Keresés

Részletes keresés

Tónyió Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14560
Én már nyírtam ki bükköt, így nem biztos, hogy pont az én tanácsaimra van szükséged. :-))
Előzmény: cotykos (14559)
cotykos Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14559
:)
legyetek szívesek pontosan leírni, hogyan kerülhetem el a nagy B betűt...
Előzmény: Tónyió (14557)
libapék Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14558
reméljük, nem csinálja azt! :-D
Előzmény: Tónyió (14557)
Tónyió Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14557
Ez a bükk szerintem egyáltalán nem korhadt. Volt egy komoly sérülése valamikor, ami szépen begyógyult, ettől ezer évig is elélhet, ha Cotykos el nem b...  :-)
Előzmény: libapék (14550)
endru Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14556

bazsa

 

Sajnos csak ma (csütörtök) olvastam a kérdésedet.

Most jöttem onnan. XIII. Radnóti M.u. 35 általános iskola.

17-kor kezdünk, előtte fél órával jöhetsz, akkor van lehetöség beszélgetésre., kb 19.ig tart.

De miért nem olvasod a honlapom? www.bonsaiherman.atw.hu  rajta van a program.

Herman Ottó Bonsai Egyesület.

 

 

Előzmény: fbazsa (14539)
libapék Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14555
az egyik gyertyán az idén nálam is necces.
én a sok eső miatti gyökérsérülésre(rothadás a pangó víz miatt) gyanakszom.
mostmár nem merek hozzányúlni, reménykedem, hogy stabilizálódik és jövőre is kihajt.
Előzmény: cotykos (14551)
endru Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14554

Sajnos csak ma (csütörtök) olvastam a kérdésedet.

Most jöttem onnan. XIII. Radnóti M.u. 35 általános iskola.

17-kor kezdünk, előtte fél órával jöhetsz, akkor van lehetöség beszélgetésre., kb 19.ig tart.

De miért nem olvasod a honlapom? www.bonsaiherman.atw.hu  rajta van a program.

Herman Ottó Bonsai Egyesület.

Előzmény: fbazsa (14539)
de-guky Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14553
A pajzstetveket befedi az olaj és alatta elpusztulnak azok. Az olaj ugyanakkor betömi a levelek légzőnyílásait is és azok károsodhatnak. Az olajos lemosó permetezést ezért tavasszal ajánlják amikor még nem pattantak ki a rügyek viszont a kártevők búvóhelyei is lezáródnak és azok elpusztulnak az olaj alatt.
Az olajos szertől néhány óra alatt megfulladnak a pajzstetvek és akkor az egész növényt a zuhany alatt meg kel tisztítani a pajzstetű tetemektől meg az olajtól is.
Ez persze nem végezhető el minden növénnyel ezért szerencsésebb felszívódó
rovarölő szert vásárolni a gazda, vagy vetőmag boltban. Aztán a permetezést meg kell ismételni, mert a peték ellen nagyjából semmi nem jó. Aztán jöhet megint zuhanyozás, slagozás, hogy semmi ne rontsa az összképet.
Előzmény: dedici (14552)
dedici Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14552
Sziasztok!

Van egy kis problémám,abban szeretnék segítséget kérni.Van egy ficus benjamina fácskám amit már 8-9 éve nevelgetek.Nemrég kb. egy hónapja átültettem tőzeg és virágföld keverékébe(eddig mindig csak sima általános virágföldet használtam).Majd pár napra rá pajzstetű irtást kelett végrehajtanom mert már elég régen 'zaklatták' a növényt.Vásároltam egy VAPE nevezetű ásványi olaj tartalmú pajzstetű irtó aerosolt,és lepermeteztem.Remekül bevált azt leszámítva,hogy a tetvek a levelekkel együtt távoztak a növényről.Viszont lehet ott hibáztam,hogy permetezés után két nappal letusoltam a fát,mert idegesítően fénylettek a levelei,a talajt viszont nem takartam le és lehet belemosodott a permetszer a talajba?!De közben a növény hajt szépen hozza az új szép leveleket,de minden öntözés után lehullajt egy jópár levelet!Most nem tudom,hogy az átültetés és az uj talajkeverék miatt hullajtja a leveleit vagy a permetszer esetleges talajba mosódása vagy egyéb módon való felszívódása miatt?! Jó lenne tudni,hogy melyiket ne használjam többé!Valaki segítsen lécci:) Köszönöm előre is.
cotykos Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14551
köszi a hozzászólásokat!
gyertyán esetében én is arra gondoltam, h valamilyen hiányban szenved.
ugyanakkor a 4-5 gyertyánomból ő az egyetlen aki ilyen tüneteket produkál.
kaptak már b. tápoldatot és műtrágyát is, elvileg azonos dózisban. azt tudom még elképzelni, h a talajösszetétellel lehet nála probléma.

a bükk esetében úgy vagyok, h nevelem ameddig tudom, és próbálom addig minél szebbre alakítani. tisztában vagyok vele, h az élőlények egyszer meghalnak :) semmi esetre sem veszem rossz néven. azért írok/kérdezek, h okuljak.
libapék Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14550
Szia, ne vedd személyes sértésnek, de elég gyakran látom, hogy szeretnek itthon az emberek, odvas-pudvás lombhullatókat kiásni és tartani.

Sajnos ez eleve kudarcra van szerintem ítélve, mert évek (évtizedek) alatt előbb utóbb szétterjed a korhadás. És sosem lesz egy egészséges fácskád.
Nekem volt tavaly dolgom egy begyűjtött szép bükkel, amin hasonló sérülések voltak, (sajnos csak utóbb vettem észre.)
Szépen elkezdtem dremellel feltárni és kitisztítani a sebet, mire észbekaptam a fatest felét kimartam, és 20-30cm-el a sebtől a magrész végig pudvás volt.

Nem szeretem a beteg fákat rájöttem.

A tűlevelüeknél más a helyzet, mert ott a gyanta meggátolja a mikrobák terjedését.
Előzmény: cotykos (14547)
rubíí Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14549
Sziasztok!

Kiderült a fácskám nem is karmona, hanem kínai szilecske. Most inkubátorban van párásítás céljából :) Előtte megöntöztem, és kitettem a napra. Remélem helyre fog jönni... Az egyik oldalon olvastam, hogy ezt kell tenni, ha szárad és hullanak a levelei. Szerintetek?
de-guky Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14548
Szerintem ezt a sárgulást tartási hiba okozza. Adtál már műtrágyát a fáidnak?
Előzmény: cotykos (14547)
cotykos Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14547

sziasztok!
kedvem támadt feltölteni pár képet...
a bükkel és gyertyánnal kapcsolatban lenne kérdésem.
az első kép csak úgy megosztom, h lássátok kis birodalmam (egy szeletét)
szóval: ez a gyertyánom már tavaly is sárgás színben pompázott. van e tipp, h mi baja lehet?
a bükkel kapcsolatban, pedig csak szabad irányultságú véleményeket látnék szívesen. nem régen nevelem, de szerintem szép "alapanyag". majd lesz vele valami. ötlet?
mindenkinek szép napot
rubíí Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14546
Kedves de-guky!

Köszönöm szépen, elolvastam, és megteszek mindent, hogy megmentsem a fácskámat! Remélem sikerül, majd megírom mi lett vele!

Jó éjt!
Előzmény: de-guky (14545)
de-guky Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14545
Endru azt javasolná ezt olvasd el:www.bonsaiherman.atw.hu

Egyébként meg nehéz ügy egy halódó -Magyarországra nem való -fát megmenteni.
Magas párát, savanyú -állandóan nedves-pH-jú , de jó vízátersztő képességű talajt megfelelő rendszeres tápoldatozást és szerintem szórt fényt igényelnek.
Előzmény: rubíí (14542)
de-guky Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14544
Szerintem az első képen nem Serissa van. Az ezercsillag fácskának sok apró levele van.
Előzmény: rabi75 (14541)
rubíí Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14543
*karmona bonsai ( lemaradt egy "r" ) :)
Előzmény: rubíí (14542)
rubíí Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14542
Kedves Mindenki!

Sürgősen segítségre volna szükségem! Alig 1hónapja kaptam egy kis fát, (kamona bonsai) és rohamosan elkezdett száradni a levele kb egy - két hete... Már nagyon kevés levele van és az is fonnyadt, száradt. Utánanéztem a neten és hol azt írták h sokat öntözzem, hol azt hogy nem szabad sokat öntözni. Szerintetek megmenthető még???? Mit csináljak most, vegyek neki tápoldatot, műtrágyát??? A gyökere elég nagy, az is lehet , hogy kicsi neki az edény, lehetséges, hogy át kellene ültetnem?
segítségeteket előre is köszönöm szépen, írhattok többen is, hogy tényleg meg tudjam menteni :(
Köszi még egyszer! Üdv: Dali
rabi75 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14541
Eladó serissa foetida és acer bauergerianum 2 éves egyedek 690Ft
Valamint 3-4 éves nagyobb acer bauergerianumok 1500Ft
további infó itt olvasható
libapék Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14540
Szia,

csak javasolni tudom bárkinek. Semmibe sem kerül, viszont sokat segíthet, ráadásul
még alakul a dolog így lehetőség van a funkciók bővítésére, ráadásul nem csak bonsai-ok kezelésére alkalmas a progi.
Az alábbi linken található a letölthető verzió, ami gyakorlatilag naponta fejlődik :-)
(Már angolul is tud...)

Letölthető innen.
Előzmény: Gerzson20 (14538)
fbazsa Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14539
Sziasztok!
Valaki tudna nekem infót adni, arról a bonsai foglalkozásról ami minden hónap utolsó csütörtökén van? elhagytam a szórólapom:(

Hová kell menni, és mikor kezdődik? mit kell tudni?
Gerzson20 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14538

Sziasztok!

Nem is rossz ötlet ez a nyilvántartási program. Én kipróbálom. Lehet, hogy jobb, mint az én módszerem.

Üdv.:
Gerzson
Előzmény: libapék (14491)
Gerzson20 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 14537

 

Sziasztok!

 

Én is kaptam karácsonyra egy Kínai szilecskét, ami Bexinho-éhoz hasonlóan gubancosra volt hagyva, de annyira, hogy csak 3 lépésben tudtam megritkítani, mert annyira nem fértem hozzá az összetekeredett apró ágacskákhoz. az utolsó metszés után így néz ki. Pár év(tized) és türhető lesz. :)

Dehát ezért szép ez a hobby.

 

 

bexinho Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14536
Rendben, megfogadom tanácsod! Köszönöm!

Üdv,
Bex
Előzmény: endru (14535)
endru Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14535

Szia Bexi

Azt jól olvastad, hogy az erősebb metszéseket tavasszal ajánlott elvégezni, de a hajtások finom metszését egész évben szükség szerint. Az a balra kiálló ág nagyon fura, nem tudom milyen a valóságban. Drótozni lehet a fádat, hogy szépen álljanak az ágak. Nincs szigorú szabály, csak esztétikus legyen.

Ezt a fát egész évben átültetheted, mert kis tálban nem éri meg az őszt. A földlabda ne essen szét!!!

Az nagyon amatőr lehet akinek a képeit nézted. Nézz meg milyen bonszáj stílusok vannak, abból válaszd ki a megfelelőt, és ugy alakítsd. Akkor csodaszép fád lesz, igéretes, de ne haragudj ez egy gubanc

A törzsnek és az ágrendszernek látszani kell, az egész fa befoglalható legyen egy szabálytalan háromszögbe, a levelek az ágakon "párna" szerűen legyenek. Lesznek ősszel kiállítások men el oda, vidd a fádat, ott segítenek megmetszeni.

 

Előzmény: bexinho (14529)
endru Creative Commons License 2010.05.24 0 0 14534

Bizony el....

boccss, utóbbi időben sok bakit követek, megigérem jobban fogok vigyázni

Előzmény: BonLui (14533)
BonLui Creative Commons License 2010.05.23 0 0 14533
"Tavasztól őszig elég 2....3 havonta tápozni", szerintem hetenként akartál írni endru.
Előzmény: endru (14527)
de-guky Creative Commons License 2010.05.23 0 0 14532
Engem a nyárfára emlékeztet......
Előzmény: gaara1114 (14523)
de-guky Creative Commons License 2010.05.23 0 0 14531
Szép.
Előzmény: gaara1114 (14530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!