Keresés

Részletes keresés

Danijooo Creative Commons License 2012.11.04 0 0 5295

Üdv!

Láttam, hogy szállást kerestek Bécsben! Mi is szeretnénk kijutni a barátnőmmel, csak mi pont fordítva vagyunk! Tehát szállást tudnánk szerezni, csak munka nincsen kilátásban! Tudnánk egymás hiányosságait pótolni? :D

Üdv!

Előzmény: Asphyxator (5284)
asx Creative Commons License 2012.11.04 0 0 5294

Nem vért adnak, hanem vérplazmát. Óriási különbség! Szerintem aki írta a cikket fogalma sincs róla, hogy mit ír...

Előzmény: Törölt nick (5291)
Asphyxator Creative Commons License 2012.11.04 0 0 5293

Ó, köszi a választ, tudnál esetlleg valami klasz linket, ahol vannak olcsó albik?

Előzmény: tiva59 (5289)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.03 0 0 5292

nem újdonság már csinálják egy ideje.

Előzmény: Törölt nick (5291)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.03 0 0 5291
webmot1 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 5290

Azt írtam,első hónapban kell több pénz.600 körül van,plusz rezsi és a többi kiadás.

Előzmény: tiva59 (5289)
tiva59 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 5289

Viszont egy kis lakas nem kerül 1000Eu-ba. havi 5-600-tol mar lnormalisat ehet talalni!

Előzmény: Asphyxator (5288)
Asphyxator Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5288

Köszönöm szépen a választ, ezeket nagyjából tudtuk, de akkor megerősítettél bennünket a döntésben, hogy akkor szobát vegyünk ki. Nem szívesen közösködünk idegenekkel, de kezdetnek jó lesz, muszáj lesz az elején meghúzni magunkat, aztán majd továbblépünk. Köszi még 1x!

Előzmény: webmot1 (5287)
webmot1 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5287

A gond az,hogy ez másik ország más szokásokkal.Ingatlan,albérletközvetítő iroda van de 2 vagy 3 havi díjat kér a közvetítésért.Ingyenes nem létezik.Ezen felül van a kaució,ami minimum 3 havi. Van ahol a bútorhasználatért is pénzt kérnek.Ez egy 600 euros pici lakásnál első körben 7 havi díjat jelent.Ha ekkora a keret,maximum első körben szobát vegyetek ki,mert más nem fog beleférni.

Előzmény: Asphyxator (5286)
Asphyxator Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5286

Szia! Első nekifutásra ennyit tudunk fizetni egy albira. Aztán ez a fitesétől függően persze változhat. Szerencse, nem üres kézzel megyünk ki és a munka is "vár" ránk. 
Az elöző kommentemben lemaradt, hogy nekünk az is nagy segítség lenne ha tudnátok olyan albérlet közvetítő irodát, ahol albérleteket lehet találni, úgy hogy az albérlőnek nem kell érte fizetnie. Jelenleg is albérletben élünk és egy ilyen irodán keresztűl találtunk rá a bérleményre. Ezért gondolom, hogy kinnt is van ilyen iroda, de sajnos nem találunk egyet sem az interneten.   

Előzmény: webmot1 (5285)
webmot1 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5285

Szia,egy fontos kérdés: havonta van 1000 eurótok az albérletre vgy az első hónapban?Kérdezem  a kaució,provizió miatt.

Előzmény: Asphyxator (5284)
Asphyxator Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5284

Sziasztok Kedves Fórumozók! 

Segítséget szeretnék tőletek kérni. November vége fele szeretnénk a barátnőmmel kiköltözni Bécsbe. Egy ismerősünk tudna nekünk munkát biztosítani, tehát azzal nem lenne gond. Sajnos viszont szállás tekintetében nem nagyon tudunk rá számítani, ő sincs régóta kinnt, még nem nagyon jártas az ilyen fajta ügyintézésben. Ezért gondoltam, hogy megpróbálok Töletek segítséget kérni.
Olyan albérletre lenne szükségünk, ami kettőnkre 1000 euróból kijön.
Bármilyen segítséget elfogadunk, nem válogatunk, a fontos, hogy Bécsben legyen, mert ott lenne munkavégzés helye is. Segítségetek előre is köszönjük szépen!

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5283

Az osztrákoknak teljesen természetes errefelé, hogy télen téligumi kell, nincs ebben hiba. Pénzben sem drágább. Két garnitura idöben is kétszer addig tart, mint csak egy...

Előzmény: Törölt nick (5282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5282

Az alföldön lehet hogy elmegy a nyári gumi is, csak ne legyen forgalom az uton, ne kelljen fékezni és ne nyomjanak meg hátulról, ha csak 20-al szüttyögsz :-)

Én még télivel is néha megküzdöm az emelkedöket, legközelebb lehet hogy összkerekest veszek.

Idén pont 31-én cseréltem a kerekeket, akkor volt idöm, tavaly meg nagyon száraz, meleg volt az ösz, lehet hogy egy héttel késöbb is.

Vissza viszont én is késön cserélem, a tavasz itt mindig olyan csapadékos, a hideg esös napokon is jobb egy kicsivel a téli mint a nyári.

Előzmény: gartfi (5281)
gartfi Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5281

30 évvel ezelőtt azt se tudtuk mi az a téli gumi. A zsigulikkal nyári gumival (radiál) csak úgy hasitottuk a havat, mint kés a vajat.

:-)

De viccet félretéve. Én nem várom meg soha se a november 1.-ét, se a havat.

Már október első heteiben felpattannak a téli topogók a járgányokra, aztán nincs meglepi. No meg sorban állás sincs a gumisoknál még.

Május 1.-ig meg le sem vetetem. Volt már idén is áprilisban meglepi fent a hegyekben, mikor szakadt a hó.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5279

Igen, de honnan tudod, ha uton vagy, hogy nem lesz téli útviszony?

Az elmult héten talán nem volt itt olyan nap Tirolba, hogy ne esett volna egy kis hó itt-ott.

Szerintem nov 1-töl fel kell rakni, aztán nem kell lesni az idöjárásjelentést, meg a prognózisokat, hanem lehet autózni rendesen. Majd minden éjjel keményen fagy, -7 fok alatt szárazon is jobb a téligumi.

 

Persze ettöl igaz, hogy november 1-töl téli utviszonyok között kötelezö. (Azt meg sem kérdezem, hogy mi van, ha a rendör szerint egy fagyos éjszakán már a sima aszfalt is téli viszony?)

Előzmény: asx (5278)
asx Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5278

Nem elfelejteni, mától kötelezö téli útviszonyoknál a téligumi (vagy esetleg négyévszakos) és minimum 4mm profilmélység!

(egy gumi aminek kevesebb mint 4mm a profilja az NEM téligumi!)

Előzmény: Törölt nick (5277)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5277

Nem tudom mit kellene ebböl kiolvasni, én csak azt tudom, hogy van ahol már tél van. Ha kinézek az ablakon, majd minden fehér, ha pedig konkrét helyekre kersel rá, akkor már más a kép:

http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/tirol/obergurgl/prognose/9-tage

http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/tirol/hochfilzen/prognose/9-tage

Előzmény: asx (5276)
asx Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5276
Előzmény: Törölt nick (5275)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5275

Nem elfelejteni, mától kötelezö a téligumi (vagy esetleg négyévszakos) és minimum 4mm profilmélység!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 5274
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.30 0 0 5273

Azért ez érdekes. Egyrészt többes számban írod tehát feltételezem, hogy egy párról van szó. A kettejük nettó keresete/hó az kb. pont annyi mint az összeg, amire szükségük van. Ráadásul szállásért kajáért meg rezsiért gyaníthatóan kevesebbet fizetnek mintha nem a szállodában laknának.

Ehhez még jön az is, hogy jövő hónapban kapják meg a Weinachtgeld-et, ami megint annyi mint a kért összeg. És szerintem mivel nem túl nagy pénzről van szó ezt még a munkáltatótól is meg lehet kérdezni, vajon megfinanszírozza-é?

Persze ettől még lehetnek olyan élethelyzetben, hogy tényleg szükségük van a zsére csak nekem ezek a gondolatok jutottak eszembe hirtelen.

 

A bankot meg kár hibáztatni. Ők nem Máltai Szeretetszolgálat. Annak, adnak suskát, akinél alacsony a kockázat.

Előzmény: Warnika (5270)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 5272

Szerintem is. Megvallom öszintén, én sem adnék....

Nincs lakásuk (albérletük), a pénz mégis eltünik a számláról, nincs felhalmozott tartalék. Ha pedig az nincs, ne legyen hiteligényük sem...

Előzmény: webmot1 (5271)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 5271

2 hiba van:  hotelben laknak és Nebenwohnsitz.Ennyi a titok.

Előzmény: Warnika (5270)
Warnika Creative Commons License 2012.10.30 0 0 5270

szia,

nekem sem kerek az egész és nem is hinném el, ha nem én magam beszélek az ügyintézőjükkel. Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom van a kinti erstével.

Amik tények náluk:

- 2011- október óta folyamatos bejelentés, határozatlan munkaszerződéssel, szobalány pozíció, azt hiszem minimálbér.

- bejelentett lakcím a hotel, ahol szolgálati lakásban laknak, Nebenwohnsitz.

- bankszámlára érkező fizetés, igaz nem túl sok kinti history-val: bér megjön, leveszik. Szerintem ez (is) lehet az egyik baj, nincs "életük" kint, azaz pl. villanyszámla, UPC, akármi.

 

A banki ügyintéző azt mondta, nem adhatnak hitelkeretet (2000 EUR-t szerettek volna), mert megszigorították, és belekerült az alapszabályukba is, ott nem adhatnak hoteleseknek. A miértre csak ezt ismételgette a muki: nem adhatnak, szabályzat tiltja...

 

Nem tudom miért volt ez, de majd jelzem nekik, hogy banki kivonatokkal menjenek el nagyobb bankba.

Előzmény: Törölt nick (5269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5269

Ez nem így van. Bármelyik banka bemehetnek a jelenlegi bankszámlájuk éves kinyomatával.

De szerintem itt valami büzlik, én egész mást tapasztaltam a bankok esetében, itt túl sok az ismeretlen ahhoz, hogy meg lehessen itélni helyesen járt e el a bank.

Előzmény: Warnika (5268)
Warnika Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5268

mit nem értesz? miért ne sajnáljam őket? egy évük elment egy olyan bankra, amire nem számíthatnak!!! ezért sajnálom őket. igen, van másik bank, de ott az ember megint a nulláról indulhat.

Előzmény: Törölt nick (5247)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5267
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5266

A magyarok sörivási szokásai a Stigl múzeum kiállítása szerint.

 

http://www.youtube.com/watch?v=llgPocUUA_E&feature=youtu.be

 

 

Fezo82 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5265

Nos..a kérdés jogos.. Most kerestem én is, de nem találtam..

Amikor először regelni akartam, engem sem engedett, így inkább telefonon érdeklődtem (végül kiderült, hogy -hiába szóltam többször is -nem jelentett be a főnököm), utána már nem is érdekelt, hogy hogy lehet ezen az oldalon megnézni.

De most már engem is érdekelne, szóval ha valaki okosabb, ne tartsa magában az infót! köszi :)

Előzmény: webmot1 (5264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!