Keresés

Részletes keresés

kvte Creative Commons License 2005.05.16 0 0 10277

Vésztő, Mágorpusztai Tanösvény

http://www.kvte.hu/kalauz/jmagor.htm

 

kvte

 

 

kvte Creative Commons License 2005.05.15 0 0 10276

2005.05. 13-14.

Nagy Békési Kéktúra Felderítés,

Mégnagyobb Szénnéégés a Napon (természetesen karórával a kézen...),

Mixtúra Gyalog, Kerékpárral és Autóval.

Létező, Nemlétező, Sosemvolt Majorok, Puszták és Útvonalak Nyomában

 

Ugyanitt: Hun vagy eltemetve Attila?

 

 

Településnevek: Zsadány, Biharugra, Mezőgyán, Geszt, Okány, Vésztő, Sarkadkeresztúr és vidéke

 

Már a standokon:

 

Kisvátyoni Tanösvény (1. kép)

http://www.kvte.hu/kalauz/jkisvatyon.htm

 

Út Zsadányból  Kisvátyoni Tanösvényhez (2. kép)

http://www.kvte.hu/kalauz/jzsadkisvaty.htm

(alkalmas kéktúrázáshoz is)

 

Zsadány - Fancsikapuszta (kastély!) - Attila hun király sírja (3. kép)

http://www.kvte.hu/kalauz/jfancsika.htm

 

 

kvte

 

A hülyéskedést leszámítva: megdöbbentően szép volt! Alföld fanok: minden virágzik, mindenütt áll a víz, minden zöld, ami nem ritka és védett madár! Menni kell!

 

 

 

 

 

 

 

 

olahtamas Creative Commons License 2005.05.15 0 0 10275
2005 05 14 Szarvas Mezőtúr alföldi kéktúra.

Reggel a 6 óra 10 perces vonattal indultunk Szarvasra, hogy ismét koptathassuk a bakancsunkat a kéktúrán.
09:40 Elérjük a kéktúra útvonalát a szarvasi hídnál.
10:25 A komphoz értünk, de az a magas vízállás miatt nem közlekedett.
11:10 A vasúti hídhoz érünk.
11:20 Rövid talpfatúra után, ismét a jelzett úton haladunk.
12:55 Az árvízkapuhoz érünk.
13:51 Az aszfaltúthoz érünk, és úgy döntöttünk, hogy a rövidebb utat választjuk és a KVTE oldalán szaggatottal jelzett útvonalon megyünk tovább.
14:30 Az Endrődi gázüzem északi oldlán vezető aszfaltúton visz a kék jelzés amit követünk.
14:50 A Hortobágy-Berettyó gátjához érkezünk.
15:35 Mezőtúron a hídon átérve letérünk a jelzett útról, hogy a szállásunkra menjünk.

A megtett táv a szarvasi hídtól a mezőtúri hídig a rövidebb útvonalon: 25.7 km.
speti2 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 10274
holnap menek Városlőd-Zirc szakaszra, ha valaki csatlakozni akar 6:00kor indul(azt hiszem) a Déliből a vonat és a 19órási zirci vonattal mindenképpen el akarok jönni. Ha valakit érdekel akkor az adatokban lévő email címre küldjön levélt.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10273
Én ezt nem tenném... A kívánt fegyelmező hatást nem éri el, de emberre (akár maradandó) halláskárosodást okozhat a leírás szerint, továbbá fegyverhasználatnak minősülhet. Ha rendőrt hív, vagy ha ő is valamilyen fegyverhez nyúl, nem leszel nyerő pozícióban.
Előzmény: Törölt nick (10271)
asciimo Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10272
Az AK teljesitesevel is meg fogsz elözni.

A DDK-hoz meg lesz egy par szavam..
Előzmény: Törölt nick (10270)
lükepék Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10269
oke, en kivancsi vagyok!
mailben megirhatod!
Előzmény: HEV (10268)
HEV Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10268

1. Nem sajnáltam és megvettem a kutyariasztót immár egy éve, működik !

 

2. A munkahelyemen ami egy megyei kórház több tucat elektromágneses vízkőmentesítő működik !

 

Ha kívánod részletesen leírom ide, hogy mi ennek a lényege , de felteszem a többiek megköveznének miatta.

 

3. A kutyariasztót tudtommal más topik társ is használja.

 

 

Előzmény: lükepék (10256)
Lud Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10267
A Remete-barlangal mikor lenyultam egyert a kutyuli visszatancolt vagy 10 metert. Mondjuk egy vad kuvasznal en is inkabb a kerulout mellett dontenek.
Előzmény: -thewy- (10266)
-thewy- Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10266
és a kővel mire mész? :o
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (10264)
asciimo Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10265
Mult szombaton eskuvon voltam, a Mariaremetei Kegytemplomban.
Kilepve a templombol rögtön kiverte a szememet a kek jelzes, mentem par metert a jelzesen, hogy elmondhassam, öltönyben is kekturaztam mar.. :)



Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10264
Hát az még a leírásában is benne van, hogy süket kutya ellen nem hatásos. És ha hinni lehet, akkor csak a támadó szándékú kutya ellen -- ezt sosem lehet tudni. Amikor először kipróbáltam egy kóbor kutyára, az szerintem nem igazán akart támadni, de helyből két métert hátraugrott. Aztán volt olyan a Hotel Kövestetőnél, aki nagyon veszettül ugatott, még ki is jött rám, de mégsem hatott rá. Én úgy látom, hogy az esetek többségében hatásos, de azért nem baj, ha van kő is a közelben. :-) És most már olcsóbb is, én még 25 ezerért vettem.
Előzmény: szajkó (10263)
szajkó Creative Commons License 2005.05.11 0 0 10263
Próbáltad már? Én a gyerekeimmel túrázom és szeretjük a kutyákat, de a kóbórló jószágoktól bizony félünk. És milyen kutya ellen nem jó?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (10262)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10262
Ennek ellenére a készülék működik. De nem minden kutya ellen jó.
Előzmény: lükepék (10256)
lükepék Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10261

Abszolut tamogatom a fizikai tettlegessegtol mentes megoldasokat!!!!

Nem rajtatok rohogok, hanem a honlap szovegen!!! Azon kivul, h fanatikus kutyavedo vagyok, elegge harapok a magyartalan megfogalmazasok miatt is!!!

Kedvenc nyelvtantanarom szerette, ha "szabatosan, magyarosan" beszelunk, es nem "pongyolan"..
Előzmény: asciimo (10258)
asciimo Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10260
"csak ne rugjatok, ussetek, vagjatok "

oke, bocs, most lattam ezt a mondatod.
Előzmény: lükepék (10256)
asciimo Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10259
Te nezd, a Beretta Px4 Storm (http://www.beretta.it/index.aspx?m=53&did=236) tuti megoldas lenne, csak sajnos engedely kell hozza, meg tul nehez, meg ahogy SK irta, elsosorban a gazda hibaja a kialakult szituacio. Igy aztan jonnek a kenyszermegoldasok.
Előzmény: lükepék (10257)
asciimo Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10258
Aki arulja, a Sipi hasznalta es sajat tapasztalata eleg jo a keszulekkel.

Ne röhögj rajtunk, tenyleg felünk a kobor kutyaktol.

asciimo
Előzmény: lükepék (10256)
lükepék Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10257
off
uahhhhh, rakattintottam egy kicsit lejjebb a "vizkomentesito"re, amit magneses tekerccsel oldanak meg..
na csak ovatosan ezzel a remek eszkozoket arusito honlappal..
Előzmény: lükepék (10256)
lükepék Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10256
:))))
rotfl

ufff, most okoztal par perc csendes foldonfetrengest nekem!!
ilyen bikkfamagyarul megirt szoveg!!!! :)
jaj nekem..
torolgetem a konnyeket..

mindenesetre a koncepcio erdekes, bar a magyarazat alapjaul szolgalo teszteket megneznem, es h tenyleg az tortenik-e , amit leirnak..

"Minél ingerültebb az állat, annál nagyobb távolságból hatásos a készülék"

Ez pl. nem teljesen vilagos, hogy miert igy van.

Szoval ha ez az egesz tenyleg igaz, akkor aldasom ra!!! csak ne rugjatok, ussetek, vagjatok oket!!!
Előzmény: HEV (10253)
asciimo Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10255
KDP

Tegnap megcsinaltam a Piszke-Csabdi szakaszt, ezaltal befejeztem a komarom megyei szakaszt. Beszamolot majd kesobb irok, a tömör tapasztalatokat mar beirtam a siofokos forumba.
Joeyline Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10254

A biharugrai határőrök engem is igazoltattak. Biharugrán megszálltam, mint korábban említettem, onnan indultam reggel tovább. A község végén az utcsó épület a határőrségé. Miután az előtt elhaladtam, egy dzsippel eredtek a nyomomba az aszfaltúton, majd igazoltattak. Tovább Geszt felé a határ térségében már nem találkoztam határőrökkel.

 

Egyébként az egész 80 napos út során a fent említett eseten kívül még másnap a vésztői rendőrök igazoltattak, és kész. Semmi több.

Előzmény: Törölt nick (10251)
HEV Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10253

Kutya ügyben  manapság talán ez a leghatásosabb:

 

http://www.kor2000.hu/dazer.htm

-thewy- Creative Commons License 2005.05.10 0 0 10252
igen, ez tényleg főleg az egyedül túrázókat érintő gond. 2-3 emberrel szemben már nem olyan nagy a kutyák szája. :)
Előzmény: Tavaszi Széll (10247)
Joeyline Creative Commons License 2005.05.09 0 0 10250

Tudják a határőrők, pont a határőrség miatt megy arra az AK amerre (Létavértes-Cserekert 8 km aszfalt! Grrr!).

 

Visztula még szerintem nem tart ott...

Jómagam a tavalyi expedíción március 26-án tettem meg az általad jelzett szakaszt, végig szakadó esőben, (szó szoros értelmében) orkánszerű széllökésekkel, zömében igen nagy sárban. Végig követhető (a végén Nagykereki előtt mi rontottuk el sötétedéskor az utat), jó a jelzés. Határőrökkel nem találkoztunk.

 

Szerintem nem egydélutános feladat...

Előzmény: Sinszög-vadász (10246)
k-k Creative Commons License 2005.05.09 0 0 10249
Megkérdeztem az MTSZ-t és a vasútállomáson, ahol nem akarnak dátumos pecsétet adni, nem baj, mert elfogadják a simá állomásnevűt is, a kiírással ellentétben. Mert ugye le van írva, hogy dátumos körbélyegző kell, de az is, hogy jó bármilyen helyi bélyegző a település nevével. Tehát jó a sima mávos pecsét is.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.05.09 0 0 10248
Akkor az első javítás máris látszik, meg sem kell venni hozzá. :-)
Előzmény: HEV (10245)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2005.05.09 0 0 10247
  Hát igen, a kutyák. Nekem is vegyesek a tapasztalataim.

Pozitív példák: Visztula Nagymaros-Nógrád OKT leírásában archivált, a kéktúrázókat lelkesen elkísérő Boci a Törökmezői th-ból. Engem Kesztölcön, még 02. 26-án egy rendkívül jámbor német juhász kísért több km-en át, jobban élvezve a mély, le nem taposott havat, mint én. Végül aggódni kezdtem miatta, hogy elkavar, ezért hógolyókkal és üvöltözéssel visszazavartam. A Zsíroshegyi th. kutyái is rendkívül jópofák, a német juhász például annyira oda volt értem, hogy óvatosan megragadta a kezemet az udvaron és nem akart beengedni az épületbe. A pozitív példák közé sorolom a turistákkal együtt caplató, békés ebeket is.

Negatív példák: a piliscsabai kuvasz vélhetően azonos lehet a falu határán kívül lévő üzem őrkutyájával. Én 03. 12-én jártam ott, akkor még – szerencsére – a kerítésen belül üvöltözött velem. A Remete-szurdok hajléktalanok lakta barlangjának őrkutyái – szerintem – csak hangosak, de nem veszélyesek. Ott az egész jelenség az elkeserítő. 04. 09-én a Rozália téglagyár-Dobogókő szakaszon tettem egy hatalmas kerülőt Pilisborosjenőnél. Két, talán a Lovasiskolához tartozó, távolról általam szamárnak vélt, néhány száz méterről már baromi nagy kutyának bizonyuló jószág (ír farkaskutya?, nem vagyok kynológus és elég távolról lestem őket) + egy kisebb (belga juhász?) császkált a Teve-szikla felé vezető mezőn. A falu szélső házánál dolgozó munkásokat megkérdeztem, hogy ismerik-e a kutyákat. Nem ismerték és arra biztattak, hogy menjek csak, legfeljebb majd visszarohanok. Hát ezt kihagytam, átvágtam a falun, fölmentem a sárgán a Nagy-kevély alatt és így csatlakoztam a kékre. Onnan visszamentem a Teve-szikláig. Jó kis kanyar volt… Lehet, hogy beszari alak vagyok, de nem mertem megkockáztatni a mezőn történő átvágást. Kb. 2 éve Cserhátsurány szélén két komor komondor kódorgott (na jó, ült és engem figyelt, de az nem alliterál) a falu szélén. Kerülő balra, szántóföld, buszról történő lemaradás, de ép bőr.

Konklúzió: azt hiszem, többször tartunk ok nélkül a kutyáktól, mint okkal, de senki (főleg a hozzám hasonlóan egyedül túrázó őrültek) sem szeretne kutyatámadás áldozatául esett turistaként a bulvárlapok címoldalára kerülni. A kutyatartás kultúrája pedig miért lenne más hazánkban, mint mondjuk a közlekedésé vagy a mobiltelefonálásé, hogy csak a legtriviálisabbakat említsem?

Előzmény: -thewy- (10231)
Sinszög-vadász Creative Commons License 2005.05.09 0 0 10246

Szia Visztula!

 

Ugye jól tudom, hogy Te voltál az AK-n és egyedül?

 

Tőled is megkérdezem, hogy nem gond-e Nagykereki és Létavértes között, hogy ha egyedül bóklászok a határhoz közel? Vannak-e határőrök, tudják-e, hogy ott van jelzés, stb.

Előzmény: Törölt nick (10244)
HEV Creative Commons License 2005.05.09 0 0 10245
Tura lista - hozzaszolas

Tisztelt Turatársak!

A Magyar Természetbarát Szövetség központjában már kapható a Várak a
Börzsönyben túramozgalom igazoló füzet második, javitott kiadása.
Ára: 1000,- Ft/db.

Üdv: P.Vencel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!