Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 3970

Az alap lálózatot össze rakni nem nehéz de a szerverhez kell egy szoftveres emberke aki beállítja a külömboző jogosútságokat.
Elkell tervezni mi hol lesz és ha lessz vezetékes része a hálózatnak bekábelezni ill Ap-kat elhelyezni.A szerver áttudja venni a router fungcióját is.A vezetékes rész Gbps-os sebességre érdemes elkészíteni.

Előzmény: Tusnádi Lóránt (3969)
Tusnádi Lóránt Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3969

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Költözéssel egybekötött céges fejlesztést akarunk csinálni, de ha lehet (nem biztos), ki szeretnénk hagyni a külső cég bevonását, mivel önmagában az egy hatalmas költség. Nem olyan nagy számú kliensnek (12 PC, kb 10 laptop, 2 szervergép és néhány vendég felhasználó) akarunk hálózatot csinálni. Van egy-két még használhaót meglévő eszközünk (3 Cisco switch és 1 megbízható, de nem feltétlenül korszerű router). Már döntöttünk, hogy router választásban maradunk a Cisco-nál, de mindenképp a meglévőnél erősebb hálózatot akarunk, így még nem tudom, hogy milyen típusú és márkájú eszközök jöhetnek szóba. A másik probléma, hogy téárben hogy tervezzük meg a hálózatot. Láttam erre egy egész impozáns megoldást - Cisco Airmagnet, de nem tudom, hogy mit tud a gyakorlatban. Van valakinek tapasztala ezzel?

madar86 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3968

én is csak ugy mertem vele kisérletezni,hogy bármikor vissza lehet állítani az eredeti firmwaret nekem a tomato jött be a legjobban könnyű beállítani és az usb-s dolgokat is jól kezeli

Előzmény: tompysoft (3967)
tompysoft Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3967

Amíg valami hivatalos oldalon, vagy fórumon nem találkozok azzal, hogy futna 1.9-es hw-rel, addig úgysem állok neki, de köszönöm a segítséget, asszem OpenWRT lesz belőle. :)

Előzmény: madar86 (3963)
bauci Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3966

Csinálj factory reset-et és kövesd ezt (Vigor2910):

"Open a web browser on your PC and type http://192.168.1.1A pop-up window will open to ask for username and password. Please type “admin” as the username and

leave blank for the password on the window. Next click OK for next screen."

Előzmény: 40oz (3965)
40oz Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3965

Köszi a válaszokat!

 

Nem olvastam a user manualt, ha lehet, az ilyesmit szeretem elkerülni, mert mondom, nem értem, nem fogom fel, nulla affinitásom van hozzá... és amúgy is vagy 50 oldal... Abban reménykedtem, hogy van egy 3 lépéses procedúra, valami titkos, egyszerű út, amit itt valaki el tudna árulni.

 

A router nem új, használtan kaptam, de állítólag "le van resetleve", szóval nem az előző gazda jelszavát próbálom megfejteni.

 

Megpróbáltam a felhasználónév üresen hagyását is, meg az admin vagy passwordöt iskis vagy nagybetűkkel, semmi.

 

A vicces az, hogy korábban elértem a router menüjét a korábban említett IP címen, de azóta már azt sem engedi, az ELSŐ lépésben jelszavat kér, holott semmi ilyesmit nem állítottam be...

 

 

Ha tudtok olyan szolgáltatást, hogy kijön egy fickó, mond egy összeget, beállítja a wifit, fizetek és nem láttuk egymást, akkor megírnátok? 

 

Előzmény: Doky586 (3958)
madar86 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3964

ha csinálgatod ezt nagyon ajánlom már ha Windows-os vagy (Winscp)

Előzmény: tompysoft (3962)
madar86 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3963

egy kicsit azért dolgozni kell raja,hogy jó legyen openwrt-nél egy két scripet el kell indítani :( 

Előzmény: tompysoft (3962)
tompysoft Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3962

Nekem is pont ez a bajom, hogy régi. Lehet, hogy OpenWRT lesz belőle? Állítólag vannak egész jó, előre összeállított csomagok. Azt próbáltad/próbáltátok 1.9-en? 

Előzmény: Doky586 (3956)
madar86 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3961

OpenWRT-t látok csak

 

 

a Tomato jobb szerintem mint a DD-WRT de nem találtam hozzá

 

Tomato  Asus-on már átnézegettem minden félét de ott két gombnyomással vissza lehet állítani így nincs kockázat.

Előzmény: tompysoft (3954)
madar86 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3960

ma megjött és már fel is tettem későn kezdtem hozzá a végén már sötét lett :(

georgo_49 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3959

K Nándor írta:

....Van egy kis gondom a routeremmel. Van egy TP-Link 3420-as routerem és egy usb-s MF190-es stickem. Egy ideig tökéletesen működött ez a párosítás ,de néhány hete folyamatosan megszakad az net, de a hálózatba kapcsolt kütyüket mind elérem. Frissítettem már a router szoftverét,de hiába, a tünet azonos 4 készülékkel is. Mind a 4 készülék tökéletesen működik más hálózatán. A Stick is tökéletesen teszi a dolgát, ha direktbe a gépbe dugom. Ma vettem egy másik TP routert, de azzal is ezt produkálta. Azt elfelejtettem eddig leírni, hogy ha megszakadt a net, akkor lecsatlakozok , majd vissza, és minden tökéletes egy darabig.  Próbáltam már WPA kódolás helyett mac filtert használni fix IP-vel ,de ez se segített. Van valakinek ötlete ,hogy mi lehet a gond?

 

 

Nekem egy TP-Link 3220-asom van, s hetek óta ugyanez a gondom: rendre eltűnik a netelérés, amikor pl. egy linkre kattintok a böngészőben. Ami sajátságos: ha eközben egy letöltés folyik, akkor az nem szakad meg, csak akkor, ha véget ér, s újabb letöltés kezdődne (JDownloader). 

Egyszerűen érthetetlen.

Van valakinek ötlete? Beállítási gond lenne? 

Előzmény: K Nándor (3920)
Doky586 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3958

újonan vetted? user manualt olvastad ?

Előzmény: 40oz (3955)
bauci Creative Commons License 2012.10.30 0 0 3957

Volt Draytek routerem, más típus. Próbáld meg a felhasználónevet üresen hagyni és csak a jelszót kitölteni. (Vagy "admin" vagy "password", már nem emlékszem, hogy nagy v. kicsi kezdőbetűvel)

Előzmény: 40oz (3955)
Doky586 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 3956

nekem 1.8-as hw-en megy. sajnos a legfrissebb firm is 2éves dd-wrt-ből..

sajnos nem tudtam a guest-ssid-t beállítani rajta, mert a leírás szerint csinálva nem azt teszi ami a cél; nekem a grafikus forgalomnaplók tetszenek benne, csak emiatt nem teszem vissza a gyári firmet rá..

Előzmény: tompysoft (3954)
40oz Creative Commons License 2012.10.30 0 0 3955

Sziasztok! Egy nagyon alap problémám van, előre is bocs:

 

Beköttettem a netet és a wireless routert (DrayTek Vigor2100VG) kellene beüzemelnem, de persze sehogy sem megy (életem örök problémája).

 

Beírom a browserbe, hogy 192.168.1.1 (ezt mondta a szerelő) és már innen nem jutok tovább, mert ezt írja ki:

 

"A(z) 192.168.1.1:80 szerver felhasználónevet és jelszót kér. A következőt mondja: Login to the Router Web Configurator."

 

Ide aztán bármilyen felhasználónevet írok bármilyen jelszóval kombinálva, semmi nem jó neki.

 

(pl. kipróbáltam, hogy admin admin - semmi. Ha üresen hagyom - semmi. Kipróbáltam a homegroup passwordöt az általam adott wireless network névvel - semmi) Basszus, azt sem tudom mit csinálok, hihetetlen, hogy manapság ennyire nem felhasználóbarát ez az egész vezetéknélküli internet beállítás dolog, wizard ide vagy oda.....

 

Köszi a segítséget... 

tompysoft Creative Commons License 2012.10.30 0 0 3954

Üdv!

TL-WR1043ND (v1.9-es hardver) routerre szeretnék DD-WRT-t tenni. Viszont mindenhol azt olvastam, hogy csak v1.8-cal próbálkoztak, ott sem mindig sikeresen. Közületek játszott már valaki ilyen konfiggal?

puglife Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3953

Jaj! Azthittem etéren már sikerült konszenzusra jutnunk, hogy nem ajánlunk kinaí selejt Tplinket mélyentisztelt fórumtársainknak, hiszen Ők is ugyanugy emberek mint mi! Annyi más életképes gyártó létezik, nem értem miért tűnik fel mindenhol pont ez a vacak. Emre kolléga aúgy is kifejtette már az elözőekben a Linksys irányába érzett szimpátiáját, kérlek ajánlásod ezek mentén tedd meg!

Előzmény: madar86 (3951)
puglife Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3952

Kedves Emre01!

 

A gondolatmenete teljességel hibátlan, mindenképpen megfelelő lesz Önnek a korábban javasolt modell! Valószinüleg nem fog gondot jelenteni a szomszédban befogni a wifi jelet, azonban itt figyelmébe ajánlanám a Linksys Re1000 termékét, mely egy range extender,magyarán jelerősitő. Ennek a kettőnek az összekombinálásával Ön végleg eljuthat a hálozati nirvanába! Jó utazást kívánok!

Előzmény: emre01 (3950)
madar86 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 3951
Előzmény: emre01 (3950)
emre01 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 3950

Kedves eugenehu!

Olvasva korábbi írásait meggyőzött, hogy  a Linksys lehet számomra a megfelelő.

Egy külső modemre van most a laptop kötve, de ezen modemre szeretém az Ön által is javasolt wrt160nl készüléket rákötni, amennyiben találok kedvező árban.

Egy 40 méterre lévő szomszédos rokonnál szeretnénk ugyanezen netet használni, így a távolság szempontjából keresem a elgideálisabb routert.

Esetleg ha tudna tanácsot adni, és hogy jól gondolkozok-e nem hozzáértőként, azt megköszönném.

 

Üdv:

 

Imre

Előzmény: eugenehu (3927)
appia45 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 3949

Sziasztok

 

Segitsetek.

Van egy  Huawei B 970 es routerem ( Telenor) sajnos megszolalt az az csütörtököt mondott.

Tudtok  ajánjani valakit aki a javitásal foglalkozik, a hiba a setupjába belehet menni de semmit nemtalál

este még jovolt reggelre semmi.

 

  Várom válaszotok

  Üdv appia

bauci Creative Commons License 2012.10.08 0 0 3948

A telefon egy Lenovo A798. A más routereket szereti... Nem értem megérteni, de már nem is akarom...

Most Huawei B683 router-rel remelkül megy... Minden varázslat nélkül...

Előzmény: puglife (3946)
Doky586 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 3947

mégegy tipp: ha b+g+n -et tud a router akkor kapcsold át g only módba (vagy b+g onlyba), mert pár régebbi eszköz allergiás lehet az n-re..

Előzmény: jucababa (3942)
puglife Creative Commons License 2012.10.08 0 0 3946

Ez érdekes, pedig aztán ha egy Linksys Wrt350n-t nemsikerült configolnod, akkor az olcsóbb gatyikkal nem is érdemes probálkoznod, mert az a lehetetlen kategória.Bár nekem E3200 van, (teló meg samsung s3) és probléma nélkül érzékelik egymást, nem is nagyon kellett állítgatni. Lehetséges, hogy a telód oldalán volt a problematika. de olyan is van hogy egyszerűen nemmegy és még a legnagyobb szakértők is értetlenül állnak a probléma előtt. furcsa szakma ez a hálozatépitgetés...

Előzmény: bauci (3945)
bauci Creative Commons License 2012.10.04 0 0 3945

Nekem is volt olyan, hogy régebbi Linksys WRT350N routerem, bárhogy is konfiguráltam, SSID kijelzés, WEP, WPA, WPA2 nem működött a telefonommal. Egyszerűen nem látta a telefon. Más router-t igen, és a router-t is más eszközök. Most router csere után, minden megy. Én ezt nem értem, biztos vannak itt hozzáértők, akik tudnak okosat mondani.

Előzmény: jucababa (3942)
bauci Creative Commons License 2012.10.04 0 0 3944

Régebben szenvedtem egy WAN/dual WAN routerekkel, hogy az FTP szerveremhez szükséges publikus IP igényt és a netezés sebességét együttesen kielégíthessem (T-Home csak 1,5 megás DSL-t tudott vezetéken adni... :()

 

Ha valakit érdekel, most már tapasztalatból mondhatom, hogy a Telenor Hypernet-je publikus IP-t (persze, dinamikus) ad, tehát FTP szerver üzemeltetésére (természetesen DynDNS v. hasonló szolgáltatók használatával) tökéletesen működik. Hűségidő elteltével két szolgáltatásból tudtam egyet csinálni, igaz, más szolgáltatónál. A Huawei B683 router (stabilabb, mint a 3G-s modemekkel használható routerek) nem egy nagy durranás (elég alap, 8 port forward-ra tanítható), de az én szükségleteimre elég, a nem túl szofisztikált igényeket biztos kielégíti. Ami jó benne, hogy a WiFi hardveresen, gomnyomással kapcsolható ki be. Mivel nálam 1-2 eszköz WiFi-zik, a többi vezetéket használ, ez - nekem - előny.

madar86 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3943

A telefonon kell csinálni valamit szerintem van oylan is,hogy nem a wifis kapcsolatot veszi elsődlegesnek és nem is próbálkozik vele.

Nokia van itt a családba és mikor csaktlakozok a wifihez ajánlja webböngésző indítása és akkor megy az internet wifin keresztül.

Lehet az is,hogy kompatibilitási gondvan régi a router?

Előzmény: jucababa (3942)
jucababa Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3942

Sziasztok!
Hát nemtudom jo helyen járok e kérdésemmel, de remélem tud valaki segíteni !
Olyan problémám van, hogy a telefonom érzékeli a routert, csatlakozik is rá, de internetezni nemtudok sajnos! Anno más telefonnal is próbálták, ugyanez volt a probléma ! Belkin routerem van ! Szerintetek mi lehet a gond? Mit kellene tenni?

nazuna Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3941

A lentire akkor kell csak statikus IP, ha portot akarsz feléje forwardolni, mert akkor a fenti routerben a lenti gép WAN-oldali IP-jére kell hivatkoznod. Ha nem akarsz forwardolni, akkor siman dinamikusra is állíthatod, és majd a fenti kioszt neki valamit - oszt jónapot :-)

 

Előzmény: -=Szabi=- (3940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!