Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2005.06.03 0 0 10457

100/100/1000

Mérleg

 

Azt hiszem, érdekesebb a túrabeszámoló, de úgy vagyok én az adminisztrálással, mint a cigány a munkával.

 

Talán nem ismeri mindenki, de a cigány felvételét kérte a pártba.

Kérdi a párttitkár.

Na, cigány, mit csinálsz, ha sok szilva terem?

Szilvóriumot, válaszolta.

És ha sok alma?

Almáriumot, vágta rá megkönnyebbülve a cigány.

És ha nem terem semmi?

Akkor, instállom szemináriumot.

 

Hetek óta próbálom felmérni az állapotot, de reménytelen.

Az útvonalas túrák hossza kb. 5.000 km (a darabszám ugyebár 25). Ebből van még kb. 800 km. Távoli túrák (Nyírség, Cserehát, stb.) is vannak. Nem tűnik reménytelennek a befejezés jövő évben. A baj csak az, hogy nem csak túra van a világon:o(

Furcsa, de kicsit unom. Azért ha tehetném, már mennék is!

 

Az "országos" érintőpontos mozgalmakból (9/99, 10/100, stb.) kb. 75 pont van még hátra. Néhány komolyabb mixtúra (Borsod, Szabolcs, Csongrád, Zala, Győr-Moson-Sopron), és összejön. Maradt még néhány egy napos kiruccanás (pl. Eger), de ez nem veszélyes. A pontok egy jó része levadászható OKT-vel, és teljesítménytúrával.

Sok pont van a Pilisben (források), a Börzsönyben (várak), és a Cserhátban (kastélyok, kúriák).

 

A területi érintőpontos mozgalmak két megyére koncentrálnak, Baranya (Mecsek), és Veszprém (Bakony).

Még 7 teljesítménytúra hiányzik a 100-ból, ezzel nem lesz gond.

11 túra kell még a 'Hazánk tájain' füzetbe, a fullhoz (64). Egy tájegységben (Észak-Magyarország - kelet) még nincs meg a minimális számú teljesítménytúra.

 

Összejött az 1.000 település is. Egészen pontosan összejön, ha a túrákat és a mozgalmakat befejezem.

Nagy gond a "csu-csu" arany. Még 30.000 méter hiányzik.

 

A legnagyobb probléma a 15.000 MTSZ pont. Ez kemény dió!

 

Várható beszámolók:

Források (PILIS) és túrák a Pilisben (PPÚ)

Bakony (két kimaradt szakasz a KDP-ből) és Mecsek, egy-egy érintőpont

Túrák:

Kohászok útja

Olajos körút

Cserehát turistája

Móricz Zsigmond Emléktúra (Sz-Sz-B megye)

 

A teljesítménytúrák:

Június 11. Olajos körút

Augusztus 13. KŐKAPU

Szeptember 10. Göcsej

Szeptember 17. PELIKÁN

 

Három + három (maszek túrák) marad 2006-ra.

Remélem, sikerül az utolsó kupa ("Lajos kupa") is.

 

Ez tehát a helyzet 2005. június 3.-án.

 

Ui.:

Figyelmes olvasóknak:

Az esetleges hiba nem az én készülékemben van.

Güsziológus Creative Commons License 2005.06.03 0 0 10456

Feleségcsere, mint alternatíva?

:o)))))))))

Előzmény: vaterló (10455)
vaterló Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10455

Korábban volt szó a lépésszámlálókról. Szeretnék most beszerezni egyet, mivel a feleségem mindig eltéveszti a számlálást. :)

Valaki le tudná írná röviden a működési elvét.

 

Köszi

 

vaterló

Optika Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10454
Kerítésszökkenésben kezdek profi lenni a romoknál, de ott még nem jártam. Majd valamelyik beszámolómban most már jön a római kor, de még csak ismerkedem a témával. Minden kicsi faldarab érdekel, egyelőre Pest megyében. Majdnem mindegyiknek létezik ellendarabja a folyó túloldalán, így a verőceinek is (Martuska-sziget).
Előzmény: Vagdalthús (10452)
Optika Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10453
Ha még csak friss lenne.... de szép helyezést ért el a Legrondább Festések 2004 fesztivál döntőjében. :-) de inkább :-(((
Előzmény: Vagdalthús (10451)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10452

Római romokhoz: nem tudom, ismered-e a verőceit? Egész szép állapotban van meg, ha nem is olyan látnivaló, mint a visegrádi Sibrik-dombon lévő, de közel, a vízmű védterületén van, szóval be kell szökkenni a kerításen. Most eléggé benőtte a növényzet, de kb. márciusig nagy élmény.

 

Előzmény: Optika (10432)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10451
Mondjuk látszott is, hogy nagyon friss a festés.
Előzmény: Optika (10449)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10450

Szólj, mikor, beszállok én is :-)))

 

Az a patak meg a hegy hiánya tényleg elképesztő... Mondjuk a patakon legalább hatalmasat lehet röhögni.

Előzmény: Optika (10449)
Optika Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10449

A KO jelzést tavaly augusztus-szeptemberben okádták fel a fákra. Ennyi még beleférne a pontatlanságba...

 

Megnéztem az új kiadású Cserhát térképet, a külsőt leszámítva ugyanaz, mint az előző, a kék fejléces.

 

... de bemegyek majd a térképboltba és ünnepélyesen tökönszúrom magam, ha a Látó-hegy (Cs500 pont) még mindig nincs rajta, van viszont még patak 4 év után az ominózus hegytetőn.

Előzmény: Vagdalthús (10439)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10448
No, ezt nem is tudtam. Azért nem rossz az a leírás az általam látottak szerint.
Előzmény: Optika (10446)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10447
Küldtem mailt. Vigyázz, nagy a fájl!
Előzmény: Vagdalthús (10443)
Optika Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10446
Khmm... az tele van helyesirási hibával és a helyszíni pontosítások utáni változat nincs nálad. Felazso honlapján fent van, adatbázisba darabolva, de az említett HHH ponton a szöveg kimaradt.
Előzmény: emgergo (10442)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10445

Elég nekem az, hogy ebből is van. :-)

 

Szöges deszkán utoljára akkor üldögéltem, mikor nekiestem a telken a fészerben :-p

Előzmény: Optika (10444)
Optika Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10444

Azért főként nem ebből áll a PMP, bár amióta végigjártam, tény hogy jobban érdeklődöm a keleti filozófiák iránt és teljesen jól elüldögélek a sarokban egy szöges deszkán. :-)

 

Nem ajánlom őszig: Őrbottyán-Vácegres, Dömsöd-Apaj

Feltétlenül őszig (a növényzet kitakar): Vácduka-Vácrátót, Pécel-Péteri

Cs500: főként a Kerek-Bükk(569), Hármas-Határ-hegy és újabban az egyik Varjú-bérc lehet problémás.

Előzmény: emgergo (10440)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10443

Jéééé..... tényleg. Pedig nem is állítottam át... no itt van:

frucu@invitel.hu

 

Előzmény: emgergo (10442)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10442
Ha adsz egy e-mail címet (nem publikusra van állítva), küldök leírást Cs500-ról (copyright Optika, aki hatalmas királyként végigvezetett a legnehezebb csúcsokon).
Előzmény: Vagdalthús (10441)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10441
Köszönöm a tippet!
Előzmény: emgergo (10440)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10440

Na, a Pest megyei pirosat én a büdös életben nem fogom csinálni, minden van benne, amit utálok, szeméttől a betonig és a dzsindzsáig :-)))

 

Cserhát 500: a Kerek-Bükköt (azt hiszem, az a nagyon tövises) szerintem NE! közelítsd meg őszig. Télen is kiemelkedően brutális volt, de akkor tán könnyebb megtalálni, és túlélhető a bozótos.

Előzmény: Vagdalthús (10438)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10439

De a legfrisebb kiadású térképeknél is láttam hibát. Márciusban a Naszályon túráztunk, korábban rendre Kosdról mentem fel, de ezúttal Vácról. A kék körtúra turistajelzés a Cserhát térképen sehol sincs. Nem is tudom, mekkora kör lehet, mert majdnem lementünk Kosdig, ott még mindig nem fordult vissza Vác felé, aztán visszafordultunk egy jelzetlen úton, mert az olvadás és a még meglévő hó miatt térdig tapostunk a sárban, de már inkább mocsárban, a kocsit pedig az agyagbányánál hagytuk.

 

Megnéztem az új kiadású Cserhát térképet, a külsőt leszámítva ugyanaz, mint az előző, a kék fejléces.

Előzmény: Lud (10436)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10438

Tegnap én is elgondolkodtam egy pillanatra, hogy őszig jegelem a dolgot. Viszont van még jópár olyan helyszín, ami megközelíthető most is, így a sorsra és a pillanatnyi hangulatomra bízom.

 

De van úgyis más mozgalom, amit vagy már elkezdtem közben (Csehát 500), vagy a közeljövőre tervezem végigcsinálni, vagy legalábbis elkezdeni  (Gödöllői kék, Pest megyei piros, Peremtúra a Gerecsében és a Budai-hegységben).

 

Úgy látom, a Pest megyeit többen is csináljátok, élvezettel szoktam olvasni beszámolóitokat. A füzetem még nincs meg, de mihelyt beszerzem, nekivágok.

Előzmény: emgergo (10435)
Lud Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10437
Na az utolso mondat mar nem idezet, erdemes mar csak a terkepkritikai cikk sorozat miatt megvenni/elolvasni a Magyar Turistat.
Előzmény: Lud (10436)
Lud Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10436
erre azt irja az idezett biblia:
Komoly visszalepest jelentett, mikor a C gazdasagi okokbol terkepeinek keszitesenel a negyszinnyomasra tert at a kek boritos sorozatnal. A kiado ezt kovetoen a folyamatos es szokasos helyesbitesektol eltekintve indokolatlanul hosszu ideig (2002-ig) tovabbra is az 1983 evi eloirasoknak megfelelo torziztott 20 meteres szintkozu terkepet hasznalta fel [...] noha 1992tol lehetosege lett volna atterni a pontos akar 5 meteres szintvonalkozu terkepek kiadasara.
Vhol vannak ha jol tudom GPS-es koordinatak is a varakrol, egy olcso keszulek is nagy segitseget nyujthat az ilyen esetekben.
Előzmény: Vagdalthús (10433)
emgergo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10435
A hasonló élmények miatt őszre-télre halasztom a börzsönyi várazást. :-)
Előzmény: Optika (10432)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10434

"Úgy éreztem ez nem egy valóságsó, hogy feltétlenül ki kell harapnom 10 pókot a hálójából, átmennem 30 méter fülig érő csalánon, begyűjtenem 20 db kullancsot, majd megszaggatva véresen elérnem a kódot. Ennyit már nem ér meg a játék."

 

Egyetértek. A felfedezés, a túra és a kaland csodás élményeket tartogat, a természet maga főleg, s nyilván egy jelvényszerző vagy teljesítménytúrát teljesítő nem rekortánon kíván sík terepen gyalogolni, de sokat ront az összképen, ha nem élményként, hanem szenvedésként éli meg az ember a dolgot.

Előzmény: Optika (10432)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10433

Nekem a legfrissebbhez képest egy kiadással korábbi van meg, a térkép és az atlasz is, abból a sorozatból, amelyikből még nagyon sok van a boltok polcain, a fejléc sárga háttérrel kék színű.

 

"torzitsunk ezerrel, mert meg az imperialistak a vegen jo iranyba forditjak az agyut."

 

Zseniális!!! :-))

Előzmény: Lud (10431)
Optika Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10432

Részemről is semmi röhögés, szombaton felsültem Váralja-Várfő (Tolnai várak) meghódításával. Úgy éreztem ez nem egy valóságsó, hogy feltétlenül ki kell harapnom 10 pókot a hálójából, átmennem 30 méter fülig érő csalánon, begyűjtenem 20 db kullancsot, majd megszaggatva véresen elérnem a kódot. Ennyit már nem ér meg a játék.

 

pl. elméletileg a régi vasúttal hegyesszöget bezáró erdészeti, jelzetlen út, melyből leágazik papír szerint egy másik, közvetlenül a csúcshoz, vagy nincs, vagy mellmagasságig benőtte a gaz.

 

Is-is. Az út nyomai télen még látszanak. Voltam ebben az évszakban Zuváron, de csak egyetlen megoldás van, továbbmenni a forrástól és abszolút nyugatról támadni, a csúcs vonalában. Elején benőtt szekérút után brutális emelkedő, ösvény nélkül, fákba kapaszkodva, de nincs aljnövényzet.  Tudom milyen ehhez képest a déli oldal, ott mentem fel. :-) Kámort kerüld novemberig! :-)

 

...Tahitótfalu római őrtoronyromja a váci Ligettel szemben egy folyamkilométerrel északabbra szerepel a térképen.

 

Ezt külön köszönöm és minden további infót római romokról.

Előzmény: Vagdalthús (10429)
Lud Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10431
Az aprilisi Magyar Turista pont a Borzsony terkepeket veszi gorcso ala. Esszenciakent csak annyit, h ket olyan kiadas van ami szot erdemel: A Szarvas Farago 2004-es es a Cartographia 2005-os kaidasu terkepei. A korabbiakon ott a komcsi ukaz nyoma, h tozitsunk ezerrel, mert meg az imperialistak a vegen jo iranyba forditjak az agyut.
Előzmény: Vagdalthús (10429)
Güsziológus Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10430

Nem hiszem, hogy bárki röhögne rajtad.

 

Kemény dió a Zuvár, különösen ilyenkor, de nem lehetetlen.

Írtunk páran a kalandjainkról, érdemes felkészülni, és hajrá!

Előzmény: Vagdalthús (10429)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10429

"Ja, és segítségként még annyit, hogy a jelzett turistaút nem mindig ott van, ahol a térkép szerint kellene lennie!"

 

Ilyen hibát már én is felfedeztem a Cartographia-féle Börzsöny és az Ipoly völgye atlaszban ill. a Pilis és a Visegrádi-hg. esetében, sőt, Tahitótfalu római őrtoronyromja a váci Ligettel szemben egy folyamkilométerrel északabbra szerepel a térképen.

 

Más. Várak a Börzsönyben. Lehet, hogy ciki, és a fél topic rajtam röhög, de Zuvár megközelíthetetlen volt tegnap számunkra. Valószínűleg ősszel vagy télen, mikor zöld színnek nyoma sincs, több az esély, de térképhibát a Börzsönyi kéken és az erdészeti utak ottléte, pontosabban ott nem léte kapcsán itt is felfedeztünk. Több irányból próbálkoztunk, hogy feljussunk a csúcsra a három pötty érdekében, de kudarcot vallottunk, pl. elméletileg a régi vasúttal hegyesszöget bezáró erdészeti, jelzetlen út, melyből leágazik papír szerint egy másik, közvetlenül a csúcshoz, vagy nincs, vagy mellmagasságig benőtte a gaz.

A régi vasút nyomvonala mindenesetre izgalmas látvány, a Vasutas-forrás is megért egy túrát, Márianosztra felől mentünk egyébként, s kerülgetett bennünket a bánya kamionarzenálja rendesen.  

Előzmény: (budai-)H.G. (10425)
Güsziológus Creative Commons License 2005.06.02 0 0 10428

Egy érdekes felhívást kaptam.

Vendéglő invitálása:

 

Picit OFF

 

Ha éhes vagy, térj be hozzánk!

-Különben mi is éhen halunk!!!-

 

Támogatandó "partnereink"

APEH, TB, VPOP, KÖZTERÜLET FELÜGYELET, MATÁV RT., ÁLLAMIGAZGATÁSI SZERVEK, FOGYASZTÓVÉDELMI FELÜGYELŐSÉG, ELMÜ, GÁZSZOLGÁLTATÓ, CSATORNÁZÁSI MŰVEK, VÍZMŰVEK, SZÁMLAVEZETŐ BANKUNK, KÖNYVELŐ, HACCP, NYOMTATVÁNYBOLT, MAGYAR SZERZŐI JOGVÉDŐ IRODA EGYESÜLET (ARTISJUS)

 

ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!