Keresés

Részletes keresés

istvan37 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 516
remeljuk hogy haladsz a  munkaval mert nagyon kivancsiak vagyunk.  remeljuk hetfon lesznek kepek is
Előzmény: naox (511)
budai30 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 515
Gratulálok, nagyon jó ez a topik!
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.23 0 0 514
OFF:Dejó,hogy megmaradtak a nagy diódák,most csinálom a hűtőbordákat hozzá mert kell egy AWI-t összeállítanom a lemez hegesztéséhez. ON.--Sajnos még nem láttam csak "messziről" széna-szalma brikettálót.Ha sikerálna neked lehet ,hogy "lekoppintanám".
Előzmény: naox (513)
naox Creative Commons License 2008.10.23 0 0 513
a szalas cuccok szvsz adalek nelkul is egybe maradnak, ha nem koll szallitani, meg pakolni. mashoz meg ragaszto. elsosorban ilyen kiserletekre szanom a gepet.
Előzmény: Freedomocska (512)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.23 0 0 512
Ha kis nyomásra tervezted a gépet akkor valami adalékot fogol használni ,hogy egyben maradjon a préselvény ?
Előzmény: naox (511)
naox Creative Commons License 2008.10.21 0 0 511
urak, kis turelem! senki sem szereti a felig kesz munkat mutogatni. Ha meglesz az elso brikett, jon a foto is. remelem a hosszu hetvege eleg lesz.
;o)
Előzmény: istvan37 (510)
istvan37 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 510

tisztelt  naox

 

megkerlek tarsaim neveben is hogy tegyel nehany kepet a gepedrol, 

itt ezen a forumon meg nincs senkinek sem teljes kesz gepje.

mindenki aki nekifogott (mint en is) csak prototipusa van, ezert te is feltehetned a kepeket a gepedrol ne felj nem fog senki sem  megkritizalni csak segiteni fog

 

elore is nagy tisztelet jar neked mivel te vagy az elso aki  csigas gepet csinalt

 

 

tisztelettel istvan37

zsozé1 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 509
ebben egyetértek veled!
Előzmény: halaloszto (508)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.21 0 0 508
az ok. de o felcolos!! csovet akart felbevagni, es kupolaszeruen a horonyra kivulrol rahegeszteni atkotesnek. azt szerintem kinyitna, es semmi szuksega keletkezo 1cm lukra alatta.

vajk
Előzmény: zsozé1 (496)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.21 0 0 507
Gázos motor fogja" tekerni" --de annyira azért nem akarok belemenni,hogy még krakkolással is foglalkozzak.Még a motor beindítása sem egy egyszerű eset.Mégcsak ott tartok, hogy argon palack beszerzés +AWI gép összeállítás na és közben ha meglátok valami "okosat"olcsón akkor megveszem.Sajnos az acaetilén nagyon drága lett ezért akarok más hegesztő technológiában gondolkodni de pénztakarékosan.
Előzmény: Uldin (502)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.21 0 0 506
Mert én úgy érzem az átmérőhöz képest túl nagy a menetemelkedés.Tudom ajánlani(párszáz forint) a MÉH telepet én is onnan vettem -ez egy csigás hajtómű csigatengelye ami alapnak jó + hegesztek rá egy pár menetet nagyobb menetemelkedéssel ami az etető szakasz lesz és egy pár menetet(2) kifutó kompressziós szakasznak és utánna mehet az eszterga gépre.
Előzmény: naox (504)
naox Creative Commons License 2008.10.21 0 0 505
"A csigádnak mekkora a kompresszió viszonya? Ha nincs kompressziója a csigának, akkor csak a csiga vége dolgozik a fojtás közelében, így hamar elkopik a vége."
hmm. nyilvan nem egyenletes a csiga terhelese, de mivel mukodes kozben fel van telve anyaggal, azert az egesz menet dologzik, bar telleg a vege kopik leginkabb.

mivel igazan hazi gepet tervezek, nekem szimpatikus, hogy a csiga egy kisebb helyet kell idonkent felujitani, es nem az egeszet.

aztan lehet, hogy marad a kompresszios csiga, ha ez nem valik be.
Előzmény: Uldin (501)
naox Creative Commons License 2008.10.21 0 0 504
nemtom, kiserleti darab a gep
Előzmény: Freedomocska (500)
Uldin Creative Commons License 2008.10.21 0 0 503

Ja, jut eszembe a nyomócsiga felületét pedig érdemes megpolírozni, mert a csiga és az anyag között viszont csökkenteni kell a surlódást.

 

A módszert csigás olajprésnél alklmaztam, ott bejött. Ha megforgott az anyag a házban, elvittem políroztatni a csigát, amíg a mesterek polírozgatták, addig az ágyúcsövet hosszirányban megérdesítettem csiszolópapírral.

Előzmény: Uldin (501)
Uldin Creative Commons License 2008.10.21 0 0 502

Hali!

 

Ha van egy dízel géped, figyelmedbe ajánlom a fáradtolaj gyüjtés + katalitikus krakkolás módszerét. Garantáltan használható dolog. Biztos találsz segítséget a témával kapcsolatban. Engem is megkerestek emilben segítő szándékkal. De mostanában nincs időm ilyesmivel vergődni......

Előzmény: Freedomocska (490)
Uldin Creative Commons License 2008.10.21 0 0 501

Ha megforog az anyag a "csigaházban" az annyit jelent, hogy kicsi a surlódás a cső fala és az anyag között.

 

Lehet az a gond, hogy kicsi a kompresszió és nem nyomódik megfelelő erővel a falnak az anyag?

 

Ha nincsenek vezető hornyok a csigaház belsejében, a surlódási tényezőt növelheted úgy, hogy durva csiszolóvászonnal hosszirányban megcsiszolod a cső belsejét.

 

A csigádnak mekkora a kompresszió viszonya? Ha nincs kompressziója a csigának, akkor csak a csiga vége dolgozik a fojtás közelében, így hamar elkopik a vége.

 

Csak egy 5let: szerezni kellene egy etilén csigát, amit extruderekben használnak. 3:1 a kompresszióviszonya és nitridált a felülete. A vezetőcsap utólagos kialakításán kell elgondolkodni.

 

Vagy a Kínából behozatni csigát, kopó alkatrész gyanánt árulják a gépükhöz. Esetleg megpróbálni nitridáltatni.

Előzmény: naox (492)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.21 0 0 500
Én a menetemelkedést kérdeztem volna.
Előzmény: naox (499)
naox Creative Commons License 2008.10.20 0 0 499
ez egy vekonyfalu 100as cso, olyan 3mm a falvastagsag, valami speci vegyipari cso lehet, speci bevonattal, nagyon budos, ha hegesztjuk. szoval beveses kilove. hossza jelenleg 50 centi korul (az adagolonyilas elott), ha szukseges, meg lehet toldani.

mar irtam korabban, hogy nem akarok 100-1000 tonnas nyomasokat alkalmazni, csak annyit, hogy a gaz, fu, egyeb osszealljon, esetleg ragaszto hasznalataval. A cso nem szukul, igy nem gondolom, hogy szelsosegesen nagy terheles erne. A komoly terheles a csigan hat, annak a felfuggesztese komolyabban meg van csinalva.
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.20 0 0 498
Nem sok az a 10 cm-es menetemelkedés?
Előzmény: naox (492)
istvan37 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 497
a cso amibe kenyszerited az anyagot  az  milyen hosszu?
zsozé1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 496
Na de viszontha az a felcső 5mm vastag falu, ( mint pl. az enyém amiben már egy pár kiló brikett összepréselődöt ! És semmi elváltozás) és egyben ráhuzva és nem félbe vágva ráhegesztve, akkor szerintem kibirja!
Előzmény: halaloszto (495)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.20 0 0 495
Ha a felcso csak a horony athidalasara van, akkor felo hogy a nyomas kinyitja a "viragot". en inkabb laposvasat hegesztenek lapjaval.

annyira vekonyfalu, hogy nincs esely csak becsikozni?

vajk
Előzmény: naox (492)
zsozé1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 494
most nézem , hogy ugyanazt mondtam el amit te , csak pepitában! Bocs !
Előzmény: naox (492)
zsozé1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 493
Mitszólsz például ahoz az ötlethez, hogyha a kinyomó csövet hosszában bevágdosnád és arra külső burkolásként ráhuznál egy másik csövet ami pontosan pászol a belső bevagdosott kinyomócsőre?!
Előzmény: naox (492)
naox Creative Commons License 2008.10.20 0 0 492
a cso nem kulonosebben eros, vekonyfalu, vastelepes turt darab. talan "megsliccelem" hosszaban 6-8 helyen, es kivulrol felbevagott felcolos csovet hegesztek ra, igy megkapjuk ugyanazt a virag-szeru keresztmetszetet.
Előzmény: halaloszto (491)
halaloszto Creative Commons License 2008.10.20 0 0 491
kerdes mennyire kemeny az a cso, netan edzve is van?

csinalni egy dugattyut bele fabol, mondjuk lecekbol, karikabol, es abba rogziteni egy kisflexet (ha elfer)? es szepen attolni egy parszor.

vajk
Előzmény: naox (489)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.20 0 0 490
Az enyém még messze-messze van--csak a távoli ködben látom.Egyenlőre még a meghajtás van előtérbe véve --annak is a táplálása üzemanyaggal ami FAGÁZ!Ma is vettem hozzá gyönyörű cuccokat.
Előzmény: zsozé1 (488)
naox Creative Commons License 2008.10.20 0 0 489
van valakink tippe, hogy hogy a francba lehet egy cso belsejebe bordakat marni?

(kepeket majd akkor, ha mar legalabb reszben muxik. addig szegyenlos vagyok.)
Előzmény: zsozé1 (488)
zsozé1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 488
Szevasz naox!
A 97-es hozzászólásban találsz egy rajzot a csigás présgép kinyomócsövének keresztmetszetéről, ahol szintén láthatod a hogy a cső belseje érdes!
Légyszives ha tudsz , akkor tegyél fel a gépedről képeket!
Nagyon örülök hogy már valaki elkezdet kisérletezni a gép összerakássával is!
Mert idáig rajtam kivül csak István 37 és Tamás Attila barátunk merészkedet megmutatni valamit, na és persze Freedomocska is egy pár alkatrészt, amiből remélem nemsokára gép is lessz! Persze azért a többieknek is köszi a hozzászólásokat, ami szintén hasznos!
Előzmény: naox (487)
naox Creative Commons License 2008.10.19 0 0 487
namost elkeszult a csigas brikettalom elso proba prototipusa. A gondom az, hogy a csiga ugyan gyonyoruen betep mindenfele gazt, aztan nem tolja elore, hanem magaratekeri. Ill. egy fordulat utan kikopi, hogy csak ugy spriccel.
45-os tengelyen, 100-as csoben van a spiral, a fal es a csiga kozott 1-2-3mm van. 10cm-es a menetemelkedes, 3 menet, olyan 1.5 menetig jut az anyag, oszt ott cirkulal. kb 200/perces fordulat.
Megneztem husdaralot, ott a cso belseje erdes, igy nem tud a huspep korbefordulni a csoben. lehet, hogy itt is valami huzagolas-szeruseg kene?
otletek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!