Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

prokszat Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1514
Üdv!

Kissé lelakott, romos 2004 Mercedes Viano 2.2CDI Trend felújításához az alábbiakat keresem:

motorháztetőt,
bal első sárvédőt,
bal oldali !! tolóajtót,
jobb oldali tolóajtót,
felfelé nyíló hátsó ajtót,
hátsó lökhárítót,

a toló és hátsó ajtók üvegei megvannak, tehát az nem feltétlen kell.

Keresek még
bal oldali ablakemelő kapcsoló csoportot,
multi kormányt, légzsák megvan, tehát a nélkül is jó
szürke kéttónusú bőr üléseket

Bocsi ha hosszú lett.

Proksza Tamás
Mobil: +36-30-864-0026
vitodoktor Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1513

Hali:)nos amiket keresel nekem 80% van,ugyhogy tudok adni ha gondolod?!  20/5698532

Előzmény: Janeszbratyesz (1511)
MIKLÓS61 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1512

Üdvözlet!

Egyenlőre sikerült megoldani a km.óra problémát (sokadik kisérletre).Bontott jeladó is rossz volt ,csere. Mindennek a tetejébe vezeték szakadás (belső) nem jött fel a jel rendesen .sikerült megoldani.Jeladó ellenálása 160-180 kohm közöttinek kell lennie így egyszerű kimérni. (négyszög jelet ad le, spéci műszer kell).Remélem neked is sikerült.

Minden jót!

Előzmény: Ropi600 (1502)
Janeszbratyesz Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1511

Üdv!

 

Van valakinek elado 110d hez jobb hátso féknyereg?

Az alábbi dolgok kellenének még!

Szervoszivatyu, Belsö kilincsek, Motorháztetö (fehér), Váltokar, Jobb visz.tükör, elektromos ablak kapcsolo, hütörács, stb. bármitek van a tipushoz irjatok érdekel!

 

Köszönöm!

vitodoktor Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1510

Üdv!Nos ha a csere után csinálja ezt a jelenséget akkor ott van a probléma a féltengelynél az biztos!lehet rossz az új csúklós is,de lehet,hogy rosszúl rakták össze a csúklót,mert már fordúlt elő ilyen!vagy valamelyik golyó szorúl a csúklóban,és ezért csunyán beráz!  csak azt nem értem,hogy hogy adja vissza a szerelő az autót még mielőtt kiprobálná!és ha nem jó jó akkor orvosolni kell! én mindig kiprobálom bármit is csinálok rajta,és csak akkor adom vissza,ha minden rendben müködik!

Előzmény: naplemente2005 (1507)
szaszito Creative Commons License 2011.09.17 0 0 1509

Hello! Eladó egy Merci Viano légrugó kompressszor. Felujitva, fél év garival.Tel:06702668204

szaszito Creative Commons License 2011.09.17 0 0 1508

Hello! Igaza van a szerelőnek  mert a belső ráz amikor el van kopva. A külső csak  kattog ha rossz. Különben ha  60000-ft volt csak a külső csukló csere akor jól levettek!!!!  Hivj  fel és megbeszéljük! Tel:06702668204

Előzmény: naplemente2005 (1507)
naplemente2005 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 1507

Hello mindenkinek!

 

Vitodokitól kérdezném elsősorban. A héten cseréltettem a Vitómon külső féltengekycsuklót, és a csere után annyira elkezdett rázni az autó mint a fene. Főleg amikor gyorsítok. A szerelő szerint ez nem az új csukló hibája, hanem az a baj, hogy a belsőt is ki kéne cserélni, meg lehet, hogy a másik oldalit is. Én erre mondtam neki, hogy akkor akár az autót is kicserélhetem. 

A kérdésem az lenne, hogy nem lehet hibás az új csukló? Esetleg nincsen centírozva rendesen, és üt egy picit. Nem akarják kicserélni, pedig gondolom, csak van rá garancia. Szerinted, szerintetek mi lehet a probléma? Idáig tökéletes volt az autó, most kifizettem 60.000.-ft-ot, hogy rossz legyen. 

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Üdv: István

 

kazj Creative Commons License 2011.09.15 0 0 1506

Sziasztok Urak! Van egy eladó V220 CDI-m ha valakit érdekel.

2002-es, digitklímás, 6 ülés van benne, dupla tolóajtó, 184000 km, friss műszaki.

Tel: 06 20 5798804

stefan67 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1505

Üdv Doki !

Igen, gondoltam Rád természetesen, mint mindig amikor megszorulok........:-))

Közben keresgéltem a neten és ezt találtam: Remélem jólesz méret szerint, de ha nem akkor természetesen majd keresni foglak !

Segítségedet előre is köszönöm!  A link:http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/eroatviteli_alkatresz/kormanyzas_iranyitas/mercedes_kormany_csuklo_1474395753.html

Előzmény: vitodoktor (1504)
vitodoktor Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1504

Hali! tudok én neked ebben segíteni! van nekem ilyen kardánom egyben a rudazattal! 20/5698532

Előzmény: stefan67 (1503)
stefan67 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1503

Sziasztok Vito-s kollégák!

 

Ismét gondom van: a kormánykardán nagyon lóg (alsó), állítólag csak egyben van valami rudazattal és horror áron.

A boltok szerint külön csukló csak úgy lenne ha a mérete megegyezne valami máséval, és az rendelhető lenne utángyártottban.

Így nagyon nagy a holtjáték, és az érzés olyan mintha gyenge lenne a szervó, mivel a csukló befeszül. Tudna-e valaki esetleg külön kormánykardánt, vagy van-e valakinek erre vonatkozó mérete? Az esetleges válaszokat előre is köszönöm,  Stefan

Ropi600 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 1502

Üdv Miklős 61!

 

Természetesen érdekelnek a fejlemények ,hogy mire jutottál , nálam a pluszz változás , hogy az üzemanyagmutatóm is meghülyült , 5-6 liter különbséggel ingadozik , amit nem nagyon tudok mire vélni ,legalább akkor ne is működne . Szerelőhöz csak a legvégső esetben viszem az autómat ,ha már tényleg nem tudok megfejteni egy problémát ,amit hirtelen megnéztem ,hogy nem az eredeti műszerfal van benne ,hanem valami bontott. A jeladó viszonylatba ,meg tényleg halottam ,hogy valaki kicserélte és nem ment ,én inkább gyanakszom ,hogy alapvetően a műszerfalegység adta meg magát . Talán a jüvő héten tübb időm lessz és megmérem a jeladót ,bár szerintem semmi köze hozzá ,ha két külön álló egység vacakol. Mindenesetre végignézem a kábelezést hátha valami rövidzár okozza a problémát ........

.

 

Előzmény: MIKLÓS61 (1500)
prokszat Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1501
Hello, mindenkinek.

2005/12 havi viano-hoz keresnék xenon-ős fényszórót, már ha az beépíthető a sima helyére, ha nem akkor sima fényszórót keresnék. Mind két oldalra.

Más kérdés, jobb oldali tolóajtó központizárja nem zár/nyit távirányítással, csak manuálisan, ötlet, hogy miért?

Válaszokat előre is köszi.
Proxy
MIKLÓS61 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1500

Szia!

 

sajnos ezzel küzdök én is  ,amit javasolni tudok. Váltóban van egy jeladó méresd ki NORMÁLIS vill.szerelővel nem véletlen a csupa nagybetü.4.szerelőből egy sem tudta kimérni illetve megmondani mi a probléma halvány segedelmük nem volt róla.Vettem egy új jeladót de így sem megy az óra.Tehát figyelj arra ,hogy kivel dolgoztatol.Amennyiben nem a jeladód ludas akkor  műszeregység (állítólag a műszeregység nem javítható).Folyamatban vagyok, így ha bármi fejlemény van és érdekel írok!

Előzmény: Ropi600 (1499)
Ropi600 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1499

Üdvözlök minden Vítotulajdonost !

Nekem a következő problémám lenne és kérném segítségeteket  ,vagy ötleteket , a kilóméterórámon  már másodszorra nullázódik le az összkilóméter ,plusz mostanában kb 50 -ig hol méri a kilómétert ,hol nem  ,(mármint a mutató). Van benne esetleg valami elem ami ki tud merülni? Bár még öszintén nem volt időm kiszerelni ,de gondoltam hátha valaki találkozott már hasonló jelenséggel. 96 -os 110TD

VitosTomi Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1498

Sziasztok! Üdvözlök minden Vito tulajdonost!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudna valaki abban segíteni nekem, hogy hol tudok légrugós felfüggesztést beszerezni? Bontott is érdekelne ill. az hogy motorátalakítás nélkül beszerelhető lenne?(kompresszor) Vagy esetleg ha valaki elmondaná, hogy milyen elven működik!? Egyébként 98-as 110td 8személyes Vito-m van. Előre is köszönöm a választ!

csokiszem Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1497

Szevusz Vitodoktor ! Nagyon szépen köszönöm a pénteki munkád , full jól megy az autó ! kiértünk vele jól szuperált ,még hazafele megküldtem , 180  ez még jó ,elmegy  !! Köszönet érte !!! Amit beszéltünk majd megírom és küldöm !!    Üdvözlettel  Szia  Csokiszem

csokiszem Creative Commons License 2011.08.26 0 0 1496

Szevusz Vitodoktor ! Ma megyünk és ahogy lehet hívlak ! A probléma nemoldodott meg!Üdv. Tibor

 

Előzmény: vitodoktor (1492)
akos696 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 1495

Sziasztok!

 

Régóta tetszenek a vitók, de megbízhatóság miatt csak a 108D-t kerestem, viszont most belefutottam egy kedvező áru 230 benzinbe. 146 lovas. Mik a tapasztalatok vele, megbízhatóság, fogyasztás stb? Előre is köszi, ha valaki válaszol.

 

 

Üdv

Akos

a.tech Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1494

Sziaszok!Segítséget szertnék kérni!Egy 112CDI tulajdonosa vagyok és olyan problémám van,hogy meg-megáll a turbó,erőtlenné válik az autó.Ezt először úgy vettem észre,hogy amikor a klímát használtam,egy idő után elkezdett akadozni,majd már abszolút nem hallottam a turbó fütyölését.Ezt többször ki is próbáltam,és azóta nem használom a klímát...így persze semmi gond nem volt!Ez így is volt,mígnem a hétvégén mentünk a Balatonra,és ebben a dög melegben KB 10 Km után leállt,és igy húztunk le 150 Km-t.Meg persze vissza is...Frankó volt...Viszont mikor hazaértünk,és lehűlt az idő estére ismét ment...Csak én gondolom úgy,hogy köze van a meleghez,vagy tényleg lehetséges?Esetleg valakinek nincs tippje,hogy mi lehet vele?Vagy ki kéne olvasni a hibakódot?Köszi szépen!Üdv:a-tech

GUMIUDVAR Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1493

Sziasztok!

 

Hallott valaki olyanról, hogy 110CDI-nél garanciában cserélik a porlasztócsúcsokat, mert nem lehet kiszedni, mert konstrukciós hiba ezeknél?  Vagy csak téves az információ!

 

 

vitodoktor Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1492

a legegyszerübb,ha felhivsz és odálsz az autó elé és akkor mondom is,hogy hol és miket kellene nézned:) hívhatsz még ms este is!  20/5698532

Előzmény: csokiszem (1491)
csokiszem Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1491

Sziasztok ! Köszönöm válaszotokat !:-) 

     De szeretném megtudni hol keressem !!??

Ha szembe állok az autóval a levegőszürőnél van egy vastag cső alul jön ki belöle azon nincs bilincs mozog rajta eléggé !! Van egy közepes vastagságú a blokk hátsó részénél ahogy a másik olaj beöntö nyilás volalában  van !! Légyszives írjátok le mekkora és hol találom  ! Köszönöm !! Üdv. Csokiszem  

Előzmény: maximus 75 (1490)
maximus 75 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1490

üdv csokiszem! szerintem turbócső lessz a gondod ez betegsége a vitóknak ,és a sprintereknek is. a hibát nem fogod látni, de legtöbbször a szívócsonk elött durran el a gumicső kanyarulatában. kézzel végigtaperolod,meg fogod találni a hibát. tünete az, ha jobban odalépsz neki, úgy süvít  mint atom, lomhább a motor. javítása csak csere ragasztani foltozni nem érdemes mert csak ideig-óráig tart. én most cseréltem,16500ft-volt. cseréje egyszerű,kb 10 perc. nekem 112cdi-n le kell venni a hűtőmaszkot hogy a bilincshez hozzáférjek,de nem vészes. minél elöbb cseréld ki, mert a turbód ellenállás nélkül szétpörögheti magát. sok sikert a műtéthez M.

Előzmény: csokiszem (1488)
vitodoktor Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1489

Üdv! Nos elöször nézd meg,hogy a szürötöl jövő csöben benne van e a kartergáz visszavezető cső,mert az szokott ilyet csinálni!oda érdemes rakni egy bilincset,mert gyárilag nincsen és ha sokat van széthuzogatva akkor már magától is kieshet,vagy aki csinálta elfelejtette visszarakni:)

 

Előzmény: csokiszem (1488)
csokiszem Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1488

Szia ,Sziasztok ,Üdvözlöm Vitodoktor ! Heti 1-2 szer olvasom az oldalt ,de mivel nemértek hozzá igy bizonytalan vagyok a következökben ,s nem tudom tényleg az-e a baj amire gondolok : elindulásnál ugy ahogy normál ,de amint gyorsítok ugy 40-50km/h akkor elkezd olyan hang lenni mint amikor a levegő befúvot 4 állásba állítom , s amint visszább engedem a gázpedált már halkul is ez a süvítő hang !!! Kérdésem mitöl lehet? Illetve úgy gondolom a turbócsővel lehet bajom mert nem is megy úgy ahogy kellene !!???? Ha jól emlékszem PowerZ-nek is volt ilyen hibája , nála csőprobléma volt  ! Hol merre melyik oldalon milyen vastag milyen a hiba rajta amit látnom kell ???? Ja olaj cserém volt az nap és levegő szürőt is cseréltettem  ,esetleg ott lett valami elszúrva ??? 

Ha a cső hibás mennyibe kerül cirka ?? A turbom szépen fütyül mint mindig is előtte !

 Gyors válaszaitokat elöre is köszönöm ! 

ui: sokan kérdik az olaj márkát válasz nekik ; Castrol magnatec diesel 5w40 egy ideje ezt használom ,bejött. :-))  Üdv. Csokiszem

Előzmény: maximus 75 (1487)
maximus 75 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 1487

szevasztok! 

minap hazafelé az M7-en gázadáskor fura süvitő hang,másnap megemel,turbó ok.,turbócső kiszakadva 16-ba fájt,de közben fényderült még néhány hibára. - féltengelyporvédőgumik elöregedtek ill. 1 szakadt,4db 30-as,kormányösszekötő gömbfej totál hulla 2x 7e. , stabilizátor összekötő 2x 7.5e. de most újra szuper a merga! kitartás mindenkinek! 

beimli Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1486

Nem baj ha drága, csak valaki mondja már meg h hol lehet???

Előzmény: vitodoktor (1485)
vitodoktor Creative Commons License 2011.08.19 0 0 1485

Üdv! a 639 az a 2003-tól lévő vitók bizonyos szária(vagyis alvázszáma) a tied 638-as! a kulcs hozzá megoldható jóval ocsobban is!ha fehívsz elmondom:)  20/5698532

Előzmény: beimli (1484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!