Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.14 0 0 4597
Azert en nem fogalmaznek ilyen sarkosan. Az Aftonbladet oldalarol ha kimesz a väder cimszora, akkor reszletes es jo /eddig nekem többnyire bevalt/ prognozist olvashatsz.
Előzmény: laac01 (4595)
Kicsilányka25 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 4596
Igen én is remélem,hogy jövőre lesz nyár:)Idén valami hihetetlen szar volt az idő,napot alig láttam,eső pedig mértéktelen mennyiségben esett.Bezzeg otthon mindenki az esőt várta volna,hiába.....
Alapból fázós vagyok így még nehezebben viselem,de megfigyeltem hogy amikor én már előveszem a nagykabátot a svédek még egy könnyű kiskabátban elvannak.Persze persze hisz ez nekik természetes na de mégis vicces mikor pl.a szomszéddal leállok beszélgetni,ott didergek,nevetve kérdezi hogy fázok???:)))
Találtam egy nyelvtanárt,érdeklődök,erre válasz:januártól talán tudunk kezdeni:)oks.keresek tovább:)
Az itteni hallássérültekhez is fejlődni kéne a nyelvet illetően,tehát mindenképp kellene egy tanár.na sebaj,rajta vagyok ezerrel:)
Szép napot nektek(ja reggel havazott is:)))))
Kicsilányka
laac01 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 4595
A SVÉD időjárásjelentés,nagy rakás szar!Nekik hihetsz dmi.dk!!!
Lucilla Creative Commons License 2009.10.12 0 0 4594
Én ezt a viccet így ismerem: egyik svéd kérdezi a másikat: "Te, emlékszel, milyen jó volt az idei nyár? Erre a másik: "Nem emlékszem, azon a napon részeg voltam."
Előzmény: DuJoe (4593)
DuJoe Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4593
Hát igen, már azt a viccet is hallottam, mi szerint az egyik svéd kérdezi a másiktól, hogy "emlékszel a legutóbbi nyárra? Tudod amelyik szerdára esett".:)))
Előzmény: lektor (4592)
lektor Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4592
 Bár azt is hallottam, hogy idekint kétévente van nyár, így remélem jövőre lesz az is.:)))

 

akkor ez jobb mint amit én hallottam, hogy a tavalyi nyár egy szerdára esett.:))

Előzmény: DuJoe (4591)
DuJoe Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4591

Szia!

Nekem még "zöld a fülem" idekint, de azt a svéd közmondást már hallottam,

hogy "nincs rossz idő, csak rosszul öltözött ember":)))

 

Mondjuk az biztos, hogy a nyár idén valahogy elmaradt. Bár azt is hallottam, hogy idekint kétévente van nyár, így remélem jövőre lesz az is.:)))

 

 

Szia:

DuJoe

Előzmény: Kicsilányka25 (4590)
Kicsilányka25 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4590
Köszönöm a segítséget,próbálkozom náluk is hátha....esetleg nyelv terén és munkaügyben is tudnak tanácsot adni.Köszönöm mégegyszer
Szép napot mindenkinek(az időjárást viszont nem könnyű megszokni:(
lektor Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4589
én ezzel tudok segiteni.  http://www.sdrf.se/sdr/index.php?lang=en
Előzmény: Kicsilányka25 (4585)
Boszorka Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4588
Miután már Svédországban lakik, ott kellene megkeresni a hasonló szövetésget. Holt biztos létezik. Talán valamelyik kintlakó tud segíteni.
Előzmény: MiraStella (4586)
lektor Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4587

Gävleborg megye. idöjárás jelenleg 3 fok és felhös.

 

http://www.klart.se/gävleborg/

Előzmény: MiraStella (4584)
MiraStella Creative Commons License 2009.10.11 0 0 4586

Kicsilányka!

Szerintem fordulj bizalommal a Siketek és Nagyothallók Szövetségéhez.

SIKETEK ÉS NAGYOTHALLÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE

honlap: www.sinosz.hu Magyarország,1388 Budapest BENCZÚR U. 21
Telefon: 06 1 351 0434

Ők biztos segítenek,hogy kit tudsz megkeresni ezügyben kint.

Kicsilányka25 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 4585
Sziasztok!

Nyelvtanulással kapcsolatban kérnék segítséget tőletek.Én már néhány hónapja itt élek svédben,de mivel hallássérült vagyok(nagyothalló)emiatt a csoportos kurzusok kilőve,próbáltam de nem az igazi,jó lenne esetleg valami magántanár vagy más lehetőség.Jelenleg munkát keresek,nyáron dolgoztam így a munkahelyemen is sokat tanulhattam hisz így a legkönnyebb a nyelvet tanulni de most egy ideig semmi munka nincs kilátásban és pont ezért szeretnék nagyon rámenni a nyelvre hogy minél jobban beszéljem,ezáltal munkát találni is könnyebb lesz.
Van valakinek ötlete hogyan tudnám leginkább tanulni a nyelvet?Lidkoping környékén lakom.ha munkahelykereséssel kapcsolatban van ötlet azt is szívesen veszem.
További szép estét nektek!
Kicsilányka
MiraStella Creative Commons License 2009.10.10 0 0 4584

Sziasztok!

Érdeklődnék ,hogy gavleborg milyen ,éghajlatilag,meg minden?Lehet ott kapok állást és érdekelne mégis mire lehet számítani.Köszönöm!

cs.i Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4583
Hello,
Svédországban élőktől szeretnék némi infot kapni, hogy mennyibe kerül kint az élet? Albérlet+kaja.. 3 hónapra... Ösztöndíjjal mennénk ki Umeaba, a barátom tanulni fog, nekem szakmai gyakorlat lesz (ha minden összejön)...
kkvsz Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4582
Köszi Neked is és Zsófiak is a választ.
Január közepére tervezem, hogy kimegyek, de már most tervezem az utat. Ha valaki erre az időre tervezi az utazást megkereshet, hogy együtt mehessünk.
Előzmény: Törölt nick (4580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4581
SOS!!!!!!!!
2 vagy 3 szobás lakást keresünk Boras-ban. 2 felnőtt 2 gyerek ( A CSALÁD :) ). Lehetőleg bútorozottat, de ha nem az nem probléma. Kérem ha valaki tud segítsen!!!!!!!!!!! Sürgős lenne!!!!!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4580
A Sassnitz_ Trelleborg rövidebb menet idő és olcsóbb ár. Mi valószínű azon megyünk, bár a pihenés a másikon könnyebb.
Előzmény: kkvsz (4575)
pfrenki11 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4579
Sziasztok!

Infok Svedorszagrol, amit en latok, de ez eleg szubjektiv lehet..
En tobb, mint egy eve elek Eskilstunaban a baratnommel (aki svajci es 4 nyelvet beszelo ugyved, igaz csak nemreg vegzett). En kezilabdaedzokent erkeztem az orszagba, felpfori allas es mellette munkat igertek. Sajna mar ugy 8 honapja nincs munkam az edzesek mellett pedig a vegzettsegem sem rossz (kozgazdasz) de sajnos svedul csak az alapokat beszelem.
Velemenyem szerint ha vki ide jon, annak svedul KELL beszelnie, mert a sved konnyu nyelv (konnyen tanulhato es a nyelvtan is egyszeru) es ezert ezt minden munkanal elvarjak.. Bar kivetelek itt is vannak, vezeto beosztasu vagy informatikai munkaknal eleg az angol nyelv magas szintu ismerete.
A mult heten olvastam, hogy orszagosan majdnem 10% a munkanelkuliek aranya itt Svedorszagban (Sodermanland meg extrem durva..).
Bar megprobalni mindent meglehet es meg is kell! En is igy kerultem ide Finnorszagbol! :) (bar megjegyzem nekem Finnorszag jobban tetszik, de hat a sport..:))
Alberlet: altalaban nem kell kauciot fizetni, hanem 3 honappal korabban bejelenteni, hogy el akarsz koltozni (vagy ha surgosen elkoltozol akkor ezt a 3 honapot kifizeted!)
Ahol van kaucio ott 1 vagy max. 2 honap alberleti dij.
Alap munkat nagyon nehez kulfoldikent nyelvtudas nelkul talalni a bevandorlok (afrikaiak, balkaniak) magas szama miatt, akiket az allam tamogat a kulonbozo allamkozi egyezmenyek alapjan.
Sok sikert a kereseshez! Jelenleg en is ezt csinalom csak eppen a masik iranyba. :)
Udv
Feri

kkvsz Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4578
Helló jambimbim!

Hasonló cipőbe járok mint te. Ha van lehetőséged keressél már meg privát. Skype név: kkvsz1
Előzmény: jambimbim (4577)
jambimbim Creative Commons License 2009.10.09 0 0 4577

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, információkat adni a kinti viszonyokról? Feleségemmel és két gyerekkel a kiköltözés küszöbén állunk. Az albérletről és az alapokról vannak már infóink, de azt nem tudjuk, hogy albérletnél kérnek- e mint itthon kauciót? Milyenek a munka (és persze a fizetési ) lehetőségek? Svéd nyelvtudásom még nincs, de angolul és németül is beszélek. Sajnos csak érettségim van.Ithhon már 10 éve területi képviselő vagyok, tehát autóvezetésből jócskán van rutinom (5-7000 km / hó). Bármi infót nagyon szívesen fogadunk, ami a segítségünkre lehet. Előre is köszönjük mindenkinek!

zsofi81 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4576
Szia!
Személygépkocsival nappal 119, éjjel 150 euro. Ez a Scandlines prospektusból van. De neten is rájuk tudsz keresni.
Zsófi
Előzmény: kkvsz (4575)
kkvsz Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4575
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van e valakinek infója aktuális komp árakról Rostock - Trelleborg vonalon.
Előre is köszi.
cafrinka Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4574

Köszönöm a segítséget lektor!

 

Van személyi számom,úgyhogy megteszem,amit javasoltál,de mindenképpen jó lenne dolgozni,mint segélyeken vegetálni.

 

Remélem,sikerül,mert szeretnék itt maradni,novemberben vizsgázom nyelvből,azt is jó lenne befejezni,ha már ennyi energiát beleöltem.

 

Majd lesz valami...

Előzmény: lektor (4572)
laac01 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4573
Sziasztok!Én Laci vagyok 30 éves,műszerész.Szeretnék visszajutni az országba,már 1 évet éltem kint ,csak sajnos a nyelvtudásom elég szegényes volt.Azóta már az alapókal rendelkezem(persze gyakorlás teszi a mestert):-) ,és most ha lehetőségem volna végleg ki is szertnék jutni!Ha valaki tudna segíten,vagy van ismerőse akinek kell ember,bármilyen formában,bármilyen munkát elvállalnék!
Üdv Laac!
lektor Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4572

nehéz helyzetedért minden együttérzésem.

ha van svéd személyi számod az azt jeleneti, hogy anyakönyvezve vagy és ugyanazok a jogok megilletnek mint egy svéd állampolgárt, kivéve a parlamenti választásokon való részvételt. tehát végsö helyzetben fordulhtsz a lakóhelyed szerinti szociális irodához segélyért (socialbidrag, bostadsbidrag etc.). viszont ezt szigorú feltételekhez kötik pl, ha autód, bankbetéted stb. van, elöbb fel kell ezeket élni.

 

munkahely keresési ügyben menj el a helyi Arbetsförmedlingenhez (tolmácsot igénybe lehet venni, ingyen), ott jobban tudnak segiteni, mint igy a netröl.

 

ezt nézd meg: http://platsbanken.arbetsformedlingen.se/Standard/SokViaArbetsort/SokViaArbetsort.aspx?o=10&k=1082

 

sok sikert.

Előzmény: cafrinka (4571)
cafrinka Creative Commons License 2009.10.07 0 0 4571

Sziasztok!

 

Nagyon nagy bajban vagyok!Mondhatni egy tragikus dolog miatt egyedül maradtam.

A nyelvet egyelőre épphogy ismerem(SFI-ben tanulok),jövedelmem nincsen.

Ha,lehet szeretnék ittmaradni Svédországban,végülis lakás,autó itt van,haza nemigen tudnék hová költözni,mindet felszámoltunk azzal,hogy idejöttünk.

Kérlek,segítsetek nekem,adjatok tippekket,hogy húsipari végzettséggel és gyakorlattal,Blekingében Olofström környékén hová induljak munka után?

Ami ötletet eddig kaptam,azt mindet kihasználtam,emailon és levélben küldtem svéd önéletrajzot több céghez.

Minden ötletet elfogadok és megköszönök,legyen az munkával,megélhetéssel,szociális dolgokkal összefüggésben.

Légyszi,tényleg ha tudtok segítsetek,mert szinte teljesen egyedül vagyok,1500 kilométerre mindenkitől,akinek egy kicsit is fontos vagyok.

 

Még annyi jutott eszembe,ha valaki Olofströn környékére szeretne települni,egy 76 négyzetméteres 3 szobás lakásban élek,ami a barátom nevén van,teljesen felszerelt,bútorozott,nagyon szép.Akár,ha valakinek csak egy szobára lenne szüksége,akkor is jelentkezzen.Ha az egész lakás kellene,akkor megoldom,hogy én máshová költözöm,egymagamnak úgyis hatalmas a lakás.

 

Tényleg nem kérnék,ha nem lennék ekkora bajban,talán Ti ,akik ugyanígy távol vagytok a hazátoktól,átérzitek,hogy milyen lehet most nekem teljesen egyedül,minden nélkül.

 

Köszönöm szépen.

cath555 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 4570
Hat akkor leginkabb majd szolok a gondnoknak (akartam amugyis), mert ez ilyen kiberelheto kozos szauna, mint a mosoda, tudod. Nem a sajatom. De idegesito, hogy mar masodszor kellett felidoben befejeznem.
Előzmény: lektor (4569)
lektor Creative Commons License 2009.10.04 0 0 4569

én is pesti, csak biztos régebbi kiadás és lehet, hogy ezért nem hallottam még, hogy fi. :)

 

 azért nézesd meg valami elektromossal azt villanyt a szaunában, mert egy rövidzárlat halálos tud lenni nedves, vizes közegben. biztos emlékszel még a régi forgótárcsás mosógépekre, ha a pl. a tárcsánál áteresztett a tömités akkor kegyetlenül csapkodott a 220 V. egy kollégám igy halt meg, az újságban benne volt akkoriban. úgy, hogy vigyázz vele, a víz megsokszorozza az áram erösséget.

Előzmény: cath555 (4568)
cath555 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 4568
Pesti vagyok, na. A fobiztositekot vagtam le. :))
Csak mert egymas utan harom KIS merokanal vizet mereszeltem a kovekre zuttyintani. Mivel masodszor tortenik meg, ezert tuti valamiert tulterhelodik a szauna, lehet hogy valami kontakthiba van, es ennyi viz (kb masfel-ket deci...) mar elaztat valami kabelt, vagy tudomisen. (Alul nem csopogott ki.)
Előzmény: lektor (4567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!