gázt, nekiláttam szétszedni a szerszámot. Menetet újra kellett fúrni (szabványos 9,25*0,75-ös ??? :-( ). Belelógott egy forrasztás.
Mégse úgy működik, ahogy kell. Így aztán el kell küldenem garanciális javításra az ország másik végébe X.-Ft szállítási költséggel.
Ha nincs szerencsém és kicserélik, akkor kezdhetem az egészet elölről.
Előzmény: Biga Cubensis (443)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.10.01 0 0 453
szerintem olvasd el a topikot :)
Előzmény: Gábor9999 (452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!