Keresés

Részletes keresés

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1996
Ez szerintem ugyanaz a busz+hajós megoldás, amit jeleztem neked én is 22,30-ért.

Korábban a P.le Romát emlegetted, ezért hittem, hogy találtál egy másik útvonalat is, ami csak buszos.
Előzmény: Popeye27 (1995)
Popeye27 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1995

Szia!

 

Mindenekelőtt köszi szépen a segítséget!

A km-t azt megnéztem térképen, meg útvonalterevzőben is és kb. 105km-t írt, de +/- néhány km az mindegy, mert a táblázatban km tartomány van megadva.Ez pedig a 100,1 és a 120 közé esik.

Amúgy én felmentem erre az oldalra:

http://www.atvo.it/index.php?lang=en&area=25&menuid=25&campo_ricerca=lignano

 

és itt van egy olyan útvonal, hogy "linea 54", ha rákattintasz akkor kiadja a mentrendet, ami nagyon jó, mert Lignanóból indul és közvetlenül a Szent Már téren tesz le.Bár mindenhol megáll, így elég sok a menetidő.

Kerestem az árakat is, de csak ezt a táblázatot találtam meg, ami mint kiderült a busztársaság  minden útvonalára érvényes.Ha 10,40 lenne tényleg a retúr jegy akkor az nagyon megérné.Majd meglátjuk.

 

Mégegyszer köszi, hogy válaszoltál!

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1994)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1994
Végre sikerült felfognom ezt a táblázatot, amit belinkeltél. Igen, mégiscsak az lehet a retúr ár, valószínűleg retúrkedvezmény van. Azt honnan vetted, hogy hány km és hova érkezik?
Előzmény: Popeye27 (1991)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1993
Én ezt találtam:
http://www.atvo.it/images_doc/partenze/Lignano83.pdf
Ennek az oldalnak az alsó részében látok Lignano-Venezia járatot időpontokkal, árral együtt. Ha jól értelmezem, akkor ez 22,30 euro oda-vissza és busz+hajó Velencébe. A hajó a Szent Márk térre érkezik. Baloldalon vannak az indulási időpontok.
Állítólag Velencét hajóval érdemes megközelíteni, mert úgy a legvarázslatosabb. Én megfontolnám. :)

(A te linkeden én a 10,40-es oszlopban valamilyen %-ot látok, nem biztos, hogy az a teljes ár.)

Előzmény: Popeye27 (1991)
Popeye27 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1992

még annyi, hogy ha esetleg lefoglalom most az időpontot a Székesegyházba és valamilyen oknál fogva nem tudok elmenni(pl.nagyon rossz idő lesz aznap vagy bármi más), akkor mit kell tennem?le kell mondani?vagy csak csak egyszerűen nem megyek el és kész?

 

Köszi!

Popeye27 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 1991

Sziasztok!

 

Én jövőhéten indulok 1 hétre Lignanóba és ottlétünk alatt 1 nap átszeretnénk menni Velencébe. Az ATVO honlapján találtam is buszt, ami közlekedik a 2 város között, csak nem nagyon tudom értelmezni az árakat:

http://www.atvo.it/index.php?lang=en&area=19&menuid=20

Amúgy kinek mi a tapasztalata az ATVO járatairól?

 

Ha valaki kiigazodik ezen a táblázaton akkor az mindenképpen írjon.Amúgy ha jól értelemzem akkor 1 felnőttnek oda-vissza 1 jegy az 10,40euró.Ez így helyes?(amúgy olyan 105km-re van egyástól a 2város).

Illetve szerintetek érdemes vaporettóra ülni és azzal bemenni a belvárosba, vagy gyalogszerrel is gyorsan meglehet tenni ezt a távot?(mivel csak 1 napra megyünk így nem jut idő Buránóra vagy Muránóra vagy a többi szigetre így csak a legfőbb látványosságokat szeretnénk megnézni).Ja és a P.Román szállunk le.

 

Illetve ha előre bejelentkezek a Szent Már Székesegyházba, akkor az arra jogosít fel, hogy magát a székesegyházat nézzem meg?tehát ha be karok menni ott valami múzeumba akkor azért fizetni kell, ugye?

 

Előre is köszi a segítséget! 

dokizsuzsa Creative Commons License 2009.08.19 0 0 1990

köszi

ezt olvastam már korábban is

 

Előzmény: FLaci (1989)
FLaci Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1989
Itt vagy itt az utolsó jegy-típus, ha jól sejtem. "Élõben" még nem találkoztam ilyennel. A Lidóra nem biztos hogy annyira nyerõ - el kell gyalogolni hozzá a Santa Elena állomásig...
Előzmény: dokizsuzsa (1988)
dokizsuzsa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1988

olvastam,hogy van valami 2€-s egy megállós vaporettó jegy?

Velence és Lido között mennének  baarátaink egy oda-vissza utat-

van ilyen? és ha van hogy kell kérni?

dokizsuzsa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1987

tökéletesen egsyetértek

 

ráadásul én lehet hogy a barmok közé tartozom, de én mindig veszek mindenhová jegyet-akár vonaton, akár BKV-n. mindenhol a világon

 

ha egyszer nem vennék, tuti akkor jönne ellenőr

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1986)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1986
Arról nem beszélve, hogy ne öregbítsük már amúgy sem túl jó hírünket azzal, hogy ingyen veszünk igénybe közlekedési eszközöket a jogos jegyvásárlás helyett.
Micimalacka Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1985

Hát mi mindig érvényesítettük, bár ellenőrrel nem taílálkoztunk. De asszem olcsóbb és nyugodtabb jeggyel menni, mint anélkül.

Ki volt írva, mennyi a büntetés, de már nem emlékszem, elég szép összeg volt, az tuti.

 

Vonaton meg talán az EC vagy ilyesmi kaliberű vonat jegyét nem kell érvényesíteni a sárga plecsninél, többit igen. Mikor Veronába utaztunk Velencéből, kalauz bácsi mondta.

Előzmény: dokizsuzsa (1984)
dokizsuzsa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1984

nekem az nem éri meg,hogy vagyonokat fizessek büntire

 

ismerek olyan embert,aki végigutazta Olaszországot egy jeggyel a vonaton ... úgy hogy nem érvényesitette a jegyét a sárga jegykezelőben felszálláskor

 

amikor először közlkekedtünk vonattal,mi sem tettük-.mert nem tudtunk róla

mikor jött a kalauz, mondtuk enki,hogy azért nem kezeltük,emrt nem tudtuk, nálunk MAgyarországon a jegykezelő kezeli a jegyet

a kalauz rendes volt,,, nem büntetett meg-- ráirta hogy használtuk már

de azt elmondta hogy fejenként 10€- büntit kellett volna fizetni

Előzmény: Micimalacka (1981)
dokizsuzsa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1983
köszönöm
Előzmény: Latya (K.L.) (1982)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1982
Előzmény: dokizsuzsa (1980)
Micimalacka Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1981

A vaporetton lehet lógni, csak sokba fáj, ha ellenőrzik a jegyet, inkább érvényesíteni kell mindig.

 

 

Burano, Murano simán egy nap, Murano sokak szerint - szerintem sem- nem biztos, hogy ér egy órás sétánál többet.

Előzmény: dokizsuzsa (1980)
dokizsuzsa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1980

sziasztok

22.-én megyünk w6-tal Trevisoba,majd 2 napot szánunk Velencére,mivel juniusban már voltunk ott

 

a rengeteg információt,amit itt olvashattam, köszönöm nektek,

 

de több kérdés merült fel bennem:

a székesegyházba a lent leirt linken foglaltam időpontot

be kell állni a sorba vagy valakinek meg kell mutatni az email-en kapott bookingot és akkor beengednek soron kivül?

 

mi az hogy a vaporetton lehet lógni? nem kell érvényesiteni a jegyet a felszállás után?

 

14 évet már betöltött gyerekkel megyek, tehát ha jól olvastam van neki kedvezményes 4€-s jegy és 18€ még valamilyen másik

mind a kettőt meg kell venni? (bocs ha hülye a kérdés),nem elég a 4€-s jegy?

(mondjuk azt nem értem,hogy 11-13 év közötti gyerekeknek miért kell felnőtt jegyet venni?

 

a St. Mark téri museum pass-t egy napra rendeltem, ugy gondolom a dozsa palotára nem elegendő a fél nap, mi meg meg szeretnénk tekinteni Murano és Burano szigetét is- és ott azokat a múzeumokat ,amikre érvényes a pass

 

és ha valaki spórolni akar:

a Treviso reptérről 1€-ért visz be a busz a trevisoi vasutállomásra,majd onnan 2,35€-ért lehet vonattal bemenni Velencébe, vagyis összesen 3,35€-ért

 

de arra ügyelni kell,hogy csak a reptéren lehet 1€-ért 75 perces jegyet venni a trevisoi buszokra,ha visszafelé trafikban,buszon vesszük, akkor nem annyi,hanem 2 vagy 3€, már nem emlékszem mennyi volt júniusban

ezért érdemes a reptéren a T.Infóban oda és vissza is megvenni a helyi buszjegyet

 

bbmagdi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1979
Lido-ról az 1-es vaporettóval könnyen be tudtok jutni Velencébe, gyakran jár.
Előzmény: pongracz13 (1972)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1978
Úgy látszik, így nem jön be, akkor kattints ide és töltsd ki a baloldalt:
http://www.ferroviedellostato.it/
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1977)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1977
Igen. (Bár én még nem voltam sajnos.)
50 perc az út, ahogy itt látod pl. ma reggelre vonatkoztatva:
Venezia S. Lucia - Padova
Előzmény: valley71 (1976)
valley71 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1976
Köszönöm az infót, megnéztem a térképen. Onnan indul a vonat Padovába, Veronába stb...???
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1973)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1975
"néhány megálló a Rialtótól"
Mármint vaporettóval.
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1973)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1974
De ha a Google Earth-öt ismered, ott ragyogóan meg lehet találni mindent, elég, ha beírod a keresőjébe. Mestre a szárazföldön van.
Előzmény: valley71 (1969)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1973
Nem fogjátok eltéveszteni, néhány megálló a Rialtótól. A jobboldalon egy elég randa (de a szívemnek kedves) modern épület a Santa Lucia pályaudvar.

Előzmény: valley71 (1971)
pongracz13 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1972
Nézegettem a hajómenetrendet, mert Chiogga-ból hajóval mennénk Velencébe. Lehet, hogy én értelmezek rosszul valamit, de egész nap csak 1 hajó megy oda és egy vissza. Ez nem is lenne baj, de el sem tudom képzelni, hogy mekkora tömeg lehet rajta. Lehet ez? Lidora megy több is, de onnan még el kell jutni a Szt. Márk térre. És azt sem tudom, hogy hol köt ki a hajó, ha mégis van közvetlen járat.
valley71 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1971
Köszönöm szépen, remélem könnyen oda találunk a Ponte di Rialtotól.
Előzmény: Micimalacka (1970)
Micimalacka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1970
Előzmény: valley71 (1969)
valley71 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1969
Sziasztok! Segítsen nekem valaki, hogy a vonatpályaudvar merre van Velencében? Punte Sabbionet ismerem, ahonnan a komp átmegy ill. magát Velencét, de pl. Mestret sem tudom hol van. Mennénk vonattal Padovába vagy Veronába, nem tudom melyik érdekesebb.
pongracz13 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1968
Köszönöm! Akkor majd sorakozunk, ennyi belefér.
Előzmény: bbmagdi (1967)
bbmagdi Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1967
A Palotánál is általános a sorbanállás. :( Szerintem egyszer álljatok sorba, akkor, amikor be akartok menni. A Bazilika előtt tényleg le kell adni a csomagot, hátizsákot. Kisebb táskát be lehet vinni.
Előzmény: pongracz13 (1966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!