Keresés

Részletes keresés

kocsi Creative Commons License 2003.02.16 0 0 665
"Tetszenek" ezek a jó kis lopásmegelőző módszerek.

Aki szereti magát szivatni annak javaslom, hogy még a küllőanyákat is tekergesse el :-)

Vasárnap nincs kedve valakinek egy laza biciklis sétához? (Normális túrára most nincs időm, de egy kis levegőzés belefér.)

Előzmény: fityfene (664)
fityfene Creative Commons License 2003.02.15 0 0 664
Ismerek egy srávot, neki aza a módszere, hogy minnél magasabbra köti föl a bringáját, pl. fára, vagy ablak rácsra, villámháritóra...a lényeg az, hogy nyújtózkodni keljen érte. Talán a bringatolvajnak nem lesz kedve lábujhegyen bibelödnie. :-p
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.15 0 0 663
647
Előzmény: kivi (654)
OpiumPapa Creative Commons License 2003.02.15 0 0 662
OFF
kivi, az a borzasztó szerszám sem mindentudó ám. (meg nem is fér bele egy gyakorlott bringalopó retiküljébe)
Egyszer építkezésen előkerült egy ilyen és próbálgattuk, hogy mit bír. Igaz, hogy "csak" 80 centis nyele volt, de az önérzetesebb betonvassal már keményen küszködtünk. És az ugye nem edzett acél...
A fagyasztás nagy ellenfél, és rohadt gyors :(

Ninsc jó megoldás, csak a szemmeltartás, vagy az összehajtható camping :)) Pest egyik külvárosában volt szerencsém látni egy bravúros próbát: autó, vontatókötél a bringára, összevont szemöldök meg egy egyes.... hangja volt, eredménye csak annyi, hogy összeszaladt az utca :)) A tisztelt delikvensnek utána el lett "magyarázva", hogy ha már olyan hülye, hogy megpróbálja elvontatni az isi bejárata előtti rácsot ami korrektül le lett betonozva, akkor legalább olyan kocsit szerezzen amibe belefér a lopott bringa :)) Kicsit darwindíjas volt. (viszont a váz nagyon megsínylette, eldeformálódott)
ON

Előzmény: kivi (657)
messengerina Creative Commons License 2003.02.15 0 0 661
Csak ha a lúzer egy villámhárítóhoz bír kilakatolni...
Előzmény: kivi (660)
kivi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 660
Na jó, de egy mezei (réti :-) kerékpártolvajnak nincs ennyi ideje szöszmötölni. :-)
Előzmény: messengerina (658)
messengerina Creative Commons License 2003.02.14 0 0 659
"egész egy műanyag bevonattal záródik önmagába"
ez marhaság :) az egész átlátszó műanyaggal bevonva és fémvéggel záródik önmagába.
Előzmény: messengerina (658)
messengerina Creative Commons License 2003.02.14 0 0 658
Hadd mondjam el, hogy van az a típusú lakat, amelyben belül egy vékony acélsodrony van és körülötte fémhengerek, majd az egész egy műanyag bevonattal záródik önmagába (általában az ember "belebújik", úgy viszi) állítólag ez a(z egyik) legtutibb.
Egy haverom az ő ilyen típusú lakatjával lelakatolta az én bicajomat egy közlekedési lámpához, majdan kissé elveszítette a kulcsot (... később be is adta ;-) ).
Tanakodtunk mi legyen. Futár ösmerőseim próbálkoztak: svájci bicskán lévő reszelővel, a rendes késével illetve egy bátrabb még egy utcai díszoszlopot is felkapott, hogy majd leüti vele a valahogy (na de azt én nem engedtem), mikoron előkerült egy tapasztaltabb kolléga, aki egy egyzserű bowdenvágóval pontosan 2 perc alatt kiszabadította tokjából a drótot egy ponton, és elvágta (a vágás volt a hosszabb idő...) nos ehhez pl. erővágó sem kellett.

Szerintem ez ugyanolyan mint a lakásbetörés vagy a crackelés. Ahová be akarnak menni - oda be is mennek, hiába a biztonsági óvintézkedés.

Sz'al nem árt az elővigyázat. És őrizetlenül hosszú időre zárt helyen kívül hagyni is eléggé reszkírozós téma.

Előzmény: kivi (657)
kivi Creative Commons License 2003.02.14 0 0 657
A jobb (és emiatt drágább és sokszor nehezebb) lakatok ennél tovább is kitartanak. Nem fogja őket (annyira) a fűrész, bírják a fagyasztást, a zárszerkezet is ellenállóbb.
Ma láttam egy áruházban olyan csapszegvágót (gigantikus áttételes csípőfogó) aminek 1 méteres nyele volt. Ekkora erőkarral mindent el lehet vágni, tehát abszolút biztonságos lakat nincs. De nem valószínű hogy valaki egy 15 kilós szerszámmal megy kerékpárt lopni.
Előzmény: ifj. Nagy Gábor (655)
ifj. Nagy Gábor Creative Commons License 2003.02.14 0 0 656
Nem voltam figyelmes, nem 5 perc, hanem 2. Nem mintha ez biztatóbb lenne. :-)
Előzmény: ifj. Nagy Gábor (655)
ifj. Nagy Gábor Creative Commons License 2003.02.14 0 0 655
Ha már lezárókról van szó, kérdeznék. Nevezetesen azt, hogy én úgy tudtam, az U-lakat az (egyik) legerősebb. De itt írja valaki, hogy 5 perc alatt azt is el lehet intézni. Mostanában gondolkodtam azon, hogy veszek, de ezek szerint nem érdemes? Jelenleg ugyanis csak "dizájncenter"-es láncaim vannak (igaz, hogy három is).
kivi Creative Commons License 2003.02.14 0 0 654
H_G,
igaz, elvileg 42-11-ben el lehet indulni, de ha valaki hirtelen rápattan és elindul(na) akkor komoly meglepetés éri. Nem fog erre számítani.

SK,
az én régi kerékpáromat leparasztozni komoly vétség!

Előzmény: H_G (651)
Mad002 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 653
H_G!

A fékkaron található finomállító csavarral.
(Mech. tárcsafék)
Így, hogy fogják a fékek, már igen combos a 42-11
:-)

Tisztelettel: Mad

Előzmény: H_G (651)
H_G Creative Commons License 2003.02.14 0 0 652
"a bringát eltulajdonító személyek 95%-nak halvány lila gőze sincs arról, hogy mennyit érhet a canga"

Akkor honnan tudják, melyiket mennyiért adhatják tovább? (No nem, mint ha aggódnék, h. át ne verjék szegényeket!)

Előzmény: AnnMary (627)
H_G Creative Commons License 2003.02.14 0 0 651
Hogy szorítod be a féket? (Ez biztos láma kérdés volt.)
Nagytányér-kónuszon egyáltalán nem lehetetlen elindulni - végül is a többségnek 42 v. 44 fogú a nagytányérja, az alig nagyobb, mint egy országúti kistányér.
Előzmény: Mad002 (650)
Mad002 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 650
TTT!

Lopás ellen pár percre megfeelelö lehet egy "U" lakat, én ha pár percre künnhagyom Vacakot, akkor:
Nagytányér-kónusz + mindkét fék beszorít. (eddig két alkalmi tolvajjelölt szívta meg)
Mindenesetre az a legbiztosabb, ha sehol nem hagyod kartávolságon kívül...
Ha profi a tolvaj (szakértö) az nem valószínü, hogy az uccán kószálna esetleges zsákmányra várva.
Monjuk, alkalom szüli...

Tisztelettel: Mad

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.14 0 0 649
Andrássí, az nagyon OK, csaj nem a halál-bicikliúton. :-) Tetszik ez a webhely, amit linkeltél.
Előzmény: AnnMary (640)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.14 0 0 648
Nem az? Akkor félreértettem, bocs.
Előzmény: AnnMary (641)
kocsi Creative Commons License 2003.02.14 0 0 647
SK:"De akkor minek odamenni? :-)"
A "sörözés" elsősorban nem a sörről szól ... de akinek ezt magyarázni kellene annak nem lenne kedvem elmagyarázni :-) (különben is offtopik)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (635)
AnnMary Creative Commons License 2003.02.13 0 0 646
Mérted valaha a tömegét?
Tippelek: 1,5 kg :)
Előzmény: fityfene (645)
fityfene Creative Commons License 2003.02.13 0 0 645
akkor leltár :-)

imbuszok 2 ->8
villáskulcsok 8-9, 10-11, 12-13, 14-15 (a 15ös jó a pedálhoz is)
láncbontó
küllökulcs
csavarhúzók -/+
gumileszedö
és az elengedhetetlen TipTop készlet ;-)

visznt hajtómüleszedöt nem hordok magamnál, mert elhagytam :-(

ja és a táskámban mindig van 4pótbelsö is 2db o.uti, és 2db monti...........

:-)

Előzmény: AnnMary (644)
AnnMary Creative Commons License 2003.02.13 0 0 644
Láncbontód is van?
És pedálkulcs? Monoblokk behajtó szerszám? :)

Fogadjunk, hogy ragasztókészlet nem teszel el.

Előzmény: fityfene (643)
fityfene Creative Commons License 2003.02.13 0 0 643
persze. egy 15ös kulcs a kerekekhez, meg egy 5ös imbusz a nyeregrúdhoz. de ezen felül mindig van nállam egy szerszámkészlet amivel akár alkotó elemeire tudom a bringát bontani, ha akarom ;-)
Előzmény: AnnMary (642)
AnnMary Creative Commons License 2003.02.13 0 0 642
Na meg nincs gyorszár a bringámon

És megfelelő méretű kulcsot is hordasz magaddal?

Előzmény: fityfene (638)
AnnMary Creative Commons License 2003.02.13 0 0 641
Milyen paraszttal jön Angolbeteg?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (637)
AnnMary Creative Commons License 2003.02.13 0 0 640
Várnegyed

Andrássy út

Tudom, hogy "rejtett" szépségeket kerestek, de azért az Andrássy útat és a Várnegyedet is belevehetnénk a túrába.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.13 0 0 639
Szóval kösz a tippeket, de nem véletlenül írtam, hogy főleg V-VI-VII-VIII-IX. kerület. Laza családi tekergést ígértem, tehát a hegymászást lehetőleg kihagynám. Esetleg csinálhatunk külön Buda-néző túrát is, montival.
Előzmény: AnnMary (636)
fityfene Creative Commons License 2003.02.13 0 0 638
Én is had' beszéljek bele :-)

Én egy jó vastag láncot használok (kryptonite), ami van vagy 3 kiló de elrettentésnek is tökéletes :-p Na meg nincs gyorszár a bringámon, hogy ezzel is nehezitsem a tolvajok dolgát..........eddig müködik (le is kopogtam)

Előzmény: lollipop (613)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.13 0 0 637
Te kiviné! Tudod te, hogy Szergej egy parasztbicikli??? Angolbeteg is paraszttal jön...

Amúgy már voltam a libanoni cédrus felé Szergejjel, akkor szerezte meg a doktori címét, amikor felgurult a János-hegyre a Libegő felső végállomásáig. Sajnos onnan a csúcsig már nem ment neki. Aznap egy órát tekertem folyamatosan kiállva a nyeregből. :-)

Előzmény: AnnMary (636)
AnnMary Creative Commons License 2003.02.13 0 0 636
Látnivalók a városi topic-túrához:

Bécsi Kapu

Libanoni cédrus

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!