Keresés

Részletes keresés

Vikusz1977 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66504

Mindenkitől elnézést, helyesbítenem kell, 2002-ben tették fel az órát az új lakásban, nem 2012-ben, bocs!

 

gmkiev Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66503

Annyival egészíteném ki ezeket a sorokat, hogy újabban elmaradoznak a munkahelyi ellenőrzések fekete munka ügyben. Pedig az építkezéseken szinte csak a nagy "OLÁH" országiak adják a szak, meg segg.....éd munkát is!

Előzmény: cucu (66502)
cucu Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66502

OFF

Hát nem a magyarok miatt, afelől nyugodt lehetsz!

Amerikában is az a hír járja rólunk, (mint amit te is terjesztesz) hogy a magyarok ilyenek, meg olyanok, meg hogy magas a bűnözés... Na ja. Magyar állampolgárokról van szó ilyenkor, akiknek semmi közük a magyarsághoz, még a magyar nyelvet beszélni sem tudják helyesen... Ezért tévedés ilyesmiket terjeszteni a magyarokról!

Előzmény: SolnesN (66493)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66501

Most egy ideig, lapít "mint gaz a fűben"!

Előzmény: joevagyok68 (66500)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66500

"de ettől még nem fogom leharapni a fejét."

Azt azért nem , DE eléggé hitelét vesztett lett abból kifolyólag, hogy a szövegből arra lehet következtetni, hogy ha szerel valahol :

- tudomására jut/VAN "szabyálytalanság" a helyszínen

- DE "kínozzák" a macskákat,

szólok gázműveknek

 

Viszont ha szerel valahol:

- tudomására jut/VAN szabálytalanság a heylszínen

- DE NEM kínozzák a macskákat...Sőőőőt neadjisten még esetleg ez az eset egy

"macskamenhely No.II" házban történik meg

AKKOR meg minden OK.

 

Szerinted így minden OK ??  Korrekt ?

 

Vagy mint tudjuk  sok minden múlhat az emberi jóindulaton...Hátmég egy kéményes-gázszerelő-gázfelülvizsgáló embörnél.

Ezentúl akkor káderezzem le mielőtt hozzánk jön ....., és "legyek tekintettel" vallási, faji, szexuális hovatartozás tekintetében ? Tartsak otthon keresztet, zsidó csillagot, kettős kőtáblát, .........ha kell szado-mazo bőrszerkót..... lovat, kecskét, KANÁRIT ...macskát ?

Hogy a  "nagyhatalmú" kedvében járjak ??

 

Nemááá !

 

Különben csak azé nem hagyom "elsüllyedni" a dolgot...mert marhára kíváncsi vagyok a reakciójára !

Hogyan-mivel magyarázza majd az "esetet".

 

Előzmény: elemes2 (66498)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66499

28.-án mangalica főző fesztivál? :))))

Előzmény: joevagyok68 (66491)
elemes2 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66498

jaj-jaj, a végromlást és a többit politikusoktól idéztem. nap mint nap hallhatunk erről.

távolról sem szeretnél politizálni, csak azért írtam, mert az az érzésem, hogy a közéletet

megfertőző eszkatologikus érvelést annyit halljuk, hogy leszivárog a hétköznapi életbe.

egy politikusnál létkérdés, hogy mindig igaza legyen (egy fotómodellnél létkérdés, hogy

mindig csinosan nézzen ki) mert ebből él. de azért valójában tudjuk, hogy nem vagyunk

egyformák, az illető macskamenhelyet tart fenn, én meg az énekesmadarakat kedvelem

és ezért nem vagyok túlzottan macskapárti, de ettől még nem fogom leharapni a fejét.

Előzmény: joevagyok68 (66497)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66497

"ennek a "szakmára" való kihatása legrosszabb esetben közömbös, szerintem pozitív."

 

Gondoltam írok erre valami...

DE " az dezintegrálja a társadalmat, végromlásba dönti a nemzetet és kitaszít európából."


Ezért nem tettem !  :-)

 

 

 


Előzmény: elemes2 (66496)
elemes2 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66496

nem baj.

 

politikusok között gyakori beszédfordulat, hogy amit tisztelt képviselőtársam művel,

az dezintegrálja a társadalmat, végromlásba dönti a nemzetet és kitaszít európából.

eszkatologikus érvelés.

 

nem vagyunk egyformák.

az illető állatvédő. nem csak a szájával, hanem valóban komoly erőfeszítéseket tesz.

ez nem mentség: magyarázat.

nem szeret olyan helyen dolgozni, ahol a macskákat gyötrik.

 

ennek a "szakmára" való kihatása legrosszabb esetben közömbös, szerintem pozitív.

nem vagyunk politikusok, megengedhetjük magunknak, hogy emberként tekintsünk a

másikra. amikor az én egyszemélyes véleményemet azzal próbálom súlyosabbá tenni

hogy az enyémmel ellentétes véleményt a világvégéhez vezető autópályának próbálom

beállítani, az olyan ... politikus-szerű dolog. Tudom, hogy Magyarországon nehéz ebből

kimaradni, mert nap mint nap vádolják egymást politikusaink színes világvégékkel, de

mégis jobb ebből kimaradni.

Előzmény: joevagyok68 (66495)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66495

dedenemá

nemééétem !

Előzmény: elemes2 (66494)
elemes2 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66494

dedenemá.

 

mi ez a felháborodás? egyrészt. és akkor tovább nem is kell mondanom.

Előzmény: joevagyok68 (66489)
SolnesN Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66493

 A szomszédban lakom.

  "India, Sinai félsziget, Csájna, Vietnám"

 

 

 Ezekre helyekre viszont sosem fogok menni.  Tény, hogy  a sok az nem egyenlő a mindenkivel. Ha azt írtam volna, lehetene reklamálni-

 Vajon a sok rács a rács hátán miért van !!

Előzmény: gmkiev (66488)
SolnesN Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66492

 "nincs ilyen műanyag bilincs és nem is volt, remélem ez nem gond."

 

az attól függ !

Ha dokumentálva van az a 3 db. néha 4 db. műanyag bilincs, akkor senki sem mossa le rólad , hogy te távolítottad el. Ha nincs dokmentálva akkor szerencséd van.

Előzmény: Vikusz1977 (66479)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66491

Ebben legelább 1et értünk teljes mértékben !

 

Egyre közelebb vagyunk ahhoz, hogy együtt gulyásozzunk ..

Éppen ezen gondolkodtam tegnap..

Ilyen közel még sohasem voltunk hozzá !

Csak egy pici hiányzott..

Mondjuk az, hogy > legyen motorom >arrafelé motorozzak > találkozzunk > meghívj ! :-))

 

Előzmény: gmkiev (66490)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66490

"Az ilyen rémtörténeteknek annyi alapja van hogy ha szemétül viselkedik a tulaj,vagy ha valaki beajánlja a parasztot valaki akkor persze meg tudja szivatni a szerelö, én is szoktam a gázosok szigoított figyelmébe ajánlani egész társasházakat ,de csak akkor ha bántják a lakók a macskákat(már több házban is találtak veszélyesen rossz csöveket de csak mindíg karácsony előtt egy pár nappal"véletlenül")."

 

Ha nagy késztetést érzel, a szakma lejáratására, akkor tedd.

De ezzel a mundattal, kilápő jegyet váltottál, a "normális" szerelők sorából!

Előzmény: citcat 18-16v (66481)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66489

"én is szoktam a gázosok szigoított figyelmébe ajánlani egész társasházakat ,de csak akkor ha bántják a lakók a macskákat(már több házban is találtak veszélyesen rossz csöveket de csak mindíg karácsony előtt egy pár nappal"véletlenül")."

 

GRATULÁLOK ! 

 

AZért mert mondjuk egy 10 lakásos tátsasházban "valaki" bántja a macskát/macskákat ezért, gyorsan szivassuk meg a többi KILENC családot IS !

 

Még1x GRATULÁLOK !

Minek képzeled magad ?  Atyaúristennek ?

 

Azokat miért nem szivatod meg akik nem ivartalanítják a macskájukat, és csak hagyják szaporodni őket ??

 

És még lehetne sorolni....

Tényleg EZ a legnagyobb probléma EBBEN a világban....

 

DE a legszomorúbb, hogy úgy gondolod ez ÍGY helyes !  :-(

Előzmény: citcat 18-16v (66481)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66488

"Tény a magyarok között sok a lopós."

 

na ehhez is kell arc, hogy ezt így ide írd?

 

Hová valósi gyerek vagy? India, Sinai félsziget, Csájna, Vietnám?

Előzmény: SolnesN (66485)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66487

Macskamenhelyem van.

Előzmény: SolnesN (66483)
SolnesN Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66486

 Mondom ,hogy gyanús szegény vikusz ! már 15 éve vagy tán több is  amióta ez az un. műanyag jogi zár létezik. Lehet anno egy éve  a cserét végzők direkte nem tettek ilyent  és ime itt a nagy fogás !!

Előzmény: nap50 (66484)
SolnesN Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66485

  Maga jelenség érdekes, mármint ez a gázóra mizéria.

 

 Tény a magyarok között sok a lopós. Na de az hogy a TIgázt illesen az az 540 eft os kötbér az sem egy rossz üzlet.

 Dolgoznak azon ,hogy a kötbér  ezentúl csak a szokásos  évi fogyasztás 1/12 részelegyen, Az az egy 1500 m3 éves fogyasztásnál  125 m3, ami felkerekítve legyen 18 eft + némi szerelési költség, kerekítsünk 30 eft ra. Ennyi ütné  a Tigáz meg más szogáltató markát, ha fog egy lopóst.

 

 Természetesen feljelentést tehetne és a lopós fizetné a megérdemelt büntetését, ami    párszázezer ft, börtön,  számüzetés, kötél stb.

 de a pénz nem a szolgátatóé lenne.

 Kár hogy ez a megoldás nem üzlet a Tigáznak.

 Ezzel a megoldással a szolgáltatónak is érdeke lenne a rendszere óra ellenőrzés, hiszen  így hamar kiszürné a loposakat, csak elfogynának.

 Sőt ha egy olyat kapna el szerdán, aki  csak kedden kezdet az óra manipulációba, ráadásul nyár is van  ,  a csalásra készülő csak 2 m2 gázt fogyasztott,  akkor ezért a 2 m3 -ért 30 eft pízt kapna.

 

 Egyenlőre  marad a jó vastag 540 eft -os kötbér, ez a hűlyének is megéri. Remélem a menedzsment is olvassa.

nap50 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66484

Keresd elő a 2012-es óracsere papirjait. Műanyag bilincset már elég régóta tesznek rá. Mi akadályozza meg, hogy levedd a gázórát,és egy csővel kösd át.

Családi ház, vagy lakás? Szomszédok gázóráin van plomba?

Előzmény: Vikusz1977 (66479)
SolnesN Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66483

  Csak nem egy állatvédőhöz van szerencsénk ?

 Azt viszont nem értem, hogy honnan tudod megállapítani, hogy az a cső veszélyes és rossz !

 

 

 Viszont Vikusz topik társunk gyanús lehet ha a 2012 -ben feltett óráját már újra cserélik !!

 

 

 A csere szokásos   idő intervallauma  10 év !

Előzmény: citcat 18-16v (66481)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66482

Minden mozdulatukat videóre veszed.

Egy pillanatig sem hagyod őket magukra.

Ha valamit kifogásolnak, akkor minden marad a régiben és ügyvéd jelenlétében folytathatják.

 

Előzmény: Vikusz1977 (66479)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66481

Ha nem buheráltad az órád akkor semmi félnivalód nincs tőlük ha gondjuk van valamivel és azt mondják,hogy nem stimmel valami akkor nekik az órádat és a jogi zárakat előtted berakják egy zsákba a megírt jegyzőkönyv egy példányával amire fel kell írni,hogy miért küldik bevizsgálni és lezárják egy sorszámozott plombával , ezt a sorszámot írd fel és készíts róla fényképet is!aztán kapsz egy értesítést a bevizsgálás napjáról,hogy ha akarsz ott lehetsz,na ide már vigyél magaddal hivatalos szakértőt.Viszont ha csak elviszik a régi órát csak úgy behajítva a kocsiba és hetek múlva óbégatnak,hogy ejnye így úgy akármi akkor kérdezd meghogy gondolják és miért nem ott nálad derült ki,és te nem hiszel nekik és nem érdekel mert nem zsákban plombálva vitték el az órádat és úgy meg akármit is akarnak nics az a bíróság amelyik előőtt az ő álláspontjuk megállna.Egyébként a tigáz a leszerelt órát a helyszínen beméri egy táska méretű műszerrel amiben van egy digitális és egy mechanikus mérő műszer és ha a leszerelt és a mért érték között különbséget észlelnek vagy az óra teteje karcos akkor szokták vizsgálatra küldeni. Az ilyen rémtörténeteknek annyi alapja van hogy ha szemétül viselkedik a tulaj,vagy ha valaki beajánlja a parasztot valaki akkor persze meg tudja szivatni a szerelö, én is szoktam a gázosok szigoított figyelmébe ajánlani egész társasházakat ,de csak akkor ha bántják a lakók a macskákat(már több házban is találtak veszélyesen rossz csöveket de csak mindíg karácsony előtt egy pár nappal"véletlenül").

Előzmény: Vikusz1977 (66479)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66480

Ha ilyen sok elektromos cucc nyiffan ki nálad akkor alapos a gyanú,hogy felétek is az elmű "rossz"áramot ad mióta mindenféle zöldáramot kötelesek átvenni azóta nem árt az óvatosság velem már előfordult,hogy egy egész lakóparkban minden cirkó egyszerre hülyült meg Mindegyik panelhibás lett de nem lehetett így sem mit kezdeni az elművel de akinél volt védelem beszerelve annál nem is volt probléma. Szerintem keresd fel lacivill-t és érdeklődj a lehetőségekről mert megéri.A kondenz kazánnak meg teljesen más fajta kémény kell.

Előzmény: Mutual Friend (66473)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 66479

Sziasztok!

 

Tigáz jön kedden gázórát cserélni hozzám. Olvastam rémtörténeteket, hogy vigyázni kell, nehogy megbuherálja a szerelő és megbüntessenek(becsületes többségtől elnézést a feltételezésért, nem nekik szól!).

Kérdéseim, jogos-e ez a félelem, vagy egyedi esetekről van szó?

Ha érdemes óvatosnak lenni, mik az ésszerű óvintézkedések?

Végig ott leszek mikor leszedik, nem megyek sehova, de ezen kívül? Írjam fel az adataikat? Álljak neki videózni? Nem túlzás ez?

Ha nem közlik, hogy valami gyanús és azt, hogy ezért elviszik az órát bevizsgálni, kell-e odafigyelnem rá, hogy mit csinálnak a leszerelt órával? Vagy ez csak akkor érdekes, ha közlik, hogy vizsgálni akarják?

Ha vizsgálni szertnék és bedobozolják, jogom van-e aláírni a leragasztásnál a dobozt és lefényképezni? Ellenkező esetben akár újracsomagolhatják később.

Az óra természetesen nem manipulált, de mivel az utóbbi két évben fele annyi gázt fogyasztottam mint korábban, mivel alig fűtök, esetleg gyanús lehet ez nekik, ezért merültek fel bennem a kérdések, nehogy pórul járjak .

Ja, az óra 2012-ben lett felszerelve, de a csöveken nincs ilyen műanyag bilincs és nem is volt, remélem ez nem gond.

 

Találtam neten cikkeket, tanácsokat ez ügyben, de pl tanúkat nem tudok most szerezni az óracseréhez és nem is tudom indokolt-e pl az ilyen óvintézkedés.

 

Előre is kösz, ha valaki tud tanácsot adni!

 

Vikusz

Mutual Friend Creative Commons License 2013.04.07 0 0 66478

Tudsz ajánlani egy tipust ?

Előzmény: citcat 18-16v (66472)
Mutual Friend Creative Commons License 2013.04.07 0 0 66477

Egy esbe vct 300 50C a visszatérőába jó lehet. Arra emel a kazán valamennyit igy nem lesz hőcserélőkárosodás.

Előzmény: morgen66 (66474)
Mutual Friend Creative Commons License 2013.04.07 0 0 66476

Majd rákérdezek náluk hogy gázkazánnal hogy vannak ezek mert rendszerint csak szilárdtüzelést emlegetik ezekkel a cuccokkal kapcsolatban.

Előzmény: morgen66 (66474)
Mutual Friend Creative Commons License 2013.04.07 0 0 66475

Amit belinkeltem szerintem ez is az (?). Ezek hasznalhataók gázfűtésnél is ?

Előzmény: Törölt nick (66471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!