Keresés

Részletes keresés

Samubá Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26743

A jó gyepet nem érdemes mulcsozni, mert sokat kell utánna ősszel szellőztető gereblyézni.

 

Az ALKO classic 51 BR jobban megéri.

Előzmény: Fabrik (26735)
Samubá Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26742

A tavszi ápolás kezdeni úgy lehet ha elárulod hogy tavasszal telepítettél, vagy ősszel. A tarack megjegyzés alapján sztem tavaszi.  Mi volt a keverékben, mert az atarack lehet hogy nádképű csenkesz vagy olasz perje. egyébként a fontos füvek közül tarackos a réti perje és a vörös csenkesz is ami nagyon jó.

 

Indíts műtrágyával két héten belül. Kérdés milyet akarsz használni.Minőségi Scotts aynyagot vagy hagyományos műtrágyát.

A szellőztetést vagy az elektromos gereblyét még nem hiszem hogy éredemes bevetni.

Amikor elkezd nőni a füved nyírd meg 4-5cm magassra és tartsd az egyharmados szabályt vagyis amikor eléri a 6-7cm magsságot akkor meg kell nyírni, akár hetente kétszer is a tavaszi időszakban , aztán júniustól már nem nő olyan erősen. A többit majd akkor.

Előzmény: OrszagAttila (26734)
Samubá Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26741

Elég korán szórtál az kétségtelen, de lehet hóra is szórni. Amikor atalj felmelegszik akkor nőa fű is és rendelekeuózésr áll a tápanyag. akkor hat a kezelésed, amikor sötétzölden elkezd növekedni a fű. Én március elsőfelében már szórok, hogy amit  tápanyagot az őszi -téli-tavaszi csapadék kimosott a talaj felső rétegéből pótoljam, ill a mélyebben gyökerező füvek gyökeréhez is lejusson a tavaszi indító nitrogén.

Egyébként az őszi sárgulás zöldül már?, mert lehet hogy az meg gomba volt.

 

A fenyőre tujára vannak spéci adalékok, de mehet az is amit a fűre szórsz. Vigyázz az adaggal nehogy megégesse a gyökerét vagy egyenetlen növekedést okozzon.

Volldüngerből csinálsz egy oldatot, ami a hasztnálati utasításban van, és havonta ráöntesz egy vederrel júliusig, aztán következő év márciusig megint békén hagyod. kb jó szisztéma a célzott tápanyag ellátásra, mert így mélyebbre megy a tápanyag és nem lesz sekély a gyökérzet.

Előzmény: Zoltanovics (26733)
-Csabesz- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26740
Mondjuk ott kell kezdeni, hogy néhány könyvet elolvasol, magazinokat a témával kapcsolatosan. Van ám bőven választék. Utánajársz, mit, mivel, hogyan, mikor, merre, hová, stb. A pázsittal kapcsolatosan is rengeteget lehet olvasni, ezen a fórumon is sokat tanulhatsz, anno én is ezt olvastam. Aztán kialakul.Kérdés, hogy mennyire akarsz belemerülni a kertészetbe. Minél jobban, minél lelkesebben, minél többet tanulsz és tapasztalsz, a végeredmény annál szebb lesz. Egy szép kert hosszú évek alatt alakul ki. :)
Előzmény: dhcodoki_ (26739)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26739
Jogos!
Az a baj, hogy fogalmam sincs merre induljak el kerttervezés téren. Ezért mindenféle tanácsot, ötletet, javaslatot elfogadok, gondosan átrágok. Ahogy már írtam, megpróbálom a maximumot kihozni, mind a kertből, mind magamból e téren. A fakivágásról meg igazad lehet. Akár valami sziklakertet is építhetnék köré.. Asszem rendszeres olvasó leszek itt, s akkor kiforrja magát a dolog.
Előzmény: -Csabesz- (26738)
-Csabesz- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26738
Bocs, hogy belevau, de kivágnál egy szép fát csak azért, mert gondot okozhat a fűnek??? Egyébként alatta is simán maradhat fű, de ha mégsem, akkor is van más lehetőség, mondjuk árnyékkedvelő növényekkel beültetni. Nem rögtön irtani... :-/
Előzmény: dhcodoki_ (26736)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26737
Talán ez jó választás???:
Scotts Díszpark Sun & Shade fűmagkeverék
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26736
Sziasztok!
Először is gratula az aktív tagoknak, nagyon pörgős és hasznos topic-ot üzemeltetnek. Visszaolvasva pár oldalt rájöttem, hogy ami a kertész ismereteimet illeti, teljes sötétség uralkodik nálam. Ezen szeretnék változtatni, mivel végre családiház tulaj lettem. A parkosítható rész sajna nem túl nagy, de próbálom ebből is kihozni a maximumot. Remélem ebben nagy segítségemre lesztek.
Első kérdésem fűnyíró ügyben lett volna. Visszaolvastam, s egyből megkaptam a választ: Bosch Rotak 40
Másik kérdésem egyszerűnek hangzik. Adott az udvar, mely nekem egy kicsit fantáziátlan:
Nagyrészt napos, sarkokban árnyékos
Árnyékos
Diófa alatti árnyékos
Ezt szeretném felturbózni. Tehát a kérdés, hol milyen füvet érdemes vetni??? Az összkép miatt, jobb lenne egy félét választani?? (vagy ez hülye gondolat, mert szemre nagyrészt fű-fű között nincs különbség) Egyáltalán érdemes feltúrni a kertet, vagy rendbe lehet hozni a meglévő gyepet is (nem csillagászati összegekért)?? Ha a diófa nagy kihívás a zöldnek, akkor gondolkodás nélkül bevonom a láncfűrészt.
Tudom, hogy nagyon alap kérdések, de talán a válaszból hasznot húz más kezdő is..
(egyelőre ennyi)
Fabrik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26735
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Úgy néz ki, hogy idéntől ismét lesz kertünk. A kert 90%-a füvesítve lesz. Ez egybefüggő 400 nm. Ehhez vennék egy normálisabb benzines nyírót.

Azt már tudom, hogy a mulcs az jó, meghogy legyen lehetőleg 5 LE, meg az önjáró is jó.

Most a madaras teszkóban vannak akciók, ahol ingyen hitelre (tudom, ilyen valójában nincs is) lehet venni gépeket jó áron és ezek még tetszenének is:
AL-KO silver komfort 46 B FLA
AL-KO classic 51 BR

Ezekből az utóbbi tetszene, de a mulcs info felemás (van ahol azt írják, hogy van, van ahol meg azt hogy nincs).

Szerintetek valamelyiket érdemes?
OrszagAttila Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26734
Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségünk.
Tavaly vetettük a füvet, egy egész nagy területen és érdekelne, hogy tavasszal hogyan lenne érdemes elkezdeni az ápolását?
Úgy vettem észre, hogy elszaporodott benne a "tarack" is illetve más oda nem illő növények...Mit érdemes ilyenkor csinálni vele?
Gyepszellőztetés ajánlott? Még sosem csináltuk rajta...
Köszönöm előre is a segítségetek!
Zoltanovics Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26733
 

Sziasztok!

 

Egy kérdésem volna.Múlt héten elszórtam Volldünger Golf gyeptrágyát a füvemre mert már ősszel nagyon sárga volt.

Túl hamar szórtam el? Ha igen mikor érdemes?

Mikor várhatok valamiféle eredményt?

 

Jaj még valamit. Fenyőre ill. tujára ugyanazt a műtrágyát használhatom amit a fűre?

 

Köszike

sz_attila Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26732
Tehát nyáron sem jó vizes ázott talajt szellőztetni?. Nem igazán, mert nehéz úgy a munka, beleragad a gépbe, stb.
Megvan a rugóspálcás szellőztető ALKO 38cm-es de tavaly az is eléggé tépte a gyepet a legmagasabb állásban is - végülis ez a cél, hogy megtépjed, ha egy pillanatra megálltam kiirtott mindent.
Van kézi lombseprűm is rugóspálcás, de azzal 2 hét lenne, a fogaira ragad a fű kézzel kell leszedegetni róla.
Március végén félszáraz talajnál szellőztetés, szórnék a fű közé fűmagokat hogy sűrűsödjön, vagy előtte megpermetezzem gyomstoppal, 2-3 hét várakozás, fűmag.
Ha van friss fűmag akkor műtrágya mehet -e rá? Nem tudom, hatna-e a márciusi hidegben a gyomstopp? Esetleg ha lesz 16-20 fok. Vagy később. Friss fűmaghoz mehet a starter, hiszen gyeptelepítésnél is így csináljuk.
Előzmény: bohrer (26731)
bohrer Creative Commons License 2010.03.02 0 0 26731
Tehát nyáron sem jó vizes ázott talajt szellőztetni?.
Megvan a rugóspálcás szellőztető ALKO 38cm-es de tavaly az is eléggé tépte a gyepet a legmagasabb állásban is, ha egy pillanatra megálltam kiirtott mindent.
Van kézi lombseprűm is rugóspálcás, de azzal 2 hét lenne, a fogaira ragad a fű kézzel kell leszedegetni róla.
Március végén félszáraz talajnál szellőztetés, szórnék a fű közé fűmagokat hogy sűrűsödjön, vagy előtte megpermetezzem gyomstoppal, 2-3 hét várakozás, fűmag.
Ha van friss fűmag akkor műtrágya mehet -e rá?
Előzmény: sz_attila (26724)
sz_attila Creative Commons License 2010.03.02 0 0 26730
Az első előtt.
Előzmény: tamáspapa (26726)
Vinati 530d Creative Commons License 2010.03.02 0 0 26729

Nem sok hópenész van, egy két jelentéktelen folt.

Egynyári gazok jöttek ki még ősszel, most madársaláta, muhar,és csalán a legfőbb ellenség. Majd felmérem a terepet, van-e már kint valami. Csalánt mintha láttam volna.

A fűmagkeverék neve: osztrák park (ha ez neked mond valamit)

kb. 10-12 magasan telet át.

Hétvégén érek csak haza világosban, akkor fotózok párat.

 

Sok fűmag még alig kelt ki, 3-5cm-es. Nem árt a szellőztetés nekik?

Ősszel csak 3 nyírás volt összesen.

 

Ha lenne lótetű ellen valami megoldás, örülnék.

Galacin-T-t tudtam szerezni, de nem lett beforgatva füvesítés előtt, csak rászórták a föld tetejére. Ergo semmit sem használt.

 

Szögeshenger-újra kiszórás-kvarchomok? Megoldás lehet utólag?

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Mr Síroller (26719)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26728
Itt akciósan kapható, de mi annak idején egy Pest környéki gazdaboltban vettük át az árut.
www.m3outlet.hu/uzletek.php?uzletnev=puma&lang=eng%26lang=eng
Előzmény: Mr Síroller (26714)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26727
4l-rel 100 évig elpermetezgethetsz Mi is úgy 15-20-an összeálltunkk és kimérve az 5l-t
Előzmény: Mr Síroller (26720)
tamáspapa Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26726
ok, akkor várok. A szellőztetést az első vagy a második trágya előtt csináljam?
Előzmény: sz_attila (26724)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26725
Igen, Sportmaster is van, 15 rugó párszáz forint az ára jelenleg!
Előzmény: NMT (26723)
sz_attila Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26724
Vizes talajt ne babrálj. Várj még a szellőztetéssel és a trágyázással is. Nem kell elsietni. Most elmegy ez az utolsó hideg, aztán március második felében lehet csinálni. Én is akkor fogok kivonulni.
Előzmény: tamáspapa (26722)
NMT Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26723
Ténleg? Sportmastert is van? Tűrhető az ár?
Most még jól állok készletileg, de nem árt tudni mit hol, mennyiért...
Előzmény: Törölt nick (26708)
tamáspapa Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26722
Attila!

Megvan a Sportmasters. Az első adagot már most, vagy március második felében-végefelé adjam ki?
Gondolom, hogy a szellőztetést akkor kéne csinálni, amikor még vagy már nincs műkaki a területen. Most még nagyon vizes a talaj, lehet, hogy most még korai?
Ha igen, akkor mi van, ha a két tavaszi trágyázás között félúton szellőztetek, vagy közvetlenül a második előtt?
chris_77 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26721
Szia!
Engem ez a kvarchomok bedolgozás érdekelne. Hogyan csinálod?
Előzmény: Mr Síroller (26700)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26720
Köszi, megbeszélem !
Előzmény: sz_attila (26716)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26719

Mennyi a hópenész ?

Milyen gazok ? egyszikű, kétszikű ?

Milyen a fűmagkeverék amit használtak ?

Milyen magas most a gyep állomány ?

 

A hópenészes részeket érdemes már most fellazítani, átgereblyézni, szellőztetni.

Mivel hidegre fog fordulni az előre jelzések szerint az időjárás, sőt a hétre még havazást is igérnek a talajlazítással én még várnék.

 

Ha magas a gyeped és az időjárás engedi akkor nyugodtan nyírd le.

Gereblyézd át.

 

Majd ha pár héten belül tényleg itt lesz a tavasz akkor jöhet a

 

szellőzetetés

műtrágyázás

gyomírtás

felülvetés a gyomírtás után , amikor már a magok nem károsodnak.

 

Képet esetleg küldenél milyen most a terület ?

 

Üdv MrS

 

 

 

 

 

Előzmény: Vinati 530d (26717)
Dzseem Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26718
Én is úgy vettem, hogy több ember összeállós téma volt.
Előzmény: sz_attila (26716)
Vinati 530d Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26717

Heló!

 

Ősszel vetették a füvem. (Hidrovetés) November elején kapott már egy téli kondit (Scotts) is.

 

Kicsit hópenészes, kicsit gazos, de még szép. Bár ősszel már voltak dollárfoltjaim.

 

Mi a tavaszi teendőm vele és milyen sorrendben (nyírás-szellőztetés-trágyázás-gyomirtás)?

 

Köszi.

Előzmény: Mr Síroller (26712)
sz_attila Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26716
Nálunk szabadon kapható. Az a baj csupán, hogy 5 literes kiszerelésben... De ha megveszel 4 litert, akkor benne vagyok a buliban :) 1 liter 66 euró.
Előzmény: Mr Síroller (26714)
sz_attila Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26715
Nálam is fél éve. Még 2-3 évig biztosan jó lesz. De szerintem ne várd meg, inkább permetezd ki :)
Előzmény: Dzseem (26707)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.03.01 0 0 26714

Nekem eddig azt mondták, hogy nem szerezezhető be.

Abban tudnátok segíteni hogy valahogy hozzája jussak ?

 

Üdv MrS

Előzmény: -Tsunami- (26713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!