Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

NoGun Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3099
köszönöm kérdésed ( és persze a kitöltést), a dolgozat még alakul, mert viszonylag ritkán vannak időpontok, így januárban megyek.
A közvéleménykutatást viszont a konzulensem kihúzta, de az eredményét hamarosan közlöm a kutatás oldalán... :(.

mégegyszer köszönöm mindenkinek hamár így szóba került!

ja igen közel 200-an vették a fáradságot és töltötték ki a kérdőívet! igen tanulságosra sikeredett.

Előzmény: agi521 (3098)
agi521 Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3098
NoGun,

gondolom ezt a választ nekem szántad:
"Az egyszeri leállást is csinálta az F, korábban, amikor rövid távokra, városban használtam.
Idônként ki kell égetni! ld. korábbi beszélgetések, ahol ezt a témát már kitárgyaltuk.
(szeleptisztitó és/vagy vidéki út)"

a dolog érdekessége, hogy elöző este jöttem haza 1 vidéki útról, kb. 160 km
volt. igaz nem hajtottam, mert síkos-ónós esős volt az út!
az autópályán is csak kb. 60nal lehetett jönni. lehet , hogy ez volt a baj?! :((
na és másnap reggel indulás után OFF.

na mindegy lassan 2 év alatt talán 2x volt ilyen.ezt azért ki lehet bírni. :)

a ventillátor indulásánál az a pici rázkodás az igaz, legalább nyugtázható
, hogy az is jól müxik...

üdv
zoli

ui,
jut eszembe,hogy sikeredett a szakdolid? sokan segítettek "töltögetni"

NoGun Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3097
KORÁBBI 1.4 16-OS f aSTRÁM SOHA SEM FORRT FEL, de éreztem amikor a plusz hűtés beindult (olyankor megrázkódott picit az autó). Azt akkor normálisnak véltem, gondom nem volt vele.

Ma egy 1.6 16-os G Astrám van, ezt az érzést soha nem tapasztaltam, és/vagy azért mert nagyobb a hűtô vagy azért mert más a konstrukció.

Egyikkel sem volt a legnagyobb melegben sem, semmi gond, csak más volt a hangjuk.

Az egyszeri leállást is csinálta az F, korábban, amikor rövid távokra, városban használtam.
Idônként ki kell égetni! ld. korábbi beszélgetések, ahol ezt a témát már kitárgyaltuk.
(szeleptisztitó és/vagy vidéki út)

agi521 Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3096
BUÉK :)

üdv
zoli
agi521 Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3095
szassz ketajtosszekreny,

a 4 es ponthoz,
ne feledd , hogy az 1.4 es Astrák hűtője kisebb mint pl. az
1.6 osoké. a Renault Megane esetében is ez lehet.
még1 dolog:
a hűtőmaszk első 3 sora burkolt az 1.4 eseknél kukkantsd csak meg!!
ez segíti pl.a hűtőfolyadék melegedését télen.ez mások szerint nem kell oda,
egyesek szerint /pl. c20xe/ viszont igen! szvsz is!

1 szó mint 100, normális a motorod melegedése.

üdv
zoli

econ Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3094
Az enyém motorja is gyorsan melegszik, a szervízben azt mondták ez természetes és a meleg motor kevesebbet fogyaszt.
Az általad említett hangra még nem figyeltem fel...

Előzmény: ketajtosszekreny (3093)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3093
Szia econ,

Te nem tapasztaltal az alabb felsoroltakhoz hasonlot (ld 3-4-el korabbi hozzaszolasomat).

Elsosorban a pruszkoles illetve melegedes erdekelne.

Egyebkent, en is meg vagyok elegedve a verdaval. Ecceru a kicsike, de elso auto, szoval erzelmileg is kotodom hozza.

Udv:

2asz

Előzmény: econ (3092)
econ Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3092
Boccs javítva:

Az én kis F ASTRÁM tök jól működik egy gond van vele ha huzamosabb ideig tartok egy bizonyos fordulatszámot (sebességet) kigyullad a szerviz lámpa, majd néhány másodperc múlva elalszik. Mi okozhatja ezt a jelenséget?
Egyébként nincs az autóval semmi gond...

Előzmény: econ (3091)
econ Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3091
Az én kis F ASTRÁM tök jól működik egy gond van vele ha huzamosabb ideig tartok egy bizonyos fordulatszámot (sebeséget) kigyúlad a szervíz lámpa, majd néhány másodperc múlva elalszik. Mi okozhatja ezt a jelenséget?
Egyébként nincs az autóval semmi gond...
ketajtosszekreny Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3090
Szia c20xe,

1. Erdekes a dolog, nekem sincs otletem. Arra gyanakszom, hogy a para lecsapodik valahova, es inditaskor azt lovi ki. A hangja is egy szaftos tusszentesre emlekeztet.

2. Koszi, jo tudni, errol fogalmam sem volt.

3. OK elfogadom, hogy a fagyallo eleg.

4. Tenyleg normalis ez? Mas autok is igy viselkednek, vagy ez Opel sajatossag? Tudom, hogy allo helyzetben nincs menetszel, ami hutene a vizet, de egy Renault Meganeban hasonlo szituban a mutato meg se moccant.

Koszi meg1x,

2asz

Előzmény: PÍT (3089)
PÍT Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3089
Hali!
Ketajtosszekreny!
1.nincs lővésem mi lehet.
2.Teljesen normális, az ecotec motoroknál hideginditás után a katalizátort melegiti egy elektromos pótlevegő fúvó, és annak van ilyen hangja.Kb 1-2 percig tart. Szakzsargonja:porszívó(a hangja után)
3.Teljesen normális
4.Teljesen normális

üdv:c20xe
Előzmény: ketajtosszekreny (3088)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3088
Sziasztok,

Lenne par kerdesem 98-as (meg magyar) Astra F 1.4 16v kocsihoz,

1. Idonkent (nem talaltam szabalyossagot), de mindig hosszabb, pl. egy ejszakas, allas utan inditaskor egy pruszkoles hallatszik a motorterbol. Egyetlen egyszer, ujra inditva mar nem jon elo. Ez nyaron is elofordult, es most telen is. Semmi mas rendellenesseget nem tapasztalok, csak tudni szeretnem, mi ez.

2. Hidegben inditaskor egy halk bugo hang kisereteben megy a szivato (?), ami kb egy-ket perc mulva leall. Meg -10 fok korul is. A fordulatszam magasabban marad, tehat nem esik vissa 800-ra, csak percek mulva. Normalis ez? A kocsi viszonylag gyorsan melegedik.

3. Az elozo tulaj, SZVSZ csak fagyallot hasznalt hutofolyadekkent, ennem eredmenye, hogy meres szerint -35 fokig biztositva vagyok. Egeszseges ez? Jo hutest biztosiut a csupa fagyallo?

4. Lehet, hogy a fentivel osszefugg, de kepes volt felforrni a vizem kb +10 fok koruli idoben, amikor meleg motorral bekerultem egy dugoba, ahol egyes/kettes/megallas menetben mentem percekig. A ventillator rendesen lenyomta, de kicsit zavaro a jelenseg. Tudnatok segiteni, mi okozhatja ezt? A hutofoladek szintje megfelelo. Ugyanez nyaron is elofordult +35-40 fokban, de akkor majdhogynem "normalisnak" veltem, persze akkor sem fogadhato el teljesen.

Koszonom a segitsegeteket, es Boldog Uj Evet mindenkinek!

Udv:

2asz

agi521 Creative Commons License 2000.12.27 0 0 3087
Asszem bátyó,

"Ez tipikus alapjárati léptetőmotor betegség."
csak hidegen és évente 1x! nem csak valami tranziens?
vigasztalj.. :(

az Agilához visszatérve: inkább mint Buzuki Wagon R+ nemde :P
majd írj a tesztútról amit az Agila téglácskával teszel...

üdv
zoli

Előzmény: Asszem (3086)
Asszem Creative Commons License 2000.12.27 0 0 3086
Az befecskendezős autókban nincs automata szívató. Egyszerűen az elektronika szabályozza a befecskendezendő mennyiséget. Ez tipikus alapjárati léptetőmotor betegség.

Amit pedig most fogok mondani, még viccnek is rossz. Úgy néz ki a dolog, hogy lesz a családban még egy opel. Mondjuk minőségi csere, de azért..., na mindegy.
Egy öreg 1.6 Dénes kadett megy a levesbe, és jön helyette egy Agila. Kaptak egy zongerangebótot egy száz kilométeres bemutatóautó 1.2-es csodára. Tulképpen semmi komoly extra, még ABS sem, csak elektromos marhaságok, ablak, tükör, ködlámpa, centrál, riasztó meg szervó, metálfény. A bóti ára, igy cakk-pakk 2.650. Ez kurva sok egy ilyen aszfaltpattanásért. Odaadnák a vasat 2.3-ért, csak vigyük. Nem tudnak ellenállni. Hiába szívtak eleget már az opelokkal, csak az lesz ez is. Pedig mondtam kígyót-békát. De nem. Talán holnap el is hozzák.

Na, boldogabb új évet!

ui.: Most mondták a bótban, hogy már az opelhoz is lehet venni plusz két év garit!!!! 80+áfa, de arra már nem emlékszem, hogy évenként, vagy a kettő együtt.

agi521 Creative Commons License 2000.12.27 0 0 3085
sziasztok,

vkinek előfordult már, hogy hidegen indulás után egyszer csak leáll a járgány?
/ kb. 2 perc után ill. néhány 100 méter múlva a lámpánál megállva , amikor még az autómata szivató magasabban tartaná az alapjáratot/
újraindít -azóta semmi bibi!! vmiféle kosz lehetett esetleg az üzemanyagban?

kössz
üdv
zoli

NoGun Creative Commons License 2000.12.27 0 0 3084
eddig nem vettem észre de azt hiszem igen.
Előzmény: Marty (3083)
Marty Creative Commons License 2000.12.27 0 0 3083
Hi Mindenki !

Nick!
A fékbetét kopásából keletkező por az. Teljesen természetes jelenség. Ezek a környezetbarát betétek gyorsabban kopnak, és így több kosz is keletkezik.

Mindenki ünnepel ????????????
Nagyon leült a topic !!!!!!!

Apropó. Senki nem válaszolt a korábbi kérdésemre, hogy más G Astra kilincsei is nyikorognak-e, és mit lehet tenni ellene.
Asszemnek biztos vannak ötletei !

Sziasztok, BUÉK !

Előzmény: Nick Grabowsky (3082)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2000.12.27 0 0 3082
Egy kérdésem lenne: kocsimosáskor feltűnik hogy a két első felnit/dísztárcsát valami finom fekete olajos-poros mittudoménmi borítja. Ez normális a tárcsafékeknél vagy valami gázt jelez?
LONG Creative Commons License 2000.12.23 0 0 3081
Hi!

KÜK mindenkinek!

Long

Funk Creative Commons License 2000.12.22 0 0 3080
Én meg akkor úgy fest,jól hoppon maradtam.akkor marad a garanciális Car 300 20 misiért.

Na 'pot:Funk

Asszem Creative Commons License 2000.12.21 0 0 3079
Jól átvertek :((
Előzmény: KTb (3078)
KTb Creative Commons License 2000.12.21 0 0 3078
Üdv mindenkinek!

Én is most cseréltem le a gépemben a rádiót egy Clarion 8575-re. Ez cd-s és egész komoly. Azt viszont szinte el sem akartam hinni, hogy ekkora hangzásbeli különbséget lehet elérni a gyári hangszórókkal is. Én is Kenwoodon gondolkodtam, de miután a márkaszervízben közölték, hogy az kevés, hogy a rádió tudja elvileg vezérelni a kijelzőt, ahhoz még 38 e-ért meg kell venni külön egy kütyüt, hogy elvileg(!) működjön! Na itt lemondtam a Kenwoodról.
Egyébként a gyári tok állat mód be volt rakva, alig tudtuk kiszedni, de megérte a szenvedés.

johansson Creative Commons License 2000.12.21 0 0 3077

Hali!

Tényleg úgy tűnik, hogy mindenki pihenni ment. Aki mégsem, annak Kellemes Ünnepeket kívánok.

johansson,
akinek a kocsijában ma reggeltől új AC pumpa dolgozik

Előzmény: Marty (3076)
Marty Creative Commons License 2000.12.21 0 0 3076
Minde3nki elment aludni?????
Marty Creative Commons License 2000.12.21 0 0 3075
Hiiiiiiiii
Syd Barrett Creative Commons License 2000.12.20 0 0 3074
Holnaptól én is "stand by" leszek, így mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt és sikeres új évet kívánok !!!!!!!!
U.i. A Zafira 2 hete volt egy éves, happy birthday Opel! :-)))))))))
Syd
Funk Creative Commons License 2000.12.19 0 0 3073
Hali!

Én úgy 25 körülire gondndoltam,de igyekszem rugalmas lenni.

Üdv:Funk

Előzmény: gabriel_ (3072)
gabriel_ Creative Commons License 2000.12.19 0 0 3072
Hi,

Fogalmam sincs, mi lenne a realis ar...
Mondj egy arat, meglatom belefer-e ... :)

Udv,

gabriel

Előzmény: Funk (3071)
Funk Creative Commons License 2000.12.19 0 0 3071
Szia Gabriel!

Engem érdekelne a rádiód,ha esetleg megmondanád azárát.

köszi:Funk

Előzmény: gabriel_ (3060)
agi521 Creative Commons License 2000.12.19 0 0 3070
sziasztok Opelesek,

1 hétig nem leszek net közelben :( /szabi/, ezért megragadom az alkalmat...
mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT kívánok:

üdv
zoli

ui1,
lore vigyázni hazafelé!!
ui2,
nézzétek meg,
http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/plajner/wwwtarhuplajner/screensaver/3dkar.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!