Keresés

Részletes keresés

rubíí Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14569
Igen, de hát ha már megkaptam, megteszek érte mindent, amit csak tudok, hogy ne kelljen megválnom tőle. De hogy meddig tudom gondját viselni azt már nem tudom, mert éppen ez akart lenni a következő kérdésem, hogy most meddig kell még zacsiban tárolnom??? Ha szépen újra lombja lesz, és esetleg kivenném az "inkubátorból" akkor megint elkezdene száradni és hullani?? Mert akkor ez így tényleg nem lenne valami jó...
Hazai fák neveléséről még nem hallottam, mert ez a fát is ajándékba kaptam és azelőtt még nem volt szerencsém bonsaihoz sem. De felkeltette az érdeklődésemet, ha azzal nincs ennyi gond, akkor érdemes lenne beszerezni egyet. :)
de-guky Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14568
Csak az a probléma, hogy egy díszfát ezentúl zacskóban kell tartanod.
Bonsait hazai fákból is lehet nevelni amikhez nem kell zacskó.
Persze tiszteletreméltó, hogy mindent megteszel a fádért, az eredménynek
Mi is örülünk, de nagyobb öröm a bonsai tartás ilyen fura kiegészítők nélkül.
Előzmény: rubíí (14567)
rubíí Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14567
Szia mbab!

Amint írtam, ugye inkubátorba tettem a fácskámat, és azóta is úgy van , már 7. napja! Amikor 3 v 4. nap után kibontottam, 3 kis rügyet láttam rajta! Ma szintén megnéztem és tele van apró kis rügyekkel! Viszont én azt ajánlom neked, ne lyukas zacsiban tárold, mert elég neki annyi levegő amikor megöntözöd vagy megnézed, hagyd hogy nagyon bepárásodjon neki! És az ágacskáihoz ne érjen hozzá a zacskó ez is fontos, hidd el, nekem bevált:) Szóval én most nagyon örülök, mert teljesen leszáradtak a levelei és megkopaszodott a fám, és hogy úgy tettem , ahogy írták, és sikerült megmentenem:)
Előzmény: mbab (14563)
jano bonsai Creative Commons License 2010.06.01 0 0 14566
Kaposvári Bonsai Club kiállítása volt a hétvégén,nagy sikerrel zárult a háromnapos rendezvény. Képeket itt megnézhetitek: LINKblog oldalon , és a weboldalon:club weboldala
de-guky Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14565
Persze ez ugyanarról a fáról készült, egyelőre él!
Bardock Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14564
Sziasztok!
1 honapja kiástam egy pár éve fagy következtében eléggé elrondult Lonicera nitidát , azután próba cseresznye alapon ment a cserépbe hátha marad belölle valami, most már szépen hajt.
Van esetleg valakinek kialakítási ötlete, tapasztalata mirtuszloncal kapcsolatban?

A kép nem nagyona dja vissza de azért hátha:
Lonicera nitida
mbab Creative Commons License 2010.05.29 0 0 14563
rubíínak:

Nekem is kínai szilem van és már nem tudtam mit tenni, mert mindent kipróbltam, mert nekem is száradtak a levelei és hullottak is. Így gondoltam én is kipróbálom a párologtatás céljából egy olyan módszert, hogy zacskóba tettem persze jól megöntöztem és hagytam egy kis lyukat, hogy nehogy megfulladjon a fa:) De sajnos eddig még semmi változást nem vettem észre, de nem tudom mért, nem akarnak levelek kijönni rajta. Már nem tudok mit kitalálni, csak reménykedni tudok hátha valami csoda láttál helyre jön.:)
Esetleg nem tudsz képet feltenni a sziledről? Kíváncsi lennék,hogy a tied milyen állapotban van!
dedici Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14562
Köszönöm a segítséget:)Akkor ez az aerosol megy a kukába...
Előzmény: de-guky (14553)
fbazsa Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14561
Köszi Endru!
jogos...hát, akkor a következőtől jelen leszek:)
Előzmény: endru (14554)
Tónyió Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14560
Én már nyírtam ki bükköt, így nem biztos, hogy pont az én tanácsaimra van szükséged. :-))
Előzmény: cotykos (14559)
cotykos Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14559
:)
legyetek szívesek pontosan leírni, hogyan kerülhetem el a nagy B betűt...
Előzmény: Tónyió (14557)
libapék Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14558
reméljük, nem csinálja azt! :-D
Előzmény: Tónyió (14557)
Tónyió Creative Commons License 2010.05.28 0 0 14557
Ez a bükk szerintem egyáltalán nem korhadt. Volt egy komoly sérülése valamikor, ami szépen begyógyult, ettől ezer évig is elélhet, ha Cotykos el nem b...  :-)
Előzmény: libapék (14550)
endru Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14556

bazsa

 

Sajnos csak ma (csütörtök) olvastam a kérdésedet.

Most jöttem onnan. XIII. Radnóti M.u. 35 általános iskola.

17-kor kezdünk, előtte fél órával jöhetsz, akkor van lehetöség beszélgetésre., kb 19.ig tart.

De miért nem olvasod a honlapom? www.bonsaiherman.atw.hu  rajta van a program.

Herman Ottó Bonsai Egyesület.

 

 

Előzmény: fbazsa (14539)
libapék Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14555
az egyik gyertyán az idén nálam is necces.
én a sok eső miatti gyökérsérülésre(rothadás a pangó víz miatt) gyanakszom.
mostmár nem merek hozzányúlni, reménykedem, hogy stabilizálódik és jövőre is kihajt.
Előzmény: cotykos (14551)
endru Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14554

Sajnos csak ma (csütörtök) olvastam a kérdésedet.

Most jöttem onnan. XIII. Radnóti M.u. 35 általános iskola.

17-kor kezdünk, előtte fél órával jöhetsz, akkor van lehetöség beszélgetésre., kb 19.ig tart.

De miért nem olvasod a honlapom? www.bonsaiherman.atw.hu  rajta van a program.

Herman Ottó Bonsai Egyesület.

Előzmény: fbazsa (14539)
de-guky Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14553
A pajzstetveket befedi az olaj és alatta elpusztulnak azok. Az olaj ugyanakkor betömi a levelek légzőnyílásait is és azok károsodhatnak. Az olajos lemosó permetezést ezért tavasszal ajánlják amikor még nem pattantak ki a rügyek viszont a kártevők búvóhelyei is lezáródnak és azok elpusztulnak az olaj alatt.
Az olajos szertől néhány óra alatt megfulladnak a pajzstetvek és akkor az egész növényt a zuhany alatt meg kel tisztítani a pajzstetű tetemektől meg az olajtól is.
Ez persze nem végezhető el minden növénnyel ezért szerencsésebb felszívódó
rovarölő szert vásárolni a gazda, vagy vetőmag boltban. Aztán a permetezést meg kell ismételni, mert a peték ellen nagyjából semmi nem jó. Aztán jöhet megint zuhanyozás, slagozás, hogy semmi ne rontsa az összképet.
Előzmény: dedici (14552)
dedici Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14552
Sziasztok!

Van egy kis problémám,abban szeretnék segítséget kérni.Van egy ficus benjamina fácskám amit már 8-9 éve nevelgetek.Nemrég kb. egy hónapja átültettem tőzeg és virágföld keverékébe(eddig mindig csak sima általános virágföldet használtam).Majd pár napra rá pajzstetű irtást kelett végrehajtanom mert már elég régen 'zaklatták' a növényt.Vásároltam egy VAPE nevezetű ásványi olaj tartalmú pajzstetű irtó aerosolt,és lepermeteztem.Remekül bevált azt leszámítva,hogy a tetvek a levelekkel együtt távoztak a növényről.Viszont lehet ott hibáztam,hogy permetezés után két nappal letusoltam a fát,mert idegesítően fénylettek a levelei,a talajt viszont nem takartam le és lehet belemosodott a permetszer a talajba?!De közben a növény hajt szépen hozza az új szép leveleket,de minden öntözés után lehullajt egy jópár levelet!Most nem tudom,hogy az átültetés és az uj talajkeverék miatt hullajtja a leveleit vagy a permetszer esetleges talajba mosódása vagy egyéb módon való felszívódása miatt?! Jó lenne tudni,hogy melyiket ne használjam többé!Valaki segítsen lécci:) Köszönöm előre is.
cotykos Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14551
köszi a hozzászólásokat!
gyertyán esetében én is arra gondoltam, h valamilyen hiányban szenved.
ugyanakkor a 4-5 gyertyánomból ő az egyetlen aki ilyen tüneteket produkál.
kaptak már b. tápoldatot és műtrágyát is, elvileg azonos dózisban. azt tudom még elképzelni, h a talajösszetétellel lehet nála probléma.

a bükk esetében úgy vagyok, h nevelem ameddig tudom, és próbálom addig minél szebbre alakítani. tisztában vagyok vele, h az élőlények egyszer meghalnak :) semmi esetre sem veszem rossz néven. azért írok/kérdezek, h okuljak.
libapék Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14550
Szia, ne vedd személyes sértésnek, de elég gyakran látom, hogy szeretnek itthon az emberek, odvas-pudvás lombhullatókat kiásni és tartani.

Sajnos ez eleve kudarcra van szerintem ítélve, mert évek (évtizedek) alatt előbb utóbb szétterjed a korhadás. És sosem lesz egy egészséges fácskád.
Nekem volt tavaly dolgom egy begyűjtött szép bükkel, amin hasonló sérülések voltak, (sajnos csak utóbb vettem észre.)
Szépen elkezdtem dremellel feltárni és kitisztítani a sebet, mire észbekaptam a fatest felét kimartam, és 20-30cm-el a sebtől a magrész végig pudvás volt.

Nem szeretem a beteg fákat rájöttem.

A tűlevelüeknél más a helyzet, mert ott a gyanta meggátolja a mikrobák terjedését.
Előzmény: cotykos (14547)
rubíí Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14549
Sziasztok!

Kiderült a fácskám nem is karmona, hanem kínai szilecske. Most inkubátorban van párásítás céljából :) Előtte megöntöztem, és kitettem a napra. Remélem helyre fog jönni... Az egyik oldalon olvastam, hogy ezt kell tenni, ha szárad és hullanak a levelei. Szerintetek?
de-guky Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14548
Szerintem ezt a sárgulást tartási hiba okozza. Adtál már műtrágyát a fáidnak?
Előzmény: cotykos (14547)
cotykos Creative Commons License 2010.05.27 0 0 14547

sziasztok!
kedvem támadt feltölteni pár képet...
a bükkel és gyertyánnal kapcsolatban lenne kérdésem.
az első kép csak úgy megosztom, h lássátok kis birodalmam (egy szeletét)
szóval: ez a gyertyánom már tavaly is sárgás színben pompázott. van e tipp, h mi baja lehet?
a bükkel kapcsolatban, pedig csak szabad irányultságú véleményeket látnék szívesen. nem régen nevelem, de szerintem szép "alapanyag". majd lesz vele valami. ötlet?
mindenkinek szép napot
rubíí Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14546
Kedves de-guky!

Köszönöm szépen, elolvastam, és megteszek mindent, hogy megmentsem a fácskámat! Remélem sikerül, majd megírom mi lett vele!

Jó éjt!
Előzmény: de-guky (14545)
de-guky Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14545
Endru azt javasolná ezt olvasd el:www.bonsaiherman.atw.hu

Egyébként meg nehéz ügy egy halódó -Magyarországra nem való -fát megmenteni.
Magas párát, savanyú -állandóan nedves-pH-jú , de jó vízátersztő képességű talajt megfelelő rendszeres tápoldatozást és szerintem szórt fényt igényelnek.
Előzmény: rubíí (14542)
de-guky Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14544
Szerintem az első képen nem Serissa van. Az ezercsillag fácskának sok apró levele van.
Előzmény: rabi75 (14541)
rubíí Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14543
*karmona bonsai ( lemaradt egy "r" ) :)
Előzmény: rubíí (14542)
rubíí Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14542
Kedves Mindenki!

Sürgősen segítségre volna szükségem! Alig 1hónapja kaptam egy kis fát, (kamona bonsai) és rohamosan elkezdett száradni a levele kb egy - két hete... Már nagyon kevés levele van és az is fonnyadt, száradt. Utánanéztem a neten és hol azt írták h sokat öntözzem, hol azt hogy nem szabad sokat öntözni. Szerintetek megmenthető még???? Mit csináljak most, vegyek neki tápoldatot, műtrágyát??? A gyökere elég nagy, az is lehet , hogy kicsi neki az edény, lehetséges, hogy át kellene ültetnem?
segítségeteket előre is köszönöm szépen, írhattok többen is, hogy tényleg meg tudjam menteni :(
Köszi még egyszer! Üdv: Dali
rabi75 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14541
Eladó serissa foetida és acer bauergerianum 2 éves egyedek 690Ft
Valamint 3-4 éves nagyobb acer bauergerianumok 1500Ft
további infó itt olvasható
libapék Creative Commons License 2010.05.26 0 0 14540
Szia,

csak javasolni tudom bárkinek. Semmibe sem kerül, viszont sokat segíthet, ráadásul
még alakul a dolog így lehetőség van a funkciók bővítésére, ráadásul nem csak bonsai-ok kezelésére alkalmas a progi.
Az alábbi linken található a letölthető verzió, ami gyakorlatilag naponta fejlődik :-)
(Már angolul is tud...)

Letölthető innen.
Előzmény: Gerzson20 (14538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!