Keresés

Részletes keresés

Sinszög-vadász Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10666

Sziasztok!

 

Mivel ma úgy hozta az élet, hogy fél év után megint bekukkantok a fórumokba, és végigolvasni úgy sem tudom, ezért csak hadd ajánljam azoknak, akik még nem ismerik Ormánsági Vendégházunkat: www.ecforum.hu/dravazug

 

Amúgy lassan megvan az OKT egész Dunántúli része, és az AK-ba is bele-bele kóstolok. A múltkor Visztulával 1 nappal kerültük el egymást Nagykerekiben...

Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10665

Rendben!

Szerintem idővel a helyszínen is összefutunk majd, főleg, hogy augusztusban 1 hét szabim alatt biztosan pár napig megint megyünk, folytatva (vagy akkor tán befejezve?) a várazást. Bár csak 1-1 helyszínt tervezek max. a hétvégére, mert Ipoly-parti horgászat is van a világon :-))

Előzmény: asciimo (10664)
asciimo Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10664
hello!

Minalunk nem onnan szarmazik a csalad, inkabb odafele konvergalunk most..
majd irjal a varakrol, en csak augusztusban kezdek neki..
Előzmény: Vagdalthús (10663)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10663

Hohó, földi! :-)))

Be tudom tájolni a helyet, ahogy leírtad.

Kemencéről elég sok vár elérhető.

Előzmény: asciimo (10662)
asciimo Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10662
Ahogy a falubol mesz a Körozsa fele, a Gazlo utan es a Csarna kisvasuti megallo kozott jobbra van anyamek haza, en oda szoktam menni ha otthon vagyok.
En is gondolkodtam valamifele varazasra Kemencei bazisponttal, majd ird meg legyszi, hogy milyen utvonalakon mentel, meg milyen beosztassal.
Előzmény: Vagdalthús (10661)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10661
Nagyszülőnél. Szüleimtől felfelé a teljes rokonságom onnan való.
Előzmény: asciimo (10658)
mosomedve Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10660
Nagy a csend a "Várak a Mátrában" (a "Várak a Börzsönyben" ikertestvére)túramozgalom körül. A Mátra honlapon már régen fent van a kiírás és a 45 vár felsorolása, a felkeresendő helyeken kint vannak a pöttyös táblák is, de igazolófüzetet eddig nem sikerült szereznem. A kódokat persze össze lehet gyűjteni egy papírlapon is, de néhány helyen bélyegezni is kell, ahhoz meg szükség lenne a füzetre is. Esetleg tud valaki valami információt a füzet beszerezhetőségével kapcsolatban?
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10659
A padkán? :-)))

Előzmény: asciimo (10658)
asciimo Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10658
hol alszol Kemencen?
Előzmény: Vagdalthús (10657)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10657

Gonoszok! Pont akkor kell ezt szervezni, mikor épp Kemencén leszek 1 hétvégét, hogy börzsönyi várazzak? :-)))

 

Nagyon jó a Peremtúra, már amennyit kóstoltam belőle, lentebb írtam róla zámbéki kirándulásom kapcsán. Szóval, a település környékén a jelzések rosszak, van egy megtévesztő A4-es papiros kódszerűséggel a Nyakas-hegyen, egy fenyőfán, még a gerincút előtt.

Jó túrázást nektek!

Előzmény: Güsziológus (10653)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10655
Na hogy Padler túratárs se hiányolja a túramozgalmi beszámolóimat, megint rittyentettem egy hosszabbat az Országos Kerékpáros Körtúra április elején bejárt szakaszáról. Most tuningolom magam a következő részre. :-) Csak ezt a kerékpáros topikba írtam, 110219, 113985 és 113987 szám alatt.

Itt lehet egyben elolvasni a hármat (alulról kezdve, ott van az 1. rész):
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=45242089&t=9006401

Itt vannak hozzá a képek, meg a szöveg a képekkel úgy-ahogy összefércelt változatban is:
http://www.controllszeged.hu/sk/k/2005/okkt02/album.htm

És itt van a körtúra vázlata:
http://www.mktsz.hu/turak/kortura/terkep.htm

Most már linkelőgörcsöt kaptam, bocs. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10654
Kéktúra rekordkísérletről infok a http://farossz.fw.hu -n.

http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=90075&page=0&order=&hiview=0

Ez a második meg a topikja a dolognak. Oda szokott irogatni Vebba, aki folyamatosan kapcsolatban van a sráccal.
Güsziológus Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10653

Topik-Perem-Túra

Ideje: 2005. június 25., szombat.
Útvonala: Zsámbék – Nyakas-hegy – Perbál – Zajnát-hegyek – Nagykovácsi ( lényegében a sárga sáv turistajelzés mentén), a Peremtúra a Gerecsében és a Budai-hegységben jelvényszerző túramozgalom útvonalán. Kiírása itt, igazolólapja itt.
Táv: 20km, Szintemelkedés: 550m.

Találkozó a BP. Széna-térről 8:20-kor induló busznál, ami 9:15-re ér Zsámbékra. (Tartalék a 8:30-as busz, amelyik négy perccel később ér ugyanoda. Ezt is megvárjuk!)
Nagykovácsiba 15 óra körül érkezünk.

A jóidő (napsütés és hőség) valószínűsíthető.

Kipihenhetitek a Kinizsi, Rákóczi, Eötvös, stb. teljesítménytúrák fáradalmait! :)
Természetesen nem csak topikos résztvevőket várunk!

Elnézést azoktól, akik olvassák a "szomszéd" topicot is, de végülis jelvényszerző mozgalok.

Múzsla Creative Commons License 2005.06.21 0 0 10652

Sziasztok!

 

Bocs, de nincs időm most olvasni viszont szólok pár infó miatt, hátha valakinek aktuális.

 

Encián emlékek

- A Sebestyénvár-patak torkolatánál lévő kód rendben megvan. Kissé átalakult a patak medre az özönvíz miatt, de a jelölt fa biztosan áll a helyén.

- Bec-kútnál jól olvashatók az újra foglalás adatai.

 

Karancs-Medves csúcsai

Salgóvár, Somoskő rendben.

 

Nógrád megye természetjárója

2. számú pont eresztvényben OK.

 

Jó túrákat a nyárra!

 

Üdv, Múzsla

 

 

erchegyia Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10651
Pusztamaróton táboroztam egy pár napig, jelentem a pecsét még megvan.
kvte Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10650

08:45 A Hajósra vezető utat keresztezzük. A pincékhez a korai időpont miatt most nem mentünk fel.

Berúgni sosincs korán... (Műegyetemi életbölcsesség)

 

kvte

Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10648
Nem, hanem egészséges :-))
Előzmény: emgergo (10647)
emgergo Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10647
Hát végülis ez is igaz. Lehet, hogy túl "gyalogkakukk" a gondolkodásom? ;-)
Előzmény: Vagdalthús (10646)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10646
Vagy a szürkén :-)) A szürke aszfaltúton, 4 kerékkel :-))
Előzmény: emgergo (10642)
olahtamas Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10645
2005 jun 19.
Császártöltés - Sükösd Alföldi kéktúra

Úgy döntöttem, hogy próbáljuk ki az alföldi szakaszok egyikén a bicajos teljesítést, így biciklikkel vágtunk neki.
Karcsi már eleve idegenkedett az ötlettől és később be kellett látnom, hogy teljesen igaza volt.
Azt még elviseltem volna, hogy nehéz haladni a homokos talajon és néha tolni kell.
Az is benne volt a pakliban, hogy kaptam egy defektet és belsőt kellett cserélnem.
Nem ért meglepetésként az sem, hogy kockásra ültem a fenekemet.
Az viszont bosszantott, hogy sokszor többet kellet az utat figyelnem az elesés kockázatának csökkentésére és nem mindíg tudtam a tájban gyönyörködni.
Karcsi eleinte néha úgy elbámészkodott, hogy a bokrok közé gurult. Meg is fogadta, hogy visszajön még és gyalog is végigmegy.
Az utak elég tűrhetően ki vannak jelezve, bár igen csak eltér a térképen jelzettől és alternatív szakaszok is vannak.
A legmeglepőbb számomra a szálláshelyünk felé tartó úton, Kiscsalán látott kék sáv jelzés a kék négyzet mellett.
Azt már nem is vettem fel, hogy a térképen két utcával arráb van rajzolva a jel !
Érsekhalma és Hajós között az 54-es úton is láttunk kék jelzést és a Hajósi pincékhez érkezve onnan kanyarítja a jelet Hajós irányába.
Egyszóval jelzés volt bőven, csak azt volt nehéz kiválasztani a Hajósi pincék környékén, hogy melyiket vegyük figyelembe.
No de a leírás kronológiai sorrendben:

08:20 Császártöltésen a kocsma előtt pattantunk nyeregbe.
08:25 A hídon áthaladva már látjuk is a szekérutat és a mellette haladó jelzést.
08:45 A Hajósra vezető utat keresztezzük. A pincékhez a korai időpont miatt most nem mentünk fel.
09:10 Csikójárásnál az Érsekhalma felé vezető út felé kanyarodunk.
09:15 Az 54-es úthoz nyíl egyenesen érünk, ahol meg is látjuk a kék jelzést. Az MTSZ füzet szerint itt egy kicsit kanyarognia kellene az útnak, de nem teszi.
09:21 Érsekhalma elején mindjárt igénybe vesszük a nyitott kocsmaegység szolgáltatásait.
09:54 A Nagy-Bogyiszló-erdőben az MTSZ füzettől eltérően Délkelet felé kel kanyarodni kb. 700 méteren keresztül, de a környéken jól ki van jelezve az út.
10:04 Az erdőgazdaság mellett haladunk el. Innen ismét az MTSZ füzet szerinti nyomvonalon visz az út.
10:16 A Bácska-hegy 160 méter magasba nyúló "csúcsát" másszuk meg, ahol jobbra fordulunk.
10:34 A Rém felé vezető rémesen homokos útra térünk.
10:54 Beérkezünk Rém végébe és 200 méter aszfalt után bekanyarodunk az erdőbe.
11:15 Álmosnál a hajtűkanyarban egy álmos Nyuszival futunk össze aki nem vett észre a kanyar miatt de amint ott teremtünk, mindjárt felébredt.
12:07 Megérkezünk Sükösdre ahova az MTSZ füzettől eltérően, nyíl egyenesen vezet be a kék jelzés.
A tracklog letölthető a http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=555

Visszafelé betértünk Hajósra és megpróbáltuk kideríteni, hogy merre is visz a jelzés, de sajnos nem maradt elég időnk a teljes felmérésre.
Voltak jelzések a Jutka étteremnél és az 54-es úton Érsekhalma irányában is, valamint a gyalog úton az Szt.Orbán szobor felé vezető gyalogúton, majd le a lépcsőn a vigyázat méhek feliratig.
Jelzéseket találtunk a Hajós felé vezető autóúton is.
Császártöltésnél is volt egy gyanúsan festett jelzés a halastavak irányába, de nem volt túl meggyőző, így a felderítést elnapoltuk, hogy legyen indok megint erre a kitűnő borvidékre ellátogatni.

emgergo Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10644

Majd ha arra járok megint, felmegyek a romokhoz, most a Telekin csak Optika ment fel, nekem nem volt nagy kedvem hozzá a Pusztatorony megjárása után.

 

Tudtommal van buszmegálló vhol a halastónál.

 

 

Előzmény: Güsziológus (10643)
Güsziológus Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10643

És ha Török-rét felől mész, akkor kár kihagyni a Pálos kolostor romjait, az országút másik oldalán. Ha meg ellenkező irányból, akkor a piroson el lehet menni Török-rétig.

 

Pusztatorony az Encián túrák egyik "végpontja" is.

Nem kell Kóspallagig elmenni, jó a "BVT kód" is. Azt nem tudom, hogy arrafelé fel lehet-e szállni a buszra, de feltételezem, hogy igen.

Előzmény: emgergo (10642)
emgergo Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10642

Ja, igen, ezt kihagytam :-)

 

Végülis amíg odaérsz, valszeg a piroson mész :-))

Előzmény: Vagdalthús (10641)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10641
Hozzátenném kiegészítésképpen, hogy a tó és az aszfaltút közötti hegyről van szó, s nem a piros jelzésen kell haladni.
Előzmény: emgergo (10637)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10640
Pusztatorony elég egyszerű, s ajánlom is, de inkább ősszel vagy télen, ugyanis ilyenkor -elképzelésem szerint- a romokat belepi a növényzet. Február végén voltunk ott, s bár hó volt rendesen, de így is szépen kivehető romokat találtunk.
Előzmény: vajonmerre (10636)
Morcsi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10639
Köszönöm szépen a felajánlást, időközben efemm megerősített a sejtésemben.
Előzmény: Güsziológus (10638)
Güsziológus Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10638

Szia!

 

Ha megírod itteni, publikus címemre, hogy melyik forrással van problémád, megpróbálok segíteni, bár még csak a felénél tartok.

 

A mindent tudók (Efemm, VadMalac, Optika) előbb-utóbb felbukkannak!

Előzmény: Morcsi (10627)
emgergo Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10637
A Pusztatorony áprilisban oké volt. Van egy jelzőtábla (Pusztatorony felirattal, és mutatja a P- utat Törökmező ill. Kóspallag felé). Ha megállsz, és a hegyre nézel, indul egy ösvény (szerintem nyáron is látható/járható). Föl kell rajta zúzni. A csúcs kettős, a másodikra kell felmenni, közben van egy meredek árok. Tábla és festés is fönt volt rendesen.
Előzmény: vajonmerre (10636)
vajonmerre Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10636
Igen, a bronzkori nem egyszerű :( Úgy találtuk meg, hogy az egyszerű Árpádkoritól folyamatos keleti irányt tartottunk. Nagyon kellett a tájoló! Így egy kőomlásos részbe értünk, ahonnan kicsit feljebb van a siklóernyős starthely. Ettől nem messze van a tábla. A lefestett régi jel is segít, bár pont rossz irányba áll. Én még szerettem volna a Kóspallag alatti Pusztatornyot felkeresni, de a 6 és 8 éves fiúk és áldott állapotban lévő páromra is tekintettel kellett lennem :) Így ha kicsit belegondolok (5 hónapos magzatként) harmadik fiam is már a túramozgalmat teljesíti :)) Attila
olahtamas Creative Commons License 2005.06.20 0 0 10635
A Vörös mocsár tanösvény adatait feldolgoztam, ha valakit érdekel akkor a
http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=551 -n megtalálja.
Hamarosan feldolgozom a Császártöltés-Hajós-Sükösd AK szakaszt is, mivel a hétvégén arra jártunk.
Előzmény: kvte (9664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!