Keresés

Részletes keresés

valos Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4408

Köszi, hogy ennyi mindent megosztottál velünk. Rólam már szinte mindent tudtok. Ja azt még nemmondtam, hogy 100 a pulzusom. Lehet, hogy egy infarktus megfog látogatni. Majd elfújom. hi-hi.

Előzmény: tamcsab (4402)
florg Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4407

De, őt. :)

Előzmény: tamcsab (4405)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4406
Igen hiaba utalom a kozhelyeket.....kicsi a vilag:-)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4405
Csak nem BG baratomat ismered:-)Egyutt dolgoztunk a Goki-ban, mielott 2007 ben elmentem az Emiratusokba....:-)
Előzmény: florg (4404)
florg Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4404

Van egy gyerekszívsebész a közeli ismeretségi körömben, ő bluest játszik herflin, meg basszusgitározik. Ebben a szakmában ez ilyen munkaköri kötelesség, hogy muzsikálni kell mellette? :)

Előzmény: tamcsab (4402)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4403
Koszonom:-):-):-)azert a 6 ora gyakorlas nincs meg:-)es az is baj, hogy elkenyelmesedtem egy kicsit, szivesen fujdogalok halkan csndben kis nyitasu fejeken....kivetel az jody jazz 7 alton, de azt nagyon konnyu fujni....bar megbeszeltem magammal hogy Guardala baratommal is konnyu lesz, es legfeljebb kicsit kiekelem a nad veget egy papirfecnivel igy kisebb lesz aszog.....ezt utoljara 20 eve csinaltam. ...:-)
Előzmény: florg (4401)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4402
Jelenleg nem jatszom egyuttesben. Sajna nincs ra idom,de azert keresem a csapatot. Ahogy mar irtam, ujra tanarhoz jarok, ami szerintem nagyon jo, hetente egy alkalommal. Emellett a tanarommal jarok az Abu Dhabi Big Band probaira ea ott a probaikon jatszhatok veluk, tanarom jatszik veluk...Ezt szinten imadom, es nagyon hasznos nekem, es termeszetesen probalok,ujra gyakorolni amennyit csak lehet.(kb 1-2 ora mostanaban, ha csalad es a munka engedi) Tavaly ravetodtem a szopranra- rakoncatlan egy joszag:-)- iden vizsgaznom kell belole ARBSM Jazz grade5;ami amatortol nem annyira rossz szerintem, iletve hat akarmilyen ez van:-) Szoval ez van velem, nekem egyelore inkabb csak nagyon eros hobby a szaxofon, semmikeppen sem ebbol elek egyelore, talan majd egyszer, ha remegni kezd a kezem,es abba kell hagynom a gyerekszivsebeszetet. Na akkor majd megvalositom regi almom, es egy jo kis jazz kocsmaban jatszom majd estenkent....de elotte veszek nehany lecket florg-tol ha elvallal egyaltalan:-)szoval valos baratom igy allok en ezzel a bandazassal mostansag. Bocsi a tobbiektol.....nem akartam untatni senkit, de talan nem olyan nagy baj, ha nehany infot ismerunk egymasrol. Szoljatok,,ha nem igy gondoljatok, es akkor utolag elnezest az untatasert... Mimndenesetre nagyon orulok ennek a forumnak
Előzmény: valos (4376)
florg Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4401

117-es fej, ha jól látom a táblázaton. Hát, lényegében, nagy nyílás, nagy hang.  Ráadásul, amikor elteszed, le se kell szedni a nádat, simán benyúlsz a résen kisujjal, és eltörölgeted a cuccot. Talán még a szaxitörlő rongy is átfér majd. :))

 

Nekem 110/1-es Larsenem volt, azt cseréltem le egy 105-ös Barira, amikor kevesebbet kezdtem fújni.

Szerintem, ha napi 6 órát gyakorolsz, egy idő után egyenesen igényelni fogod a nagy nyitású fejeket, úgyhogy hajrá. :)) 

Előzmény: tamcsab (4400)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4400
Sos vigasztaljatok.....:-)postoltam a saxontheweb-en,es rendesen leszoltak a Guardala MB- II miatt.Azt mondjak,hogy egy torokongyilkossag. Biztassatok....legrosszabb esetben lesz egy jo aron elado szinte vadi uj fuvokam......nagyon nem szeretnem. Azert tenorban nem vagyok mai gyerek, es B@S femfejjel fujtam, fujom, ha otthon vagyokmaz oreg Amatit....sajnanfogalmam sincs mekkora nyitasa van, de nem nehez fujni....na most, hogy biztatgatom magam, biztassatok,ti is........
marcopolo92 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4399

http://www.saxophon-service.de/homep/mundverg/vergl-ts.html

Volt már linkelve...
Ebből remekül látszik, hogy a megfigyelésed helyes volt :) 

 

Előzmény: valos (4397)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4398
Le tudsz tolteni osszehasonlito tablazatokat, es akkor pontosan latod majd, hogy melyik fejnek mekkora a lehuzasa mm-ben, vagy inch-ben,ez nagyon hasznos, persze meg ott van az ureg nagysaga is...kulon vannak tablazatok tenorra altra sopranra stb......
Előzmény: valos (4397)
valos Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4397

Szevasztok. Most vettem észre, hogy a rico graftonike a3 fúvókánál mégegyszer akkora a távolság, a nád vége és a fúvóka vége között, mint a yamaha 5c-nél. Fordítva vártam volna.

florg Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4396

Ezt írtam én is, hogy gondozni kell. Gitáron, hegedűn pl. játszani kell, páratartalmat kell biztosítani stb. Szaxofonnak elég annyi, amit írtál, ha kezeli az ember, a párnák sem öregednek el, különösen, ha bőr. Mondjuk 40 év alatt igen esélyes, akárhogy gondozod, hogy elöregszik, de rövidebb időt kibírnak simán.

Előzmény: Longboat (4395)
Longboat Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4395

Persze, egy szaxofont is tönkre lehet tenni álltában. De a gyári tokjában, fűtött lakásban, ahol max 5 fok a hőingadozás, időnként elővéve, áttörölgetve, kiszellőztetve és megjáratva kb a párnák öregednek el, de ez - úgyx hallottam - a rendszeres használatban lévő csövek esetében is előfordulhat. :)

Előzmény: florg (4394)
florg Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4394

Tartják az árukat, minden drága, márkás hangszer tartja az árát, némelyik még emelkedik is (mármint a boltból kihozatal utáni zuhanást követő árát tartja).

Csak álltában is romlik. Mondjuk egy szaxi nem annyira, mint egy fa hangszer, de ha évekig áll, sajnos ott is generállal kell kezdeni, hacsak nem volt folyamatos ellenőrzés és karbantartás alatt a hangszer. Persze ettől még meg lehet tartani befektetésként, csak akkor vigyázni is kell rá. Láttam én már olyan régi hangszert, ami iszonyatos állapotban volt attól, hogy a padláson álldogállt: berohadt párnák, penész, rozsda, minden volt rajta.

Előzmény: max79 (4393)
max79 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4393

Talán kivétel ez alól a Selmer csövek amik a legjobban tartják az árukat.

Nekem is van egy, ritkán használom de nincs szívem eladni az árát pedig tartja.

Előzmény: florg (4392)
florg Creative Commons License 2012.11.04 0 0 4392

Ez nem rossz hozzáállás, kivéve azt, hogy manapság ez csak egy nagyon jól szituált réteg számára kivitelezhető. A hangszer amúgy álltában romlik, ha nem játszik rajta az ember, azért fölösleges megtartani, hogy legyen, arra meg nem nagyon van lehetőség párszázezres cuccoknál, hogy kiadjuk "járatni", mint a Stradivárikat. Amikor szükség lesz rá, akinek kell, meg fogja venni magának. Ha meg nem, akkor ez a sorsa. 

Ha nagyon kellene az a cimbalom, vennél szerintem.

Előzmény: marcopolo92 (4391)
marcopolo92 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 4391

Édesapám fiatalkorában eladott egy cimbalmot valami párszáz forinért (a piaci értéke inkább több ezer forint volt akkoriban). Amióta ezt elmesélte, azóta egy kicsit haragszom rá, hiszen milyen jó lenne ha lenne ithon egy cimbalmom :)

Szóval a hangszer-eladással kapcsolatban én úgy vagyok, hogy hiába nem használod, ne add el, nem tudhatod mikor meg kinek jöhet még jól egy hangszer a háznál :) (persze az egész bukik, ha anyagi csőd van és kell a pénz, de az más)

Előzmény: Longboat (4390)
Longboat Creative Commons License 2012.11.04 0 0 4390

Köszi a tanácsot, "yes but no" állapotban vagyok. Végtelenül feleslegesen birtoklom ezt a hangszert, de nincs szívem még meghirdetni se. :)

Előzmény: max79 (4389)
max79 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 4389

Szia!

 

Ha tényleg komolyan gondolkozol az eladáson regisztrálj be ide

http://forum.saxontheweb.net/ és kérj segítséget az árral kapcsolatosan.

Nagyon sok korrekt fórumozó van a világ minden részéről, meg fogják mondani neked a pontos piaci árat és szerintem még vevőt is találsz magadnak.

A fúvókát is egész jó áron el tudod adni attól függően, hogy pontosan milyen Otto Link (Florida, Early Babbit, Transitional, STM USA) 

 

Előzmény: Longboat (4385)
florg Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4388

Küldtem mailt.

Előzmény: gyozo70 (4387)
gyozo70 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4387

Florg!!

Kéne a pengető tipusa pontossan amitt rendelni akarsz??Vagy a link ahol mutatja ugy mint az én szaximat

köszi!

florg Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4386

A Jubilee jobb lett, próbáltam. Legalábbis az enyémnél jobb volt, amit fújtam. Hogy pontosan mi változott az anyagon kívül (mert állítólag az igen), azt ne kérdezd, és nem egetverő volt a különbség, de valahogy más volt. Aztán lehet, hogy csak azért, mert egy szép, új hansgzerbe fújtam, és a pszichológia ugyebár nagy csaló. 

Ettől függetlenül kb. 5-600 a piaci ára a hangszerednek tokban, extrák nélkül.

 

De ha nem adod el, úgyis mindegy, olcsóbb nem lesz. :)

Előzmény: Longboat (4385)
Longboat Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4385

Látom. A korábbi linken viszont azt írják, az enyémhez hasonló már nem kapható újonnan.(Closeout.) Nem tudom, mi a valós különbség a Jubilee és az enyém között, de az kapható, ott viszont az ezüstözött és az arany lakkozott hangszer új ára között 25% különbség van.

 

Az expresszben 550-ért hirdetik ezt a csövet "pucéran". Ha ezt felszorozzuk 25%-kal, és ráteszünk valamennyit a kiegészítők miatt, akkor már igen szép ár jön ki.

 

Mindez persze két okból is merőben elméleti fejtegetés. Egyrészt, mert itt üldögélve akármilyen árat kitalálhatunk, úgyis egy hirdetésre bejövő érdeklődésre derülne csak ki,  hogy a piac szerint mennyit ér a hangszer, másrészt meg tegnap belefújtam kicsit, és hát... nem eladó. :)))

 

Előzmény: florg (4383)
florg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4384

Vagyis nem, az enyémen nem volt gravír.

Előzmény: florg (4383)
florg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4383

Itt egy olyan, mint a tied, csak aranylakkos (gondolom, nem aranyozott). Ilyen volt nekem is.

http://www.expressz.hu/hangszer/fafuvos/szaxofon/hirdetes-32281181/

Előzmény: Longboat (4355)
valos Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4382

ja.  LEBESZÉLTÉL. jobb is.

Előzmény: florg (4381)
florg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4381

Ok. A tied más tészta, az egy hangszer, Valos kollega egy görbe rézcsövet akart venni 100000-ért.

Előzmény: gyozo70 (4380)
gyozo70 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4380

ok értem !Én akkoris rendelem az enyémet :) és privbe irokrád a tali miatt !!

Előzmény: florg (4379)
florg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4379

Lemaradtál egy brossúrával, lebeszéltem(tük) a gagyi csőről. :)

Előzmény: gyozo70 (4378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!