Keresés

Részletes keresés

návsti Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3082

Sziasztok!

 

Elképzelhető, hogy azért pattog istentelenül (kb. 2 percenként vagy fél perc hosszan) a frissen beszerelt cirkócső, az átvezető fal közelében, mert azt csak úgy ágyeszbugyesz befalazták, szorosan egymáshoz a két csövet, nem hagyva helyet neki a táguláshoz?

 

Előre is köszönöm

L169OM Creative Commons License 2017.09.30 0 0 3081

Sziasztok!

 

Szerintetek egy Mika 6EU ki tudna fűteni 60 *4 köbmétert?

 

Quqesz Creative Commons License 2017.09.26 0 0 3080

Sziasztok!

Bár holnap jön a szerelő azért érdeklődök, ki mit gondol. Szóval adott egy Saunier Duval C24e Bt cirkó és a fűtési kör hőmérséklete érdekesen alakul. Alaphelyzetben( több órája nem ment, még a melegvíz sem) a fűtővíz hőmérséklete 35C fokon áll(3 osztás). A fűtés kettesre van állítva és ha megy, akkor 65C-ig felmegy a vízhő. Kihúztam és újraindítás után is ugyan ez a helyzet. Elvileg 58C-fokon szeretném járatni(3-as), de ott is magas a vízhő. Tipp mi lehet a gond??? Én hőmérséklet mérésre tippelek, mert régen emlékszem a vízhő használaton kívül szinte semmit sem jelzett. Mit kell ilyenkor cserélni? Bár napja leeresztettem a vizet a túlnyomás tartályból, mert mikor ment a fűtés, akkor 1 bar-ról felment 2,5 bar-ra(fel is pumpáltam 1 bar nyomásra a szelepen+légtelenítés megvolt).

Maszati Creative Commons License 2017.09.24 0 0 3079

Szép napot mindenkinek.

 

Adott lenne egy Fég c-18 ami nem nagyon akar kialudni. Őrláng van be is gyullad de amikor utókeringetésbe kapcsol egyszerűen nem zárja el a fő lángot. Ha a bejövő és kimenő csap részben el van zárva akkor van egy olyan pont ahol aránylag normálisan működik. Évekig így ment... Belül van egy rugó ami zárja a fő lángot, az már teljesen fel van spanolva. Szét lett szedve ki lett takarítva és rendbe téve. Ja és ha csak simán bekapcsolom az utókeringetést akkor nem kapcsol be a főláng.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv.: Ati 

cucu Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3078

Attól, hogy kifizeted a karbantartás díját, az nem jelenti, hogy mindenen el lett végezve.

Vannak szervizek, ahol pontokba foglalják a karbantartás tematikáját és e szerint végzik a karbantartást.

Az átváltót is bele szokás venni...

De ez nem mindig lehetséges, mert attól függ, hogy milyen van benne.

De nem egy nagy probléma. Látod, már jó is lett!

üdv

Előzmény: pimmi (3077)
pimmi Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3077

szia, köszi karbantartás minden évben fűtés előtt és után megvan, ezen nem spórolok, csak az ijesztett meg hogy az a 3 valami miatt kuka a kazán?

a hőcserélő 1 éves benne szóval más meg nem negyon van, és most kitisztította, befujta itt ott már jó a dolog, de az a 3 valami hogy micsoda még mindig izgat,,,,

Előzmény: cucu (3076)
cucu Creative Commons License 2017.09.19 0 0 3076

Nyisd ki, zárd el, többször egymás után a melegvíz csapot. Ez néha segít az átkapcsolás hibáján. 

Nem kell kazánt cserélni, csak nekik úgy lenne egyszerűbb. 

Amúgy a karbantartás is segítene. Vagy az átkapcsoló cseréje, ha nagyon nem vált át, ill. ha nagyon öreg.

Előzmény: pimmi (3075)
pimmi Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3075

Sziasztok, kombicirko hibája, hogy néha, nem mindig melegvízvételnél melegszik az első 2-3 radiátor, mintha fűtenénk, újkorátol kicsit langyos volt az előremenő cső a kazán közelében 1-2 méterre hosszabb melegviz folyatásnál, de most a radiátorok is, szerelő megnézte, és váltoszelepre gyanakszik amit meg is fog nézni ha ujra jön, de azt is mondta, hogy lehet a képen 3  jelölt valami eldugult

és hogy ilyet nem lehet venni kuka a kazán.

1, mi ez a valami? és mit csinál?

2 igaz hogy kuka a cirko ha eldugul, és lehet ez a hiba?

köszönöm a segitséget

TiédetNemGyula Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3074

Kb 10000 Ft. Elvileg nem kell javítani semmit csak tisztításra lenne szükségem. Azt sem szeretném hogy nincs normálisan kipucolva és probléma lesz csak belőle. 

Előzmény: Émile (3072)
TiédetNemGyula Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3073

Külső égésteres a kazán.

Előzmény: sjohn (3067)
Émile Creative Commons License 2017.09.16 0 0 3072

"Jó ár érték arány érdekelne :)"

 

Engem pedig az érdekel, hogy miben mérik az ár érték arányt ??

 

Előzmény: TiédetNemGyula (3066)
Janosstr Creative Commons License 2017.09.16 0 0 3071

Feladtam az éjszaka...

Előzmény: cucu (3070)
cucu Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3070

Na ja. Közeleg a tél! Húzzál bele!:)

Előzmény: Janosstr (3068)
cucu Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3069

Rezsi árban megfelel...?

Előzmény: TiédetNemGyula (3066)
Janosstr Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3068

Most nem is hallom, hogy nyitja a gazt, sem hogy szikráztat. Kezd kellemetlen lenni:S

Előzmény: cucu (3065)
sjohn Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3067

..aztán milyen cirkó az a cirkó?...

Előzmény: TiédetNemGyula (3066)
TiédetNemGyula Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3066

Sziasztok

Tudnátok ajánlani megbízható szakembert Budapesten aki cirkó tisztítással foglalkozik? Jó ár érték arány érdekelne :)

Köszönöm

cucu Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3065

Gáznyomással is lehet gond.

Előzmény: Janosstr (3064)
Janosstr Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3064

Igen, fűtési körök nyitva vannak.

Iszapleválasztó abszolut nincs a rendszerben.

Tegnap már be sem gyújtott, 2x3 mpre elindul a szivattyú,  majd gyújtáshibával megáll.

Előzmény: nixon70 (3063)
nixon70 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3063

Fűtési kör nyitva van, gondolom.

Szennyszűrő, vagy iszapleválasztó ki van takarítva?

Előzmény: Janosstr (3062)
Janosstr Creative Commons License 2017.09.14 0 0 3062

Sziasztok!
Ariston tx 23 mi kazánunkkal olyan problémám adódott, hogy használati melegvíz tökéletesen megy, viszont a fűtés egyes fokozaton is moduláció nélkül, forralás kiséretében kapcsolja le a gázt, majd vissza, amikor hűlt. Hőérzékelő hiba lehet, v szennyezettség? Esetleg más? Köszönöm!

Nagfer Creative Commons License 2017.07.18 0 0 3061

Köszi a választ! :)

 

Félig-meddig meg is oldódott a dolog, mert felkeresett egy volt osztálytársam, aki éppenséggel gázszerelő-mesterként dolgozik egy gázos cégnél. Vasárnap jön is szerelni.

 

Addig is megrendeltetett velem minden alkatrészt, ami a vízarmatúrába kell (meg néhány parafa tömítést a gázarmatúrához), mert azt mondta, ez bizony tipikus vízarmatúrás hiba. Habár eltaláltam a hibát, mégis megnyugtat, hogy tapasztalt szakember cseréli majd az alkatrészt.

 

Tippjeim szerint még az eredeti membrán lehet a kazánban, legalábbis 20 éve, mióta ideköltöztünk, biztosan az van benne. Ez főként azért dicséretes, mert mikor ideköltöztünk, az előző lakó által sokadrészt olajos vízzel volt feltöltve a rendszer, ráadásul a víz kútvíz volt benne. Jól bírta.

cucu Creative Commons License 2017.07.18 0 0 3060

Szia!

Látod, más a végzettség és más a tapasztalat, a rutin!

 

Amikor a házamat megvettem, azzal kezdtem, hogy vettem a ZC 24-hez tartalék membránt és szivattyút, biztos ami biztos alapon. A membrán 70 Ft. volt, (hetven) a szivattyú már húzósabb, de viszont végig nyugodtan töltöttem át az első telet...

 

Amennyiben van vénád hozzá, akkor neten keress egy boltot, ahol kapsz a C24-hez alaktrészt, és csináld meg magad. Túl komplikált baja nem lehet, valóban -legfőképpen- a víz armatúra az, ami karbantartást igényel.

Előzmény: Nagfer (3059)
Nagfer Creative Commons License 2017.07.18 0 0 3059

Sziasztok,

 

Van egy Fég C24 gázkazánunk, a ~30 éves változatban, elektronika nélküli változatban (az összes elektronika benne a szivattyú kondija, és 1-2 darab ellenállás).

A fűtésszezont szerencsére kihúzta, de a szezon végén elkezdett rosszalkodni.

 

Hívtam volna gázszerelőt, de 10 szerelő felhívása után kijelenthetem, hogy itt messzi vidéken a szerelők a terheltségük miatt erősen válogatnak a munkák között, és sajnos már hallottam egy "Én egy C24 miatt nem megyek ki" véleményt is a telefonban.

 

Tudtok ajánlani heves megyei gázkészülék-szerelőt, aki szívesen rendbe tenné?

 

Az alábbi dolgokat csinálta:

- Ha a szobatermosztátot a tavaszi reggelen kikapcsoltuk, és este újra bekapcsoltuk, az esetek többségében nem indult újra a kazán, azaz nem adott gázt a főlángsorba, hideg állapotban. Keringés jó, fúvóka jó, amit tudtam, villamosmérnökként leellenőriztem. Többszöri termosztát ki-bekapcsolás után megindult.

- Időnként, mintha hallottuk volna, hogy a főlángsor belobban egy pillanatra, anélkül, hogy termosztát bekapcsolt volna. Valószínűleg minimálisan ereszti a gázt a főlángsorba, kikapcsolt termosztát mellett. Ennek valamennyi szaga is érezhető volt, ha az égéstér közelében szaglásztam.

- A vízarmatúra tetején vízköves megfolyás látható.

 

Arra is gondoltam, hogy ha nem találok egy szerelőt, akkor bemegyek a boltba, veszek egy új vízarmatúrát, és felteszem.

Szinte biztos vagyok, hogy a membrán szakadt, emiatt a tömszelence ereszti a vizet az armatóra, és így megszorultak a mozgó alkatrészek benne a vízkő miatt. És így le volna tudva a membrán, vízarmatúra, tömszelence csere egy kalap alatt.

 

Köszi!

cucu Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3058

Na ja.

Előzmény: Teaway (3057)
Teaway Creative Commons License 2017.06.11 0 1 3057

Olyan, mint a pálinka. Az se m3-ben mérik, hanem literben :)

Előzmény: cucu (3049)
cucu Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3056

Ha csak le nem szerelem...

Előzmény: kata31wiederkehr (3055)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3055

Van valakine eladó turbós cirkója,vagy bátmi cirko,amit a falon tudok kivezetni?

(Nyugalom,nincs szomszád 10m-en belül,de még távolabb sem-nem szablyt cirkót eresek..:-)  - füstcsővel..)

Laca. 1 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 3054

webocsi a képek lemaradtak. (amúgy itt hol van lehetőség szerkesztésre ha valami kimarad?)

 

Laca. 1 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 3053

Nekem ilyen a kazánom ilyen gáz szeleppel.És a képen látható melyik csavar mit állít.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!