Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 45719

Ez még hagyján,,de a nyári/őszi madárhálók..! Nekem is volt több sajnálatos tapasztalatom. :(

Előzmény: Ladybee (45717)
corvi01 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 45718

Ilyen kertben már eddig is jól érezhették magukat. :) A cinkegolyó nem annyira a rigók kedvence, inkább a cinegéké, akik főleg a beágyazott fekete szotyit keresik, amit kicsipkednek, a faggyút viszont másod sorban fogyasztják. Többször megfigyeltem, hogy a cinkegolyók alatt elég tekintélyes faggyútörmelék keletkezik, ami persze másoknak, rozsdafarkú, vörösbegy, szajkó...jól jöhet. Egyébként ez is nagyon függ a gombóc minőségétől és persze a szavatosságtól.

Rigóknak tegyél félbevágott almát, vagy hús(egyéb)levesmaradékot zöldségeket, nem baj ha benne maradnak húsos foszlányok, meg lesz a hatás! :) Amúgy mások is érdeklődnek majd. :)

Előzmény: Casamir25 (45715)
Ladybee Creative Commons License 2017.11.21 0 1 45717

Sajnos nem hülyeség, előfordulnak balesetek. Nálam pld. egy seregély akadt fent az odúba hordott bálamadzagon, órákig lóghatott ott, mire leszedtem.   

Előzmény: Magdi60 (45716)
Magdi60 Creative Commons License 2017.11.21 0 1 45716

Én még várok a cinkegolyóval amíg fagy lesz rendesen, mert ez az eső csak szétáztatja. Majd veszek valami hájat is, libahájat pl., mert faggyút sehol nem lehet kapni, jobban is szeretik, puhább.

(Olvastátok a neten, hogy kering valami hülyeség a cinkegolyóval, egy megrendezett kép, hogy beleakad a cinke lába? Már az kering azóta, hogy nem igaz, és ezzel sokat ártottak a madár etetőknek.)

Előzmény: Casamir25 (45714)
Casamir25 Creative Commons License 2017.11.21 0 1 45715

Van egy olyan rész a kertben, ahol két hárs, egy hegyi juhar, tuják és egy nagy meggyfa van. Ott már sötét van fák alatt avarral és a rigók kedvenc kapirgálós területe. Egy másik részen, hosszú tűs fenyők vannak, erdei, fekete fenyő meg még cédrus. Van egy vadgesztenyés rész, egy rész két diófával, egy másik rész körte és almafával, meggyel. Szóval szerintem nálam is jól fogják érezni magukat a madarak :)

Casamir25 Creative Commons License 2017.11.21 0 1 45714

Sziasztok!

 

Én is helyeztem ki cinkgeolyót a kertünkben, olyan 20 darabot körülbelül. Van egy rész, ami nem bolygatott alig járunk oda, tettem ki cinkegolyókat a földre a rigóknak, mert ott szeretnek kapirgálni mint a tyúkok :) Imádom a rigókat is. Egész évben szoktam látni kék, és széncinegéket, rigókat a kertünkben, de csak télen etetem őket, mert nyáron van elég élelmük szerencsére.

 

 

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.20 0 0 45713

Készítettem azóta egy képpárost töltés előtt és után.

Az elsőn látni sok szétvágott maghéjat, ami arra utal, hogy odabent is táplálkoznak (főleg stigllicek).

A cinkék mindig elhordják a magot és egy ágon kopácsolnak.

A stiglic meg beleül a jóba és vígan lakmározik.

(akik próbálkoznak mellette, azokat egyszerűen elzavarja - hát számomra ezért "banditák"!) :)

Előzmény: s-ombre-ro (45712)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.19 0 0 45712

Köszönöm!

Valóban egyszerű és működik!!!

Nekem nincs magproblémám, vettem egy nagy zsákkal.

Ami kiszóródik, azt meg a verebek s egyebek felcsipegetik.

A kerti munkák 99 %-on vannak (100 % sohasem lesz!), így nyugodtan várom a havat és avval együtt még több "vendéget"!

Előzmény: Barret02 (45711)
Barret02 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 45711

Én is pet palack etetőket használok,tökéletesen beváltak! A kreatív ember nem a kifogásokat keresi,hanem megvalósítja az elképzeléseit!

Lehet hogy csak negyedszerre sikerül,de legalább közben az agy is tréningezik :D És a türelem rózsát terem. Én teszek alulra egy jó nagy virágcserép alátétet,mert a verebek szeretik kiszórni a magot.A kiszórt mag java fennakad a tálcán. Ez sem elsőre jött,a sok kiszórt mag miatt alakukt így.

Előzmény: s-ombre-ro (45708)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.17 0 0 45710

Apai nagyapám természetrajz tanár volt.

Eszmélésem óta tart a természet iránti vonzódásom!

Volt, aki bevezessen ebbe a csodálatos világba!

Előzmény: s-ombre-ro (45709)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.17 0 0 45709

A víz fűtésen sem kell sokat gondolkodni!

Gyermekkoromban volt ötliteres befőttes üveg akváriumom, amibe apám csengőreduktorról bevezetett egy kis izzót, kb. 12 wattosat.

Csak az én gyönyörűségemre tette, de még az üveg falán át is lehetett érezni egy kis meleget.

A kis égő az üveg fala mellett volt)

Minden csak méretezés kérdése.

A reflektor izzót már kidobtam!

(apám elcsente a konyhaasztal felét is és olyan kisvasúti terepasztalt varázsolt rá, hogy soha nem felejtem el! - ez már off, bocsánatot kérek!)

Előzmény: s-ombre-ro (45708)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.17 0 0 45708

Kedveseim!

Valamiért nagyon makacs volt a rendszer, de e kései pillanatban sikerült ezt a képet feltöltenem.

Nem tudom, hogyan! :D

A lényeg: kb. ilyen egyszerű egy etető kivitelezése és még működik is!

Ez kint a birtokon van, már kellett rátöltenem, de nem azért, mert üres volt, csak megszokásból.

Ha valaki elutazik valahová, nyugodtan teheti, van benne elég mag.

A cinkegolyók száma sem korlátozott, lehet mellé akasztani eleget.

Azon meg elvannak a kicsik, szinte korlátlan ideig.

Előzmény: Magdi60 (45703)
Barret02 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 45707

Nálam rendszeresen vannak kékek,szinte egyformán a szenesekkel.Barátcinege is akad,de az sokkal ritkábban!

Előzmény: corvi01 (45690)
corvi01 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45706

Mondjuk nem volt (számomra) teljesen tuti, hogy vízbe lesz merítve,,de:

A 100 W hatalmas koncentrált hőt kelt a nagyon rideg anyagú és rossz hővezető körül. Hirtelen gőzbuborékokat fejleszt ami tovább rontja ill. egyenetlenné teszi a hő elvezetést, minek következtében az üvegbúra elpattan. A natúr maradt wolfram izzó, meg nem erre van tervezve...

Bár ne így lenne...! :-S Mellesleg egy 1-1,5 liter vízmennyiséghez véleményem szerint a 100 W eleve sok; ha csoda folytán semmi baj nem történik rövid időn belül felforr és azért megy tönkre a projekt,,,kizárt, hogy nem egy halastavat, vagy medencét melegítesz. :-S

Előzmény: Barret02 (45705)
Barret02 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45705

Vizet kellene vele melegíteni,tehát a víz hőmérsékleténél pár fokkal lesz csak melegebb.Vízhűtésnek nagyon jó a hatásfoka,meglepődnék ha nem így lenne :)

Párhuzamosan kötve is 100W körüli teljesítményt vesz fel.

Előzmény: corvi01 (45704)
corvi01 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45704

Az autóreflektorok(is) halogén alapúak a 2700-3000K színhőmérséklet biztosításához. Az izzószál ennek fényében legalább ~1500-2000 C° hőmérsékleten izzik. Mivel közel van a szilícium tartalmú kicsi burához ezért annak hőmérséklete is több száz fokra hevűl! A ráfestett bármilyen festék kb. 5-6 percet él túl..szerintem. :-S

Előzmény: Barret02 (45700)
Magdi60 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45703

Azért erről majd képet kérünk, egyelőre nem tudom elképzelni, hogy egy izzó hogy melegít egy lábas vizet.

Előzmény: s-ombre-ro (45701)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45702

Csak bátran!

A magos zsákom máris apadni kezdett

Most már biztosan kell nekik a segítség!!!

Előzmény: flybird (45699)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45701

Ma már tényleg nem kell fabrikálni.

Tudom, hogy számtalan megoldás van!

Éppen most lett egy félig kiégett reflektor izzóm.

Trafóm is van hozzá, csak fel kell kajtatni a lomok között (lakásfelújítás volt nálunk, ennél fontosabb dolgok sincsenek meg!) :)

Egy lábas meleg  víz mindig van, elektromos vízmelegítőnk is van, meg időm is, már huszonöt éve ráérek minden nap, egész nap.

Ez jó is, meg rossz is.

A kicsiknek határozottan hasznos.

 

Barret02 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 45700

Dehogy álom! Egy autó refi ízzó kell hozzá,és egy trafó. Csak le kell festeni feketére,mert elég ha hőt ad :) Vagy meg lehet venni a gyárit.

Előzmény: s-ombre-ro (45697)
flybird Creative Commons License 2017.11.15 0 0 45699

Én  is elkezdem az etetést holnap. :)

Ma meglepetésre ma egy szarka fogadott az udvaron munkából hazaérve. De régen láttam már errefelé szarkát. Tudom jobb is , ha nincs. :)  És a közelben egy fekete harkályt is hallottam. :)

boxer-gs Creative Commons License 2017.11.15 0 0 45698

Nem kell fabrikálni. Beugrasz egy díszállat kereskedésbe és megveszed 1-2ezer Ft-ért a legolcsóbb akváriumi fűtőtestet. Én ilyet használok. Teljesen víz alá meríthető (sőt, kell is meríteni, hisz a víz hűti), egy hosszabbítóval adtam neki áramot és voilá, nem kell jeget tördelni. Pontosabban elég egyszer, mert éjszakára minek fűtsem, úgysem járnak a madarak olyankor inni. Reggel jég kidob, friss víz, fűtő bekapcs és késő délutánig mehet...

Előzmény: s-ombre-ro (45697)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.15 0 0 45697

Pedig én azt hittem, hogy egy nagyvárosnak meg van a saját mikroklímája. :)

Nincs tehát más dolgunk, mint töltögetni (etetőt) és törögetni (a jeget).

A meleg víz sajnos nem soká tart ki, úgy van, mint a kocsiban a hűtővíz.

A fokozott párolgás hamar megsemmisíti az erőfeszítést.

A semminél azonban jobb!

(álmomban éppen arról volt szó, hogy elektromos vízmelegítőt fabrikáltam - ez sajnos csak álom, de aki elég ügyes és türelmes, trafóról talán meg is tudná oldani) :)

Ez csak egy tipp.

Álombéli tipp! :)

Előzmény: Magdi60 (45696)
Magdi60 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 45696

Budapesten is befagyott már az itatóvíz! 2-3 mm vastagon. Csak most vettem észre, érdekes, pedig még "inni" is láttam a cinegéket :-)

Hát akkor kezdődik a meleg vizes korszak, sajnos...

Ne kézzel törjétek fel és szedjétek ki a jeget - lefagytak az ujjaim.

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.11.13 0 1 45695

Folytatólag mondom: már a család is boldogan nézegeti az etetőt.

A vacak szememmel én nem, de a lányom már barát cinegét is látott.

Kint a birtokon is szépen fogy az eleség, utána kellett tölteni.

Meg vagyunk elégedve a "felhozatallal"!

Személyes örömöm, hogy megjöttek a stiglicek is!

Ez amúgy nem véletlen!

Egész nyáron ott ugráltak, repdestek a garázs előtt.

Gyönyörűek!

Előzmény: s-ombre-ro (45689)
corvi01 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 45694

Ma rozsdafarkú párt láttam (Pest), felváltva mozgolódtak a melléképület tetején...

Magdi60 Creative Commons License 2017.11.13 0 1 45693

Előbb nálam is volt egy fakopáncs, de csak nézelődött.

Előzmény: mepisz (45691)
Timifonás Creative Commons License 2017.11.13 0 1 45692

Hát megjöttek a munkahelyi etetőre is, igaz áthelyeztem az épület túlsó oldára (közös konyha), mert ott vannak fák az ablakhoz közel. Nem túl jó kép, de íme cinkesereg előhírnöke.  :)

mepisz Creative Commons License 2017.11.13 0 1 45691

corvi01 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 45690

A kékek mifelénk (de Pesten is) időszakosan "hullámban" és akkor többen jönnek. Van amikor szinte havonként. Szerintem nagy területen mozognak és vissza-vissza térnek a már látogatott helyekre. A kékcinege jobban gyümölcs evő, mint szenes kollégája, főleg a magas cukor tartalmú gyümölcsök/bogyók vonatkozásában. Nálunk amíg a fügék, meg előtte a ringlók érdemi érésben voltak, szinte minden nap jelen voltak. :)

Előzmény: comad2 (45684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!