Keresés

Részletes keresés

tombird Creative Commons License 2007.10.15 0 0 34
Szia, Wiolca5!
Sajnálom, hogy elpusztult a sáskád, de ha ez vigasztal, nálad pár nappal
biztosan tovább élt, mint kint, mert a hideget nem szereti.
Ha nem kapsz állatkereskedésben muslincát, te is könnyen tudsz tenyészteni.
Nekem venni egyszerűbb volt, mert itt 100 Ft-ért adtak rengeteget.
Ha december elején elkezded a muslinca-projectet, januárra biztos lesz már elég.

Tehát fogsz egy 2 literes műanyag kólás vagy üdítős üveget, és levágod ollóval
a tetejét. Fogsz egy banánt, felkarikázod, és szépen belerakod az üveg aljába.
Kell még egy kevés papír konyhai törlőkendő vagy wc-papír, amiből vágsz 1-2
csíkot és ráteszed a banánra úgy, hogy azért a banán is kilátsszon. Ez azért
kell, hogy a kikelő kis lárvák ne fulladjanak bele a trutymóba. Egy kevés vízzel
benedvesíted a papírt és nem baj, ha a banán alá is jut víz, hogy ne száradjon ki
a trutyi. Időnként kell bele egy kis vizet önteni később is.
Ezután az egészet kiteszed a konyhába, ahol egyébként is jár egy-két muslinca.
Nem tudom, honnan teremnek elő, de a banánt mindig megtalálják.
Pár nap alatt cefreszerűvé kezd érni a banán és rárakják a muslincák a petéket.
1-2 hét alatt megjelennek a kis kukackák és a műanyag üveg oldalán kicsit
felaraszolnak, odaragasztják magukat, bebábozódnak és kikelnek.
Ekkor már le is zárhatod az üveget körbegumizva rá egy rongy zsebkendőt,
ami átereszti a levegőt. Miután kikelnek a muslincák még csak másznak,
nem tudnak repülni.

Ha a kissáskák kikelnek, valami zárható kis terrárium kell nekik, mert kis buták,
lepotyognak mindenhova és elpusztulnak. A szúnyoghálón nem férnek át, kb.
5-6 mm hosszúak és vicces kis fogólábuk van, kb. úgy néznek ki, mint a nagyok.
Két nap után már elég éhesek és egymást is kergetik és később meg is eszik,
de ha van nekik muslinca, azt azért jobban fogyasztják.
Vettem nekik icipici tücsköket is, kb. 2-3 mm hosszúakat, de azokat nem ették,
végül a tücskök hatalmasra megnőttek és ott ciripeltek nekem, tehát az nem vált be.
Egy panelházban lakom a hetediken, és olyan hangosan ciripeltek éjjel a nagy tücskök, hogy a szobában felébredtem és csak forgolódtam. Aztán egyik reggel
összefutottam a szomszéddal, aki azt mondta: te, nem hallottad, valami madár
beköltözött a házba és egész éjjel csipog. Én meg hüledezve azt mondtam, hogy én nem vettem észre... :)
Előzmény: Wiolca5 (33)
Wiolca5 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 33

Kedves tomird!

A hozzászólásom elküldése után 2 nappal elpusztult szegénykém... :-( Tényleg elég gyenge volt és szemén is voltka foltok, mintha kiégette volna neki a nap. De ezt nem hiszem, mivel lenne annyi  esze hogy háttalforduljon neki.

A kicsiknek honnan szerezzek muslicát? Horgászboltban sejtme nem lehet kapni és nálunk szeritnem nincsenek olyan jólfelszerelt kisállat-eledelesek mint Bp.en. Remélem megmaradnak. Egymást ugye nem eszik meg amíg még kicsik??? Mekkorák lesznek? A szúnyoghálón ki tudnak mászni? Köszönöm a segítséget, örülök, hogy kezd felélénkülni ez a fórum!

tombird Creative Commons License 2007.10.09 0 0 32
Helló, ikds!

"A megtermékenyítetlen petékből sok esetben mindig csak egynemű állatok keletkeznek. Így a méh szűzpetéiből hímek (herék), az imádkozó sáskák megtermékenyítetlen petéiből, úgy látszik, mindig csak nőstények fejlődnek."

Ezt a neten találtam, de így emlékeztem egy régebbi könyvből én is.
Ahhoz viszont nem gratulálok, hogy bébi gyíkot adtál a sáskádnak, miért
nem fogtál neki inkább legyet. Ezzel az erővel szerezz neki kolibrit, azt is megeszi...
Tamás
Előzmény: ikds (31)
ikds Creative Commons License 2007.10.08 0 0 31
Hogy hogy a sáskám akkor is rakott le kokont amikor nem találkozott hímmel?Tudtommal a szűznemzés csak a hierodula fajoknál és a Sphodromantis viridisznél fordul elő.Az utóbbi 10cm-es is lehet.A legnagyobb sáska a világon kínában 1925-ben fordult elő egy 45cm-es példány volt.Én az én sáskámnak adtam egy bébi gyikot és megette.
ikds Creative Commons License 2007.10.08 0 0 30

Tudok egy jó kis könyvet az a neve hogy terráriumok enciklopédiája.

 

ikds Creative Commons License 2007.10.08 0 0 29

Helló! Én újvagyok itt és én is tartok sáskát.

 

tombird Creative Commons License 2007.10.08 0 0 28
Helló, Wiolca5!
Kíváncsi vagyok, a te sáskád meddig húzza, az enyéim november-december körül
pusztultak el. A leírások szerint a peték lerakása után csak néhány hétig él
az imádkozó sáska, szerintem a lakásban ennél tovább. De látszik rajta,
hogy legyengül, a színe is megváltozik, sötétzöld vagy zöldes-barnás lesz.
Ha olyan helyre rakta a petéket,ahol nem fagynak meg, esetleg meleg van,
január-február körül lesznek kissáskáid. :) Attól, hogy nem látott hímet, még
kikelnek a sáskák, csak így minden esetben nőstények a bébik és elég gyengék.
Azért elég viccesek, ahogy a kissáskák elkapnak egy-egy muslincát, ijesztgetik
egymást meg ugrálnak is... Tamás
Előzmény: Wiolca5 (27)
Wiolca5 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 27
Helló mindenkinek!
Örömmel látom, hogy vannak hozzám hasonló elvetemültek, akik egy kertben fogott sáskát is háziálltaként nevelgetnek.
2 kérdésem lenne.
1. Lentebb olvastam, hogy ősszel mind elpusztul. De ez mire vonatkonik? a mantisokra vagy a botsáskára vagy mire? Remélem nem az imádkozósáskára...
2. Az imádkozósáskám 1 hónapja él velem és 3szor lepetézett. Pedig hímet még csak nem is látott. Léztezik náluk szűznemzés vagy ezek mind meddő kokonok? A mérete az elsőnek volt a legnagyobb a második kisebb, a 3. pedig a legkisebb.... Mi a véleményetek?
szega Creative Commons License 2007.10.04 0 0 26
Egy lombszöcske (Tettigonia). Elsősorban ragadozó.
Előzmény: coupe_3 (25)
coupe_3 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 25
Hello srácok! Ez mi ez? Most találkoztam vele a konyhában, gondolom reggelizni szeretne... A túróstáskának nem örült, mit adjak neki????
tombird Creative Commons License 2007.09.27 0 0 24

Sziasztok!

Látom, kezd fellendülni ez a fórum, segítek én is! :)

1-2 éve rendszeresen találtam ősszel imádkozósáskát, és mindig hazavittem.

Mivel az üvegbe zártságot nem szereti, a konyhában engedtem szabadon,

ahol a függönyön szívesen üldögélt egész nap. A legyeken és tücskökön

kívül a görögdinnyét is nagyon szerette, és pár hét alatt meg is szelídült.

Évente természetesen csak egy sáskát vittem, mert nem szeretik a társaságot. :)

Szép, nagy nőstény sáskák voltak, és mivel jól tartottam őket, volt

bőven kajájuk, november környékén le is petéztek. Egy 1x3 cm hosszú

kis tokot raktak le, amiből januárban kikeltek a kissáskák.

Egy alkalommal egy hímet is találtam az otthon lévő nőstényemhez, haza is

vittem, de sajnos nem sikerült a párzás, amikor nem figyeltem oda, kb. 2 perc

alatt megette a nőstény.

Tehát január végén kikeltek a kissáskák. 30-50 db 5-7 mm hosszú pici sáska.

Őket már terráriumba tettem, mert ezerfelé másztak. A Déli-pályaudvar melletti

állatkereskedésben (Leguán) vettem muslincát és azokat is beraktam hozzájuk.

Ilyen idős korban ez az egyetlen kaja, amit meg tudnak enni.

Sajnos a kissáskák minden alkalommal egytől egyig elpusztultak. A legerősebb

sáska kb. 3 cm hosszúra nőtt meg, de végül egy vedlésnél az is leesett és

összetörte magát. Nem tudtam rájönni, mit tegyek, hogy jobban megerősödjenek,

tavaszra sosem maradt sáska. Pedig szerettem volna őket szabadon engedni...

Azóta már nem viszek haza imádkozó sáskát, de idén nyáron is találtam

a Tiszánál egy kertben - megetettem és otthagytam. Van már egy nagyon

aranyos állatkám, akivel sokat foglalkozom: egy szibériai csíkos mókus! :)

Ha kíváncsi vagy, nézz be a fórumba!!!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038119&la=71681040

 

Tamás

szega Creative Commons License 2007.09.24 0 0 23
El. Akár a terráriumban, akár odakint. Ennyire van tervezve.
Előzmény: -m- (22)
Animeri Creative Commons License 2006.10.27 0 0 21
Na itt sincs pezsgő élet.
Szalkó Creative Commons License 2006.09.08 0 0 20

A kertünkben minden évben megfigyelek imádkozó sáskákat. Pár hete, az egyik a sásliliomban lakik, egy másik az ablajpárkányon a muskátlit válsztotta ki magának.

Itt az ősz, hamarosan lerakják petéiket. Tavaly az épület ablaki zugában 3 kokont találtam.

Egyszer, az egyiknek csipesszel felkínáltam egy sáskát, nem sokat gondolkodott, simán elkapta.

Szalkó Creative Commons License 2006.09.08 0 0 19
A két elnevezés ugyanazon rovart jelenti.
Előzmény: Maket (18)
Maket Creative Commons License 2006.08.18 0 0 18
Mi különség imátkozó sáska, és az ájtató manó között, vagy 1 áés ugyan az?:)
Maket Creative Commons License 2006.08.18 0 0 17
Jaj, már 2 éve nem járt erre senki:'(
Maket Creative Commons License 2006.08.18 0 0 16
Hali
Én fogtam 3 imátkozó sáskát, azt úgy gondoltam inkább elegendem őket, elgengedtem, azt másnap 3-at megtaláltam a nagy növényen, azt kedvem lett hozzá lehoztam a kis akváirumot, és abba vannak, még üvleg lap tetejére is ragasztottam leveleket, h tudjanak csüngeni:D

Tök jó nézni, mikor beteszek a méhecskét, elkezd repkedni, észreveszi az egyik odamegy, és vár, egyszer csak puff, leszakitja afejét, és jó izűen elfogyasztka, megettek már egy csomo lepkét, hús legyet, jó nagy bögöly, most van bent egy darázs is, valahogy 1x 2x probálkoztak, de szeritem félnek tőle, a méhet nagy vidáman fogyasztották:D
Most nőstényre rászált a hím, most párosodnak, szegénykém hamarosan meghal:(
Van még1 hím:D
majd letesz egy habcsokot, és mennyi idő míg a kicsik kikelnek?

Ti mennyire fogolalkoztak velük?
Jah, és tudjátok mi adjaktok nekik?
hatalams lobszöcskéket, nagyobb mint az imátkozó sáska, és megeszi:D

Nobu Creative Commons License 2004.11.02 0 0 15
Én sajna már nem t'ok neked segíteni, mert az enyém elrepült (elengedtem). Gondoltam, jobb neki az élet vadonában, mint egy botcsinálta állatbarátnál egy kilyuggatott lekvárosüvegben.
Előzmény: Pirimidin76 (14)
Pirimidin76 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 14
Sziasztok!
szükségem lenne imádkozó sáskára, vagy botsáskára!
szabolcs megye és környéke előnyben
köszi
Előzmény: Nobu (13)
Nobu Creative Commons License 2004.09.28 0 0 13

Segítség! Tegnap találtam a kertben egy imátkozó sáskát, és fogalmam sincs, mit kezdjek vele. Madaraim vannak, a rovarok nem az eseteim. Viszont nem venném a lelkemre, hogy elpusztuljon. Adjatok tanácsot, mit adjak neki enni, és ez OFF, de - nem kell valakinek???

deke Creative Commons License 2003.06.25 0 0 12
és köszönjük szépen, ennyi vót.
ma reggelre nemhogy a sáska, de a befőttes üveg minden nagyobb méretű lakója feldobta a talpát. (pedig volt szellőzés.) Tehát összesen a sáska, 2 fátyolka, 1 lepkeszerű, 1 fürkész-szerű, meg 1 nemtudommi. szerintem a kisebb, véletlenül bekerült játékosok - bársonyatkák meg ilyesmik - még éltek.
végrendeletüknek megfelelően a halottak földi maradványait leszórtam a teraszról.

a topik meg mehet vissza a homályba.

deke Creative Commons License 2003.06.24 0 0 11
éledj, topik!

tegnapelőtt befogtam egy pici imádkozó sáskát. még csak kb. másfél centis. első nap megevett egy muslincát meg egy molylepkét, aztán asszem még valami másfajta fehér-fekete lepkeszerű izét. azóta csak bénázik szerencsétlen, eddig megfordult a befőttesüvegében: szárnyas hangya, hernyólégy, megnyomorított húslégy; most van bent nála még egy molylepke, még valamilyen lepke, valamilyen fátyolka meg egy fürkészféle (asszem).

drukkolok, hogy ne haljon éhen... nagyon határozatlan szegény. a efőttesüvegben csak kajára van bent, egyébként kirakom szobanövényre, de szerintem esélytelen, hogy csak úgy elkapjon valamit. sok edzés kell még ahhoz.

szega Creative Commons License 2002.08.05 0 0 10
Öööööö.... félsz tőle? Nem kéne, mert ha van ártalmatlan jószág a Földön, akkor a botsáska az. Ha nem akarod kinyírni, szerintem pöcköld egy dobozba, és vidd el egy állatkereskedésbe...
Előzmény: zsigrai76 (9)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.08.04 0 0 9
Segítség! A szobánk falán találtunk egy kb. 6cm hosszú botsáskát. Nem akarom megölni, valaki mentse meg!!!!!! zsigrai@chello.hu
köszönöm
szega Creative Commons License 2002.07.04 0 0 8
Persze, hangyát csak a hangyalesőnek! :)))))
Előzmény: Monthy (7)
Monthy Creative Commons License 2002.07.03 0 0 7
Csak hangyát ne adj neki!

Én egyszer egy kicsit befogtam, majd bután négy darab hangyával kínáltam meg. Erre a hanygák rávetették magukat és felfalták, még mielőtt bármit tehettem volna. Nagyok esetében ez gondolom nincs így.
L.

Előzmény: szega (6)
szega Creative Commons License 2002.07.03 0 0 6
Kölyökkoromban tartottam Mantisokat rövid ideig, innen ez a kevés tapasztalat. Szerintem kereskedelmi forgalomban azért nem kaphatóak a trópusi fajok sem, mert kicsi irántuk az érdeklődés, és emellett viszonylag igényes jószágok. Persze ez viszonylagos, de mondjuk a levéllábú sáskákhoz képest (tudom, ők más taxon!) a tartásuk nehezebb.
Nem tudom, külföldön mi a piaci helyzet, de itthon én még nem láttam boltban Mantist.
A frissen kikelt Mantis egyébként tisztára úgy billeg, mint egy levéllábú sáska, közben persze tartja a mellső lábát.
Ami a csúcsragadozó-státuszt illeti, hát ez azért megközelítés kérdése. Ha a rovarvilágot nézzük, akkor a lesből való villámgyors, tökéletesen kivitelezett támadásnak valóban mesterei. De láttál már rablólegyet vadászni? Vagy cicindélát? A hüllőket, emlősöket most nem is említem.
Szóval nagyon klassz ragadozók, de fölösleges lenne "bajnokságot" felállítani. :)))))
Előzmény: SiVa (5)
SiVa Creative Commons License 2002.06.28 0 0 5
Szia szega!

Nagy megrökönyödéssel olvastam amit írtál. Már mint hogy nagyon fel sikerült keltened az érdeklődésemet. Honnan tudsz ilyeneket? Ha esetleg tudsz egy címet itt velem megosztani, hát akkor köszi.
Nagyon érdekel ugyanis ez a kis szerencsétlen rovar (gondolom csak az éppen kikeltek olyanok), mert kung fuzok és azon belül épp imátkozó sáska stílust tanulom. Úgy tudom a szárazföldön ők a legfejletteb ragadozók (evolúcióban), összeségében meg a cápák (elég röhelyes lenne a cápa k-f stílus :).
Nem tudtam hogy Magyarországon védettek, nem mintha befogtam volna egyet vagy valaha tartottam volna, de az ötlet nem rossz és kedvet kaptam hozzá, még importáltat sem lehet kapni, mondjuk óriást vagy valami más mantis fajtát?

üdv, SiVa

Előzmény: szega (4)
szega Creative Commons License 2002.06.28 0 0 4
Ja, a természetben gyakran lehet találkozni a kokonjával. Kb. 2 centis, csepp alakú, világosdrapp valami, pergamenszerű, benne csomó kis rekesszel. A Mantisok kelés után kihajtogatják magukat a rekeszükből, és szétmásznak. Nagyon szerencsétlen jószágok, nagy részüknek szerintem 1 napon belül vége van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!