Keresés

Részletes keresés

Feva Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9404

Nálunk is így volt elvileg.

A mi csomagunk több mint tíz kilóval haladta meg a megengedettet, de mégsem kellett fizetnünk. Igaz, hogy ötünk csomagját egyben adtuk fel.

Arra készüljetek fel, hogy a repülőtéren áldatlan állapotok uralkodnak, hatalmas a tömeg, de a tranzitban már tiszta minden.

 

Előzmény: szépazélet (9398)
kékszemű Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9403

Na, gondolom, hogy ezt a Szaharai esőt senki sem akarja elhinni nekem...

 

Kénytelen vagyok betenni képeket.

 

Az elsőn az látszik, hogy az én tevémet vezető helybélinek vizes a a kendője (mert nem a nap ellen tette a fejére :-)), a második képen pedig az látszik, hogy a legkelendőbb ajándékot (a sivatagi homokot :-)) gyűjtő fiam kénytelen volt a felső vizes homokréteget félrekaparni, hogy az alatta lévő száraz homokot be tudja tenni az üvegbe!!!

 

Beteszek egy vizes inges helybelit is, hogy azért tevét is lássatok :-)))

 

kékszemű Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9402

Hihi !!!

 

Mi a Szaharai kiránduláson (tehát nem Sousse mellett, hanem a sivatagban, Douz-ban!) szakadó esőben, 22 fokos hőmérsékletben tevegeltünk :-))))

 

Érdekes idő van mostanában Tunéziában...

Előzmény: Fagyista (9401)
Fagyista Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9401

Szia!

 

Remélem tévednek,sőt tudod mit én meg azt mondom király időnk lessz és kész:))!

Előzmény: malacy (9400)
malacy Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9400
Nincs mit Fagyista!
Akkor hátizsákkal nyomulunk ELŐRE!!! TÁMADÁÁÁS!
Amúgy kétségbeestem, olyan szar időket láttam, hogy csak na.... Eső, vihar, vellámlás, szél, stb.... Igaz közel 30 fok hozzá. Majd meglátjuk, ezek a netes előrejelzések nem mindig megbízhatóak. Legalábbis remélem!
Előzmény: Fagyista (9397)
Anginga Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9399
Simán felvihetitek!
Előzmény: Fagyista (9397)
szépazélet Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9398

 sziasztok! elvileg kézipoggyász 5 kg-ig vihető fel. nálunk nem is de kintről vissza jobban megnézik esetleg lemérik, főleg az böröndöket ami max 20. kg ha több akkor kiszámolják mennyit kell fizetned asszem kilónként 6 dinár adnak egy csekket, befizeted utána mehet tovább a csomid. nálunk igy volt. üdv

Évus

 

Fagyista Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9397

Sziasztok!

 

Ez engem is érdekelne,hogy egy hátizsákot felvihetek-e magammal a gépre?

 

Üdv:Gyula

u.i.:köszi a mailt Malacy:))(már csak kettőt kell aludni)

Előzmény: malacy (9396)
malacy Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9396
J'adore szija!

Ti voltatok tavaly. A kézipoggyászt mennyire kezelik szigorúan??? Egy kisebb hátizsák, ilyen normál átlag méret belefér??
zsoell Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9395

kékszemű!    Köszi az infót.

marcsi1965!  Szintén,és a képet is.Nagyon szép.

 

Anginga!        Megjött az e-mail!Válaszoltam.

 

Üdv. Mindenkinek!Zsoell.

Anginga Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9394
Dehogynem, de abban is fázott a keze...:-)
Előzmény: szépazélet (9392)
kékszemű Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9393

A La Grotta (vagy most a fényképet nézve La Grotte ???) a bazár fedett részében van hátul.

 

Va neki még neonreklámja is, a La Grotta a hátsó, kék reklámos. 3 szintes az üzlet, van alagsor és emelet is !!!

 

Itt egy fotó a bazárból, nem túl jól, de látszik valami a kék neonreklámból.

 

 

Előzmény: J'adore (9389)
szépazélet Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9392
  kesztyűvel már nem készültetek?? mail ment léccci válaszolj,  nagyon kiváncsi leszek mit tudsz rá írni!!!
Előzmény: Anginga (9391)
Anginga Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9391
Ráadásul akkor egy kisPolskim volt,ami rendszeresen bedöglött és neki kellett tologatnia.:-) Később a fejemhez is vágta, hogy én milyen voltam akkor vele,mert majdnem lefagyott a keze:-))
Előzmény: szépazélet (9388)
J'adore Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9390

Erika és Toncsi!

A Samara pont szemben van a Panorama Hotellal. A tenger nagyjából fél kilóméterre van onnan, végig le a főúton egyenesen. Elmentek a Riadh mellett (az lesz balra) jobbra meg az El Hana.

A Samara kertje szép és tágas, akikkel mi megismerkedtünk kint, meg voltak elégedve. Egyetlen hátránya tényleg annyi, hogy messze a part, nem slattyoghatsz ki egy szál fürdőruciban, hanem fel kell öltöznöd, mert forgalmas úton mész végig. Ráadásul a strand ott közös, úgy értem, a helyiek is odajárnak.

A szállodát szerették az ismerőseink, és a kajával sem volt nagy gondjuk.

Bár egyik reggel ők is, meg még négyen a Panorámából, mire leértek a Soula Centerig, már gond volt a gyomrukkal meg a beleikkel:)

Bevágódtak 2 taxiba, aztán sorra látogatták a vécéket:) Másnapra már semmi bajuk nem volt.

Előzmény: Erika és Toncsi (9384)
J'adore Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9389

Szépazélet!

Hol van pontosan a La Grotta? Voltunk tavaly, tehát nagyjából ismerős a terep. Ha kijövök a Soula-ból, merre induljak? Van egy sor balra, ami nagyon hosszú, meg egy előre, amerre a mecsetbe is fel lehet menni. Szóval melyik hátsó sor az, amelyikben megtalálom. Tavaly az egészet bejártuk, de fullra nem rémlik a hely. A zárt tetejű részeknél van, vagy olyan, ahol az ég kékje van felettünk:)?

Előzmény: kékszemű (9381)
szépazélet Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9388

 szió!

 hát az biztos nagyon furi lehetett neki, de legalább nem fagyott meg! ők nem is éreztek még ilyen hideget.

 rosszabb a hidegbe jönni mint menni.

 üdv Évus

Előzmény: Anginga (9387)
Anginga Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9387
Évus, meséljek?:-))))
Mikor jött az exem, december 23-án landolt Ferihegyen:-)) Sapkával, sállal és kesztyűvel vártam a reptéren. Hát szegény, kb úgy érezte magát, mint a Jég veled!-ben a srácok. Próbált mindent magára kapkodni a reptéren a bőröndjéből:-)))
Ráadásul ez 1997 karácsonya volt, ha valaki esetleg emlékszi,,az egy kőkemény - 20 fokos tél volt:-))))))))))))
A hó viszont óriási élmény vokt neki. Sokszor , ha nem találtam, min dig az udvaron állt kitárt karokkal és élvezte a havazást.
Előzmény: szépazélet (9376)
Anginga Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9386
Szió!

Újabb mail ment, remélem ezt megkapod már!

Angi
Előzmény: zsoell (9374)
marcsi1965 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9385

Szia Pof!

Igen , nálunk is volt pohár. A bejáratnál egy nagy mackó állt, de nem nézte, hogy mit viszünk, csak az ajtót nyitogatta szorgalmasan.

Szerintem a napágyakért csak a tengernél kellett fizetni, a medencénél csak a szivacsért.

Előzmény: pof (9382)
Erika és Toncsi Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9384

Sziasztok!

Augusztus 30-án, kedden indulunk Tunéziába a Debreceni Repülőtérről, Sousse-ba, a Samara Hotel-be. Ha valaki járt már ebben a szállodában, kérem írjon róla.

Az all.inc. ellátás mit foglal magába? Ebben az időpontba jön valaki?

Elöre is köszönöm : Erika

technoid22 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9383
Sziasztok!

Mi a Best Reisennel megyünk szeptember 6-án Hammametbe a 16:30-as
Malév járattal.
Jön még valaki?????
Az ACC Hammamet Palm Beach Hotelbe megyünk, járt már ott valaki?
Van valamilyen infotok a hotelről?



pof Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9382
Úgy látszik főszenzonban minden másként van. Mi jún. elején voltunk a Riadhba, volt pohár, mindennap ágynemű váltás és törcsi,(1TD) senki nem nézte a táskánkat, annyira nem, hogy a németek karton számra hozták be a szeme láttára a vízet. A napágyért sem kellett fizetni, csak ha kértél rá sárga szivacsot az(2TD). Nekem egész nap kemény volt csak a műanyag ágy. A bagót nem éreztem, mert mi mindig később mentünk kajálni és valszínűleg addigra már lement a csúcs.
Sziasztok
Erzsi
Előzmény: kékszemű (9381)
kékszemű Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9381

Akkor a mostanában a Riadh Palmsba indulóknak még egy két apró jótanács.

 

Ha zavar a cigarettafüst kaja közben, akkor feltétlenül az étterem nemdohányzó részében kérjetek helyet, mert egyesek sportot űznek abból, hogy 8-10 cigit is elszívnak kaja közben (a hazájukban nyilván egy kis dohányzóhelyiségbe vannak száműzve, itt kihasználják azt, hogy szabad dohányozni) . Különösen a franciáknak vannak hihetetlenül büdös bagóik és a sok bunkó kaja után nem húz ki a szabadba, hanem ott füstöl bent :-(((

 

A szobákban nincs pohár! Nálunk egy szem pohár volt (amiben a fogkeféinket tartottuk), de második nap reggel egy nagy táskával érkeztünk a reggelihez és felvittünk poharakat. Utolsó nap meg visszavittük.

 

A napozóágyért ne fizessetek, reggel lementek, ráteszitek a törölközőt és annyi. A fizetett napágyat onnan ismerni meg, hogy egy sárga műanyag matrac van rajta, arra ne tegyetek türcsit, a többinél szabad a pálya. Nekünk egész héten egy szót se szóltak a fizetetlen napágyért.

 

A bejáratnál egy cerberus ellenőrzi a szatyrokat, mert vizet, kaját és alkoholt nem szabad felvinni a szállodába. Lehetőleg a nők vigyék a szatyrot (bár házaspároknál ez amúgy is bevett szokás :-))) és egy mosollyal le lehet szerelni az illetőt.

 

A katakombába tök fölösleges elmenni, messze van, sokat kell kutyagolni odáig. Még úgy sem ér egy kalap szamócát se az egész, ha az arab fiú bevisz titeket (némi baksisért) a feltárás alatt álló részekbe.

 

A minden idegenvezető által egekbe dícsért Soula Centert messze kerüljétek, pénzt kapnak onnan, hogy dícsérjék; a bazárban olcsóbban lehet vásárolni. Be kell menni a bazárba és a hátsó soron lévő La Grotta nevű fixáras boltban kell vásárolni. Mi előszőr a Soula-ban vásároltunk, aztán rájottünk, hogy a bazárban alkudva a Soula árainak feléért tudunk vásárolni, aztán rájuttünk, hogy a La Grotta nevű boltban a nagynehezen lealkudott ár feléért is megkaptunk volna mindent :-)))

marcsi1965 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9380

Ha nem kaptok esetleg tengerre néző szobát, akkor lifttel felmentek a legfelső emeletre, majd abból kilépve balra vissza a folyosón pár méterre jobbra és balra is ki lehet menni a tetőteraszra, ahonnan csodás képeket lehet készíteni. Mi is így tettük.

 

Előzmény: zsoell (9374)
marcsi1965 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9379

Zsoell!

A régi szárnyban a páros szobák a tengerre nézők!!  szia

Előzmény: zsoell (9374)
kékszemű Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9378

Mi akkor kaptunk kuszkuszt, amikor első este megérkeztünk (akkor csak 4 órát késtünk a Nouevelair 'jóvoltából'). Nem volt svédasztal este 11-kor, azt ettünk, amit adtak.  Meg is kérdezték a gyerekek, hogy mi ez a kaja. Egyből rávágtam, hogy tarhonyáshús. Szó nélkül meg is ette mindenki :-))) Utána, amikor ki volt írva a neve, akkor már nem kellett nekik, hiába mondtam, hogy bezzeg első este úgy ették mint a helybeliek :-)

 

Nekem egyébként a datolya volt kellemes meglepetés, itthon csak egy-egy szemet ettem belőle. Kint viszont ugye lehet kapni a natúr változatot (mert a nálunk kapható úgy készül, hogy az érett datolyát mézben áztatják), ami szerintem sokkal jobb! Javaslom, hogy kóstolja meg mindenki, úgy árulják, mint a szőlőt, lógnak a datolyaszemek a saját fürtjükön.

Előzmény: marcsi1965 (9375)
kékszemű Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9377

Nem nagyon figyeltem meg a dolgot, de az új szárnyban a mi szobánk környékén emlékeim szerint a páros számú szobák néztek a tengerre. A régi szárnyról nincsenek ismereteim ebből a szempontból. /Eléggé zeg-zugos a folyosó is, jól eltévedtünk párszor :-)) Van 2 helyen lift, lépcsőház pedig minimum 8-10/

 

A régi szárnyban 3 számjegyűek a szobaszámok, az új szárnyban pedig 4 számjegyűek.

Előzmény: zsoell (9373)
szépazélet Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9376

  sziasztok!

  ilyen szép őszi esős időben nem vágyakoztok valahova??????

  dehogynem, már csak majdnem 3 hét!!

  üdv Évus

  ui: arra lennék kiváncsi, ha nekünk összel még jó idő van, s az araboknak már hideg, pufajkában mászkálnak, akkor mit csinálnának itt nálunk -20 fokban??

marcsi1965 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 9375

Szia Kékszemű!

Maximálisan egyetértek Veled! Az én férjem is egy kényesgyomrú pasi, módjával megkóstoltunk mindent, hiszen ha ott ember, akkor nem hasábot, és rántotthúst akar enni, hanem a helyi specialitásokat . Volt olyan ami ízlett, volt ami nem.

A Szaharában kapott kuszkusz nekünk nagyon nem volt nyerő, de olyan éhesek voltunk, hogy elfogyott. / A lányom úgy hívja, hogy Sousse-kusz!!/

Előzmény: kékszemű (9372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!