Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4436

Értek a mechanikához, meg gépjárműtechnikus vagyok, de azért egy jó hangszert nem barkácsolnék. És ahogy a funtársam írta, menet közben sosincs gond. Jófajta D'addario buzogányt kaptam, majd jelzek megszűnt-e a probléma.

Ötletem még a jófajta portaszító műszerfalápolót finoman felvinni fültisztítóval a párnára. Ettől függetlenül a véleményem megegyezik Florg korábbi hozzászólásával, amíg nincs gond, inkább ne buzerálja senki semmivel.

florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4435

Csak ha kicsi jappániai vagy.

Előzmény: valos (4430)
florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4434

Nem tapad.

Előzmény: valos (4429)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4433

Magasabb iskolákban kötelező tudni, konzulium, ha jól írom.

Előzmény: valos (4432)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4432

Közben hallgatom a csevegő szaxafont. megkéne tanulnom. persze olyan gyorsan már nemfogom tudni.

valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4431

Elindítom a szervezetemben, a nano robotokat, hogy takarítsanak ki.

Előzmény: valos (4430)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4430

Nemide tartozik ugyan, de szeretném megkérdezni: 100 a pulzusom 72 helyett.  Kezdjek aggódni?

 

Előzmény: tamcsab (4428)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4429

Nem értem. Púder szerintem nedvesen tapadhat.

Előzmény: florg (4425)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4428

tudom tudom florg, sot kepzeld el a kicsi sarga embereknek, csak bemondom, hogy pl NIght in Tunisia....kicsit swingesen, eloszor visszakerdeznek gyorsan, hogy Getz-es, vagy Coltrain-es sound, aztan mar dudoljak is.....Hallgatosag meg olvad...:) hat igen .....Yami forever! de ha nem aruljatok el senkinek elmondok meg egy titkot...a G# is le tud tapadni..... persze ha megmozgatom ( illetve  a srga kis japcsik) minden ok, jatek kozben meg sosem tapadt le, csak akkor neha, ha hosszabb ideig nem fujtam.

Ettol egyebkent fuggetlenul a csudabuzugany nem rossz... Mar korabban beszeltunk rola valamikor, arra kell figyelni, hogy ne legyen szorehullatos es vizszivo anyagbol legyen... Fntrade-nel egesz jot vettem szopranba a nyaron.....

Előzmény: florg (4424)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4427

Mi van a cigaretta papíron, hogy segít? vagy csiszol, illetve políroz?

Előzmény: florg (4425)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4426

 Persze mechanika is akadhat. karbantartásra gondolok . Kis műszerolaj. sosem árt.

Előzmény: valos (4422)
florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4425

Nem oldja meg a rugóhajlítgatás. Cigarettapapír minden dohányboltban van, púder meg a háztartásiban.

Előzmény: tamcsab (4423)
florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4424

A Yamahában benne laknak egészen kicsi jappániaiak, és kijavítanak minden hibát. Azért olyan drága a Yamaha. Ha véletlenül meghalnak a kicsi jappániaiak, akkor a cég küld újakat.

Előzmény: valos (4422)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4423

lattam valahol specko kis lapocskakat, beteszed nyomvatartod kihuzod.....ismetelgeted....:)

szerintem egyebkent a cigaretta papir ugyanezt csinalja csak hat az ilyen "specko" lapcskakert szinten penzt lehet tolunk kicsikarni......egyebkent is hol van mar a jo oreg cigaretta papir, ahogy hallom lassan mar egy jot rapipalni sem lehet.....

ha nem is erosebb rugo, de talan lehet egy picit ovatosan hajlitani a rugon......

Előzmény: florg (4421)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4422

japán az japán, de nemmindig ők a jobbak.  Megfújnák egy igazi új amerikai gépet. természetesen éreztem, hogy keményebb lett az újjamnak, dehát akkor nemtudtam mást. Gondolom peremcsiszolás, vagy lakkozás sem segítene.

Előzmény: florg (4421)
florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4421

Erősebb rugó vagy megoldja, vagy nem. De az biztos, hogy keményebben fog járni. Ezt csak a párnacsere oldja meg, Van, hogy a peremhez sem árt nyúlni. De mondom, van valami kence, ami megoldja, ideiglenesen meg a puderes cigerettapapír (beteszed alá, lecsukod, és finoman kihúzod).

Előzmény: valos (4419)
florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4420

Yamaha nem tapadhat. Vagy ha tapad, jön két kicsi jappániai, és fölemeli.

Előzmény: tamcsab (4418)
valos Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4419

Hangszerész megoldaná. Kicsit erősebb rugóval. Régebbi szaximnál hajlítottam a rugón. Amati nem tapad.

Előzmény: Törölt nick (4416)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4418

Yami-nak is letapad :(

de szeerintem akkor annak le is kell tapadni neha :)

Előzmény: florg (4417)
florg Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4417

Le fog tapadni. Ha egyszer elkezd letapadni, akkor azon nem nagyon segít semmi buzogány. Puderezni lehet, meg állítólag van valami kence, amivel bekened, és nem tapad le többet, de én nem használtam, csak valami fórumon olvastam.

(Vegyél Yamahát, annak nem tapad le. :))

Előzmény: Törölt nick (4416)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4416

Miután sokadszor letapadt a #G, megvettem a csodabuzogányt. Ha ezután is letapad, gyakorlás előtt szilikonnal öblögetek.

Ja, frankó Rico nyaklót vettem, 2.000-re leárazva a FT-ben, nagyon tetszik.

tamcsab Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4415

Persze vegig azon gondolkodtam, mikozben hallgattam a nem annyira Getz-es sound-ot a palyan, hogy bizonyara az F1-et is uralna a Yamaha, ha a motorok mellett F1-es kocsikat is gyartana:)

tamcsab Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4414

Vilagos....mint a vakablak, vasarnap lattam eloben Kimit megnyerni az Abu Dhabi nagydijat, ugyhogy most mar mindent ertek. Bar ott a sound az autobol jott..:)

Előzmény: Törölt nick (4413)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4413

Ezt inkább úgy kell érteni, hogy Kimi Raikkönent beülteted egy raliautóba, nem fog úgy menni vele, mint egy forma1-es autóval.

De az biztos, hogy bármelyikbe bárki beül mellé, annak szazután szüksége lehet rád, mert mindegyikkel őrülten tud menni. :)

Amúgy ezt is ő mondta:

"Nem lehet valaki mástól megtanulni, hogy hogyan vezesd az autót; magadnak kell rájönnöd. Ha nem vagy elég jó, semmi keresnivalód a Formula 1-ben." 

Nekem is egészen máshogy szól a Yamaha fej, mint a Lebayle ugyanazon a (természetesen Yamaha:) csövön. Ellenben nálam volt tegnap egy barátom, aki sokáig tenoron játszott, megengedtem neki hogy belefújjon a Lebayle-al, és hát szinte nem is hasonlított arra a hangra, mint amikor én fújom vele. Tehát belőlem jön a sound, ő meg csak próbálkozott. :)))

Előzmény: tamcsab (4411)
florg Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4412

Hallható különbség lesz, persze. Ami nem lesz, az a Stan Getz soundja attól, hogy olyan csövet és fúvókát veszel, mint ami neki van. Könnyebben elérheted vele, de nem attól lesz ugyanolyan.

Ahogy én látom, az embernek van egy sound elképzelése, amihez keres egy megfelelő eszközt. Ha megtalálta, megnyugszik. :) De ha valakinek van egy fölismerhető soundja, mindegy, mit adsz a kezébe, közel ugyanazt fogja produkálni.

Egyébként ez minden hangszeren így van, még gitáron is, ami pedig elvileg nagyon függ a pickuptól, fától, húrtól, pengetőtől: aztán, ha egy profinak a kezébe nyomsz bármilyen gitárt, bármilyen pengetővel, mégis meg fogod ismerni a soundját (már ha volt neki).

Előzmény: tamcsab (4411)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4411

Tudom, tudom, mar irtad es en vakon hiszem is...:) Na most egy picit mondok csak ellent: Amikor ugyanazon a csovon  fujok mas- mas fuvokakkal azert bizony eszreveszek akar nagy kulonbseget is.....

 

( megjegyzem "vilaglejobbja" Yami csovek :) csak viccelek, ugye mindenki tudja!!!!!

 

persze gondolkodva a dolgon, lehet, hogy az is benne van, hogy mas nyitas, mas hosz, uregmeret, ezert mashogy kuldom meg a hangot, bar probaltam ugyanugy fujni.. Szoval szerintem florg hallhato kulonbsegek vannak. Vagy csak en akarom kulonbozoen hallani.....????

 

Na most meg akkor az lehet, hogy ha nem ezen mulik, hanem belolem jon a sound, ahogy irod, akkor bizony skizo vagyok es tobb szemelyiseg lakozik bennem, es mas mas jon elo mas mas fuvokanal, bar szerintem ez nem valoszinu, hioszen a hangok is megmondtak, hogy velem minden rendben van mentalisan:)

Előzmény: florg (4410)
florg Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4410

Nagyon drága fejek közt sok jó van. Csak nagyon drágák. :)

Ezt speciel nem hallottam, de valószínűleg jó.

Amúgy ami nagy tévhit, hogy a fejnek van valamilyen hangja. Persze, _valamilyen_ van. De a sound lényege mindig a játékosból jön.

Előzmény: tamcsab (4409)
tamcsab Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4409

Most olvasgattam , illetve nezegettem kepeket Drake (Son of Slant es Jazz New York fuvokakrol). Gyonyoruek, meglehetosen nem olcsok:) Van valakinek tapasztalata vagy informacioja veluk, roluk? Allitolag sotet, levegos, lagy hangzasuak, kicsit Getz-es. ??????

valos Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4408

Köszi, hogy ennyi mindent megosztottál velünk. Rólam már szinte mindent tudtok. Ja azt még nemmondtam, hogy 100 a pulzusom. Lehet, hogy egy infarktus megfog látogatni. Majd elfújom. hi-hi.

Előzmény: tamcsab (4402)
florg Creative Commons License 2012.11.06 0 0 4407

De, őt. :)

Előzmény: tamcsab (4405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!