Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 11456

Nagya-nak van portartályos samsungja, neki nagyon bevált, és kb. 4 éves (?) lehet már... típust sajnos nem tudok

Előzmény: Nyekurity_ (11453)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 11455

nem jön ki belőle semmi, maga a porzsák 99,9 %-ban szűr, mint egy hepa:) és vannak még utána is szűrők

Előzmény: Nyekurity_ (11453)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 11454

én is kiöntöttem mindig, ebbe untam bele

 

egy csomag porzsák (4 db) egy évre elég (3 ezer huf), csak kiveszem a gépből és kidobom, ha megtelt, és a belseje mindig patyolat tiszta, ezért szeretem.

 

ha van kedvenc és jól bevált típusod, hozzá hasonlót sem találsz már?

 

philips, samsung, miele van több is a topicban

Előzmény: Nyekurity_ (11453)
Nyekurity_ Creative Commons License 2013.02.25 0 0 11453

"a portartály öntögetést is meguntam, sokkal kényelmesebb így porzsákkal" - Ne mondd! Pedig, emlékezetem szerint annak idején Te is elkötelezett portartály párti voltál...

 

Nálam a porzsák szóba se jön... nem vagyok hajlandó hétszám, vagy hónapszám őrizni a porszívóban az egyszer már összegyűjtott koszt, és találgatni, hogy most vajon mekkora lehet a porzsák telítettsége, mászkálnak-e a begyűjtött poratkák kifelé, .... stb. Én még egyszer az életben nem veszek porzsákosat, csakis tartályos Hepást.

 

Az igazság az, hogy ha még lehetne kapni az AEG T2-őt, akkor ma sem vennék mást, nekem annyira bevált (Jó, tudom, hogy most úgy kellene divatosan fogalmazni, hogy nekem "bejött", de hát én utálom a netes szlenget és tudatosan nem használom).

 

Szóval ha lehetne kapni, akkor ma is ugyanazt az AEG T2 típust vásárolnám meg, de persze ez egy évtizedes konstrukció, és nemhogy már nem gyártják, hanem sajnos már alkatrész is alig van hozzá.

 

Én nagyon meg vagyok elégedve vele, igaz, ebben valószínűleg az is közrejátszik, hogy mindig betartottam a használati utasítást, a portartály tartalmát minden porszívózás után kiöntöm, és az elmosandó egységek, a tartály, és a mosható szűrők minden héten legalább egyszer el vannak mosva, kilenc éve (!), ez teljesen rutinná vált. Íly módon nem adok esélyt arra, hogy belekössön a kosz.

 

Gondolom, hogy a gép meghálálta ezt a minimálisan odafigyelő elbánást.

 

És a többiek milyen típusra váltottak?

Előzmény: tunderlala-3 (11452)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 11452

6205 talán, most hogy mondod, de mérget nem vennék rá.

a csöveket már fémbilinccsel kellett összefogatni, ami mindig felsértette a kezem... a fedélre is már ilyen bőrönd zárat vagy mit kellett rakni, hogy be lehessen csukni... a müa. "fülek" is letörtek, a csövet nem lehet már a porszívótestre akasztani, és ezeken felül már nem jól szívott, úgyhogy épp csak a torka nem véres, és mindezt már négy éves kora előtt.

 

én tartottam tőle, hogy ha többet szánok is rá, egy "szokásos márkával" ugyanígy járok esetleg pár éven belül, úgyhogy mielét vettem.

meg a portartály öntögetést is meguntam, sokkal kényelmesebb így porzsákkal

Előzmény: Nyekurity_ (11451)
Nyekurity_ Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11451

Mintha annak 6210 lett volna a típusszáma. Pedig egy időben nagyon favorizáltátok (a széteső csövektől eltekintve, mert arra sok volt a panasz)

 

És mi lett az utóda?

Előzmény: tunderlala-3 (11450)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11450

igen, ill. nekem még az elődje van, hirtelen nem tudom a számát...

Előzmény: Nyekurity_ (11449)
Nyekurity_ Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11449

Ezt a ZCX 6440-re érted?

Előzmény: tunderlala-3 (11448)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11448

elég sokan jelezték sajnos, hogy elromlott, széthullott... utóbbi történt az enyémmel is, szerintem túl korán, 4 évesen már atomjaira esett, úgy kellett itt-ott összefoldozni. Pedig nem ütöm vágom a ht. gépeimet.

motorikusan működik még, bár már nem úgy szív, mint eleinte... autóporszívó lett belőle, annak jó.

Előzmény: Nyekurity_ (11447)
Nyekurity_ Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11447

Sziasztok, rég nem jártam erre, aminek megvan a maga oka.

 

Most azért néztem be, hogy megérdeklődjem a törzstagoktól, vajon még mindig a ZCX 6440 típus a favorit, vagy pedig feltűntek új, rivális kedvencek a horizonton?

 

Azért kérdezem, mert - noha Tívéj listáján én következetesen SC 7060 tulajként szoktam szerepelni, (ami igaz is, mert valóban van egy SC 7060-om, de az csak afféle másodhegedűs, s mint ilyen, köszöni, jól van,) ám valójában, mint többször megírtam, nálam egy AEG T2 van elsődleges használatban.

 

Az AEG T2 ugyan továbbra is rendületlenül végzi a dolgát, ám hamarosan 9 éves lesz, és lassacskán megérik a nyugdíjbavonulásra.

 

Úgyhogy el kell kezdjek gondolkodni az utódlásán.

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11446

lehet, a komolyabb cuccban eleve komolyabb porzsák is van.

Előzmény: Yany (11443)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11445

jellemzően az energiafelvételt is max. teljesítményre adják meg, ami nálam is több mint elég, félgőzön járatom csak, így a max. 1200 wattnál is jóval kevesebbet fogyaszt.

Előzmény: Törölt nick (11442)
Zeki_ Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11444

Szia!

 

Köszi a beszámolót!

 

Fél év múlva is nézz vussza, hogy mennyire vált be!

 

Köszi!

Előzmény: Yany (11443)
Yany Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11443

No, egy kis beszámoló. Bementem a MM-ba (Mammut), mert ott akcióznak, vagyis most egy csomó porszívó olyan olcsó, mint az árgép első néhány találata (ez keddig így lesz :)).

 

Hogy miért a reklám? Mert nagyon segítőkészek voltak és be is kapcsoltunk néhány porszívót. Ár/értékben máris előre bocsátanám, hogy magasan a hülye színű 9071-es a legjobb. De általános tapasztalat, hogy az ott bekapcsoltak közül a Philipseknek jellemzően halkabb motorja volt, mint a többinek. Nekem próbálták mutogatni, hogy melyik milyen erősen szív, de a régi darabhoz képest mindegyik brutál erős, tehát egy 400W-os szívóteljesítményű nálam semmivel sem gyengébb, mint az 520-asok (nem akarom a földszintet felszippantani a hetedikről).

 

Meghallgattam az egyik Samsungot, 2 Dirt Devilt, de mindent egybevetve, maradtam a Philipsnél (némelyik -- már nem emlékszem pontosan melyik típus -- süvített, mint egy vadállat). Mivel a 9185-ös is akciós, azt vettem. Igaz, hogy 2000W-os (vagyis nekem fölösleges és sokat fogyaszt), de kb fél tempóval fogom használni, mert brutálisan szív, így halk és takarékos lesz nálam így is, és a 9071-eshez képest van hozzá padlókímélő fej és 5l-es a zsákja. Viszont(!), a 9071-esnek 7m-es a kábele (nekem az pont jól jött volna), nem 6m, és HEPA szűrős. Állítólag a 9185-ös a Philips felső kategóriájában foglal helyet, de nincs benne HEPA, hanem valami microfilter. Az jobb lenne? Vagy hogy-hogy pont a komoly cuccaiba nem rak HEPÁt (9187-esbe sem azt rak).

 

A 9187-esben turbó kefe van, az hátmasszírra is jó lesz. :] (vicceltem)

 

Remélem tudtam segíteni.

 

ps.: ja és hogy miért nem 9302-est vettem: mert a hétvégén nagytakarítást terveztünk és sehonnan nem tudtam időben beszerezni egyet, így kellett egy gyors (de nem elkapkodott) megoldás

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.24 0 0 11442

"nem mindegy, hogy egy porszívó 1800, vagy csak 1200 wattos"

+ a motor teljesítménye és szívóereje nem ugyanaz, és mindig az utóbbit kell nézni! Szerintem elfogadható áron már van 500 w fölötti szívóerejű. (De a szívóerőt többnyire nem is tüntetik fel a gyártók, csak a motorteljesítményt)

Előzmény: tunderlala-3 (11436)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 11441

ahogy zeki is írja... ha ennél az árfekvésnél marad, és a kettő között kell választani, nekem a philips szimpatikusabb, de ez persze csak magánvélemény, azt veszi, amelyik neki jobban tetszik:)

Előzmény: abalek (11437)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 11440

te vitáztál cizellával, én megfigyelő voltam:D

 

ja, hogy azt mondod, hogy elvileg lehet bele venni hepa szinten szűrő zsákot? lehet, nem tudom...

Előzmény: Garfield007 (11438)
Zeki_ Creative Commons License 2013.02.23 0 0 11439

Milyen kommersz cuccban nincs kínai motor?

Előzmény: abalek (11437)
Garfield007 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 11438

ezen kívül a zus-nak sima papír porzsákja van

 

Lala-lala, csak 1-2 napot vitáztunk ebben a témában is most legutóbb...

Előzmény: tunderlala-3 (11436)
abalek Creative Commons License 2013.02.23 0 0 11437

Mindkettőnek s bag szabványú porzsákja van. Paramétereiben valóban jobb a Philps, de kérdés hogy hol szerelik össze? Engem egy porszívó szervízes lebeszélt a Kínában és környékén szerelt modellekről, mert azokban kínai motor van, és nem tartósak.

Előzmény: tunderlala-3 (11436)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 11436

az a philips, amit kinézett, szerintem többet tud,  szívóerőben, és energiatakarékosságban is, nem mindegy, hogy egy porszívó 1800, vagy csak 1200 wattos..... ha csak ezt nézzük.... ezen kívül a zus-nak sima papír porzsákja van. a philips korszerűbbnek mondható, szerintem.

Előzmény: abalek (11435)
abalek Creative Commons License 2013.02.22 0 0 11435

ZUS 3922?

Előzmény: Yany (11432)
Zeki_ Creative Commons License 2013.02.22 0 0 11434

Nem ismerem, itt tapasztalat sincs vele.

Adatai alapján jó.

Vedd meg.

De aztán ne átkozz, ha valami mégsem jó!

:)

Előzmény: Yany (11432)
cizella Creative Commons License 2013.02.22 0 0 11433

Tavaly tavasszal nálam 140 típusból benne volt az első hétben.

Előzmény: Yany (11432)
Yany Creative Commons License 2013.02.22 0 0 11432

No, már annyit kutattam, hogy kezdem feladni.

 

Másképp teszem fel a kérdést, mert úgy néz ki, hogy nem találok olcsóbban olyat, amit nyugodt szívvel vennék meg. Tehát

 

Van valami ellenérv ez ellen a készülék ellen?

Philips Silent Star FC9302: http://www.philips.hu/c/porszivok/silentstar-1250-w-fc9302_02/prd/

 

Amit tudok róla:

  - viszonylag nagy méretű a zsákja, ha nem is a legnagyobb

  - S-bag

  - hepa szűrős

  - alacsony fogyasztású

  - csendes

  - teleszkópos

  - egész hosszú a kábele

 

Meg vegyem? :)

Yany Creative Commons License 2013.02.22 0 0 11431

Nagyon köszi a linkeket. A fentivel az a gondom, hogy zajos... olyat meg találok másokat is, a lenti meg pont annyiba kerül, mint amit én is linkeltem.

Előzmény: Zeki_ (11430)
Zeki_ Creative Commons License 2013.02.21 0 0 11430
Előzmény: Yany (11429)
Yany Creative Commons License 2013.02.21 0 0 11429

Sziasztok,

 

Tönkrement a porszívónk gégecsöve és erősen elgondolkodtatott, hogy azt próbáljam meg kicserélni (lehet?), vagy vegyek egy normálisabb porszívót. (a jelenlegi egy picike, 1400W-os PC2102-es Progress) Ha maximum 30-35e Ft-ot szánnék rá, akkor melyiket ajánlanátok?

 

Tegnap láttam Dirt Devileket, még sosem hallottam róla, de akkora kínálat volt, hogy biztos ők sem ma kezdték, illetve a Philipsek is tetszenek. Elkezdtem bogarászni az adatlapokat és beleszerettem a csendes paraméterekbe, de vagy horror áron, vagy 0 teljesítménnyel találtam olyanokat. Esetleg a Philips FC9302-ese, ami szimpi, de az is már túl van a (számomra) amúgy is magas 35e Ft-os limitemen.

 

Adjak alább az igényeimből, vagy van valami tuti vétel, ami csendes, szív is és nem megy 35 fölé? Nagyon szépen köszi előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.20 0 0 11428

Gondosan őrizd a garanciajegyet :)

Környezetemben pár LG idő előtt megadta magát...

 

Előzmény: oroshazicsaj (11410)
nagya2 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 11427

Hali Zoli!!

Mint mondtam tartósak(látni, érezni az anyaghasználaton), tele is szivja a porzsákot, de egy alapos porszívózás után megmutattam anyámnak, hogy még mit szed ki a porszívóm a szönyegéből, nem szólt rá semmit csak hümmögött, nem tudtam meggyőzni igy se :-))))

(ráadásul kurv@ drága volt mert masszirozót is vett hozzá, és a bevalott ár 220K, ami szerintem több is lehetett)

Anyám szerint jó a porszívó, a Püspökségen is ilyet használnak (montam anyámnak, hogy ott sürün is imádkoznak melléje, hogy szívjon)

Lehet nagy légmennyiséggel dolgozik, de a szivóerőben a Samsung multiciklonom(Dyson koppintás) kenterbe veri, ja igen és a a Samum is nagyon halk.(sajnos már nem gyártják, de pótalkatrész minden van hozzá, abból szinte összetudnák rakni még egy porszívót)

Én azon az értékesítési rendszeren akadtam ki ahogyan árulják, tukmálják a nyuggerekre, énhozzám is ajánlkoztak, de a versenyt egy sem vállalta el.(nem is értem miért nem)  :-)))))

Üdv Nagya

Előzmény: acmaniac (11425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!