Keresés

Részletes keresés

flash.gordon Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5257

Az utóbbi évek kormányainak valóban nem. De itt csak a jelenlegiről esik szó.

Előzmény: webmot1 (5255)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5256

Szerintem sem, és hazugnak sem lehet mondani az írást....

Magyarországot lelökték a szakadékon, ezen nincs az a kormány ami még változtathatna....

Előzmény: webmot1 (5255)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5255

Az utóbbi évek kormányainak nem kell ellenpropaganda...

Előzmény: flash.gordon (5254)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5254

Nincs is jobb, mint egy (vitathatatlanul riasztó) statisztikai adatból egy remek ellenpropagandát a kormány ellen csiholni.

Előzmény: Törölt nick (5253)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5253
urgepapa Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5252

Sajnos nem enged reggelni, mert hogy nem vagyok benne az adatbázisban. :(

Írok egy mailt a KGKK-nak, mi a helyzet. Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: defcon (5251)
defcon Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5251
Előzmény: urgepapa (5250)
urgepapa Creative Commons License 2012.10.27 0 0 5250

Sziasztok!

Betudna vki linkelni, egy olyan oldalt, amin az e-card alapján megtudom nézni ,van-e társadalombiztosítási jogviszonyom?

Előre is köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 5249

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5248
En is sparkassenal vagyok, megsem volt eddig gondom a hitellel, meg lakasra is kaptam.
Előzmény: Warnika (5243)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5247
Mit sajnalsz rajtuk? Van mas bank is.
Előzmény: Warnika (5242)
gartfi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5246

Szerintem ezt nem fogjuk megtudni/megérteni.

Ausztriában érdekesen működnek a bankok.

Az én nagyon egyszerű esetem, amiben nincs hitelről szó az alábbi volt.

Anno mikor kiköltöztünk, bementünk a helyi kis bankba, hogy számlát nyissunk. Pár mondat után, mivel elég rendesen törtük a németet, az ügyintéző hölgy nagyon türelmetlen lett, pedig egy ügyfél nem volt mögöttünk. Kis falu, kis bank, kis forgalom.

Elküldött minket a következő városba, mondván ott van magyar ügyintéző...

Megköszöntük, elmentünk az Austria Bankba, ahol 3 perc alatt megnyitották a számlát.

Kb. 3-4 nap múlva a postaládánkban landolt a bankkártyánk is.

Szóval ott minden flottul ment és ezzel a kis elutasitással a hölgyike a kis falusi bank kasszájából kivett egy 6 nullás befizető ügyfelet.

:)

 

 

 

Előzmény: Warnika (5242)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5245

Az Erste egy erdekes allat. Nekem pl. a magyar lakcimre hivatkoztak nemreg, amikor hitelkartyat akartam kerni. :) Elso perctol hozzajuk megy a fizetesem, es nem minimalber. Szerintem nagyon az ugyintezon mulik a dolog, anno az elozo azt mondta, hogy 1 ev munkaviszony utan lehet barmit, nem erdekli oket a lakcim. A mostani azt, hogy magyar lakcimmel semmit sem adnak. Egyik haverom lakashitelt vett fel toluk, magyar lakcimmel, magyar ingatlanra. Mondtam a csajnak, erre is azt mondta, hogy lehetetlen, naluk ilyen nincs. :)

Előzmény: Warnika (5243)
Sediqwe Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5244

Miért érthetetlen, ahogy Te is írod, magyartól (sajnos) ne várj itt (se fórum, se ausztria) segítséget.

Max rokon, haver ,ismerős...bár ez utóbbi nem biztos hogy ingyen bevállal téged...

tehát vagy ne induljon el(Pénz , német nélkül semmiképpen!!!), vagy ha elindul, legyen biztos nyelvtudása és egy jó szakmája...(vagy egy nagyon jó rokon aki benyalja oda őt!!) a szakmát nagyon szeretik itt...

A legjobb a sofőr szakma, nem kell sokat beszélni, ám egy kevés némettel bőven elboldogulsz, most hívtak svájcba éjszakai 1.5T kisteherautós kiszállításra... ha nem lenne ennyire sok a zsé itt, akkor mennék, de ott keményebb az élet...

Előzmény: gartfi (5239)
Warnika Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5243

ja és én is erstés vagyok.

Előzmény: Warnika (5242)
Warnika Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5242

????

nem óriási pénzt és nem hitelt akartak, csak egy sima hitelkeretet, amit normál esetben a bankok mindenhol 3 havi munkaviszony után megadnak.

Nekem fura volt az, hogy NEM VOLT hitelbírálat! Bementek, előadták mit szeretnének és az erstés elzavarta őket!!!

 

Én írtam a bankomnak, akik azonnal visszahívtak, megkérdezték mennyit szeretnék, felvilágosított a kamatokról, a havi fizum 3x-sát megkaphatom, és csak úgy tudtam kihúzni a megkötés alól magamat, hogy mondtam meg kell beszélnem a férjemmel. Azaz a nőci nem, hogy elzavart volna, szinte rámtukmálta a dolgot. Közben csak simán érdeklődtem volna.

 

Szerintem ez diszkrimináció! Azért mert én Bécsben, egy multinál dolgozom, mellette albérletem van miért részesülök több mindenben, mint aki kevesebbet keres, igaz vendéglátózik, de határozatlan szerződéssel, azaz nem szezon munkája van, egy éve folyamatosan a számlájára megy a bére?

 

Sajnálom őket.

Előzmény: Törölt nick (5241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5241

Pontosan, a baj a vendéglátás és az eddigi lakcím, meg a csak egy év munkaviszony, meg gondolom a jövedelem.

Vagyis majd minden ami egy hitelelbirálatnál fontos :-)

Előzmény: Warnika (5240)
Warnika Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5240

sziasztok,

 

hallott már bárki olyanról, hogy egy éves folyamatos munkaviszonnyal, jövedelem számlára érkezik, szerződés határozatlan az ember ne kapjon a saját bankjától hitelkeretet?

 

Ismerősömék Tirolban dolgoznak hotelban, oda is vannak bejelentve és az Erste elzavarta őket, arra hivatkozva, hogy túlságosan rizikós, és az alapszabályukba is belevették, hogy nem adnak hitelkeretet...azt nem kérdeztem mi a fő baj, annyira ledöbbentem (én egyeztettem a bankkal, mert az ismerős a sírás szélén állt). Megértem én, hogy ráfázhattak, de mikor én a saját bankommal beszéltem akkor azonnal telefonon(!!!) megadták volna nekem a hitelkeretet.

 

A hotelbe való bejelentkezés (Meldezettel) vagy a vendéglátóipar lehet a baj?

gartfi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5239

A válaszom...hogyan indulj el? Sehogy :) ha már ezt meg kell kérdezni, nyilván nincs nyelvtudásod se pénzed... üdv nálam, nekem se volt egyik se!

(Most sincs egyik se! :DD) 

Szerencse kell a melóhoz így, nekem rokon ajánlotta, éppen kifutotta a pénzem az euronight 52€ ját még maradt 18 € erre a hónapra és go :)

Nem nagy meló, viszont a magyarhoz képest nagy pénz! :) Mosogatói, takarítói, tény , nem ezért tanult az ember ámbár dedebár ez jutott! "

 

Ez nagyon érdekes.

Vagy ironizálsz vagy érthetetlen amit irsz.

Most menjen pénz, segitség, nyelvtudás nélkül vagy ne menjen?

Egyébként én azt mondom kizárólag egy feltétel ami nagyon fontos, egy jó dagadt bankkártya. A többi jön magától.

Még egy lényeges dolog: senki ne várjon segitséget másoktól!

 

 

 

Előzmény: Sediqwe (5238)
Sediqwe Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5238

Előbb írtam vagy sokat, erre nem jelenítette meg..mert szerinte nem voltam belépve.

Szóval, Sziasztok!

2k12.09.29 óta dolgozom Feldkirchben egy étteremben, szinte 0 némettel, na jó, 10 évig tanították (de minek...) a 2 év angol simán elnyomta az összes német tudásom :)  Programozgattam elég sokat, a doksik angolul vannak, így írni, olvasni "beszélni" viszonylag érthetően tudok angolul... német nuku.

A válaszom...hogyan indulj el? Sehogy :) ha már ezt meg kell kérdezni, nyilván nincs nyelvtudásod se pénzed... üdv nálam, nekem se volt egyik se!

(Most sincs egyik se! :DD) 

Szerencse kell a melóhoz így, nekem rokon ajánlotta, éppen kifutotta a pénzem az euronight 52€ ját még maradt 18 € erre a hónapra és go :)

Nem nagy meló, viszont a magyarhoz képest nagy pénz! :) Mosogatói, takarítói, tény , nem ezért tanult az ember ámbár dedebár ez jutott!

Szóval mindenképpen tanulj németül (kint is lehet, csak ahoz kell 3 hónap itt lét, mert hogy 3 hónapos a nyelvkurzus... az meg nem olcsó mulatság.Hotel - Étteremben dolgozom, így se a kajára , se szobára nem kell költenem egy árva fityinget sem :) egyedül a net meg a cipőm került eddig pénzbe, na meg néha egy egy csoki, ezt meg megoldottam kölcsönből...

Szal a tanácsom .: A - német nélkül sehova.

B - Ismeretség nélkül sehova.

C - Nézd meg ezt : http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/AT/hu/Konzuliinfo/elni_dolgozni_ausztriaban.htm 

D - Pénz nélkül sehova, egy egy szoba 2-400€ , kaja 1 hóra min 200€ szal legyen nálad píz dögivel... :)

 

Feldkirchből van itt valaki? vagy a környékről?

 

 

Előzmény: tothroli0829 (5234)
Sediqwe Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5237

vagyok? vagy nem vagyok?

flash.gordon Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5236

Szia

 

Ha nem érted miért azt válaszolt Nachstern, amit válaszolt olvasd el elöször ezt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117811777&t=9119104

Előzmény: tothroli0829 (5234)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5235

Szerintem sehogy se indulj neki. Látatlanban megmondom, hogy nem neked való...

Előzmény: tothroli0829 (5234)
tothroli0829 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5234

Hali!

Szeretnék segítséget kérni, szeretnék ausztriában dolgozni csak nem tudom hogy hogy induljak neki ennek az egésznek.. és ha valaki le tudná irni hogy hogy kezdte vagy esetleg valami állás ajánlatot tudna azt megköszönném.. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5233

Minden vasutvonalnak megvan adva egy maximális tömeg amit ott fel lehet vontatni és minden mozdonytípushoz is tartozik egy érték amit ott fel tud húzni.Ha egy mozdony kevés, akkor 2 vagy három is kerülhet egy vonathoz.

Előzmény: Törölt nick (5232)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5232

Koszonom a valaszt! Erre a terepviszonyos dologra meg nem is gondoltam, pedig gondolom ott aztan tenyleg szamit a suly, hiszen extrem esetben meg vissza is huzhatja a mozdonyt a rakomany, ami utana van kotve, ha eleg nagy az emelkedo es nehez a rakomany. Es hat gondolom a vaskerekek tapadasa sem olyan jo, mint pl. egy gumi eseteben.

Előzmény: Törölt nick (5231)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5231

Ó, ez millió faktortól függ. Teljesen sík terepen egy Taurus szinte bármekkora vonatot el tud húzni, bár itt Ausztriában ezek maximum 700m hosszúak lehetnek csak. A gond akkor van ha meredek a pálya, ilyenkor a meredekség arányában folymatosan csökken amit fel tud húzni.

A tehervonatok sebessége 100km/ó, kivételes esetekben 120km/ó. December 9-töl a gyorsvonatok (ICE és Railjet) eggyes szakaszokon akér 230-al is mehetnek. Maga a mozdony (Taurus ) engedélyezett végsebessége 230Km/ó, de próbafutáson már teljesített eggyik egy rekordot, 357-el ment!

 

A fékezés egy nehézkes dolog, sokkal hosszabb a féktáv mint mondjuk autók esetében, akár 1 km, vagy azt meghaladó is lehet. Ez sajnos a nagy tömegek, a vonat hossza és a légfék velejárója.

Előzmény: Törölt nick (5230)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5230

Nachtstern, lenne egy "szakmai" kerdesem, ha nem zavarlak vele. :) Mindig is lenyugozott, ahogy egy mozdony kepes 20-30 tehervagont (sokszor faval megpakolva, maskor tanker-vagonokat) mozgatni. Hany kilot kepes kb. egy mozdony elhuzni, mennyivel tud kb. haladni, es amit vegkepp nem ertek, hogy pl. hogy tud megalni ekkora sullyal a hata mogott?

 

Bocsi, ha nagyon butasag a kerdes, csak ma megint lattam Wiener Neustadtban egy vegtelen hosszu tehervonatot egyetlen arva mozdonnyal, es eldontottem, hogy most mar a szakemberhez fordulok ezugyben. :)

Fülesmaci79 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5229

én keresném meg az Illetőt, de fordítva is lehet, igazad van: viki pont hegyesi kukac freemail.hu

 

Előzmény: flash.gordon (5228)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5228

hogy keressenek meg privátban ha nem publikus a mailcímed?

Előzmény: Fülesmaci79 (5227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!