Keresés

Részletes keresés

Rock me Amadeus Creative Commons License 2010.02.10 0 0 26524

A darabos és nem golyócskás műtrágya szórható a handy greennel?

 

Ma a tecsóban újra találtam 100% a.perjés és 100% r.perjés fűmagot!:-D Agro largo vagy mi és sárga zacsis (felújító fűmag). Van még az a csomag, amiben három különböző fűmag is van (egyik sajnos ncs), de az kicsi kiszerelésű.

 

chris_77 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 26523
Bár nem engem kérdeztél, de mivel használtam Force-t... Porszerű anyag, szerintem szórókocsival ne próbálkozz. Vagy legalábbis ne a starterrel egy menetben. Nagy területen nincs ötletem, hogy mivel tudod egyenletesen szétszórni, én a nyári hagymásokhoz és a veteményesben használtam.
Előzmény: sz_attila (26522)
sz_attila Creative Commons License 2010.02.09 0 0 26522
Milyen a szemcsemérete a force-nak? Lehet együtt adagolni a starterrel a szórókocsiba? Nem túl finom és nem hullik ki az elején az összes?
Előzmény: Samubá (26521)
Samubá Creative Commons License 2010.02.09 0 0 26521

A gyepszőnyeg lerakásnál a talajelőkészítés módszere nálam ugyanaz mint a magról való telepítésnél.

Amennyiben rovaroktól fertőzött a talaj, akkor bedolgozom az alaptrágyával, ha termőtalaj beterítés van, akkor nem.

A gyepszőnyeg előtt le van hengerezve elvileg a felszín lépésállóra, de hogy ne képződjön réteghatár a lerakás előtt, kap egy gyenge gereblyézést, ami segíti a gyökér behatolást a gyepszőnyeg talajából a meglévő talajrétegbe. A gereblyézés előtt megy a starter és ekkor mehet vele a FORCE is .

Amikor nem vacakolunk ennyit vele mert nem bolygatjuk a lehengerezett talajt, akkor lerakás közben, csíkonként megy a starer is és a F- is , pusztán azért, hogy ne taposson benne senki, ugyanakkor egyenletesebb adagolást is biztosítunk mind kettőnek. No persze az alap cél az, hogy a taposástól ne sérüljön a starter burka.

Amikor homok réteg megy a szőnyeg alá akkor megint lehet variálni, hogy homok előtt vagy homok után a szőnyegterítés előtt. A lényeg hogy a szőnyegből átjutó rovar kártevők érintkezésbe kerüljenek a talajfertőtlenítővel.  

Előzmény: sz_attila (26520)
sz_attila Creative Commons License 2010.02.09 0 0 26520
Gyepszőnyeg alá? Starter trágyával együtt?
Előzmény: Samubá (26519)
Samubá Creative Commons License 2010.02.09 0 0 26519
Mivel telepítés előtt végzem a kezelést be lehet keverni az alaptrágya közé a műtrágyaszóróba. Ekkor kb tudom hány négyzetméterre elég a műtrágya és ennek megfelelően adagolom. kézzel is működik az egyenetlenség nem zavaró mert egyébként is érintő méreg előbb utóbb bele botlik a pajor. Lehetne a fűmaggal is együtt de ennek egy kicsit sekély a vetése a kellő hatáknyság kifejtéshez. A műtrágyával jól be lehet keverni a talajba. Ott ahol a mezőgazdaságban a vetőmagot 5cm körül teszik le, sorbavetéssel együtt megy ki nem a teljes területre.
Előzmény: sz_attila (26518)
sz_attila Creative Commons License 2010.02.09 0 0 26518

"...1000m2-re kell 1kg..."

Mivel célszerű kiszórni ezt a nagyon kis mennyiséget erre az aránylag nagy területre? Kézzel szoktad?

Előzmény: Samubá (26517)
Samubá Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26517

A FORCE 1,5 G amit bekeverhetsz a talajba. A kategória a használó képzettségére vonatkozik az I mérnök növényorvos, a II méreg kezelői engedélyes , a III -as bárki megveheti. Úgy tudom a fenti szer lement a III kategóriába.

A javaslatok szerint 10kg/ha a kiadadandó dózis, akkor 1000m2-re kell 1kg és 500-ra elég fél kg. Egy évre megoldja  a fertőtlenítést. A későbbiekben érdemes a folyékony változattal permetezni cserebogár és lószúnyog rajzás idején, hogy ne tudjanak petét rakni.

Előzmény: fűvesítenék (26513)
NMT Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26516
Villogni fog a besz...ásjelző.
Nekem a 120 kg / 50 cm széles vashenger is a felső határon van.
Előzmény: sz_attila (26515)
sz_attila Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26515
... és jól elfárad(nak), aki(k) a hengert húzza(k) :DDD
Előzmény: apoa (26514)
apoa Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26514
200 l beton, az nem 400kg?  Jó tömör lesz a talaj.
fűvesítenék Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26513

Most jutott eszembe,hogy érdemes talajfertőtlenítést csinálni?

A force készítményt néztem ki.(egyáltalán ez jó?)Azt tudja-e valamelyikőtök,hogy kb.mennyi deka kell olyan ötszáz négyzetméternyi területre?

A 2-es ill.a 3-as kategória mit jelent?A kettest is megvehetem vagy kell hozzá valamilyen papír?

fűvesítenék Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26512

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Ha valamit nem tudok akkor majd még kérdezek.

Sziasztok

colizoli Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26511
Marmint a hengere gondoltam
Előzmény: colizoli (26510)
colizoli Creative Commons License 2010.02.08 0 0 26510
De a legegyszerübb a baumaxbol berelni. Elhozod, vizzel feltöltöd, megcsinalod, leengeded, visszaviszed, kesz. Csomagtartoba elfer.
Előzmény: fűvesítenék (26507)
Samubá Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26509
Amikor azt írják hogy a javasolt vetőmag adag 25 gram négyzetméterenként, az azt jelenti hogy sok benne az apró magvú fűfaj, mint pl. a réti perje. Tehát kisebb tömegű vetőmaggal is elérjük azt a csiraszámot vagy kikelő növényszámot amiből a nagy magvúakból kilora több kell . Tehát 10%-nál többet vetni a javasoltnál pénzkidobás. Ez persze csak friss magra vonatkozik.
Előzmény: fűvesítenék (26507)
kod1111 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26508
Nem jó a túl sűrűre vetett mag, egyrészt pazarlás, másrészt berohadhat a sok kikelt kis füvecske, mert ugye ilyenkor sűrűn kell locsolni.
Előzmény: fűvesítenék (26507)
fűvesítenék Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26507
Még azt megkérdezném,hogyha mondjuk a csomagolásra az van ráírva,hogy 2,5dkg fűmag/nm akkor ezt kb.meg kell próbálni betartani vagy ha a duplája megy egy négyzetméterre az nem baj(vagy csak pénz kidobás)?
Előzmény: Samubá (26506)
Samubá Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26506

És kb. hány nappal előtte kell bedolgozni a műtrágyát?

Két hét az optimális, de eltelik pár nap a talajelőkészítés és a vetés között, én nem szoktam vele fogalkozni megy egyik a másik után.

 

 

Mi a véleményetek a scotts fűmagokról?

Legyen benne réti perje és ne legyen benne nádképű csenkesz. Nekik is nagyon jó keverékeik  vannak.

 

A szegélyket illetően olvass vissza Tsunamira éa Sz Attilára.

A málna mellé szerintem mély szegély kell hogy ne nőjjön bele a gyökere a pázsitba.

Előzmény: fűvesítenék (26505)
fűvesítenék Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26505

Sziasztok.

És kb. hány nappal előtte kell bedolgozni a műtrágyát?

Mi a véleményetek a scotts fűmagokról?

Nézegettem a képeket itt a fórumon,nagyon szépen meg vannak csinálva a szegélyek.Melyiket válasszam,melyiket ajánljátok,fa,műanyag,kisméretű tégla vagy egyszerűen csináljak egy betoncsíkot?A betoncsíkon kívűl a többit,hogy kell lerakni(a fa ill.a kisméretű téglát is betonba kell rakni?)Azért kérdezem ezt mert nekem a fű mellett elválasztva nem dísznövények lesznek,hanem pl.málna sövény,ribizli fácskák,josta fácskák,egres fácskák,szőlő,eper.(Nekem ezek jobban tetszenek mint ötven db.egyforma tuja.)

kod1111 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26504
A nagypapa biztos leszerződtette a "Swarczit", vagy a Fekete Lacit.
Előzmény: Samubá (26503)
Samubá Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26503

És egy 200 l hordóba betonozta vasalással + kő.stb .

 

No és ki bírja ezt megmozdítani?

Előzmény: ivaan (26496)
Samubá Creative Commons License 2010.02.07 0 0 26502

Hello

A starter műtágyát be kell dolgozni úgy 10-15 cm mélyen. Ez hoszú távra kell hogy biztosítsa a foszfort és a káliumot a fűnek. A komplex műtrágya is jó NPK 15-15-15. Ebből mehet 6-10 deka mnégyzetméterenként. Amikor homokos a talaj menjen bele szeres rágya is vagy egy vödörnyi négyzetméterenként. Együtt be lehet dolgozni.

 Én nem javaslom a startert és fűmagot egyszerre szórni, mert sekély begyökerezést okoz és nem győzöd vízzel.

Ezt követően lépésállóra hengerezés. Ez több menetes hengerezést és terep egyengetést jelent. Amikor megvagy vele, jöhet a vetés. 3- 5 deka/ m2. Bedolgozás gereblyével beütögetve, vagy bekeverve, de egyenletesen hogy ne legyen egyik helyen sűrűbb mint a másikon. Vetés mélység fél centi körül. A homokszórás nem rosz de nem sok értelme van, viszont nagy meló.

 

Számíts a tavaszi erős gyomosodásra. Gyomlálni nem érdemes, majd jövőre kinövi.

Előzmény: fűvesítenék (26495)
kod1111 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26501
Sokan azt gondolják, ha egy kicsit megturkálják a talajfelszínét, de benne marad a sitt, a gyomnövények gyökerei, az úgy már jó is. Sokszor látom olyan hepe-hupás talajra szórják a fűmagot, utána meg csodálkoznak, hogy mitől pattog a fűnyíró. Így van ahogy mondtad az előkészítés a legfontosabb.
Előzmény: Mr Síroller (26500)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26500

Már mit az előkészítésen van al ényeg ahogy írod !

 

Lépés állóvá kell tenni a tereprendezéssel, de ki lehet hagyni a hengerezést, ezért nem kell feltétlen a henger !!!

 

Én egyébként azt vettem észre az elmúlt 25 évben hogy a nem hengerezett de lépésállóvá tett magágyban hamarabb kikel a fűmag.

 

Üdv

 

 

Előzmény: Mr Síroller (26499)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26499
Hát ezt magyarázom én is, Nyuszó Muszó ! :O)
Előzmény: kod1111 (26498)
kod1111 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26498
Az előkészítés során lépésállóvá kell tenni a talajt és nem látszik ott semmi lábnyom, süllyedés, de többször volt már hogy hengerezés nélkül csináltam ugyanúgy kikelt, még is jobban szeretem azzal.
Előzmény: Mr Síroller (26497)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26497

Én henger nélkül füvesítek már jó ideje.

 

Inkább többet gereplyézek, meg simítófázom a területet, de volt olyan munkám ahol

aluléccel, mint a kőművesek a betont, húztam le az előkészített felszínt.

Ez mind függ aterület nagyságától, az igénytől...

 

A hengert azért hegytam el , mert ahogy húztam a lábnyomok mindig megmaradtak.

Volt olyan, hogy deszkákat fektettem és úgy hengereztem, de rájöttem, hogy csak akkor lesz sima a felszín ha jól van előkészítve a magágy /gereblyézések,simítófázások/ valahogy így :

 

 

 

durva gereblyézés, több irányból

finom gereblyézés fűgereblyével /Wolf/ több irányból

símító fázás, több irányból

starter műtrágya szórása repítőtárcsás műtrágya szóróval, vagy kézzel terület nagyságtól és dőlésszögtő függően

fűmag vetése vagy kézzel, / én ezt szeretem a legjobban/ vagy a műtrágyaszóró kocsival megint csak terület nagyságtólés dőlésszögtől függően

fűmag bedolgozása csillagkapával vagy vertikutír /szellőztető/ géppel

öntözésre odafigyelni, nem hagyni kiszáradni a vetést

 

De hengerezéssel már nem bajlódom !

 

Üdv MrS

Előzmény: fűvesítenék (26495)
ivaan Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26496

A nagyapám fogott egy 20-as vascsövet nagyon vastag falút (4-5mm) est

És egy 200 l hordóba betonozta vasalással + kő.stb .

A csőbe egy betonvasat dugót némi zsírral bekente majd szimeringnek ledugozta sikaflexxel, majd leflexxelte a hordót és kész a henger a legnagyobb problémát a cső központosítása jelentette, de ma technikák mellet ez sem jelent gondot.

Két tetőléc keresztbe rakva a hordó belső méretével egyező hosszú.

Gyakorlatilag mint a karácsonyfa talp a kőzepén 20 as furattal ez központosítja vas csövet.

Sok sikert

 

fűvesítenék Creative Commons License 2010.02.06 0 0 26495

Sziasztok.

Most fedeztem fel ezt a topikot.

Jó pár oldalt visszaolvastam.

Kérdeznék egy párat.

1:Tudtok-e nekem ötleteket adni,hogy hogy tudnék készíteni hengert a leg egyszerűbben és miből?(ha van valamelyikőtöknek fotója vagy rajza eme szerkezet készítéséről megköszönném ha feltenné).

2:Tavasszal telepítenék füvet.A scotts gyepstartert néztem ki,ezt hogy ill.mikor kell kiszórni,lehet-e úgy,hogy kiszórom a fűmagot és rögtön rászóróm a műtrágyát majd így együtt lehengerlem,öntözöm?A műtrágya nem fog ártani a magnak?

3:Érdemes-e leszórni valamivel az elszórt fűmagot pl.homokkal(mondjuk a vizes homokot elég nehéz egyenletesen elteríteni)vagy valami mással,és milyen vastagon?

Egyenlőre ennyi jutott most eszembe.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!