Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 10816
Az nem semmi, en 2008 ota nem tudok terdnel lejjebb hajolni
10-en megyek ct meg funkcionalis rtg nezesre, mert nagyon sokat faj, lehet hogy instabil lett a 2 mutet utan
Előzmény: similis (10815)
similis Creative Commons License 2013.04.16 0 0 10815

Hát anyám a legpozitívabb akit valaha láttam sőt sztem a doki is :)

 

6. héttől rendesen dolgozik, mondjuk 6 órás állás de van mikor több van mikor kevesebb, bp-en intéz ügyeket kocsival, szval kocsiba ki-be, dugóban üldögélés vezetés, mászkálás...

 

Szval én rendesen bánom h nem stabilizáltak és nem az OGK-ba mentem...

 

Ja és az elmerevedésről amivel fenyegetőznek csak annyit h simán lábszárközépig lehajolt 6 hetesen, akkor én még térdi se tudam viszont legalább nem is mertem, és most is csak komoly nyújtások után tudok valamivel lejebb, szval nem gáz...

Előzmény: Atti71 (10810)
iberkes Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10814

Ati71 hozzászólásához csatlakozom pozitív példaként ( legalábbis eddig).

Stabilizációs műtétet követően ( 3 csiguszt csavaroztak-ágyékit) 4 hónappal a műtét után már dolgozom fájdalom és gyógyszer nélkül :)

Ülőmunkát végzek, odafigyelek, hogy óránként legalább 5 percet állva töltsek. Minden hajnalban gyógytornázom és minden este 4-5 km-t sétálok. Esküszöm a legnehezebb a műtét utáni 6 hét rehab volt, amikor is az izmaim a csigolyákra történő visszatapadásáért kellett  megdolgoznom a fokozatosság, óvatosság elvét szem előtt tartva.

Persze nem csinálhatok bármit, figyelnem kell az emelésre, cipelésre. Hirtelen mozdulatokat nem végezhetek. Egyelőre a "gyogyitornán" és a sétán és kívül más mozgás típust nem végezhetek.

Állítólag 1 év a teljes regenerálódás.

 

Szóval én is mindenkinek fájdalommentes napokat kívánok :) :) :)

 

 

 

Előzmény: Atti71 (10812)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10813

Szia!

Én folyamatos munkában voltam/vagyok, de nehéz. "otthon lenni", ellátni a háztartást menne, de a munkának nem nagyon mondhatom, hogy lepihenek.

Mindkét műtét után 3 hónappal dolgoztam, lightosan, amennyire lehet, de kell dolgozni, ha mr van hol.

 

Persze küzdök, kocsit cseréltünk, WR+ra, automata persze, így már kuplungolni sem kell, magasan ülök, a fő melóforrásom költözik közelebb, így a bejárás 20perc M0 gurulássá csökken :)

 

De idén már 2x volt olyan, hogy napokig nem tudtam menni dolgozni, mert fájt. Persze képes lettem volna, de csak rendesen begyógyszerezve, annak meg mi értelme.

 

De szinte folyamatosan szedek valamit, kenegetem, tornázok, fürdőzök, konkrétan azért küzdök, hogy dolgozhassak.

Előzmény: Atti71 (10812)
Atti71 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10812

Szia!

 

1,5 éve műtöttek,(stabilizációs) de teljesen jól vagyok! Már hónapok óta szinte semmi fájdalom! Igaz nem is eröltetem, minimálisan terhelem és sokat pihenek! Gyógyszert nem is emlékszem mikor vettem be utoljára. Úgyhogy nagyon optimista vagyok! Viszont visszakerülni a munkaerő piacra, na az nem könnyű! Az első műtétem 2011.04.28-án volt. Azóta ugye 3 műtét 1 év táppénz és a táppénz óta semmi! :( A családi kassza lassan lassan kiürül. Fizikai munkát nem nagyon lehet végezni, ülőmunka, hát az attól függ! Szóval elég nehéz! De ez össze sem mérhető azokkal a gondokkal amik a műtétek előtt alatt és küzvetlen utána voltak. Illetve mint olvasom, sajnos te sem vagy valami jól! :( Egy ilyen műtétsorozat után nagyon nehéz visszakerülni a munkába. Nagyon sok az a 2 év kihagyás. Illetve most már a saját korlátaimat is nagyon figyelembe kel venni, mert soha nem szeretném még egyszer átélni azt a fájdalmat, azt a tehetetlenséget, amit műtétek előtt és közvetlen utána éreztem.

 

Jobbulást, kitartást, és hitet!!

 

Előzmény: GeriSoft07 (10811)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10811

Nem vagyok jól, csak néha megunom a panaszkodást is :)

Pont ma gondolkoztam azon, hogy lecsökkent az ingerküszöböm, vagy csak túl telhetetlen vagyok, mennyire kellene jól legyek?

Előzmény: Atti71 (10810)
Atti71 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10810

Hahóó! "meghalt" a fórum? Vagy mindenki jól van? Remélem igen!!! De a pozitívumokat is meg lehet osztani! :) Fájdalom mentes szép napot mindenkinek

similis Creative Commons License 2013.03.24 0 0 10809

Paraszt orvosok, én eperelném aki pszichológushoz küld fájdalommal :S És nem igaz h nem lehet semmit csinálni, azt is meg lehet műteni, és olyat is hallottam, valakinek javasolták, h iyen hegesedéses műtétnél betesznek valami anyagot a heg helyére h ne hegesedjen újra, de többet sajnos nem tudok mert csak egy váróban mesélte valaki.

Sztem keress másik orvost.

Előzmény: kékkenguru (10808)
kékkenguru Creative Commons License 2013.03.24 0 0 10808

Sziasztok!Rég irtam már...változás sajnos semmi...túlvagyok 3-hét száraz tornán   amit szinte sirva csináltam végig....visszamentem,hogy továbbra is nagy fájdalmaim vannak.....holnaptól 3-hét vizi torna....ugy hordanak ki a korházba mert továbbra se tudok járni.....idegsebész megkérdezte mi fáj még?Nincs ott már semmi....igaz,csak hegesedés,és boltosulás!!!!!!!!Utána olvastam minden ezzel kapcsolatos dolognak,és semmit nem lehet vele kezdeni....akkor most mi lesz?Valakinek hasonló problémája,tanácsa van kérem segitsen!!!!!!!!!!Már a pszichológusnál tartok....orvosi javaslatra.....nem vagyunk egyformák,de én ezt már nem birom!

Iluska 45 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10807

Merre  vagy?  Nekem  ma már az egész derekam fáj, de zsibbadást nem érzem.  Mi  történt veled, emeltél? Mitől szakadhat le  ? :(

angelina111 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10806

Ezt nem tudom,nekem a derekam nem zsibbadt sosem csak iszonyúan fáj!A bal lábam az totál le van zsibbadva,olyan érzés mintha nem is az én lábam lenne!Nagyon be vagyok tojva,és én sem vagyok Magyarba nem is merek hazaindulni sem így mert nem bírom ilyenkor az utazást,most már csak abban reménykedek sikerül elintéznünk itt a biztosítást és akkor azonnal megyek itt orvoshoz!Így ez nem maradhat szombat óta nem voltam kint a lakásból csak a kórházba!Ebbe is bedilizik az ember!Most attól parázok nehogy ez egy kiszakadt sérv legyen!

Előzmény: Iluska 45 (10805)
Iluska 45 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10805

Angelina, jobbulást! :( Nekem most csak zsibbad a  derekam egy része,  de a  lábam nem zsibbad szerencsére. Ez idegbecsípődés, vagy  mi válthatja ki? És tornázzak  vagy inkább ne ...Amitől még rosszabb minden, Londonban vagyok ...Kb a jóistenre van bízva, h mi lesz velem.

angelina111 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10804

Sziasztok!Én vasárnapra a kórházban kötöttem ki!Nem éreztem egyáltalán a bal lábam ha próbálták felemelni ordítani tudtam volna!nagon megijedtem ,hogy egyáltalán teljesen érzéketlen volt a lábam!A kórházban sikerült elájulnom is!most azóta fekszem de ettől meg a hátam közepe szakad be teljesen!nem kicsit van elegem!:(((

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10803

Amióta ez az időjárás van (kb 10 nap) én mindig mást érzek, kezdek beletrődni :(

Előzmény: Iluska 45 (10802)
Iluska 45 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 10802

Sziasztok,     nem tudom mi  történt, jól meg vagyok rémülve ...Tegnap cipekedtem a  boltból, és jó messze van ... és  amikor haza értem, utána nemsokára azt éreztem, h fáj a gerincem vége,   környéke... ülni alig tudtam  és   feküdni is éjjel, csak hanyatt   és mozdulatalanul. Most   egy  tenyérnyi  helyen zsibbadást érzek,  meg ha ülök  fáj ...Szerintetk mi lehet ez, volt valakinek hasnló tünete?  A lábaim nem zsibbadnakk,  csak a bal kezemen az ujjaim, de leginkább a kisujjam  és a gyűrűs ujjam. Égő érzést érzek ha ülök.. help! :(

angelina111 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 10801

Ez van, a nincsből nem tudom megvenni!Ha megebedek sem!Öröm az ürömben ,mára sokkal jobb a derekam ,helyette kezdte a nyakam a vállammal és a bal karommal karöltve!Tiszta happy vagyok tényleg!Komolyan ha néha néha elöfordul olyan nap ,hogy nem fáj semmim akkor kezdek kételkedni,hogy minden ok ,élek még egyáltalán...vicces de ez van!Na de majd biztos lesz jobb is csak gyözzem kivárni!

Előzmény: GeriSoft07 (10800)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 10800

nem, sajnos.

mi egy 100k-s kategóriából a 3. cserén vagyunk túl :(

Előzmény: angelina111 (10799)
angelina111 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 10799

Valamit majd kitalálok!Azt hiszem egy jobb matrac kéne ami nem ilyen vastag,mert ez hiába valami lukacsos légcellás mittoménmi :)de süllyed alattam!Lové kérdése sajnos ez is!

Előzmény: PETYUS (10798)
PETYUS Creative Commons License 2013.03.14 0 0 10798

Nekem az szokott jó lenni, ha derék alatt keményebben vagyok alátámasztva.

Előzmény: angelina111 (10797)
angelina111 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 10797

Rácsos plusz matrac!Miven így süppedt most van benne egy vékony butorlap is igy nem süllyed,de a matrac nagyon vastag és az süpped alattam rendesen!

Előzmény: PETYUS (10796)
PETYUS Creative Commons License 2013.03.14 0 0 10796

Az ágyad milyen? Puha süppedős, vagy kemény?

Előzmény: angelina111 (10795)
angelina111 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 10795

Sziasztok!Valakinek van ötlete hogy az mi lehet,hogy nem tudok se állni,se ülni ,a séta jólesik de ahogy lefekszem pihenni olyan fájdalom áll a gerincembe,hogy őrület!Azt már keztem érezni  elég régóta hogy valahogy nem jó a háton fekvés huzamosabb ideig de most egyáltalán nem bírom,nagyon fáj!mégsem sétálhazok meg feküdhetek az oldalamon egész nap.....bár most oldalt fekve is fáj már!A lumbális szakasznál van kimondottan ez az erős fájdalom de nem sugárzik sehova most.Nekem ugye a LIV-V volt műtve leszakadt sérvvel!Eddig is voltak bajok de ez a fájdalom típus most új nekem......köszi a véleményt

poroly2 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 10794
Hello!

Megkerdezhetem pontosan hogyan tortent a baleset a munkahelyen ill. volt valami elozmenye, korabbi serules, fajdalom?
Tudnal kepet feltenni a gerinc MR-rol? Koszonom!
Tovabbi gyors felepulest kivanok!
Előzmény: Csillag27 (10793)
Csillag27 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 10793

Sziasztok!

 

Megdöbbenve olvasom, hogy mennyi embertársam szenved különböző 

gerincbetegségekben.....ez őrület, és egyre rosszabb a helyzet.

Az én kálváriám a tavalyi évben kezdődött egy munkahelyi baleset következtében,

hátgerinc sérülése.....

Miután jó alaposan "meghúztam" a derekamat, gondoltam én majd munka után haza megyek és rápihenek, biztosan el fog múlni 1-2 nap alatt....

De sajnos a baleset után eltelt egy jó két óra, és deréktól lefelé nem éreztem semmit,

irány a kórház.Mentő-mr vizsgálat, ahol is leírtak különböző kopásokat ( ami érthető, hisz elmúltam 35 ) és egy kis porckorong kiboltosulást.....az idegsebész szerint nem kell foglalkozni vele, ez nem okozhat nagy gondot.....

Így hát Lumbagom van isiásszal........elláttak,algopirynt :D írtak fel, és menjek pihenjek, feküdjek, pár nap alatt majd helyre jövök.....

Miután ez egy hét múlva mit sem változott, gondoltam elvitetem magam egy ismert, jó hírű idegsebész magánrendelésére, ahol is egy vagyont kifizettem, de okosabb semmivel sem lettem, szigorú 2 hét ágynyugalmat kaptam és egy doboz fájdalom csillapítót.....nincs itt nagy gond, hölgyem......

Eltelt a két hét, a fájdalom és zsibbadás csak nem szűnt a lábamban először csak a combomig futott le, aztán hetekkel később már a vádlimat sem éreztem.....

Irány a reumatológia, ahol legalább próbált a doktornő segíteni, gyógytorna, kezelések, de semmi változás.....három hét rehab az Orfiban, egy rakás infúzió, szteroid hegyek, akkor egy étig jobban voltam.....ekkor megint nem éreztem a lábam, nem tudtam kiegyenesdve sem járni már.....

Hónapok teltek el így.....aztán sikerült kapnom egy beutalót a Budai Egészség Klinikára, ahol tavaly decemberben megnézett egy gerincsebész-ortopédus orvos, és közel 5 perc nem telt el, megvizsgált, megnézte a 2 mr felvételem, és közölte, nagy a baj, instabil az egész gerincem, egy teljesen kiszakadt porckorongom van L5, és egy L4 ami beszúszott a gerinccsatornába, és elnyomta az ideget a lábamban.....

Elküldtek még egy neurológus orvoshoz, aki különböző szúrásos vizsgálatokat végzett a lábamon, szerencsére bénulásra utaló jelet nem talált....

Felgyorsultak az események, sajnos más választásm nem maradt, mint a műtét, dekompresszió,fúziós műtét 6 csavar, inplantátum......Kiakadtam, de mivel nem volt élhető már az életem, bele egyeztem.....

Februárban már a műtő asztalon feküdtem......azóta hetek teltek el, jól gyógyulok, és nem fáj a lábam :D 

Sajnos a zsibbadás az még megvan, állítólag majd hónapok alatt szépen elmúlik....ha!

Egy biztos, bármi ilyen "probléma" akad, ne hagyja annyiban, és ajánlom az Országos Gerincklinika orvosait!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!! :-) 

samcro Creative Commons License 2013.03.09 0 0 10792

Szia!

 

 

Köszi a választ, nagyjából én is így értelmeztem a helyzetet.

Azért eléggé el vagyok kenődve, most mi a a fene lesz, 33 éves vagyok azért ezt a helyzettel kellene kezdeni valamit. A reumatológus azt mondta szedjek milgammát és kész.

Gondoltam megműtenek, aztán majd megy minden tovább a régiben. Bár már voltak gyanús jelek, a műtét után én az ágyról sem szállhattam le derékszorító öv nélkül - míg a betegtársak ilyet nem hordatak -, ezt a műtét után vagy 5 hónapig hordani kellett, illetve most novemberben visszaparancsolták rám. Az igaz, hogy az első mri a műtét után a műtött sérv melett még mutatott egyet a négyes csigolyánál csigolyacsúszással együtt. Valószínüsíthetőén ez a mckenzie tornának köszönhetően némileg visszahúszódott és már a kontroll mri"csak" kiboltosulásnak van feltüntetve, de már a 4 csigályánál mindkét oldalt foramen szükület van, a 3. korong is el van lapulva, + a 10-11 -es nél is kiboltosulás van, lumbális lordosis kiegyenesedett. A műtéti szegmentumban kissebb fokú hegesedés figyelhető meg. A család nem hagy békén, hogy menjek vissza az operáló sebészhez hátha van valami ötlete csak "úgy több szem többet többet lát alapon".

Előzmény: GeriSoft07 (10789)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 10791
Erosen kabito, szedtem en is, de dolgozni, vezetni nem lehet vele
Előzmény: ikoko2 (10790)
ikoko2 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 10790

Olvasom itt, hogy hányan szenvedtek a gerinc okozta fájdalmaktól. Én a műtét után

Tramadol/or 5o mg-ot szedtem és remek volt. Kb. 2o perc múlva hatott és közel 8 órán át semmi fájdalmat nem éreztem, pedig volt nekem is rendesen. És a legkisebbet szedtem. Néhány hónappal a műtét után órákat kóricáltam a barátnőmmel, persze szép időben és jó cipőben. Ezt már nem irják fel? Az nem derült ki, hogy káb.szer-e, csak annyit irnak, hogy ópiát TIPUSÚ.  Amúgy még 5-6 másféle gyógyszert szedek mindenféle bajaimra, de soha nem érzékeltem mellékhatást. Már régen nem szedem. Kb. másfél, két évig szedtem műtét után, ha nagyon nem volt jó, vagy programom volt és nem akartam kimaradni a dologból.

GeriSoft07 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 10789

Szia

 

Az aflamin a leggyomorbarátibb gyógyszer, bár sokak szerint fájdalmat se nagyon csillapít, én is sokat szedtem, gyomornak meg se kottyan

 

Postlam.synd.: ugyanaz mint a fejfájás=migrén

magyarra fordítva: műtét utáni fájdalmas panaszok, ha továbbra is rossz, akkor kapod a FBS (Failed Back Syndrome) státuszt, műtét után visszaesés syndroma

Az elsőnél (postlaminectomiás syndroma) arra mondják, akinél képalkotó is megerősíti, hogy valami nem ok, tehát van oka a fájdalomnak

az FBS-t annak, akinél a képalkotó nem erősíti meg, mitől fáj, de fáj

 

Kb így lehet összefoglalni

Előzmény: samcro (10788)
samcro Creative Commons License 2013.03.09 0 0 10788

"írt fel egy gyógyszert,ami Mo. -n már csak egy helyen szerezhető be. Ez a gyógyszer a Tilcotil"

Ez elég érdekes, mert ezt a gyógyszert "Tilcotil" bármelyik gyógyszertárban be lehet szerezni -legalábbis saját tapasztalatom szerint-, én már jó néhány dobozzal elfogyasztottam, belőle,  mindíg van ithhon belőle vészhelyzetekre. Nekem egyébként krónikus ínhüvelygyulladásra írják ki.

 

Más

 

Van valakinek tapasztalata a postlaminectomiás syndroma -val.

2012.03. -ban volt egy lumbalis discectomiám, l5 jobb oldal, kiszakadva (flavotomian keresztül, flavotomia instrasp. ligamentotomia + foraminotomia). Azóta tökéletes soha sem volt a rendszer de november elejétől kifejezettem rossz a helyzet, erősen zsibbad a jobb lában + a bal is enyhén, fáj a derekam + lábam, nem nagyon tudok állni egy helyben, + ülés sem egy leányálom. Készült kontroll mri, ami a reumatológus szerint olyan eltérést nem mutat amit műtéti indikációként lehetne megemlíteni, de azért a képek alapján a tökéletestől elég távol van a gerincem. Diagnozisként a postlaminectomiás syndroma -t tüntette fel és annyit mondott hogy ez a gerincem instabilitásából adódik. Írt fel gyógyszert (alfamin) de nem váltottam ki mert már ez a negyedik fajta amit felír de az előző hármat sem bírtam szedni 3 napnál tovább mert a gyomrom kész  volt (reflux) tőlük. Adott egy beutalót az operáló idegsebészhez, de a végén azt mondta, hogy nem szükséges elmennem.

Akinek van tapasztalata kérem oszza meg!

 

Előre is köszi

 

Előzmény: Torpi87 (10777)
MeredithGrey00 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 10787

Nem volt célom megijeszteni. Csak abból indultam ki,h ha én nem várok a csodára tavaly - vagyis alternatív kezelésekre, hogy javítsák a helyzetet, pedig szemmel láthatólag csak rontották, akkor én sem kerülök olyan állapotban kórházba, amit leírtam. Van az a pont, amikor fel kellene ismerni (nekem sem sikerült, persze utólag én is okos vagyok:)), hogy már csak lejjebb van és bármit próbál az ember nem segít, csak rosszabbodik az állapot. 

Egyébként sérv esetében tényleg bátor dolog kimozgatással próbálkozni...én úgy tudom,h ilyen esetben tiltott dolog....

Mi kihívtuk az ügyeletes orvost egyik hajnalban, aki látta, hogy milyen állapotban vagyok és szó nélkül írta a kórházi beutalót. Utána a mentők azt tanácsolták,h hamarabb bejutok,ha a párom visz be kórházba. De az ügyeletes orvos javaslata alapján fogadtak és befektettek és elkezdték a vizsgálatokat. Ami után aztán felgyorsultak az események elég gyorsan. Műtétre még így is várnom kellett 2 napot (sürgősségi eset voltam), ugyanis vmi döbbenet,h mennyien várnak műtétre, és engem is be kellett vhogy zsúfolni két műtét közé. 

Ambulanciára bejutni tényleg lehetetlenség....és még onnan is hosszú az út. (jah, és senkinek semmit nem fizettem....még mielőtt vkinek eszébe jutna,h biztosan csókos voltam és vhogy megtámogattam a dolgot.)

 

Előzmény: Hooli75 (10785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!