Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66162
Sziasztok!
Ez nem kimondottan szakmai dolog, de itt biztos akad, aki tanácsot tud adni...

Most ment el a vízóra-leolvasó, és közölte, hogy valami baj lehet, mert a szokásos fogyasztás többszörösét mutatja az óra(a leolvasáskor állt)...a megszokott átlagtól 99 köbméterrel több...kétszer is megnézte.(aztán mondta is a várható összeget)
Télen volt egy öntöttvas karmantyú repedésem a vízaknában. Természetesen mérő után. A kerti csap leágazásában volt a hiba.(a kerti csap víztelenítve volt) Onnan vettem észre, hogy az aknában majd' plafonig állt a víz.
Ezt sk javítottam, kicseréltem egy újra. A kérdésem inkább jogi.. tud valaki olyan esetről, hogy elengedték a többletelfolyás csatornadíját...a víz elfolyott, ez tény, de nem a csatornába.

Magam alatt vagyok, valami hasznos ötlet kihúzna a depiből..

Előre is köszönöm.
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66161

A gázmérőt nem kell cserélni csak az elzárót de ahoz az egész házban egyszerre kell mert a bejövőt is nyomáspróbázni kell és ahoz mindenkinél le lell szerelni a mérőt. Ezért mondom hogy az ellenőrzést a bejövővel kell kezdeni mert az a társasház költsége és ilyenkor érdemes a mérő utánit is csináltatni mert úgy sokat lehet spórolni. 

Azért a tűzoltók mást mondanak csak ott szerencsére csak tűz van nem robbanás, de ahol dolgoztam a nefelejts utcában ott is tipikus eset volt a lakó idős néni elesett a konyhában és fellökte a gátűzhelyet és a gums flex cső elszakadt a néni meg nem tudta a régi kúpos elzárót megmozdítani ezért "gyorsan leszaladt" a ház alatti pince kocsmába segítséget kérni mert az egész házban nem volt otthon senki, de már a kapuig se jutottak el amikor eltűnt a felső emelet és az alatta lévő fele. Mindez nem történne meg ha a tűzhelyhez az ömlésbiztos elzáró lenne felszerelve de még csak új rendszernél kötelező a réginél még maradhat.

Előzmény: Varek1 (66160)
Varek1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66160

 Akkor valószinű az , hogy az ilyen egy csonkosokat már át kell alakítani a kétcsonkosra. Ez tényleg többlet költség !!

 A törvény meg lehet rossz és nem átgondolt is !

 A törvényeknek egyébként vannak un. végrehajtási rendeleteik, nem is egy.

 Viszont gondolj bele : vannak gázbalesetek - szörnyűek. Ezek nagyrésze sőt,  talán mind nem az ilyen ellenőrzések elmúlasztásainak a következtében keletkeznek, hanem szándékosságból, hülyeségből stb.

 A hülyéje öngyikos akar lenni, felrobbantja  az egész házát,  ráadásul a szomszédokét is ( A Duna vagy a kötél kéne az ilyennek ) Aztán az együgyü buta ember bosszúból az asszonyt,  a szomszédot,  a haragost vagy bárki mást akar felrobbantani.

 És végül szerelői hiba miatt  is keletkeznek a robbanások.

 Vagy 30 éve Szolnokon egy egész társasház robbant fel egy nem visszarakott szerelvény miatt. Vagy 4-5 éve amikor kint fúrtak Pécsett az utcán , akkor is egy társaház robbant fel !!

Előzmény: citcat 18-16v (66158)
Varek1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66159

 Most tanulmányozom D. felvetését. Ebből kimaradt az un. szétválasztott rendszerű  túrbós kazánok  füstcsöveinek vizsgálata. Pedig ha az kilyukad, kampec.

 Ezzel szemben a cső a csőbeni rendszernél vizsgálják azt , hogy a külsőcsőbe megy é égéstermék a belsőből. Ha megy, hát mi van , tesz egy újabb kört. Vissza a kazánba,  majd  a belső csövön megy kifelé.

 Nem beszélve arról, hogy a külső cső a szivott,  a belső a nyomott, tehát ha még valami miatt a külső a lukas,  akkor is onnan nem kifelé megy , hanem befelé.

 A szétválasztottnál viszont nyomott a füstcső, tehát a legkisebb résnél kijön a füstgáz. A helyiségbe . Ennek ellenére   a sorellenőrzésnél ráírják, hogy füstgáz visszaáramlás nincs,  tömör a rendszer.

Mik ők, látnokok ?

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66158

Ha le kell szerelni a mérőt csak akkor érdekes,mert a régi kúpos elzárókat mindenhol cserélni kéne .Az 5 éves időszakot meg a törvény írja elő.Ezt már egyszer feltettem ide.

Előzmény: Varek1 (66157)
Varek1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66157

 Már ne haragujd,  de a gázóra csonkja hogyan befolyásolja az árat ?

 

 Tény a legtöbb gázmérő 2 csonkú,  elvétve akad úgyan egy csonkú is. Én 50 lakásból egyben találkoztam ilyennel, így az arány nem mérvadó, de az igen, hogy ritka az egycsonkú. De az óra milyensége miként befolyásolja a felülvizsgálatot ?

 D. ba'átom lökte az előbb fel, hogy  mi mindent kell elvileg vizsgálni, az óra speciel nincs benne.

 Ezt az 5 éves  időközt se értem !

 Szerintem úgy lenne logikus, hogy  a fővezetékeket 5 évente, a lakásokét meg 10 évente. A gyakorlat úgyis az,   legtöbben sehogy sem vizsgáltatják !!

 Apropó,  holnap felhívom a nagyérdeműt a hirdetőtáblán a kötelességükre.

 Az modjuk logikus, hogy készülék számtól függ az ár !!

Előzmény: citcat 18-16v (66150)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66156

"A másik felvetés, a lakosságot illik e ennyivel terhelni."

NEM !!

Úgyhogy gyorsan vonjunk le belőle 10%-ot !  :-))

Előzmény: Dunit (66155)
Dunit Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66155

  Van benne valami ! De kérdés kell e ez mind  5 évente ??

 

A gázkészülékek felülvizsgálata GMBSZ 8.1 melléklete szerint

 

 8.1.4 a műszaki biztonsági felülvizsgálat során ellenőrízni ,dokumentálni és értékelni kell :

 

- a fogyasztási helyen lévő (felszerelt ) gázfogyasztó készülékek :gyártmányát, tipusát gyáriszámát,

 

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrízni kell a készülékek :

 

- rögzítését,

-tömörségét szivárgásellenőrzéssel,

- biztonsági berendezések (égésbiztosítók, határolók) működőképességét ,

- a bekötés megfelelőségét ( gumitömlő igen nem, tömítések ) ellenörzéssel a készülék elzárót is beleértve,

- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH megléte.,

- égéstermék elvezetőcső szabályosságát, rögzítését,

--égésilevegő biztosítottságát,

- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,

- a hőcserélő állapotát, megtekintéssel,

-- csatlakozási nyomás megfelelőségét és az előírásnak megfelelő égőnyomást ( ha fogyasztói ber. mérőjével megállapítható ) ,

- hatásfokát, indirekt méréssel,

-a koncentrikus égéstermék elvezetőcsővel szerelt " C" tipusú kész.-eknél az égésitermék csőszivárgás mentességét ( CO2 mérés ) műszeres méréssel,

- környezeti vizsgálat - éghető anyagok nem megfelelő távolsága , építési átalakításoknál a nem megfelelőség létre jötte stb. stb.

 

 Ha ezt mind elvégzik,  a 27 eft még kevés is.

 A másik felvetés, a lakosságot illik e ennyivel terhelni.

Előzmény: joevagyok68 (66145)
Dunit Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66154

 Minek kellenek neked a csőátmérők ?

 Ha nyilt égésterű, akkor tuti, hogy 130 mm -es. Más nem igen lehet. Zártnál olyan 80 mm.

 De hogy képzeli, hogy gázkészüléket csak úgy felrakosgat.

 Terv kell hozzá, a tervező meg eligazítja !!

Előzmény: citcat 18-16v (66152)
Dunit Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66153

 Mi a probléma ?

 A villanybojlerek is kb. ennyi idő alatt melegítik fel a vizet  és még drágább is !!

 Sőt  120 litert kb. 6 óra alatt !!

 

 

  "szakértő embertől amiből már sajna oly kevés van." 

 

el vagy tájolódva !!

 

 

 "Ez totál nem jo mivel sok vizet használ mert időnként elmegy a melegvíz." 

csak látod hová megy,   max. a lefolyóba,  a kéményen át biztos nem !!

 Nem igen lehet, de hogy nem szabad,  az biztos.

 Hozasdd rendbe azt a kombikazánt, mert egy új telepítése nagyon sokba fog kerülni !!

Előzmény: polozsa (66147)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66152

A készülék típusát és teljesítményét a béléscső átmérőjét kérném mert ezek hiányában nem lehet válaszolni érdemben. De előljáróban annyit hogy két bekötést kell tenni a kéményre mert a füstcsövön nem szabad közösíteni és kell még egy thermikus csappantyú is bele.és már akkor nem bitzos hogy megéri így csinálni.

Előzmény: polozsa (66147)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66151

Egyszerű és olcsó megoldás ha a csapokhoz csak melegvizet kötöd be és a rendszer elejére teszel egy thermosztátos keverőszelepet, azon be lehet állítani a megfelelő hőmérsékletet.   A nyomáscsökkentőt érdemes beépíteni szűrővel együtt.

Előzmény: pavarotti (66148)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66150

Attól függ az ár hogy mennyi készülék van és milyen a gázóra (1 vagy2 csonkú) és a gázóra utánit 5 évente, óra előttit( társasházak) 10 évente.

Előzmény: joevagyok68 (66145)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66149

Ilyet szereltem fel így egy szigetre de nem fűtöttek vele még összesen 20 órát sem csak melegvíz előállításra használják a nagyobbik tipusú palack sem tudja ellátni rendesen egyszerűen lefagyott, ezért nem is jött ki a garanciális beüzemelő sem mert palackról cirkót, vízmelegítőt üzemeltetni nem szabad,csak(engedéllyel telepített gáztartályról aminek méretezésétől függően előfordulhat,hogy előmelegítőt kell beszrelni).Palackból egébként csak 0,4kg/óra a maximálisan kivehető mennyiség 20c'-os környezetben!!!

Előzmény: joevagyok68 (66146)
pavarotti Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66148

sziasztok!

adott egy meglevő régi ház, kb. 25 éves vízvezetékekkel, villanybojlerrel (2db, külön helyiségekre). Turistaház jelleg, 4 zuhanyzó, 4WC, 6 mosdó + konyha 2 csap. Pénz kevés:)

 

- nyomógombos csaptelepeken gondolkodom. Mondjuk a keverős borzasztó drága (zuhanyhoz kéne, a csapokban lehet csak hideg). Garanciához azt mondják, kéne h. szűrő legyen (hogy szemcseméret feletti darab véletlenül se juthasson a csapba) - akivel beszéltem, azt mondta, úgy is meglehet oldani, hogy vízaknában és akkor az egész házra le van tudva. Járható ez? Mennyibe kerül? Tudnátok egy terméket linkelni?

- még nem volt nyitva a víz, mert nem téliesített, de az előző tulaj azt mondta, hogy "nagy a nyomás". Mit lehet/érdemes tenni ilyenkor? Állítólag van olyan gyakorlat hogy "nem nyitjuk ki teljesen a főelzárót, és akkor jobb", de ez nekem nem igazán szimpatikus... (vagy teljesen jó?)

polozsa Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66147

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni szakértő embertől amiből már sajna oly kevés van.van 1 kb.8 méter magas gázkéményem,ebbe csatlakozik 1 fali kombi gázkazán amiröl kapjuk a melegvizet is sajna .Ez totál nem jo mivel sok vizet használ mert időnként elmegy a melegvíz.Vízfogyasztás kb. dupla mint bojler esetében.Most kell a degítség .Gázbojlert akarok betenni ,de nem tudom ,hogy lehet e a füstcsöbe 2  szerkezetet bevezetni.Kazán meg a bojler????

Ha nem akkor marad a 2 KW os KN gázbojler 150 literes amio 5 óra alatt melegíti fel a vizet.Elöre is köszönöm megtisztelö válaszokat.

joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66146

Tényleg és mi van akkor, ha valaki felrakatja a turbós-parapetes készüléket, ami át van alakítva Pb gázra, és palackról üzemelteti ?? (persze ha elég kicsi a hőigénye a lakásnak)

 

Azt szabályozza valami-valaki , hogy miként lehet ezt ?

Előzmény: citcat 18-16v (66144)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66145

"Maga a vizsgálat nem sok max 27000"

Mi is a 27eFt ??

Az 5- 10 évenkénti felülvizsgálat amiről korábban írtál ?

Előzmény: citcat 18-16v (66143)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66144

Turbós parapetes? kőbányán ?!Most van szarban egy nyomott pók emiatt vett 3 földszinti lakást és megcsinálta így parapetesen minden engedély nélkül még rendőrségi eljárást is kezdeményeztek ellene közveszély okozásért, nem beszélve a hatósági (jegyző)bírságról.  

Most alakítom át az egészet meg a felette lakó9 lakást is mert a gyűjtő kéményeket alakítom át mindenkinél zárt égésterű vízmelegítőt vagy kombi cirkót kell csinálni még az a szerencséje hogy minden lakó bele egyezett mert úgy is kellett volna valamit kezdeni a kéményükkel és ez volt a leg jobb megoldás.

Előzmény: bravura2 (66130)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66143

Maga a vizsgálat nem sok max 27000 de amit előír az már lehet több százezer is attól függően hogy mit kell csinálni,mert ha valaki eng, nélk.nyílt égésterű cirkót szerelt az vehet másikat (zártat) és még a kéményt is csináltathatja hozzá. Ezért vannak a zsivány szerelők most betojva mert akiknek csinálták azok nem kicsit lesznek idegesek és biztos megpróbálják valahogy bevasalni rajtuk,de azok meg már biztos eldobták a telefonjaikat.

Előzmény: Brikk stone (66140)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66142

Mikával ki lehet fűteni még 76nm-es lakást is (a lónyai utcában földszinten 5db radiátorral)mert a cirkók sem szoktak fűtési üzemben 5-8kw-nál többet leadni a mika ennyit simán tud .Max. annyiban lesz más hogy kicsit lassabban fűti fel a radiátorokat. amit nem mondtam,hogy a gyűjtő kéményeknél is kell szakvélemény a gázmeo miatt de azt nem biztos hogy megkapja mert ha még nem lett átalakítva ventillátorosra akkkor a jelenlegi szabályoknak nem felel meg.(itt azért felmerül a kérdés hogy ha nincs felújítva a kémény akkor a kéményseprő még miétrt nem csinált botrányt mert már tavaly óta nem lehet "mezei"gyűjtőkémény sehol)Ha esetleg van még kérdés akkor tel 06309754152

Előzmény: goji bogyó (66141)
goji bogyó Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66141

Jó sokára jutok válaszhoz, bocsi. Nagyon köszönöm korrekt válaszaidat. Próbálom öszefoglalni az adottságokat és az ehhez leszűrt válaszokat.Majd javíthatsz, ha nem jól vontam le az ajánlatokat. Ami adott: 60 négyzetméter első emeleti leszigetelt lakás,  /fölöttem még kettő lakott/  két parapetes konvektor, két calor fali fűtő, egy gázboyler egy kéménybe kötve.  Ezt hívják gyűjtőkéménynek?? - mert ezt kérdezted, de én nem tudom.

Ha cirkó mellett döntök, úgy a sunier-duval semia kazánt tartod jobbnak a servíze miatt, bár az aristonnak jobb a fogyasztása, tehát át kell gondolni a rizikó kockázatát esetleg.Csövezés már csak kívül lehetséges, tehát rézcsővel. Radiátorból inkább nagyobbat, mert az alacsonyabb vizhőmérséklettel is jól fűthetek. Egyetlen  -amit fórum nélkül is tudtam- , hogy gépésztervezővel kell megterveztetnem+gázművek+kéményseprűs engedélyeztetés.Összeségében kb. 1 M-ba kerülhet. Illetve, hogy  cirkó csak akkor éri  meg, ha egy konvektornál többet használ a lakásában. Ennyit szűrtem le a cirkóra vonatkozóan:maradt ki valami??

Most még visszatérnék a mikára, mert evvel kezdtem a fórumozást. Úgy hallottam, hogy mikára három radiátor köthető,    - de nekem ugye  négy helységem+gázboylerem van. Írtál egy olyan választ is, hogy ha gyűjtőkéményem van, nem is jöhet szóba más, csak a mika  +még megmarad a gázboyler.Ehhez gázművek engedélyezési terv kell, kéményseprű nem.Itt gondolom u.úgy érvényes kell hogy legyen a nagyobb radiátor=alacsonyabb vízhőmérséklet. Ha a negyedik helységben megmarad a falifűtő   -azt úgy sem szoktam begyújtani-  akkor gondolkozzak el ezen a lehetőségen is?? Persze innen indult a dilemmám: felfűti-e  a mika a 60 négyzetmétert??? Kerestem a tapasztalatokat, v. a szakmai tudást, amivel én nem rendelkezem.!  Javíts ki  Citcat 18-16v  amit nem jól értettem és köszönöm készséges válaszaidat!!!!!!

 

 

Calcitos: egy pár szót neked is. Nem ingyenes tanácsadásodért fordultam a fórumhoz, egyszerűen csak  nem vagyok műszaki szakember: nem hiszem, hogy ezt szégyellnem kellene. Senki sem tökéletes, senki sem polihisztor, talán még te sem!! Szerettem volna  tapasztalatokat begyűjteni a tőlem okosabbaktól, hogy  ne teljesen bénán  kezdjek bele  és beetessenek olyan dolgokkal, ami nem reális. Eladjanak nekem olyanokat, ami nekik éppen eladó, de nem jó. A precíz dolgokat szeretem,  -ha már egyszer  valamibe belekezdek! Az építő-segítő válaszaidat azért megköszönöm!

                                                                                                                                                           goji bogyó

 

Előzmény: citcat 18-16v (66039)
Brikk stone Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66140

 Ez a vizsgálat legalább 10 éve kötelező.

 

 Manapság mennyit kérhetnek érte ??

Előzmény: citcat 18-16v (65534)
Égető1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66139

 Korábban is feltetted a felhívásodat ?

 Jelentkezők ??

Előzmény: bravura2 (66109)
Wattocsak Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66138

Valami kimaradt. 

Szolgáltató tudomást szerez róla és kizár a gázszolgáltatásból szabálytalan vételezés miatt.

Budai lakosként megnyugtató, hogy kőbányán történik ez az átalakítás, de a szomszédod is így gondolkodik? Szeret veszélyesen élni? Kérdés nélkül is tudom a választ.

Előzmény: bravura2 (66129)
Wattocsak Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66137

Nekem az az érzésem, hogy ezekből komoly túlkinálat van:-)

Előzmény: gabrielke (66134)
Vernichter Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66136

  "a PB-gázszolgáltató részére"

 

 

 melyik pb. gáz szolgáltónak ? Primagáznak ??

 Jó, értem vannak pb. nél is kiépített rendszerek , az más, de többség veszi gázpalackot gázzal és maga kötögeti, hol jól,hol rosszul !!

 Meg ennek a  rendeletenek van egy szépség hibája.

 Nem írja mire terjed ki a vizsgálat, mit és hogyan !!

Előzmény: joevagyok68 (66132)
Calcitos Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66135

 Ez mind nagyon   nagyon szép !

 

 Csak hogy a gondolatokat rögzíteni kell papirra és akkor lesz terv.

Ami nincs rögzítve,  az nincs !!

 Természtesen úgy rögzíteni ,hogy más is megértse Az engegélyező, a kivitelező.

Erre vannak szabályok.

 

 "terv nincs. egy hozzáértő szakember 5 perc alatt el tudja képzelni fejben, hogyan kell elrendezni a dolgokat"  

 

 de  mint írtam az elképzeléseket rögzíteni kell és akkor kiderülhet , hogy az elképzelések nem is olyan jók !!

Előzmény: bravura2 (66129)
gabrielke Creative Commons License 2013.04.03 0 0 66134

Tény hogy létezik ez a típusú ügyfélkör is, sajna a cégemnél is vannak még ilyenek, építem őket lefelé szépen.

 

Előzmény: Wattocsak (66119)
pajaci Creative Commons License 2013.04.02 0 0 66133

Bezzeg a Pisti nem akadt fel ilyen apróságokon :-)

Előzmény: joevagyok68 (66132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!