Keresés

Részletes keresés

bodzakert Creative Commons License 2010.03.06 0 0 26774
Szia! Írod ezt a 8Wolf fűgereblyét, az olyan, mint egy gereblye? Nincs gyepszellőztetőnk, néztem már, de nagyon drágák, ha ez valami gereblye féle, gondolom olcsóbb lehet. Rég gondolkozom már, hogyan tudnánk megoldani a gyepszellőzetetést, de sajnos nagyobb beruházást nem tudunk vállalni.
Előzmény: Mr Síroller (26773)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.03.06 0 0 26773

Most levegőztettem ki az én gyepemet is gereblyézéssel. 8Wolf fűgereblyével)

 

Ha van lehetőséged géppel szellőztetni, akkor érdemes átmenni rajta  és most , ilyen tél után csak a talaj felszíne felett dolgozva, nem belevágva a talajba, és kipörgetni, fellazítani a tömörödött fűszálakat.

Sok barna , elhalt nyesedék fog kijönni, ezeket le kell gereblyézni !

 

Április közepe fele, lehet talajt lazítani, felülvetni, műtrágyázni .

 

Addig a szellőztetés jót tesz a gyepnek !

 

Üdv MrS

Előzmény: szeszesital (26772)
szeszesital Creative Commons License 2010.03.06 0 0 26772
Kedves Gyeptársak!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Már három éve van vetett füvem, de most így tél után elég aggasztóan néz ki. Teljesen lelapult homokszínű a terület fele. Talán ezt hívják hópenésznek? Mit és mikor tudok vele kezdeni?
Várom az ötleteiteket. Előre is köszi.
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26771
A tuják és környékével kapcsolatban nekem is hasonló terveim vannak. A kis "kockába" először egy szép kis sziklakertet álmodtam meg (nem olyat, amit az előző tulaj odavarázsolt), de nem mondasz hülyeséget egy hangulatos kiülővel sem.... érdemes megfontolnom..
Előzmény: RCTiv (26770)
RCTiv Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26770
a rotakot nem mindenki kedveli itt, nem a tudása hanem az (állítólagos) megbízhatósága miatt, ha jól tudom tsunaminak halt meg hamarabb a gépe a kelleténél, bár ő megbarkácsolta. amúgy én megvenném, nekem tetszik a működési elve, jó kis gép de ráakadtam egy használt hengerkéses aksisra aprópénzért, ezért nem azt választottam. A kertedhez annyi észrevételem lenne, hogy szerintem a tuják körül szedd fel a füvet, és csinálj egy kacskaringós ágyásvonalat, majd ültesd tele kisebb évelő virágokkal, cserjékkel, mini örökzöldekkel. egyrészt feloldaná kicsit az egyik tuja a másik után hangulatot, másrészt nagyon nehézkes, és nem is szerencsés a tuja alatt a fűnyírás szempontjából. a kis árnyékos kockáádnál meg kiszedném azt a sírt (hacsak nem tényleg valami kisállat nyugszik ott) mert az a hely ordít egy kényelmes árnyékos pihenőhelynek, szóval én ott a falra futtatnék és burkolnám (kezdetnek kavics is jó amíg megszokosd meg eldööntöd, hogy tetszik-e) és kiraknék egy asztalt pár székkel.
Előzmény: dhcodoki_ (26765)
kisidi Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26768
Nekünk van egy Alko 46 mulcsozós, igaz elektromos.. Egész jó kis gép. Én mulcsozni csak akkor szoktam, ha 4-5 napnál nem vágtam régebben, és valamiért sietek. Könnyebb vele mozogni, ha nincs rajta a gyűjtő, és nem kell az ürítéssel foglalkozni. a mulcsozókütyüt a kidobó nyílásba kell bepasszintani. Szerintem, ha minden 4.5. alkalommal használod, abból nem lehet baja a fűnek.
Előzmény: Fabrik (26735)
sz_attila Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26767

Szeptemberben.

De ha nyár előtt szeretnéd, akkor készülj fel a gyomok inváziójára.

Előzmény: dhcodoki_ (26766)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26766
Egyébként mely hónapokban érdemes füvet telepíteni?? Május és talán még június előtt sem tudok nekilátni..
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26765
Belinkelek egy cikket, mert lehet vannak akik nem hallottak erről a hajtásmódosításról.
Bosch Rotak 40

(nem tudom mennyire off ebben a topicban a fűnyírótéma, de sztem feltétlen érdemes róla beszélni)
Előzmény: sz_attila (26763)
mceely Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26764

véletlen ráakadtam guglin keresztül az alábbi linkre, hátha hasznos lehet a fórumozóknak:

Scotts képviselet tanácsai gyepápoláshoz.

katt ide

 

sz_attila Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26763

200 nm-en ne foglalkozz a benzin-villany dilemmával és vegyél elektromosat, de abból erőset. Én 5 évig nyírtam ennél valamivel kisebb területen kefe sűrűségű füvet elektromos, 1000W-os, 32cm szélességű géppel és kb. 20 perc alatt végeztem vele mindig. Kanyargós szélek, növényszigetek is vannak benne.

Az biztos, hogy nem szabad hagyni magasra nőni a füvet, be kell tartani az amúgy is betartandó 1/3-os nyírási szabályt. A vezetéket sosem vágtam el.

Előzmény: dhcodoki_ (26762)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26762
Van tapasztalatom motoros és elektromos gépről is. Míg szüleimmel laktam rendszeresen én nyírtam a füvet, s valóban több időbe telik az utóbbival. DE! kb. 200-250nm-ről van szó a jelenlegi kertnél. Ez nem sok. Fele olyan könnyű, mint a motoros. Nem tudom, hogy ez mennyire számít a nyírás közben. Mennyire gond ha mélyebben hagy nyomot a gép? Abban igazad van, ha több helyre ültetek cserje, tuja féleséget, akkor azt macera kerülgetni vezetékessel. Gondoltam kompromisszumot kötök, mert szimpatikus ennél a gépnél, hogy alacsony fordulatszámon egyre nagyobb a nyomatéka (tehát nem olyan, mint a hagyományos elektromos), s hogy szépen le lehet vágni a szegély mentét, köszönhetően a fésűknek. Persze, ha hasonló árban (max. 60ezer) tudtok megfelelő motorost ajánlani, akkor szívesen fogadom az infót.
Előzmény: vincs.eszter (26761)
vincs.eszter Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26761
Semmi sem lehetetlen csak éppen a kertészkedés öröméből bosszankodás lesz.  Amikor 12 alkalommal vágod el a vezetéket , meg amikor a villanyos géped pedig nem bírja levágni a füvet, mert nyaralni voltál és pár centivel nagyobb lett elgondolkozik az ember a két gép típus között    

Erre a dologra van egy kicsi rálátásom és sajnos mindig az a tapasztalatom, hogy hiába környezet barátabb (??) a bizsergés változat , nagyon bosszantó tud lenni amikor állandóan félbe kell hagyni a munkát a vezeték beakadása miatt.  

Apropó környezetvédelem.   Soha nem volt közömbös a számomra, hogy mennyire szennyezem a környezetemet. A vásárlástól kezdve a közlekedésig sok mindenben megpróbálok úgy hozzá állni a témához, hogy meggyőződésem hogy ezt a világot csak az unokáinktól kaptuk kölcsön és illik rá vigyázni. ( nem az én gondolatom ez , ennyire nem vagyok zseni , de felírtam, hogy mindig eszembe legyen….:-)   ennek a szellemében nevelem a fiamat is. De azért egyet értesz  ugye abban, hogy sajnos a villamos energiát amivel a gépet tologatnád sajnos nem a napból nyerik és a vezetékek sem a fám teremnek amiben az áram fut. ( sajnos ez a benzinre is érvényes)   

A szomszéd bosszantásról meg annyit, hogy mind a kettő bosszantja , hogyha olyan  sötét, hogy pl  vasárnap délben kezdi el vágni, vagy pl olyankor amikor a másiknál vendégség van.

Sajnos manapság az , hogy figyelünk a másikra ez teljesen kihalt az emberekből , csak az a része erősödött meg, hogy nekem ehhez jogom van mindenki másnak kuss.   

 

Bocsi ha egy kicsit hosszabbra sikeredett az agymenésem…

Előzmény: Abrash (26758)
vincs.eszter Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26760
Egy kicsit szemét voltam,  mert reméltem, hogy valami éles szemű egyből rácsap a stihlre és egy kicsit tudok gonoszkodni……

Tegnap találtam az egyik hirdetési portálon.  Bocsika mindenkitől , de már elvonási tüneteim vannak….. ( csak az a szép zőőőőd gyep ……)  

 

 

Előzmény: kod1111 (26755)
Zoltanovics Creative Commons License 2010.03.05 0 0 26759

Üdv Samubá!

 

Még nem igazán zöldellik.Ősszel is kezeltem gomba ellen de nem látom sikerét.A Olldünger golfot kiszortam 100 nm-re s várom a hatását, mert eléggé sárga.

 

Remélem nem kell újratelepíteni.

Előzmény: Samubá (26741)
Abrash Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26758
"Majdnem kétszer több idődbe telik rendbe tenni a gyepet mint egy benzines géppel.

Az idő pedig mint tudod drága kincs"

Egyrészt szerintem határozottan nem igy van, nem kétszeres. Persze kertforma és konnektor elhelyezése is számít.
Márészt benzines = szomszédbosszantó, lletve környezetszennyező.
Ha nagy a kert, ok a benzin, de kis kertben, párszáz nm-en tessék húzogatni a cérnát, nem lehetetlen.
Előzmény: vincs.eszter (26754)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26757
Ezt eddig is tudtam, de az nem Stihl hanem Viking, lehet ezt ragozni, de a Viking az nem Stihl.
Előzmény: sz_attila (26756)
sz_attila Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26756
A Stihl fűnyíróját Vikingnek nevezik :)
Előzmény: kod1111 (26755)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26755
Stihlnek milyen fűnyírója létezik, mert én még nem láttam, ez valami új dolog.
Előzmény: vincs.eszter (26754)
vincs.eszter Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26754
Azért a fűnyírónál én nem ragadnék le egyből a Rotaknál. Arról nem beszélve, hogy egy kicsit a vezeték nélkülieknél is szétnézhetnél. Sok előnye van a villanymotoroknak, de használtál már ilyet?

Majdnem kétszer több idődbe telik rendbe tenni a gyepet mint egy benzines géppel.

Az idő pedig mint tudod drága kincs…..

 

Szóval érdemes lenne ezt is végig járni.

Igaz ezek a fűnyírók  egy kicsit zsebbe nyúlós tételek hacsak nem egy Stihlt akarsz venni…..

 

   

Előzmény: dhcodoki_ (26736)
Samubá Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26753
A képek elkerülték a figyelmem. Tényleg eperfa.
Előzmény: kod1111 (26750)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 26752
Minden csak pénz kérdés(automata), fel kell mérni mennyibe kerül, azután lehet dönteni. Méreteket kell tudnunk és akkor tudja az ember meg kalkulálni a dolgot, de annak is van fóruma(Kerti öntöző rendszerek), menj oda és ott érdeklődj. Szerintem többet ér a legjobb locsoló kertésztől is.
Előzmény: dhcodoki_ (26751)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26751
Szia!

Kösz a tippeket, utánaolvasok. Jelenleg én is az újratelepítéssel szimpatizálok. Jobb tisztalappal kezdeni. A fával most megleptél. Eddig két-három alkalommal láttam élőben, (most vettem a házat, még nem költözött ki az előző tulaj) de nem figyeltem meg elég alaposan. Lehet nem is diófa??? Ez jó.. :D:D Nembaj eperből jó kis pálinkát lehet főzni. :D
Érdemes ekkora területre automata locsolót kiépíttetni?? Mert gondolom ezt a telepítés előtt kell megoldani...
Előzmény: kod1111 (26750)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26750
Több hasznos jó tanács elhangzott itt, én csak 3 dolgot fűznék hozzá:

1. "Ha a diófa nagy kihívás a zöldnek, akkor gondolkodás nélkül bevonom a láncfűrészt. "---Nem fontos mindenhol fűnek lennie az ilyen helyekre érdemes árnyéktűrőket- kedvelőket, talajtakarót telepíteni, Hosta, Hedera, Vinca, ....(Egyébként kíváncsi lennék erről a "diófáról" mennyi diót szedtél már, mert én eperfának nézem)
Egyébként ha kivágnád, akkor sem lenne sokkal jobb, mert az épület is árnyékol.

2."Adott az udvar, mely nekem egy kicsit fantáziátlan:" Rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle, ne csak fű legyen benne, nagyon szép cserjék-bokrok, évelők vannak.Weigela, Deutzia, Budleia, Chaenomales, Viburnum, Hamerocallis, Phlox, Magnolia, ......

3. A füvedről betett kép alapján én az újra füvesítést javasolnám, tele van idegen növényekkel, gyomirtás majd talajlazítás, takarítás, talajegyengetés és füvesítés.
Előzmény: dhcodoki_ (26736)
Samubá Creative Commons License 2010.03.03 0 1 26749

Ötletnek nem rossz.

A tavaszi vetés nagyon gyomosodik a nyárvégi nem, tehát ne lepődj meg. Alaptrágyát adj neki tavasszal is és nyírjad mintha a legjobb fű lenne, de 5cm nél ne rövidebbre.  

Angol perje túlsúlyos keveréket szerezz valahol olcsón, és számolj 5-6 dekát négyzetméterenként, akkor lehet hogy kiszorítja a gyomot és még jó is lesz a nyáron a srácoknak.

Előzmény: Fabrik (26748)
Fabrik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26748
Köszi a választ!

Akkor még egy kis tanácskérés mindenkihez:
Most költöztünk és tavasszal még lesznek házzal kapcsolatos munkák (ház színezése, kerítésépítés, később öntözőrendszer telepítés), de mivel van 2 kisgyerek, nem akarok mocsarat a kertben addig sem. Nagyjából gyomtalanítva van már.

Arra gondoltam, hogy most elszórok egy kis füvet, amire úgysem kell vigyázni, ősszel meg kiírtom (mondjuk Glialkával) és rendesen bevetem. Addig legalább kicsit ülepszik és még lehet egyengetni a talajt.

Ősz előtt nem lesz rendes füvem a fenti munkálatok miatt.

Mi erről a véleményetek?
Előzmény: Samubá (26743)
Samubá Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26747

Bocs. Elírtam.

NPK nitrogén, foszfor, kálium 15%-15%-15%. Egyenlő arányú hatóanyagot tartalmaz minden szemcse. Gyors hatású műtrágya. A nitrogén hatására zöldül és nő a fű, amikor pedig hiányzik akkor sárgul. Akkor adok a következő adagot amikor jelzi a fű, de az már csak nitrogén műtrágya pl. ammóniumnitrát 34% hatóamyagtartalmú.

A foszfor erősíti a gyökér fejlődést többek között, a káliumtól pedig jobban tűri a szárazságot hideget stb.

Jövőre ha elég sűrű lett a füved az idei beavatkozásoktól a javuló minőségre mehet a minőségi műtrágya a scotts termékeiből.

Előzmény: dhcodoki_ (26745)
Pharaoh85 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26746
NPK akar az lenni szerintem, úgy mint nitrogen, phoszfor és kálium.
Előzmény: dhcodoki_ (26745)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26745
Köszönöm az infót.
" NPL 15-15-15" mint ahogy alább is, több helyen olvastam ilyen három számmal jellemzett műtrágyákról. Pontosan mit takarnak a számok?? (Nitrogén, kálium magnézium tartalom?? vagy a lebomlás időarányosságát??)
Előzmény: Samubá (26744)
Samubá Creative Commons License 2010.03.03 0 0 26744

Én megpróbálnám rendbe hozni ami van. Most át jkellene szellőztetni ha sok az elszáradt fűcsomós késes szellőztetővel. Várni kell míg szikkad egy kicsit a sáros talaj. Ezköveti egy műtrágyázás. egyelőre komplex mátrágyát javaslok. NPL 15-15-15 hatóanyagút négyzetméterenként kb 5 dekát egyenletesen kiszórni. Aztán nyírni az alább már említett egyhamados szabály betartásával.

Július aug-ra meglátod mennyire jött rendbe a gyep. Ahol még telepíteni akarsz vagy pótolni kell nyárvégén lesz aktuális, pontosabban szeptember első 10 napjában.

A diófa alá mehet amit választottál. Azonban ha nagy az árnyéka akkor lehet rajta alakítani, hogy ada süssön a nap, de ne most, mert a diófa tavaszal megvagdosva elvérzik. Ezt szeptember végén októberben kell elvégezni. A műtrágyától jó lesz a dió termésed is.

Sikereket

Előzmény: dhcodoki_ (26736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!