Keresés

Részletes keresés

iberkes Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10759

Szia Simlis!

 

Érdeklődnék anyukádat megműtötték? Hogy van?

Üdv

ib

Előzmény: similis (10728)
similis Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10758

Az Ok, én is látom, de mikor hazamegy mondjuk akkor már ellesz azok nélkül is? Szval mikortól voltál el fájdalomcsillapító nélkül?

 

Mert ennyi gyógyszerrel műtét nélkül is jól ellett volna :) Mármint amíg ki nem készült volna agyomra vagy valamije...

Előzmény: iberkes (10755)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10757

szuper!

Maradjon is így?

 

nekem az L5-S1 után mondták, következőre stabi

aztán L4-L5 szintén csak discectomia, majd következőre stabi, mondták

 

Most mit mondjak, elvagyok, ha tudom tartani a "nem rohanunk, nem ugrálunk" szabályt, és le tudok néha napközben dőlni, akkor szuper, egyébként estére eléggé kikészülhet

 

De egyelőre messzinek látom, hogy stabi kelljen akár.

Attól azért kicsit félek, túl sokan írnak arról, hogy már 2-3-x műtét után csavarozták, és nem lett jó, és túl kevesen arról, milyen jó lett azóta?

 

A discectomia esetén pedig világosan leírják, sttaisztika:

1. műtét sikerességi ráta 85%, második 50%, harmadik 25% :(

 

Előzmény: iberkes (10756)
iberkes Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10756

Sziasztok!

 

Atti71 hozzászólását a saját tapasztalaom alapján csak megerősíteni tudom. Nekem is a gerincstabilizációs műtét teljes lelki és testi megújulást hozott. Tegnap voltam a 3 hónapos kontroll vizsgálaton, és minden a legnagyobb rendben van:)

A fórumon korábban ismertettem a gerincstablizációs műtétemet. 90 nappal a műtétet követően 4-5 km-t tudok egyhuzamban sétálni, el tudom látni a házimunkát. Úgy tervezem, hogy  hamarosan visszatérek a munkahelyemre is dolgozni. Doki bácsim nem látta akadályát ennek:)

Igen, a műtét előtti  mozgáskúltúrámon is változtatni kellett, minden hirtelen mozdulatot kváltó körülményt kerülni szükséges. Nagyon fontos a műtét utáni folyamatos és a fokozatos gerincterhelés ( gyógytorna, séta, úszás,szobabicikli) stb.)

Persze a hidegfront érkezése alkalmával mind a 6 csavart és távtartókat érzem a hátamban, de ez az érzés elviselhető a műtét előtti fájdalomhoz képest.

Köszönettel tartozom az OGGYK-nak, az egyik legjobb ideg-ortopédsebész  Dr. Hoffer Zoltánnak, a szerető gondoskodó családomnak, a kollégáimnak akik visszavárnak, ja és magamnak :)

 

 Remélem a tapasztalataim megosztásával sok sorstársamnak segíthettem!

 

Szép tavaszi napot kívánok minden gerincbetegnek.

Üdv

ib

Előzmény: Atti71 (10752)
iberkes Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10755

Szia Simlis!

 

Az OGGYK -ban a műtétet követő protokoll alapján folyamatosan adagolják a fájdalomcsillapítót, ezért minimális, elviselhető a műtét utáni  fájdalom.

 

üdv

ib

Előzmény: similis (10754)
similis Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10754

Szia,

Neked a műtét utáni napokon voltak fájdalmaid? (a kórházban töltött napok alatt szedtél/kaptál fájdalomcsillapítót?)

Előzmény: iberkes (10603)
Atti71 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10753

Nem tudom mi az a sok szövegelőtte és utána! ?

Előzmény: Atti71 (10752)
Atti71 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10752

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Szia malvin82!

 

Mint írtam szerencsére én teljesen jól vagyok. De. De olyan már sosem lesz, mint a műtétek előtt. Viszont a műtétek után teljesen élhetővé vált az életem, és ez már jó! Nem kell fájdalomcsillapítókon élnem. De mint azt írtam kicsit át kell értékelni mit bírok és mit nem! L  A gyógyulási folyamat mindenkinél más és más. Az én orvosom mindig azt mondta, hogy időt kell hagyni a regenerálódási folyamatoknak. Azt nem mondom, hogy néha nem érzek fájdalmat, de ez a fájdalom teljesen elviselhető. Nagyon szerettem motorozni, na azt most egyszerűen nem tudok .Kb 10 perc után le sem tudok szállni a motorról. Sajnos így az felejtős. Kosarazni szintén nem nagyon, mert a hirtelen mozdulatok is fájdalommal járhatnak. De optimista vagyok és bízom benne, hogy idővel majd egyre több és több dolgot tudok ismét csinálni.

Én ha bármit érzek vagy éreztem eddig amit nem tartottam normálisnak azonnal orvoshoz mentem, megyek. Találgatni már én sem fogok.

Szóval kitartás és kitartás lesz az még jobb!!

 

Üdv Atti

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

 

Előzmény: malvin82 (10750)
Hooli75 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10751

Ki a dokid? Engem mint "visszatérő vendég" hálisten előjegyzés nélkül fogadott, a legjobb és legkorrektebb doki akivel találkoztam, igaz az MRI-t meg kellett finanszíroznom mert t....öm vár 2hónapot arra, hogy kiderüljön, hogy sérv vagy "csak" húzódás. Sajnos nem olyan eredménye lett amit szerettem volna, de ez van. Legalább nincs találgatás.

Előzmény: malvin82 (10750)
malvin82 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10750

Kedves Atti71 és Hooli75!

Amit magamról leírtam , eléggé panasznapi beszámolónak tűnt. Természetesen én sem bántam meg a csavarozást, csak talán ennél is többet vártam- és lehet, hogy ez a baj. Ha a műtét előtti fájdalmakat és a maiakat összevetem, akkor abból az jön ki, hogy most azért jobb, mint mondjuk másfél éve. Nekem is megy a kerékpározás, vagy például horgászni is szoktam. Viszont az amit egy pár órás jövés- menés, horgászat stb. után érzek a derekamban, na azzal nem vagyok kibékülve. Mert a fájdalomtűrésem szerintem elég nagy, de elég sűrűn jajgatásra késztet a fellépő égő fájdalom. S ami a legborzasztóbb, hogy régebben a fekvéssel nagyjából mindez elég jól és gyorsan múlasztható volt, most ha le is fekszem, csak a testem pihenését érem el, a derékfájásom talán még fokozódik is az első 10- 15 percben, majd csak utána csitul. Ezért is kértem vizsgálati időpontot a dokihoz, hogy ne kelljen az ügyben totóznom. Remélem, lesz ez még jobb! Üdv! M

 

Előzmény: Atti71 (10747)
Hooli75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10749

veszélyeztett=veszélyeztetett

Előzmény: Hooli75 (10748)
Hooli75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10748

Kedves Attila, köszönöm!

 

Sokban hasonlíthatunk mert mind a kosárlabdázás, kerékpározás szerves és fontos része az életemnek, mondjuk ezen kívül min.heti 3 konditerem /főleg ilyenkor, télen:)/ amit a sérvműtétem előtt és után is megvolt és ezt /is/ szeretném megtartani. Csak, hogy szép kerek legyen: hatalmas szenvedélyem még a horgászat:) mondjuk nem az a passzív fajta aki csak 10-12órát ücsörög, de.....

Magyarul, igen veszélyeztett faj vagyok.:)

Ezek szerint ha műtétre kerül sor akkor számolnom kell / ideális esetben / min. 1év rehabilitációra.? Mondjuk gondoltam, hogy nem lesz egy gyalog-galopp már az első műtétből kiindulva sem.:((

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod! Jó egészséget!

 

Előzmény: Atti71 (10747)
Atti71 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10747

Szia Hooli75!

 

Engem 9 hónap alatt 3X műtöttek. A harmadik stabilizációs műtét volt. Én ma sem döntenék másképpen. Igaz teljes már sosem lesz az életem, mert a csavarozásnak megvannak a maga gátjai. De ma a csavarozás után egy évvel minden ok. Szinte mindent tudok csinálni. Igaz terhelni nem nagyon, de igazából ez sem igaz inkább azt mondanám, hogy máshogyan de tudom terhelni. Át kell alakítani a mozgáskultúrát. Másképpen emelni, ülni, stb. Ma már nyugodtan kerékpározok futok. Igaz a nagy szerelmemet a kosárlabdát még nem nagyon tudom űzni. :( Ha ezeket betartom, semmi  gáz.  Szóval  azt akarom mondani, hogy műtét nélkül  biztosan nem lennék ilyen jól!! Igaz idáig hosszú és fájdalmas út vezetett, de bizton állíthatom, hogy megérte!!

 

Csak, hogy jó példát is olvass!

 

Üdv Atti

Előzmény: Hooli75 (10744)
Hooli75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10746

Köszönöm!

Előzmény: similis (10745)
similis Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10745

Hát sztem ha csak 38 vagy és szeretsz sportolni ne gondolkozz, teljes életre nincs esélyed a műtét nélkül... Azzal se tuti,  de legalább az esély megvan.

Előzmény: Hooli75 (10744)
Hooli75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10744

Üdv malvin82!

 

Nagyon köszönöm ,hogy leírtad a tapasztalataid, igazán sokat segítettél! Hajlok rá / sajnos /, hogy megműtettem bár még egy "kiskaput" még nyitva hagytam / azaz Bene Máté Zoltán véleménye /. Ha az is bezárul, irány a kés. Azért amiket leírtál, azaz nem vagy teljesen tünetmentes nem nyugtatott meg, de kezdem elfogadni, hogy olyan már sose lesz mint az "új". Nálad ilyeneket, hogy belső hegesedés, vagy egy másik sérv kialakulását kizárták? Volt újabb MRI vizsgálatod azóta? Mennyire terhelted / sport, munka, stb. /? 

 

ui: Ma pl. úgy fáj, hogy legszívesebben ma megműttetném.:( Mellesleg ba...szus még "csak" 38éves vagyok, sportolok /tam/, nem cigizem, mondjuk a munkám fizikai / de ha ülő lenne sem feltétlen jobb / és tessék, itt görcsölök ,hogy már második alkalommal vagyok /lehetek/ kénytelen "kinyittatni " magam. Megyek és leiszom magam csesz...meg:)))!

Előzmény: malvin82 (10743)
malvin82 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10743

Szia Hooli75!

Nekem pont ugyanezen a helyen (L5- S1) csavarozták össze a gerincemet, az általad is leírt módon, ott, a Gerincgyógyászati Központban. Előtte 2006- ban volt a sérv operálva ugyanitt. Most 1 és negyed éve volt a stabilizálás. A műtét utáni időszak(kb. 3 hónap) elég rossz volt, de aztán jött a javulás. Egy ideig. Múlt nyár végén ismét jelentkeztek a fájdalmak, először néha, aztán sűrűbben, majd maradt állandóra. Derékfájás és lábfájás zsibbadással. Az egyéves kontrollon az orvos azt mondta, hogy nem kész még a dolog, a csontosodás eltarthat még egy ideig, akár egy újabb évig is. Nem nagyon nyugtatott meg, de mit lehet tenni, eljöttem és várom az idő múlását. Tornázom, meg bementem kórházi kezelésekre is , de kb, ugyanúgy vagyok, mint az elmúlt fél évben állandóan. A kórház által biztosított, mútéttel kapcsolatos tudnivalókban olvastam, hogy előfordul az álízület kialakulása, meg, hogy némelyeknek kiveszik a csavarokat, ha komplikációk vannak. Nem tudom, hogy engem érint- e ez a dolog, vagy csak türelmetlen vagyok, de mindenhol azt olvastam a neten, hogy ennek a csontosodásnak már be kellett volna fejeződni egy év alatt. Kérdezte az orvos, hogy dohányzom- e, de én nem , soha nem is cigiztem. Mindez szöget ütött a fejembe, mert a dohányzás hátráltatja a csontosodást. Mivel ez nem jön szóba és még talán csontritkulásom sincs(45 vagyok) azért aggaszt, hogy mi lesz. Gondolom, most nem beszéltelek rá, hogy rohanj a műtéti időpontot megbeszélni, de simán lehet, hogy rajtad pl. csak segítene, további komplikációk nélkül.

 

Előzmény: Hooli75 (10731)
Thomas Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10742
Figyi, a nyugalom megzavarasara alkalmas arakat lathatsz ezert 18as karikat kell ide tenni .;(,
Viszont van az a fajdalom ami atertekelteti a prioritasokat,
A www.medesign.co.uk . Erdemes megnezni, hogy van-e es mennyiert magyar forgalmazonal is. Ugyanis Magyarorszagra decemberben 25.50 gbp volt a szallitasi dij, mivel csak megbizhato gyorspostaval TNT dolgoznak.
Előzmény: GeriSoft07 (10741)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10741

ez tetszik, ilyet akartam tervezni magamnak :)

kintről rendelted?

Előzmény: Thomas (10736)
Thomas Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10740
Van 2 ekparnank is, mindketto jo, mar tobb mint 10 evesek. De szerintem nem igazan a kocsiba valok. Szeken hasznalom. Most egy ikea hajlitott fotelben ulok es ebben van a szurke ulesbetet. Kb 5 oraja rendeltem hozza tartalek zsanerokat, mert az egyik kezd tulsagosan megtorni, de nagyon jol birja igy is. Kocsiba mindenkeppen jobb mint a parna ( legalabbis nekunk) de egyebkent mielott kicsereltek az irodai szekemet, volt, hogy az ekparnara raktam az ulesbetetet. Kocsiba praktikus, ha esetleg mar kenyelmetlenul erzed osszehajtod es felrerakod.
Előzmény: Hooli75 (10737)
similis Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10739

Nem az érdeklődés a baj, hanem ha olyat érdeklődtök amit már 100x leírt valaki, nem is rég.

 

Na mindegy, nekem utána nem lett roszabb, viszonylag folyamatosan javult, de azóta is vannak roszabb periódusok amik aztán hoszabb-rövidebb idő után elmúlnak.

 

Nekem a kinezio tape segít még rettenetesen sokat ha elkezd fájni, mióta használom, nem is szedtem be tán 1 szem gyógyszert se a legroszabb napokon se.

 

De minden ember más, szval nincs általános recept :( Ha meg már voltatok a doktornőnél, hallgassatok rá. Szalagerősítés is majd sokat fog segíteni.

Előzmény: nelli1960 (10738)
nelli1960 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10738

Szia Similis! Ne haragudj, hogy kérdezlek de tudod ha bajban van az ember muszály érdeklődni! :( Rácz Főorvosnő Neked is csinált-e katéterezést a gerinc miatt? A fiamnak a mult hétvégén csinálta meg, akkor jobban is lett, mult a fájdalom, de most sajnos jobban  kezd neki fájni. :( Ez vajon természetes-e? Holnapután lesz egy hete hogy hazajött. A Főorvosnő azt mondta hogy kb. 2 hét alatt mulik el a fájdalom. Neked van-e tapasztalatod ezzel kapcsolatban. Nagyon megköszönném, ha válaszolnál.

Előzmény: similis (10735)
Hooli75 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10737

Köszi a tippet, én is gondolkodtam valami hasonlón, konkrétan az ékpárnára, de ez inkább autóspecifikusabb ami jobb lenne. thx

Előzmény: Thomas (10736)
Thomas Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10736
Hali, mar valamikor irtam, hogy mi egy ulesbetetet hasznalunk ( www.medesign.co.uk) a kocsiban igen jo ulesek vannak, de meg ott is elovesszuk, mert ha hosszabb tavra megyunk (700 - 1400 km egy nap) akkor eletet ment. Amugy az egyiket mar tobbszor vittem magammal ertekezletre is amikor tudtam, hogy rosszak az ulesek, illetve tobb mint egy-masfel ora.
Tudom, hogy nem olcso, de eddig mar vagy 4-5 db-ot vettunk ismerosoknek is mert pl, nyelvtanar es napi tiz orat ul gerincmutotten.
Szoval, nekunk bevalt, szazalekot nem kapok, mindenki meg tudja maganak venni ;)
Egyetemi prof ajanlotta orvostanhallgatonak ;)
Előzmény: Hooli75 (10731)
similis Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10735

Párszor már leírtam h engem "szuperül megjavított" hogy a Te szavaiddal éljek... Kb minden oldalon leírom, nem tudom miért kérdeztek ha nem olvastok...

 

Persze Ő sem varázsló, nem lesz márúj gerincem és nem ő tehet róla  h el lett cseszve a műtétem, de mindenesetre mindent tudok csinálni amit a műtét előtt tudtam és amit szeretnék, és én nem egy átlagos "háziasszony életet" élek :)

 

És ezt csakis neki kösönhetem, meg lehet egy kicsit a makacsságomnak. A rengeteg torának és úszásnak tuti nem :)

Előzmény: ikoko2 (10734)
ikoko2 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10734

Engem is nagyon érdekelne. 2007-ben műtöttek, ami valószinüleg sikerült, vagyis csak félig, mert tele vagyok hegszövettel azóta is. Újabb műtét emiatt nem az igazi. Orvos mondta, hogy 7o% esély, hogy mégrosszabb lesz.  Eleinte tornázgattam. A legjobb az úszás volt, meg a Ceragem, de már mindent ellinkeskedtem.  Pedig fáj, ha nem is nagyon.

És persze a hegszövet miatt - igy tudom - a jobb lábfejem szinte nincs, úgy le van zsibbadva, de úgy érzem, hogy a zsibbadás vándorol. Hol a jobboldal, hol a baloldal, hol a sarkam. Persze igy sem jó. Rácz doktornő állitólag tud ezen segiteni,  de még ITT nem találkoztam műtöttel, akit szuperül megjavitott volna.

Előzmény: nelli1960 (10732)
Maer10 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 10733

Sziasztok! Nekem az S1 L5 reszen volt ilyen problemam.Azota javult de neha meg sokszor befajdul a labam tole,es a derekamnal a gerincnel azon a ponton csipos erzes szokott lenni.A laseres kezeles az milyen? Tornazasok nekem nem segitettek,sot meg a hires meckenzie sem ugyanis az annyira megmozgatja a kituremkedest a fajdalmas resszel,h nem hasznal neki!

nelli1960 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 10732

Sziasztok! Közületek valakit kezelt-e már dr. Rácz Edit Főorvosnő gerincsérvvel? Sikerült-e a beavatkozás?

Tapasztalatokat tudnátok-e irni? Előre is köszönöm a segitségeteket! :)

Hooli75 Creative Commons License 2013.02.22 0 1 10731

Sziasztok!

2007-ben műtöttek porckorongsérvvel / LV discectomia Királyhágó u. Országos Gerincgy. K. /, 1hónapja egy szerencsétlen mozdulatnál nyilallás és megtörtént a baj. Sok pihenés azóta, fájdalomnak nyomai vannak, azaz enyhék / de vannak/. Mozgásban abszolút nem gátol csak az ülés nem esik jól hosszabb távon.

Tegnap voltam MRI-n / természetesen egyéni finanszírozással mert egyébként 3010-re jutottam volna be./ Nagyfokú kopást és nem jelentős elcsuszást diagnosztizáltak kis sérvvel spékelve és némi gyulladást az ideggyökön. Az orvosom azt javasolta, hogy óvatosan, de kezdjem el terhelni azaz úszás, gyógytorna ill. munka. Munkám meglehetősen megterheli / ezért is alakulhatott ki / ugyanis áruterítő vagyok, vezetek majd pakolok. Ha nem szünik vagy javul a helyzet akkor LV-SI fusio lenne a javasolt műtét azaz implantátum csontreszelékkel szórva és spékelve 2-4 százas csavarral. Na ezt ha lehet.....kihagynám. 

Esett már át valaki ilyen vagy hasonló műtéten, tapasztalat? Alternatív megoldást tudtok ajánlani?

előre is Köszönettel : HZsolt

 

similis Creative Commons License 2013.02.19 0 0 10730

Ott a geringyógyászatiban fogják műteni, ahol Téged is csak másik orvos. Azt hiszem neki vagy 4 szegmenst fognak összecsavarozni, az L4-L5-nél van 15mm csúszás, és 2 oldali ívszakadás, a legújabb leleteit őszintén szólva meg sem néztem elég rémesek.

 

Ő nem parázik a komplikációktól, uh azzal szte, nem lesz gondja, bár én se paráztam mielőtt műtöttek és mégis lettek :(

 

Jó lenne a privát, csak nekem az a címem már nem él ami megvan adva, szval oda ne írj, és Neked sincs címed. Majd ha később lesz időm csinálok egy másik címet és akkor szólok...

 

Előzmény: iberkes (10729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!