Keresés

Részletes keresés

tux Creative Commons License 2009.10.30 0 0 491
Pontosan azt írja ki, csak félreérted.
"CF Card containing firmware is required to update. Cannot update. Stop."
FW frissítéshez CF kártya kell ami tartalmazza a FW-t. Nem tudom frissíteni. Stop.

Mi ezzel a gond?
Előzmény: panabubus (489)
tux Creative Commons License 2009.10.30 0 0 490
Az üzenettel semmi gond. A menü két dolgot tud:
1. megmutatja a gépen lévő FW verziószámáz.
2. segítségével lehet a FW-t újabbra cserélni. Ez a következőképpen történik:
amikor bemész a menübe, megnézi, hogy van-e a CF kártyán másik FW
-ha igen kiírja annak a verziószámát és megkérdezi, hogy szeretnéd-e upgradelni, ha igent válaszolsz, elkezdi a frissítést.
-ha nem talál másik FW-t, kiírja az üzenetet, amit láttál, ez a normális működés.

Szerintem a gép rendben, a kártya hibás.
Előzmény: oystercatcher (487)
panabubus Creative Commons License 2009.10.30 0 0 489
Én is ezt akartam kérdezni, pontosabban: másik kártyára hány fotót tud a géppel készíteni?


Ami most felkeltette a figyelmemet:
A menübe belépve nálam a 20D azt írja ki: Firmware ver. 1.1.0
Ha OK-t nyomok, akkor szó szerint ez jelenik meg:

"CF Card containing firmware is required to update. Cannot update. Stop."

A vicc az egészben, hogy NINCS is kártya a gépben (szokás szerint..:() ... Nem lehet hogy ez valami standard beégetett duma a szoftverjében?

Ahogy olvasom, létezik "magasabb" fw is a 20D-hez?

Más: nem jó valami a gmailommal, agyalok rajzta mi az oka. Úgyhogy hiába írok bárkinek, mail delivery anyámtyúkja az üzenet. Úgyhogy ide írom: ma du. a jégbüfé-kossuth téri metro között haladok, 15 órától... kb. 17-ig.
Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 488

hát a haverodnak van kártyaolvasója, akkor miért nem töltöttétek fel egy másik kártyára az aktuális szoftververziót, majd arról a gépre?

 

Egyáltalán másik kártyát próbáltál olvasni a géppel?

Előzmény: oystercatcher (487)
oystercatcher Creative Commons License 2009.10.29 0 0 487

A 2.0.3 firmware van rajta jelenleg, csak ha belépek a firmware infóba, akkor írja ki az üzenetet. Most voltam egy havernál, akinek van kártyaolvasója. A CF-en nem volt semmi, formáztam, de így is 30,2 mb-ot ír ki... Szerintem hibás. A gép viszont flottul működik, csak az a firmwarés üzenet aggaszt kissé...

tux Creative Commons License 2009.10.29 0 0 486
Amúgy működik rendesen?
Előzmény: oystercatcher (479)
dooit Creative Commons License 2009.10.29 0 0 485
Szia!
Le kellene töltened netről 2.0.3as firmware-t és megpróbálni frissíteni!
Lehet hibás firmware-t próbáltak rátenni a gépre! Kis szerencsével nem ment tönkre a főpanelt....
Előzmény: oystercatcher (482)
nemethla Creative Commons License 2009.10.29 0 0 484
A kártyán, amit adtak hozzá, egy már meglévő firmware van. A fgép bekapcs után egyből beazonosítja, ezért szgépben kellene formázni és egy DCIM nevű könyvtárat létrehozni rajta.
Előzmény: oystercatcher (479)
Tomacsekbobo Creative Commons License 2009.10.29 0 0 483
Hmmm! Nem találkoztam még ilyen jelenséggel, de mindenképp érdemes beszerezned egy adatkábelt és frissíteni az fw-t... És persze a kártyát sem árt megformázni!
Kölcsön tudok adni kártyaolvasót és kábelt is, ha pesti vagy... Csak az a baj, hogy én holnap elutazok és csak hétfőn leszek megint Pesten! De egyébként szerintem bármilyen kábel jó hozzá, én pl a gyárit marha ritkán használom!
Előzmény: oystercatcher (482)
oystercatcher Creative Commons License 2009.10.29 0 0 482
A poén? az, hogy a CF kivétele után is marad az üzenet a firmware infónál...
oystercatcher Creative Commons License 2009.10.29 0 0 481
Ez egy kites válozat (EF 18-55), de usb kábelt nem találtam a dobozban, kártyaolvasóm meg nincsen... De a géppel formáztam és semmi eredmény.
Tomacsekbobo Creative Commons License 2009.10.29 0 0 480
Első körben formázd meg a kártyát a számítógépen, utána meg a 20D-vel!
Vagy próbáltad már?
Előzmény: oystercatcher (479)
oystercatcher Creative Commons License 2009.10.29 0 0 479
Sziasztok!

 

Ma vettem egy alig használt Canon EOS-20D-t. Van hozzá egy Kingston Elite Pro 1gb CF kártya, de csak kb. 30mb szabad hely van rajta (egy kép sincs benne). A gép firmware verziónak 2.0.3-at ír ki, de ha belépek abba a menübe, akkor a következőt írja ki: "CF card containing firmware is required to update. Cannot update. Stop"...

Ilyenkor mit tudok csinálni??? Korábban Olympus DSLR-t használtam, így nem igazán tudom, hogy mit tehetnék ilyenkor. Kérlek segítsetek!

panabubus Creative Commons License 2009.10.29 0 0 478
(elbaxtam. már fáradok. Az exhibici én lennék. Azt akartam írni ha valaki "mazochista lenne"... mármint egy egész oldalt végigolvasni... :S
Előzmény: panabubus (477)
panabubus Creative Commons License 2009.10.29 0 0 477
Syracusa: sok sikert...

Egyébként, átgondoltam én dolgokat. Felülbírálom eddigi véleményeimet. Ha piszok drága és monopol-helyzetű is a C. Kft, akkor is én magam is majd oda szállítom a saras dolgokat.. :(


Ha valaki kellőképpen exhibixcionista lenne, akkor kis "élménybeszámoló" itt...
Syracusa Creative Commons License 2009.10.28 0 0 476
Köszönöm, közben kaptam mailt a Canontól, hogy küldjem a C.kft-hez. Meglepően gyorsak voltak; ha meg mindezek előtt elolvastam volna a C.kft honlapján világító ccd-s oldalt, okosabbnak látszottam volna :-D.
Előzmény: panabubus (475)
panabubus Creative Commons License 2009.10.28 0 0 475
Ha ez az A70 után került ki (NIKONékból kiindulva franc tudja hogy követik a számok egymást) akkor igen. Soóstól egy ismerősöm elvitt vagy 5 db-ot is az A70-esből gombokért, a Camera Kft-nél ingyen kicserélték a CCD-t.
Előzmény: Syracusa (474)
Syracusa Creative Commons License 2009.10.28 0 0 474
Enyhén off:
Nem tudja vki, az A300 zsebgépeket még javítják? Elvileg beleesik a ccd hibás szériába, amire volt ilyen automatikus repair. Lányomé; egyszerűbb lett volna nekem, ha simán elveszti.
Kösz.
panabubus Creative Commons License 2009.10.28 0 0 473
Igen. Csak nem minden topikba postolok.

(Mail megy du.)
Előzmény: futoz (472)
futoz Creative Commons License 2009.10.28 0 0 472
Hát te még élsz?
Előzmény: panabubus (471)
panabubus Creative Commons License 2009.10.28 0 0 471
Tükörakna a bajonettfoglalattal van. a belseje talán még érintetlen is. Prizma is rajta van, csak a burkolata nincs már meg.
Előzmény: Törölt nick (470)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 470

uraim (hölgyeim?) volna esetleg valakinek egy filmes - de EF-es foglalatú - canon gépe, amit kölcsön kaphatnék (vagy örökbe).

Optika élességellenőrzéshez szeretnék készíteni egy eszközt.

(tudom, hogy a soósnál olcsón lehet kapni, de erre most sajna nincs keret, csak szükség)  

qwertya Creative Commons License 2009.10.25 0 0 469
Expo gomb hiba, mind korábban mások is leírták. Távkioldód sincs? Én azzal teszteltem le a gépemet. Kb. egy hónapja javítottam az expo gombját, de nekem 8000 expo után szart be, gari után két héttel. Ha nem remeg a kezed, nyugodtan nekiállhatsz. Kicserélni magát a kapcsolót nem érdemes, tisztítsd ki, ahogy a korábban belinkelt youtube-os videón csinálják, ja ezen a videón 30D látható, a 40D egy kicsit más.
Előzmény: polarc (461)
panabubus Creative Commons License 2009.10.24 0 0 468
Ez meg kifejezetten a csere leírása, igaz, 20D -é, de eza része a vázaknak nem annyira tér el egymástól.

Teljesen igazad van abban, hogy vannak javítások, stb. amik miatt a Camera Kft-t el kéne felejteni. Jó, tegyük fel: zátrcserénél kalibrálni kéne... :S És? Egyelőre nem tűnt fel nálam sem enneka hiánya..
(Olyannyira, hogy a piros-fehér-zöld Parlament esti fényeinél sem kellett sokat xarakodni a saccolgatással.) Nappal meg ugyanolyan xar képeket csináltam vele tegnap, mint azelőtt ..:D LOL


De, kicsit komolyabban: még mindig a monopolhelyzet miatt... Tegnap egy kolléga sajnálkozott azon, miért nem futottunk össze pár nappal ezelőtt? (igaz, hogy azért idegen gépnek nem nagyon esnék neki) ugyanis az 50D-je zárhibás lett. Első lépésben Camera Kft. beígérte a 65-öt... Erre odaadta egy "köztes megoldónak" aki 50-ért elvállalta, ő örült mint majom a... mert még így is megspórolt 15E ft-ot...
(kisebb lap fotósáról van szó, akinek szintén nem az "emtíáj" veszi a cuccosát, sajátmegának kell megoldania mindent) DE vissza a témához: budai emberünk ugye mátr 40-ér' vállalna "javítást" amint azt illusztráltam. Más, megbízhatóbb forrás mint kiderült 30-ért is (ebben benne van a cseredarab is)

Persze azért kockázat is van. Medgie anno infrásítani akarta az Oly-ját, és összerakás után csak volt az a gép... Valszeg ezért a monopol. Mert tartalék-panel, alkatrész az ottan van fiókszámra. Ha elqrják, kicserélik saját büdzsében.
De akkor sem annyira korrekt az a felár.

És még valami, mint a régi GELKA idejében mi csináltuj: szervíz után igényt tartottunk a kicserélt alkatrészre... :)
Előzmény: Tomacsekbobo (467)
Tomacsekbobo Creative Commons License 2009.10.24 0 0 467
40D expogombjának javítása
De ha már eddig eljut az ember akkor már érdemes sztem egy új gombot beépíteni, mert igazán nem tűnik nagy művészetnek a csere! Egy páran már túlvannak az expogomb, sőt a zárcserén is!:) Ők majd megmondják mit tegyél!;)
De nyugodtan kihagyható a bizniszből a Camera Kft.!!!
Előzmény: polarc (466)
polarc Creative Commons License 2009.10.24 0 0 466
40ezer körül járok vele. Markolatom nincs, de jó ötlet, valakitől kölcsönkérek egyet.
És ha javítás lesz, akkor camera kft, vagy van alternatíva?
(olvasom, hogy az ügyesebbek otthon hegesztenek, de azzal én még várnék :)
Előzmény: tux (462)
panabubus Creative Commons License 2009.10.23 0 0 465
Köszi a gratulát. Most már jó nekem is nem csak visszaolvasni. (Azért egy teszt-"meghajtás" csak eldöntötte a lényeget) 4GB.nyi anyagot lazán letudott ma. (Jpeg-ben számolva.) Mindössze két Err99-el, de az egy kolléga haldokló obijának tesztelése közben.

Hunfi: mindig az a hamu... Ennyire képben lennék e téren? :)
Előzmény: Syracusa (459)
pano78 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 464
jah,nem bocs,sztornó...
Előzmény: pano78 (463)
pano78 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 463
Szia!

Tied volt az IS hibás 70-200 f4?
Sikerült megjavítanod?
Előzmény: nemethla (456)
tux Creative Commons License 2009.10.23 0 0 462
Próbáld ki markolattal, a markolat expo gombjával. Ha úgy OK, az expogomb ment tönkre. Nem túl ritka dolog, zárcserekor érdemes cseréltetni. Mennyi expo van benne?
Előzmény: polarc (461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!